Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brela - co w okolicy ?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009
Brela - co w okolicy ?

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.07.2012 11:44

Witajcie :D
Mam już zaklepany wyjazd do Breli (przełom sierpnia / września).
Ale się cieszę i już tupię nóżkami bo nie mogę się doczekać :lol: . Jadę tylko z Żoną więc mamy czas jedynie dla siebie :twisted:

Doradzicie co warto zobaczyć na miejscu, jak znaleźć jakieś fajne mniej zatłoczone plaże ?
Generalnie będziemy leniuchować do popołudnia na plaży a potem spacerować z Breli promenadą w obie strony jak rozumiem można, ale dodatkowo planuję:

- Baśka Voda
- Makarska
- Omiś
- może Sv Jure
- jeziorka krasowe
- Fish Picnic na Hvar i Brac (Bol)

Coś jeszcze może polecacie ? Plitvickie juz były, Dubrownik może zrobimy, zależy od chęci :P
remik-on
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 07.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) remik-on » 17.07.2012 11:54

Bardzo fajny rejon, Brela jest piękna, plaża nie jest aż tak bardzo zatłoczona jak Baśka Voda czy Makarska. Miejscowosci przez Ciebie wymienione warto zobaczyć, proponuje również pochodzic po górach (Biokovo). Mozna rozważyc równierz Dubrovnik, Split :)

pozdr
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.07.2012 12:06

Dzięki
Split już zwiedzaliśmy, to w sumie nasza czwarta podróż do Chorwacji będzie (2 x Ciovo , Trogir i raz Vrsi/Zadar)
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 17.07.2012 12:26

Ja polecam sam przejazd Jadranską Magistralą ,aż do Jezior Bacinskich. Piękne widoki, wiele fajnych miejscowości po drodze wartych zatrzymania się choćby na chwilę. Tucepi - Podgora -Drvenik -Igrane- Podaca -Zaostrog , to tylko przykłady. Warto też przejechać się magistralą w stronę Splitu , odwiedzić malownicze miejscowości , np. Marusici, Stanići,Pisak czy np. Lokvę Rogoznicę Moim zdaniem warto poświęcić trochę czasu dla spędzenia na wyspach. Np. wybrać się samochodem na objazd Hvaru ( prom z Drvenika. Albo na Brac promem z Makarskiej. Jeśli chęci nie zabraknie warto też odwiedzić Mostar i poczuć klimat tego miasta.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.07.2012 12:32

O rety zapomnniałem dodac, że w zeszłym roku odwiedziliśmy Medjugorie i Mostar. Mostar fantastyczny !
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 17.07.2012 14:04

Jeśli chcesz zobaczyć coś nowego, to może wypad do Czarnogóry i zwiedzanie Kotoru.
Do tego Budva, Hercegnovi, Tivat i Risan.
Same wspaniałości.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.07.2012 14:14

rafting lub kanioning na Cetinire oraz
jadąc obok Sestanovaca - wodospad Gubovica na Cetinie.
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.07.2012 14:52

Magdalena S. napisał(a):Jeśli chcesz zobaczyć coś nowego, to może wypad do Czarnogóry i zwiedzanie Kotoru.
Do tego Budva, Hercegnovi, Tivat i Risan.
Same wspaniałości.


A warto ? To już się robi kawałek drogi z Breli. Nie wiem też czy dostanę zgodę w tym roku na Czarnogóre, ale zobaczymy może tak
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 17.07.2012 14:55

Torac napisał(a):rafting lub kanioning na Cetinire oraz
jadąc obok Sestanovaca - wodospad Gubovica na Cetinie.


A rafting do załatwienia w Breli czy w Makarskiej ? Co bardziej polecasz ? Rafting czy kanioning ?
Jacck77
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 243
Dołączył(a): 17.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacck77 » 17.07.2012 16:25

jackuc napisał(a):
Magdalena S. napisał(a):Jeśli chcesz zobaczyć coś nowego, to może wypad do Czarnogóry i zwiedzanie Kotoru.
Do tego Budva, Hercegnovi, Tivat i Risan.
Same wspaniałości.


A warto ? To już się robi kawałek drogi z Breli. Nie wiem też czy dostanę zgodę w tym roku na Czarnogóre, ale zobaczymy może tak

Moim zdaniem z Breli nie warto. Za daleko. Rok temu byłem tydzień w Baśce Vodzie i potem tydzień w Czarnogorze. Dojazd magistralą + przeprawa promowa w Boce zajmuje sporo czasu. I Czarnogóra to nie jest kraj na jednodniowy wypad:)
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.07.2012 17:10

jackuc napisał(a):
Torac napisał(a):rafting lub kanioning na Cetinire oraz
jadąc obok Sestanovaca - wodospad Gubovica na Cetinie.


A rafting do załatwienia w Breli czy w Makarskiej ? Co bardziej polecasz ? Rafting czy kanioning ?


Najlepiej w Omiśu przy Cetinie!
Na raftingu byłem (polecam), na kanioningu- nie(ale podejrzewam, że super zabawa).
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 17.07.2012 17:26

jackuc napisał(a):..., ale dodatkowo planuję:

- jeziorka krasowe


O jakie jeziorka chodzi, byłem dwa razy w Breli i nie skorzystałem. Dzięki z góry za info.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.07.2012 17:34

Loza_drinker napisał(a):
jackuc napisał(a):..., ale dodatkowo planuję:

- jeziorka krasowe


O jakie jeziorka chodzi, byłem dwa razy w Breli i nie skorzystałem. Dzięki z góry za info.

pewnie o Imotskie chodzi !
Loza_drinker
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 26.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loza_drinker » 17.07.2012 17:38

To daleko od Breli?? Mogłaby to być fajna odskocznia od morza
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 17.07.2012 17:58

Loza_drinker napisał(a):To daleko od Breli?? Mogłaby to być fajna odskocznia od morza


Wrzuć w mapę trasę: Brela - Imotskie
W modrym się można kąpać !
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone