Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Brac czy Solta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ziemniak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 674
Dołączył(a): 17.07.2011
Brac czy Solta?

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziemniak » 06.09.2018 14:45

Witajcie!

Kolejny wyjazd zbliża się wielkimi krokami, a my nie możemy się zdecydować :)
Wyjazd od 26 września do 6 października.

Zastanawiamy się nad wyspami Brac (Bol) lub Solta (Necujam).
Kusi nas Solta, ale tu pojawiają się trzy główne wątpliwości w porównaniu z wyspą Brac:

1. Czy plaże będą równie piękne jak np. ta w Murvica.
2. Atrakcji to chyba nie ma w przypadku gorszej pogody.
3. Czy o tej porze nie będzie problemu z restauracjami, bo sklepy to pewnie się jakieś znajdzie.

Dotychczas byliśmy:

1. Brela
2. Pag - Mandre
3. Hvar - Ivan Dolac (nasz faworyt)
4. Krk - Stara Baska
5. Istria - Kamieniak
6. Rab
7. Korcula - Prizba (drugi fawworyt)
8. Murter
9. Omis

Z góry dziękuje za pomoc!
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14750
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.09.2018 15:01

Byłam na obu wyspach, więc spróbuję pomóc.

Šolta jest bardzo malownicza, spokojna, swojska i ma kilka wyjątkowych plaż, jednak do tych najpiękniejszych trzeba się trochę przespacerować, bo nie wszędzie da się zjechać (szuter słabej jakości albo tylko wąskie ścieżki). O restauracje bym się nie martwiła; w Stomorskiej i w Maslinicy jest ich sporo, któreś z nich muszą być czynne również w październiku.

Natomiast nie wybrałabym Nečujam na miejscówkę. Jedyne, co tam jest ciekawego, to dom, w którym mieszkał Baczyński ;) Natomiast Maslinica i Stomorska są urokliwymi miejscówkami z kamiennymi domami i jak pisałam, kilkoma restauracjami. Mają też bardzo ładne plaże.

Myślę jednak, że plaże w Murvicy zamiatają wszystkie na Šolcie, więc jeśli to jest Wasz priorytet, wybierzcie Bol. We wrześniu/październiku powinien być już nieco spokojniejszy ;) Samo miasteczko (Bol) bardzo lubię. Jest tam świetna plaża za klasztorem, a jesienny Zlatni Rat też może być interesujący ;)

Relacji z Brača na forum nie brakuje, trochę gorzej z Šoltą, choć sama taką popełniłam ;) Niestety, zniknęły z niej zdjęcia :(, ale jak Cię nie zniechęca brak obrazków, trochę informacji o tej mało popularnej wyspie możesz znaleźć tutaj:
https://www.cro.pl/maslinka-w-maslinicy-t50944.html
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 06.09.2018 16:51

Na Solcie nie byłem więc się nie wypowiem ;)

Na Brać byłem i było świetnie :) Jest co robić, jest co zwiedzać, jest gdzie jeździć, jest się gdzie powłóczyć.
Dużo ciekawych miejsc do plażowania.

Bol osobiście nie lubię. Nie lubię tego miasteczka, tych hoteli-molochów, tej przereklamowanej plaży, wiecznych tłumów turystów.

O wiele lepsza i spokojniejsza plaża jest w Murvicy. Nie polecam także Supetaru.

Podobało mi się za to w Sutivanie, gdzie stacjonowaliśmy.

Osobiście polecić mogę jeszcze Orebić i cały Półwysep Peljesac.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.09.2018 18:59

stpman napisał(a):Bol osobiście nie lubię. Nie lubię tego miasteczka, tych hoteli-molochów, tej przereklamowanej plaży, wiecznych tłumów turystów.

W terminie 26 września - 6 października Bol będzie bez tłumów. :wink:
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 06.09.2018 19:59

Być może, choć głowy bym nie dał ;)

Po za tym, Ból to kiepska baza wypadowa do zwiedzania wyspy i częstych wycieczek samochodowych.
Dlaczego? Wystarczy spojrzeć na mapę ;)

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone