Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bez kija w ręku nie wyobrażam sobie wakacji.

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.10.2008 12:31

Bez kija w ręku nie wyobrażam sobie wakacji.

Główna zasada: "Na ryby się nie chodzi dla ryb, tylko dla łowienia"

Choć to do końca się nie podobało mojej Pani, to wszystkie złowione rybki trafiały z powrotem do morza.
W tym roku okazy były dużo mniejsze, choć znacznie więcej ich złowiłem. Myślę, że to "wada" czystej wody w Marusici. Zaznaczę, iż wędkowałem tylko z brzegu. W pewnym momencie musiałem założyć naprawdę duży haczyk, a i wtedy brania były często.
Połów na chleb czy kiełbasę nie przynosi efektów. W sklepie można kupić mrożone kalmary, pociąć je w kosteczkę i efekt zdumiewający.

Na wcześniejszym pobycie w Cro, prócz kalmarów, dobrą przynętą były ślimaki zebrane rano z trawnika. Dobrze na nie brały rekinki (fotki z tamtego połowu wkleję później).
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.10.2008 12:41

Znakomita przynęta wędkarska w Cro.

Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.10.2008 12:48

1.
Obrazek

2.
Obrazek

3.
Obrazek

4.
Obrazek

5.
Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.10.2008 12:50

Obrazek
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 05.10.2008 13:03

Hehehe "bez Karlovaćka nie podchodź" :lol:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.10.2008 13:12

Leszek Skupin napisał(a):Hehehe "bez Karlovaćka nie podchodź" :lol:


Rybka lubi pływać hehe... :wink: no i koleś w czapce z Afganistanu :wink:
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 05.10.2008 13:15

A ja mam Popielku tylko jedną nadzieję - że będziesz tą relację ciągnął jak najdłużej..... :D :D :papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.10.2008 13:16

Januszu Powiedzmy, że na wędkowaniu trochę sie znam, ryby słodkowodne rozróżniam, akwariowych też sporo miałem (obecnie paletki), to te z Jadranu ni huhu... :wink:
Wypinam je ostrożnie, a w szczególności jak się trafi jakaś kolorowa to uważam na jej kolce i z powrotem oddaje naturze.
Wiem, że Ty delektujesz się tymi rybkami i te co przedstawiłem wyżej jadłeś. Który numerek Ci najbardziej smakował i jak się zwą?

Zuzia się pyta czy ta nadaje się na patelnię, bo przypomina karasia i o mało co nie obraziła się na mnie jak je wypuszczałem.

Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.10.2008 13:28

wojan napisał(a):A ja mam Popielku tylko jedną nadzieję - że będziesz tą relację ciągnął jak najdłużej..... :D :D :papa:


Ok. pociągniemy ją razem, ale zabierz kota od moich rybek :papa:

Obrazek
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107705
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 05.10.2008 22:28

Popielu ze złowionych przez Ciebie rybek mnie udało się złapać takie rybki
jak na zdjęciach 4 i 5. (i poszły na patelnie :P)
Pozostałych nie złapałem i nie widziałem nurkując w morzu.
Może dlatego , że wędkowałem w innej części Jadranu.
Moja przynętą najczęściej była skórka chleba lub małża z małych muszelek.
No i jeszcze jak nie brały , to mruczałem sobie pod nosem: cip, cip rybeńko (czasem skutkowało-szczególnie na belony):wink:

Jak złapane przez Ciebie rybki się nazywają dokładnie nie wiem :roll:

Na zdjęciu 1 i 2 to ta sama rybka (nazwałeś ją karasiem) ale nie takiej nie widziałem , ale ten "karaś" to chyba rybka o nazwie crnej

Obrazek

Zdjęcie 3 i 4 znów ta sama rybka i jeśli była taka (lub podobna)

Obrazek

to nazywa się knez

Na zdjęciu nr 5 to chyba taka rybka

Obrazek

a więc ta nazywa się usata

Albo jest to podobny do usaty spar

Obrazek
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 05.10.2008 23:21

Wielkie Hvala Lijepa za takie info Obrazek

:lol: cip, cip rybeńko Obrazek

Karaś - crnej, by sie zgadzał, ale jak to były knezy to odmiana mniej kolorowa, a na foto nr5 wynika z tego, że spar.
Spary widziałem w Twej relacji z Czeszkami. Ja ich tez dużo złowiłem, ale w tym roku w Marusici prawie same "karasie" i knezy. Jeszcze haczyk nie zszedł do dna, a już była zdobycz. :lol: Nimcy łowili (a raczej plątali tylko żyłkę) na chleb i ni huhu, Chorwatom na woblery czy gumki też słabo szło ale mieli kosz i z pewnością coś większego wytargali.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.10.2008 00:02

Obrazek

Obrazek
elli
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 04.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) elli » 06.10.2008 00:42

:D Ja też to czytam jednym tchem :D zdjęcia piękne ..... są też takie , które powalają na kolana :D !!!!!!!!
CZEKAM na ciąg dalszy .... pozdrawiam :papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.10.2008 00:53

elli miło mi i HVALA, ale ciut późno, relacja już w sumie dobiegła końca, a teraz to takie luźne rozmowy.


:papa:
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 06.10.2008 00:55

Dla porównania.
Wcześniejszy mój pobyt w Cro obfitował w inne oraz większe rybki, łowione na małże z muszelek, ślimaki winniczki oraz mrożone kalmary. Widać Januszu, że w różnej części Chorwacji występują lub dominują inne gatunki ryb.
Za kalmary w sklepie w tym roku płaciłem ok 20kn, a pozostała przynęta gratis z wody i trawy. Jak ktoś mieszka w domu z trawnikiem i gospodarze go często podlewają, to ślimaki powinny być.

Obrazek
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Bez kija w ręku nie wyobrażam sobie wakacji.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone