Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Beskidy.

Słowenia, Czarnogóra, Albania, a nawet Grecja, Włochy, Hiszpania, a może Floryda, albo ... Słowacja?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 05.11.2017 21:41

janusz.w. napisał(a):...a widoki prawie jak na Choczu :wink:

Prawie robi wielką różnicę :lol:

te kiero napisał(a):Dziś było sporo turystów w Szczyrku, rzekłbym jak na tę porę roku zatrzęsienie; w porze obiadowej na Salmopolu oraz przy Skrzyczeńskim wyciągu nie było gdzie zaparkować; zmiany dokonane pod sezon narciarski robią wrażenie;
drugiego byliśmy na Soszowie, ani żywego ducha, początki zimy...

Tak, było zatrzęsienie turystów - i w Szczyrku, i na Skrzycznem, i na szlaku do Malinowskiej Skały. Wyjątkowo ładny pogodowo weekend (zwłaszcza jak na listopad), no i ta widoczność.

greenrs napisał(a):Agnieszko, czyżby piwa w schronisku zabrakło :?: :oczko_usmiech:

Była tak długa kolejka, że nie chciało nam się w niej stać. Na szczęście mieliśmy termos z herbatą i jak zauważyła Elka :D:
elka21 napisał(a):Piwo Aga miała w plecaku na wynos :wink: :lol:

puszkę w plecaku :D
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 13.05.2018 22:42

Test wrzucania zdjęć na serwer cro.pli ;) (Fmix mnie zmusił :evil:)

Kilka "strzałów" z dzisiejszej wycieczki do Czech - Beskid Śląsko-Morawski, szlak na Kozubovą (970 m):

2018-05-13-14h33m01 (Custom).JPG

2018-05-13-14h33m12 (Custom).JPG
Mała Fatra

2018-05-13-15h45m08 (Custom).JPG
Kaplica św. Anny

2018-05-13-15h50m36 (Custom).JPG
Widok z dzwonnicy kaplicy

Krótka (ponad 13 km), ale bardzo przyjemna wycieczka :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.05.2018 19:48

Boszszsz, ilu rodaków w majówkę było np. na Pustevnach czy Łysej Górze... jak nigdy.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 16.05.2018 13:50

Pääkäyttäjä napisał(a):Boszszsz, ilu rodaków w majówkę było np. na Pustevnach czy Łysej Górze... jak nigdy.

Na Istrii to dopiero były tłumy rodaków.
Niemal wyłącznie polskie auta na autostradach w Czechach, Austrii, Słowenii... Na stacji zaraz za granicą, przed Ostrawą, zabrakło winiet :lol:
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 24.05.2018 20:51

Fajne te późnowiosenne foty :)

Jeśli w ogóle pojedziemy w ty roku na wakacje, to chciałbym w końcu wrócić do Cro, nawet mam już upatrzone miejsce: Cavtat, ale właśnie boję sie tłumy rodaków :)

POzdro Aga

:papa: :smo:
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 25.05.2018 18:28

tony montana napisał(a):Jeśli w ogóle pojedziemy w ty roku na wakacje, to chciałbym w końcu wrócić do Cro, nawet mam już upatrzone miejsce: Cavtat, ale właśnie boję sie tłumy rodaków :)

Lepiej na jakąś wyspę popłyń. Na wyspach zawsze luźniej niż na lądzie.

Pozdro, Tony :D
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.05.2020 12:29

16 maja 2020 (sobota): Rycerki - przełęcz Przegibek - Bendoszka Wielka (1140 m) - Baza namiotowa Przysłop Potócki - Praszywka Wielka (1043 m) - Baza namiotowa Przysłop Potócki - Rycerki

Opis wycieczki jest już w nagłówku ;) Pogoda niezła - trochę słońca, trochę chmurek. Tych ostatnich niestety najwięcej w czasie naszej posiadówy na szczycie Bendoszki :roll:

Widoczność niespecjalna, choć nie ma co narzekać... Niestety, niechcący zmieniłam coś w ustawieniach aparatu i (zanim się zorientowałam) zdjęcia wyszły takie sobie :?

Mapka, na której (na różowo ;)) narysowałam naszą trasę:

Bendoszka (Custom).png

Mimo wszystko zamieszczę kilka(dziesiąt) ;) fotek 8)

Ruszamy z Rycerek:

IMG_9300 (Custom).JPG

Zielono na szlaku:

IMG_9321 (Custom).JPG

IMG_9327 (Custom).JPG

Widoki:

IMG_9340 (Custom).JPG

Schronisko na Przegibku:

IMG_9349 (Custom).JPG

i budujący napis:

IMG_9348 (Custom).JPG

A zaraz potem szok - kilka samochodów zwożących ludzi z Bendoszki 8O:

IMG_9352 (Custom).JPG

IMG_9353 (Custom).JPG

Do tego tłumy schodzących ze szczytu...

Okazuje się, że właśnie skończyła się msza, która odbywała się na Bendoszce. Podejrzewam, że z okazji nadchodzących urodzin Jana Pawła II.

Jubileuszowy krzyż ziemi żywieckiej, który stoi na szczycie, został poświęcony przez "naszego" papieża, co tłumaczy, że msza odbywała się właśnie w tym miejscu.

Schodzi naprawdę mnóstwo ludzi... W tym momencie już nie żałujemy, że późno ruszyliśmy z domu ;)

Ostatecznie mam szczyt Bendoszki prawie dla siebie ;)

IMG_9363 (Custom).JPG

Mały popas :D:

IMG_9379 (Custom).JPG

Widoki w stronę Pilska i Romanki:

IMG_9380 (Custom).JPG

oraz Małej Fatry:

IMG_9384 (Custom).JPG

A tu wyłania się Wielki Chocz:

IMG_9385 (Custom).JPG

Szkoda tylko, że przez większą część naszego pobytu na szczycie było pochmurno...

Idziemy dalej, podziwiając widoki na Małą Fatrę:

IMG_9394 (Custom).JPG

IMG_9397 (Custom).JPG

Najpierw w dół:

IMG_9409 (Custom) (2).JPG

IMG_9418 (Custom).JPG

Przechodzimy obok bazy namiotowej Przysłop Potócki:

IMG_9444 (Custom).JPG

A potem pniemy się na Parszywkę (czyli Praszywkę ;)). Parszywie strome podejście... :roll:

A tu już odpoczynek na szczycie (i wreszcie normalne ustawienia aparatu :?):

IMG_9454 (Custom).JPG

Chcieliśmy zrobić dłuższą pętelkę, ale nie chciało nam się asfaltować kilka kilometrów na koniec. Poza tym dzień miał się ku końcowi ;)

Wracamy więc przez Przysłop Potócki:

IMG_9475 (Custom).JPG

Baza oficjalnie działa tylko w lipcu i w sierpniu (tak informują tablice), ale przy ognisku siedziało kilka osób, które zajmowały domki i dwa namioty.

Schodzimy szlakiem bazowym, który powinien się nazywać "szlakiem błotnym" :roll: W zdecydowanej większości prowadzi on dnem potoku. Kombinujemy, jak tu nie przemoczyć i nie zabłocić totalnie butów...

Widoki z tego szlaku:

IMG_9476 (Custom).JPG

Na końcu pozostaje nam przejście przez potok:

IMG_9480 (Custom).JPG

lub wysoką trawę. Wybieramy tę drugą opcję, przez co wieczorem znajduję kleszcza na nodze :evil: Na szczęście nie zdążył się jeszcze dobrze przyczepić...

Kończymy bardzo ciekawą wycieczkę, która zajęła nam 5 godzin, a przeszliśmy 15 km. Pięknie było! :D
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 17.05.2020 16:04

Maslinka, a myśmy wczoraj również byli na Przełęczy Przegibek, z tym że wchodziliśmy na Czupel przez Magurkę Wilkowicką. Ludzi trochę było, ale całkiem fajnie się maszerowało. Pozdrawiam z Kace.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.05.2020 16:13

kadetdudi napisał(a):Maslinka, a myśmy wczoraj również byli na Przełęczy Przegibek, z tym że wchodziliśmy na Czupel przez Magurkę Wilkowicką. Ludzi trochę było, ale całkiem fajnie się maszerowało. Pozdrawiam z Kace.

Cześć!
A to byłeś na innym Przegibku ;) W Beskidzie Małym 8)

Również pozdrawiam.
kadetdudi
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 17.05.2020 16:17

maslinka napisał(a):
kadetdudi napisał(a):Maslinka, a myśmy wczoraj również byli na Przełęczy Przegibek, z tym że wchodziliśmy na Czupel przez Magurkę Wilkowicką. Ludzi trochę było, ale całkiem fajnie się maszerowało. Pozdrawiam z Kace.

Cześć!
A to byłeś na innym Przegibku ;) W Beskidzie Małym 8)

Również pozdrawiam.

Tak. Beskid Mały. Jak już pisałem na forum powolutku robimy z dziećmi KGP. Nie wiedziałem, że są dwa Przegibki Za tydzień albo Ślęża albo Kłodzka Góra.
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.05.2020 16:21

kadetdudi napisał(a):Tak. Beskid Mały. Jak już pisałem na forum powolutku robimy z dziećmi KGP. Nie wiedziałem, że są dwa Przegibki

My byliśmy w Beskidzie Żywieckim. Ten Przegibek jest w bezpośrednim sąsiedztwie pasma Wielkiej Raczy.

Też mam nadzieję, że za tydzień uda się gdzieś połazić :)
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.05.2020 16:28

Aga, a Ty wiecznie Młoda! :) Nic się nie zmieniasz

Fajna wycieczka! :)
maslinka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 17.05.2020 16:38

tony montana napisał(a):Aga, a Ty wiecznie Młoda! :) Nic się nie zmieniasz

Hej Tony! :D Dzięki! :oops:, ale patrząc na zdjęcia na początku tego wątku, to trochę się zmieniłam... W lustrze widzę coraz więcej zmarszczek :roll:

tony montana napisał(a):Fajna wycieczka! :)

Postaram się opisać jeszcze jedną, sprzed dwóch tygodniu. Też łazikowaliśmy wtedy po Beskidzie Żywieckim.
tony montana
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.05.2020 17:35

Dla mnie wyglądasz cały czas tak samo jak w Supetarze :)
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 17.05.2020 19:29

Aga, dawaj, bo mam blisko a nie raz brakuje na pomysłu. Choć mnie raczej i teresuja spacerki na kilka godzin niż całodzienne :D
A dziś rowerowo było. :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Jak nie Chorwacja to ... ???