Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.02.2024 17:15

euh napisał(a):Natrafiłem przypadkowo na ten wątek i będę się mu przyglądał bo mam podobne plany wakacyjne jak te kiero. Przy czym u mnie będzie to urlop z Trenitalia, bo samochód planuję zostawić na parkingu przy lotnisku. Taki sposób podróżowania wybrałem w ubiegłe wakacje i było mi z tym bardzo dobrze.

Kiedy wyjazd? Bo my coś kole połowy maja.

Samolotem jest ok, ale w tym wypadku nie uświadczyłbym min. 6 atrakcji po drodze.

mysza73 napisał(a):A tak w ogóle, to jedź na Sycylię :verryhappy:
Tam raczej nie ma problemów z parkowaniem :piwo:

Sicily nigdy nie pojawiała się w rozmowach o urlopie. Może kiedyś dopiero...
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.02.2024 18:05

te kiero napisał(a):
mysza73 napisał(a):A tak w ogóle, to jedź na Sycylię :verryhappy:
Tam raczej nie ma problemów z parkowaniem :piwo:

Sicily nigdy nie pojawiała się w rozmowach o urlopie. Może kiedyś dopiero...
Lepiej późno niż później ... :smo:
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 15.02.2024 22:44

te kiero napisał(a):Kiedy wyjazd? Bo my coś kole połowy maja.

Dopiero w wakacje, nie wcześniej niż 2 połowa lipca.
Ale póki co nie za bardzo mogę znaleźć jakieś noclegi o rozsądnym stosunku cena/lokalizacja/warunki.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 16.02.2024 08:05

euh napisał(a):
te kiero napisał(a):Kiedy wyjazd? Bo my coś kole połowy maja.

Dopiero w wakacje, nie wcześniej niż 2 połowa lipca.
Ale póki co nie za bardzo mogę znaleźć jakieś noclegi o rozsądnym stosunku cena/lokalizacja/warunki.


Właśnie :idea: już o tym pisałem, szczególnie warunki :| choć nie jesteśmy wybredni.
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 17.02.2024 13:23

Ja też jakoś nie mogę się oswoić z wystrojem w stylu przedwojennej burżuazji, piętrowymi łóżkami, materiałowymi zasłonami pod prysznicem i łazienkami, w których dzwonią lata 70-te. Mam natomiast wrażenie (sądząc po opiniach na bookingu) że Włochom to nie przeszkadza. Niestety, odnowione apartamenty są wyraźnie droższe. Na plus zapisuję natomiast powszechną obecność pralek na wyposażeniu (w Cro dużo trudniej o to udogodnienie).
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 17.02.2024 13:53

euh napisał(a):Ja też jakoś nie mogę się oswoić z wystrojem w stylu przedwojennej burżuazji, piętrowymi łóżkami, materiałowymi zasłonami pod prysznicem i łazienkami, w których dzwonią lata 70-te. Mam natomiast wrażenie (sądząc po opiniach na bookingu) że Włochom to nie przeszkadza. Niestety, odnowione apartamenty są wyraźnie droższe. Na plus zapisuję natomiast powszechną obecność pralek na wyposażeniu (w Cro dużo trudniej o to udogodnienie).


Potwierdzam, zarówno w Italii w której byłem chyba już z nie Liczę ile razy oraz w Hiszpanii (8 pobytów w sumie) - duża część apartamentów ma ten cud techniki, ułatwiajacy tanie podróżowanie flugzojgiem ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.02.2024 18:55

euh napisał(a):Ja też jakoś nie mogę się oswoić z wystrojem w stylu przedwojennej burżuazji, piętrowymi łóżkami, materiałowymi zasłonami pod prysznicem i łazienkami, w których dzwonią lata 70-te. Mam natomiast wrażenie (sądząc po opiniach na bookingu) że Włochom to nie przeszkadza. Niestety, odnowione apartamenty są wyraźnie droższe. Na plus zapisuję natomiast powszechną obecność pralek na wyposażeniu (w Cro dużo trudniej o to udogodnienie).


Lepiej bym nie ujął tej charakterystyki; dodam tylko, że wiele App nie ma pokazanego obejścia czy miejsca parkingowego, o którym się rozpisują w ofertach. No ale coś trzeba będzie zarezerwować.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 02.03.2024 21:21

Niestety moje obawy się sprawdziły, 2 namierzone Appy już zarezerwowane w zakresie naszego terminu.
W końcu to dobre "pociągowe" lokalizacje.
Trzeba będzie szukać co innego lub brać coś droższego :|
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 02.03.2024 21:42

Z dość dużego już italiańskiego doświadczenia napiszę, że jak coś znajdziesz to rezerwuj, Taniej nie będzie :chytry: .
Im bliżej wyjazdu robi się zazwyczaj dramatycznie drożej :roll: .

Z różnych względów rezerwuję zawsze z opcją bezpłatnego odwołania. Na palcach jednej ręki policzyłabym przypadki, kiedy bliżej terminu wyjazdu udało mi się zamienić rezerwację na tańszą.
AgaGy
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 02.03.2024 22:00

euh napisał(a):
Rzym (kilka dni ze zwiedzaniem) - Salerno (z wypadem na Wybrzeże Amalfitańskie, choć i samo Salerno było bardzo fajne) - Neapol (z wypadem na Capri; bujało tak że załoga rozdawała woreczki o wiadomym przeznaczeniu) - Rzym.
A samochód grzecznie stał na lotnisku w Radomiu.


Hej. Możesz napisać w jakim terminie był tamten wyjazd?
Moja córka bardzo chce, żebyśmy polecieli do Rzymu, a że ja już byłam to nie mam ciśnienia. Ale obiecałam jej i pewnie będę musiała spełnić tą obietnicę. Dlatego mam plan na ferie 2025, bo jakoś sobie nie wyobrażam wakacji w mieście. Ale Twój plan daje mi do myślenia.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.03.2024 08:34

marze_na napisał(a):Z dość dużego już italiańskiego doświadczenia napiszę, że jak coś znajdziesz to rezerwuj, Taniej nie będzie :chytry: .
Im bliżej wyjazdu robi się zazwyczaj dramatycznie drożej :roll: .

Z różnych względów rezerwuję zawsze z opcją bezpłatnego odwołania. Na palcach jednej ręki policzyłabym przypadki, kiedy bliżej terminu wyjazdu udało mi się zamienić rezerwację na tańszą.


Nie chodzi nam o czekanie, aż ceny spadną, bo już te namierzone są najtańsze, ale nie wdając się w szczegóły chodzi o rozwój życiowy sytuacji...
"bezpłatne odwołanie" to dobra opcja, dziś zaglądam jak to wygląda, aczkolwiek na book nigdy nie korzystałem...
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 03.03.2024 17:57

AgaGy napisał(a):
Hej. Możesz napisać w jakim terminie był tamten wyjazd?
Moja córka bardzo chce, żebyśmy polecieli do Rzymu, a że ja już byłam to nie mam ciśnienia. Ale obiecałam jej i pewnie będę musiała spełnić tą obietnicę. Dlatego mam plan na ferie 2025, bo jakoś sobie nie wyobrażam wakacji w mieście. Ale Twój plan daje mi do myślenia.


Przełom lipca i sierpnia. W Rzymie było gorąco, ale do zniesienia (za hartował nas Paryż w czasie upałów rok wcześniej). Pod koniec pobytu, gdy byliśmy w Neapolu, przetoczył się front burzowy i temperatura spadła (wieczorem niektóre starsze mieszkanki Vomero założyły pikowane kurtki, było ok. 24 stopni C.)
AgaGy
Odkrywca
Posty: 63
Dołączył(a): 14.06.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) AgaGy » 03.03.2024 20:09

Dzięki wielkie za odpowiedź.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 03.03.2024 20:46

te kiero napisał(a):"bezpłatne odwołanie" to dobra opcja, dziś zaglądam jak to wygląda, aczkolwiek na book nigdy nie korzystałem...
:bojesie:
A to najfajniejsza opcja... Ciut droższa niż rezerwacja bezzwrotna, ale często można odwołać (bezkosztowo) nawet dzień przed datą check-in (choć często jest to jednak dłuższy termin 2-4 tyg). Czasami jak płatność przechodzi przez booking to kasę pobiorą w wyznaczonym terminie (zwykle 3-5 dni) przed darmowym odwołaniem, ale jak odwołasz w ustalonym terminie to kasę zwracają na kartę bez problemu.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 03.03.2024 22:31

AgaGy napisał(a):Dzięki wielkie za odpowiedź.

Gdybyś miała ochotę zobaczyć jak taka trasa wyglądała u nas na początku lipca to zapraszam do mojej relacji :hut: .
Upał rzeczywiście dokuczał w Rzymie, ale tam na szczęście co krok woda pitna za free :D .
W Kampanii nie był już tak uciążliwy.


piekara114 napisał(a):
te kiero napisał(a):"bezpłatne odwołanie" to dobra opcja, dziś zaglądam jak to wygląda, aczkolwiek na book nigdy nie korzystałem...
:bojesie:
A to najfajniejsza opcja... Ciut droższa niż rezerwacja bezzwrotna, ale często można odwołać (bezkosztowo) nawet dzień przed datą check-in (choć często jest to jednak dłuższy termin 2-4 tyg).

Dokładnie. Jak nie ma się 100% pewności co do urlopowych planów to opcja jest niezastąpiona.
Wczoraj na przykład zarezerwowałam nocleg w Trieście na powrót z majówki w Chorwacji. Nie wiem jeszcze jak ostatecznie będziemy wracać, a zanim bym się się zdecydowała na 100% to nie byłoby już w czym wybierać.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 138
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone