Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bella Italia

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Vero

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 14.02.2024 21:54

Jak już trafiliśmy z rozważaniami do właściwego wątku to się odniosę krótko do paru Twoich spostrzeżeń :) .

te kiero napisał(a):Suma summarum ciut ponad 100Eur (500zł) drożej wychodzi wersja Pociągowo-Busowa.

Serio tak tanio wychodzi parkowanie w 5T ? ;)
W takim Riomaggiore na przykład w ogóle nie byłam w stanie znaleźć sensownego parkingu, prawie same żółte linie, pierwsze niebieskie dość wysoko i daleko od wybrzeża.

te kiero napisał(a):Oczywiście pozostają do oceny czynniki poza finansowe w jednej i drugiej wersji:
- samochód: szukanie wolnego parkingu, problemy z mijankami i korkami, uniezależnienie transportowe, brak alko
- pociągi/busy: uzależnienie od transportu, oczekiwanie na pociągi/busy lub ciągła kontrola ile mamy jeszcze czasu do odjazdu, ale można z alko.

Mz za bardzo demonizujesz te pociągi. One między miasteczkami 5T jeżdżą przynajmniej co pół godziny, jak nie ten to następny. Nie widzę potrzeby ciągłego nerwowego spoglądania na zegarek.
Bardziej nerwowo niż rozkład jazdy kontrolowałabym chyba czy mi opłacony czas parkowania już nie mija :oczko_usmiech: .
599
Cromaniak
Posty: 577
Dołączył(a): 25.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 599 » 14.02.2024 23:04

jazd/przemieszczanie się pociągami
u Makaronów jest spoko,oby wszędzie tak było,
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Vero

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.02.2024 08:09

tony montana napisał(a):
A obczajałeś Rapallo? I do pięknej Genui niedaleko i CT też można stamtąd zrobić (no ale Trenitalia) :)


2 tyg by brakło do zaliczenia wszystkich pięknych, a przecież Pisa całkiem niedaleko, a jak Pisa to rzut beretem do Sam Gim, Firenze itd... a jeszcze po drodze Marmury :co:

Rapallo i La Spezia finalnie będą alternatywą jak znikną upatrzone noclegi, bo zamawiać będę bliżej wyjazdu.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Buongiorno! Benvenuti! Veneto romantico - Venezia & Vero

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.02.2024 08:19

marze_na napisał(a):Jak już trafiliśmy z rozważaniami do właściwego wątku to się odniosę krótko do paru Twoich spostrzeżeń :) .

Przepraszam za OT tam w Weronowym, ale zaczęło się od Werony po drodze.

marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):Suma summarum ciut ponad 100Eur (500zł) drożej wychodzi wersja Pociągowo-Busowa.

Serio tak tanio wychodzi parkowanie w 5T ? ;)
W takim Riomaggiore na przykład w ogóle nie byłam w stanie znaleźć sensownego parkingu, prawie same żółte linie, pierwsze niebieskie dość wysoko i daleko od wybrzeża.

Jak znajdę czas to wkleję symulkę z Excela, skąd to wyszło. Wszystkie parkingi finansowo obliczone z nawiązką + wzięte pod uwagę dojście lub dojazd z nich/do nich wahadłami.

marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):Oczywiście pozostają do oceny czynniki poza finansowe w jednej i drugiej wersji:
- samochód: szukanie wolnego parkingu, problemy z mijankami i korkami, uniezależnienie transportowe, brak alko
- pociągi/busy: uzależnienie od transportu, oczekiwanie na pociągi/busy lub ciągła kontrola ile mamy jeszcze czasu do odjazdu, ale można z alko.

Mz za bardzo demonizujesz te pociągi. One między miasteczkami 5T jeżdżą przynajmniej co pół godziny, jak nie ten to następny. Nie widzę potrzeby ciągłego nerwowego spoglądania na zegarek.
Bardziej nerwowo niż rozkład jazdy kontrolowałabym chyba czy mi opłacony czas parkowania już nie mija :oczko_usmiech: .

Trochu w rozkład jazdy patrzyłem; ok może przesadzam, pociągiem jechałem 9lat temu i to w PL. Ale też nie zamykam się w 5T, tylko ciut poza również. A tam już tak często nie jeżdżą.
A tak apropos to jestem ciekawy dlaczego Regionalny z Levanto do Santa Margarita k.Portofino jedzie 33min, a Intercity 1h14min :spoko: :co:
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.02.2024 08:42

te kiero napisał(a):A tak apropos to jestem ciekawy dlaczego Regionalny z Levanto do Santa Margarita k.Portofino jedzie 33min, a Intercity 1h14min :spoko: :co:

O tym piszesz?

treno1.jpg



To połączenie z IC jest z przesiadką na regionale w Chiavari. Masz tam oznaczenie 1 cambio.
Bezpośrednio IC jedzie wg strony trenitalii "tylko" 42 minuty :roll: :mg: .
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.02.2024 09:40

Jak wiadomo ja lubię swoje 4 litery wszędzie podwieźć i preferuję auto :mg: , ale 5T sobie darowałam i postawiłam na pociąg :bojesie:
Może i sobie wszystko przekalkulowałeś i wychodzi cenowo ok ... ale tam zwyczajnie nie będzie gdzie zaparkować, nawet jak się chce zapłacić ... :bojesie:
Autem pojechaliśmy do Portovenere ... i nawet chcąc zapłacić nie było gdzie wcisnąć auta (małego :lol: ) ... byliśmy w kwietniu :bojesie:
Tak więc polecam zostawić auto koło stacji w La Spezia (gratisowo :mg: ) i przesiąść się na Trenitalię :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10887
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 15.02.2024 12:10

marze_na napisał(a):
te kiero napisał(a):A tak apropos to jestem ciekawy dlaczego Regionalny z Levanto do Santa Margarita k.Portofino jedzie 33min, a Intercity 1h14min :spoko: :co:

O tym piszesz?

treno1.jpg



To połączenie z IC jest z przesiadką na regionale w Chiavari. Masz tam oznaczenie 1 cambio.
Bezpośrednio IC jedzie wg strony trenitalii "tylko" 42 minuty :roll: :mg: .


Z italińskim mi nie po drodze, a zwykle nie tłumaczę stron, ale teraz słowo Cambio kojarzę z Hiszpanii -> kantor/zmiana vel. przesiadka i jest jasność, ale Twoje końcowe emotki są najlepszym komentarzem, że dalej nijak siE ma IC do Regionale ;)

mysza73 napisał(a):Jak wiadomo ja lubię swoje 4 litery wszędzie podwieźć i preferuję auto :mg:

To zupełnie jak moja Pani :oczko:
mysza73 napisał(a):ale 5T sobie darowałam i postawiłam na pociąg :bojesie:
Może i sobie wszystko przekalkulowałeś i wychodzi cenowo ok ... ale tam zwyczajnie nie będzie gdzie zaparkować, nawet jak się chce zapłacić ... :bojesie:
(...) Tak więc polecam zostawić auto koło stacji w La Spezia (gratisowo :mg: ) i przesiąść się na Trenitalię :D

Nie no jak @mysza prawi to musi być prowda :rotfl:

mysza73 napisał(a):Autem pojechaliśmy do Portovenere ... i nawet chcąc zapłacić nie było gdzie wcisnąć auta (małego :lol: ) ... byliśmy w kwietniu :bojesie:

Portovenere już wiem, że można 11tką busem obrócić z La Spezia, ale widzę, że jest też opcja TaxiBoat :spoko:


Dzięki za rady i porady, oby doszło do skutku. Zawsze to czegoś człowiek więcej się dowie.
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.02.2024 12:20

te kiero napisał(a):Nie no jak @mysza prawi to musi być prowda :rotfl:
:proszedzieki:


te kiero napisał(a):Dzięki za rady i porady, oby doszło do skutku. Zawsze to czegoś człowiek więcej się dowie.
A tak w ogóle, to jedź na Sycylię :verryhappy:
Tam raczej nie ma problemów z parkowaniem :piwo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 15.02.2024 12:37

mysza73 napisał(a):A tak w ogóle, to jedź na Sycylię :verryhappy:
Tam raczej nie ma problemów z parkowaniem :piwo:
Milion razy lepsza pod tym kątem jest Grecja :verryhappy:
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 15.02.2024 12:45

piekara114 napisał(a):
mysza73 napisał(a):A tak w ogóle, to jedź na Sycylię :verryhappy:
Tam raczej nie ma problemów z parkowaniem :piwo:
Milion razy lepsza pod tym kątem jest Grecja :verryhappy:
To prawda :mg:
Ale śmy są we wątku Bella Italia :oczko_usmiech:
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 15.02.2024 12:57

Natrafiłem przypadkowo na ten wątek i będę się mu przyglądał bo mam podobne plany wakacyjne jak te kiero. Przy czym u mnie będzie to urlop z Trenitalia, bo samochód planuję zostawić na parkingu przy lotnisku. Taki sposób podróżowania wybrałem w ubiegłe wakacje i było mi z tym bardzo dobrze.
A żeby nie było OT: w ubiegłe wakacje korzystałem z aplikacji Trenitalia. Można w niej zaplanować podróż i kupić bilety na pociąg. Zapisane w aplikacji bilety można "skasować". W pewnym momencie (gdy wejdziemy do pociągu/nadchodzi czas odjazdu) pojawia się przy bilecie elektronicznym w aplikacji opcja "check-in". Po jej kliknięciu system traktuje bilet jako skasowany (konduktorzy "widzą" że bilet został skanowany w swoich urządzeniach - przynajmniej tak mi wyjaśniała konduktorka w pociągu). Ja kupowałem bilety imienne na określone godziny (miały najlepsze ceny, zwłaszcza przy podróży z dziećmi) ale myślę że przy innych
podobnie to działa.
Swoją drogą polecam Trenitalia - szybko, sprawie, czysto, ceny do zaakceptowania. Oczywiście, trzeba pilnować godzin i przesiadek, ale jazda samochodem też nie jest wolna od ograniczeń (zwłaszcza w kontekście parkingów w miejscach turystycznych i wiecznego "dyżuru" kierowcy).
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.02.2024 13:14

euh napisał(a):u mnie będzie to urlop z Trenitalia

euh napisał(a):Swoją drogą polecam Trenitalia - szybko, sprawie, czysto, ceny do zaakceptowania.

W końcu jakaś bratnia dusza na forum :D .

Pozdrawiam serdecznie :!:

P.S.
Pochwalisz się gdzie byłeś w zeszłym roku?
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 15.02.2024 13:45

marze_na napisał(a):
P.S.
Pochwalisz się gdzie byłeś w zeszłym roku?


Rzym (kilka dni ze zwiedzaniem) - Salerno (z wypadem na Wybrzeże Amalfitańskie, choć i samo Salerno było bardzo fajne) - Neapol (z wypadem na Capri; bujało tak że załoga rozdawała woreczki o wiadomym przeznaczeniu) - Rzym.
A samochód grzecznie stał na lotnisku w Radomiu.
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8664
Dołączył(a): 12.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 15.02.2024 13:52

@euh
Identycznie wyglądał mój pierwszy wyjazd do Włoch :D .
Kilka dni w Rzymie, później przeprowadzka do Salerno z wypadem na Amalfitanę, a na koniec parę dni w Napoli i m.in. rejs na Capri. Lot powrotny też z Rzymu.
Później nauczyłam się, że można przecież wracać z innego lotniska :hut:
euh
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 76
Dołączył(a): 21.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) euh » 15.02.2024 14:04

marze_na napisał(a):@euh
Identycznie wyglądał mój pierwszy wyjazd do Włoch :D .
Kilka dni w Rzymie, później przeprowadzka do Salerno z wypadem na Amalfitanę, a na koniec parę dni w Napoli i m.in. rejs na Capri. Lot powrotny też z Rzymu.
Później nauczyłam się, że można przecież wracać z innego lotniska :hut:


Widać to taki zestaw obowiązkowy dla nowicjuszy
Ja się dopiero uczę samolotowej logistyki (w ramach tego kursu, na początku lutego, byłem w Barcelonie po witaminę D) i staram się redukować komplikacje (a za taką uważam póki co nie tyle powrót z innego lotnika, co powrót na inne lotnisko).
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bella Italia - strona 137
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone