Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Baśka Voda 2010 i nie tylko

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107714
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.10.2010 18:04

Aisza napisał(a):Sama nie wiem,co w tym miasteczku jest takiego,że przyciąga niczym magnes :D.


Wielu przyciąga .... a jeden śpiewa U Basku Vodu
Ostatnio edytowano 15.10.2010 18:34 przez Janusz Bajcer, łącznie edytowano 1 raz
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 15.10.2010 18:22

Janusz Bajcer napisał(a):
Aisza napisał(a):Sama nie wiem,co w tym miasteczku jest takiego,że przyciąga niczym magnes :D.


Wielu przyciąga .... a jeden śpiewa U Basku Vodu


Hi,hi,hi,Panie Januszu! Jak pan to robi,że odgaduje pan moje myśli? Właśnie chciałam wkleić tą piosenkę i te cudowne widoczki z Baśkiej Vody :D
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 15.10.2010 18:28

U Baśku Vodu.

Lipo je bilo kad sretoh te ja
Di more šumi, di bili je žal
Na tvoje oči kad sitin se ja
Želja me vuče i nosi me val

U Bašku Vodu da ljubin te ja
U Bašku Vodu da sunce mi sja
U Bašku Vodu da ljubiš me ti
U Bašku Vodu da sritni smo mi

Lipo je bilo ti jedino znaš
Di more šumi, di bili je žal
U krilo tvoje na sastanak naš
Želja me vuče i nosi me val

U Bašku Vodu da ljubin te ja
U Bašku Vodu da sunce mi sja
U Bašku Vodu da ljubiš me ti
U Bašku Vodu da sritni smo mi

Lipo moje Jadransko more
Tebi uvik vraćan se ja

U Bašku Vodu da ljubin te ja
U Bašku Vodu da sunce mi sja
U Bašku Vodu da ljubiš me ti
U Bašku Vodu da sritni smo mi
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 19.10.2010 11:44

Mieszkam na osiedlu Przylesie. Nasza ostatnia gospodyni mieszka w Baśce 50 lat a urodziła się w Breli , jeden syn mieszka z nią a drugi w Breli. Apartament fajny ale tam gdzie byłaś lepsze warunki , nasza gospodyni była bardzo miła rodzinna atmosfera też jest dobra :D . Zresztą mieliśmy zostać na Istrii ale nie spodobało mi się tam i trzeba było przejechać kawałek drogi w Baśce byliśmy pózno 19 dlatego decydowaliśmy się szybko :D . Wrzesień na Istrii jest jakiś jesienny i nie ma kochanych gór :lol:
sroczka66
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2566
Dołączył(a): 25.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sroczka66 » 19.10.2010 12:31

Aisza napisał(a):....Właśnie chciałam wkleić tą piosenkę i te cudowne widoczki z Baśkiej Vody :D


no to jeszcze parę widoczków z BV w towarzystwie Oliviera Dragojevica
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 19.10.2010 20:16

Wielkie dzięki, Sroczko!
Dni jesienne nie nastrajają optymistycznie,dotkliwie odczuwam brak letniego słońca :D . Wtedy z czułością powracam do tych cudownych miejsc...gdzie pozostawiłam cząstkę siebie...

Obrazek
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 19.10.2010 20:55

agnes128 napisał(a):Mieszkam na osiedlu Przylesie. Nasza ostatnia gospodyni mieszka w Baśce 50 lat a urodziła się w Breli , jeden syn mieszka z nią a drugi w Breli. Apartament fajny ale tam gdzie byłaś lepsze warunki , nasza gospodyni była bardzo miła rodzinna atmosfera też jest dobra :D . Zresztą mieliśmy zostać na Istrii ale nie spodobało mi się tam i trzeba było przejechać kawałek drogi w Baśce byliśmy pózno 19 dlatego decydowaliśmy się szybko :D . Wrzesień na Istrii jest jakiś jesienny i nie ma kochanych gór :lol:



Witaj Agnes!
Chorwaci,to bardzo gościnni i życzliwi ludzie.Rodzinni,sąsiedzcy,zawsze uśmiechnięci i wyluzowani...
Ilekroć byłam w tym kraju,zawsze spotykałam się z życzliwością i gościnnością! Być może to jakiś zwyczaj,ale zawsze byliśmy zapraszani przez gospodarzy(u których mieliśmy wynajęty apartament)na winko,rakiję czy rybkę...a na pożegnanie flaszeczkę też dostaliśmy.. :D
Kiedy byliśmy w CRO z dziećmi,syn dostał przeraźliwie "szczekającego" kaszlu.Gospodarz przyszedł z pomocą, przyniósł limonki i miętę pieprzową.Pomogło! :D
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 21.10.2010 13:21

A na jakiej plaży bywaliście najczęściej w Baśce? Bo nasza to naprzeciwko hotelu Krystyna napisałam polską nazwę bo nie pamiętam :( . Pozdrawiam wszystkich urzeczonych Chorwacją :) . Szkoda ,że trudno trafić na podobną miejscowość co Baśka . Na razie następne wakacje w planach , wielka nie wiadoma ale na pewno będzie to Chorwacja. A byłaś Aisza na Istrii?
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 21.10.2010 19:14

agnes128 napisał(a):A na jakiej plaży bywaliście najczęściej w Baśce? Bo nasza to naprzeciwko hotelu Krystyna napisałam polską nazwę bo nie pamiętam :(


Orientujesz się,gdzie na końcu Baśkiej(w stronę Makarskiej),był ostatni bar na plaży,a przy nim boisko do gry w siatkę?To trochę bliżej,przy wielkiej skałce w wodzie...To było"nasze"miejsce.Na fotce:patrz na odcinek plaży,tak po środku.
Obrazek

To miejsce przypadło nam do serca i nie miało znaczenia,że od kwaterki był to spory kawałek.. :D Spacerek dobrze wpływa na zdrowie :wink:
Obrazek
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 21.10.2010 19:55

agnes128 napisał(a): A byłaś Aisza na Istrii?


Powiem tak: nie byłam(choć kiedyś chciałam!) i już nie będę! Tyle się oczytałam o niej,tyle słyszałam od znajomych....że doszłam do wniosku,iż nie ma po co tam jechać...:?
Może się mylę...może nie jeden forumowicz mógłby powiedzieć,że jednak warto zwiedzić tamte rejony,ale.....ja zakochałam się w Dalmacji :P i tylko do niej chcę wracać :wink:

Ostatnio edytowano 24.10.2010 14:34 przez Aisza, łącznie edytowano 1 raz
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 22.10.2010 16:16

Tak wiem gdzie jest to miejsce :) . Byliśmy na spacerku doszliśmy , aż do Promajny, miejscowość mała , ale jak ktoś lubi spokój to może być, dzień był lekko deszczowy i miałam wrażenie,iż w Baśce jest cieplej chyba lepsze położenie w zatoczce a tam bliżej gór i bardziej otwarta przestrzeń :wink: . W tym roku we wrześniu jakby woda zimniejsza i ogólnie gorsza pogoda niż w tamtym więc nie plażowaliśmy za dużo razy :cry: . A czy byłaś w miejscowości Podgora? Bo zdjęcia nigdy nie oddają rzeczywistości.
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 22.10.2010 17:24

agnes128 napisał(a): A czy byłaś w miejscowości Podgora? Bo zdjęcia nigdy nie oddają rzeczywistości.


W 2008 wybraliśmy Podgórę,jako miejsce naszego urlopu
(gdy jesteśmy na miejscu,zostawiamy auto i robimy taki mały"rekonesans"po miejscowości.Jeśli uznamy,że podoba nam się na tyle,żeby w nim pozostać,wtedy szukamy kwaterki).
Podgóra,jako miejscowość,jest bardzo ładna,ale plaża wręcz przeciwnie!W Podgórze plaża jest długa,wąska,wzdłuż której biegnie"deptak".




Jak już kiedyś wspomniałam,nie przepadam za głównymi plażami...wolę bardziej ciche,ocienione miejsca...
W rezultacie obejrzeliśmy wtedy jeszcze Gradac,a miejscem docelowym okazała się Baśka Voda :D
agnes128
Croentuzjasta
Posty: 259
Dołączył(a): 09.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) agnes128 » 23.10.2010 13:41

Tak i dlatego Baśka Voda wygrywa fajne plaże, zawsze też można pójść do Breli i tam skorzystać z plaży :D . Nasi znajomi wolą Makarską od Baśki jak dla mnie jest za dużo ludzi, samochodów , hałasu. Wole mniejsze miejscowości ale , żeby coś się działo :wink: . Pozdrawiam i dzięki za odpowiedz :lol: .
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 23.10.2010 13:42

Aisza napisał(a):W 2008 wybraliśmy Podgórę

A daleko było? 8)
Aisza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 198
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aisza » 23.10.2010 14:03

Bocian napisał(a):
Aisza napisał(a):W 2008 wybraliśmy Podgórę

A daleko było? 8)


Blisko 1300 km...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Baśka Voda 2010 i nie tylko - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone