Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty bez prowizji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 30.06.2022 23:04

amatus1 napisał(a):Kartę mam MasterCard debit do konta Przekorzystnego. Właściwe jest to córki i ma bez prowizji wypłaty z bankomatów na całym świecie. Moja stara karta do eurokonta to niestety już lipa, pani na infolinii poinformowała mnie że za każdą płatność pobierają 1% a z bankomatów oprócz 1% dodatkowo doliczają jakąś prowizje nie pamiętam ile procent ( chyba 3%) ale nie mniej niż 5 zł. Zamówiłem nowa kartę, taką jak córki, ale niestety nie zdążyłem tego zrobić przez wyjazdem.


Moje to Przekorzystne z kartą debetową MasterCard. Też dostałem info, że przy tej karcie nie jest pobierana jednoprocentowa opłata za wypłatę z bankomatu. Ale dla świętego spokoju wymienię ją na tą kartę Rewolucyjną wielowalutową MasterCard Debet FX.
Przy kursie wymiany, który podałeś, Revolut ze swymi ograniczeniami niczym za bardzo nie imponuje.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 30.06.2022 23:18

Panowie amatus1, Bravik, czy konto, o którym piszecie, jest bezpłatne, czy też są jakieś opłaty za prowadzenie/warunki do spełnienia?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 30.06.2022 23:38

vin napisał(a):Panowie amatus1, Bravik, czy konto, o którym piszecie, jest bezpłatne, czy też są jakieś opłaty za prowadzenie/warunki do spełnienia?

Bezpłatność przy comiesięcznym zasileniu 500 PLN (może być przelew z innego, własnego konta w innym banku) i jedna płatność kartą w miesiącu.
Dav
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.01.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dav » 01.07.2022 23:07

Brela - karta Revolut - zielony bankomat OTP przy promenadzie.
Tucepi - karta Revolut - bankomat OTP przy porcie.
Obie opcje bez prowizji z tym że wcześniej wymienione złotówki na kuny w aplikacji Revolut.
Czerwiec 2022
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 02.07.2022 07:27

Pko S.A pobiera prowizje przy wpłacie z bankomatu ?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.07.2022 07:59

Ikser napisał(a):Pko S.A pobiera prowizje przy wpłacie z bankomatu ?


Chyba chodzi Ci o wypłatę. I o wypłaty za granicą.
Przy koncie Przekorzystnym i karcie do tegoż przy wypłatach z bankomatów OTP Banka nie żadnych opłat, prowizji. Podobnie rok temu było w przypadku bankomatów MoneyGet.
Co do innych bankomatów - opłata surcharge o stałej wartości, niezależnie od wypłacanej kwoty.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.07.2022 08:04

Bravik napisał(a):
Ikser napisał(a):Pko S.A pobiera prowizje przy wpłacie z bankomatu ?


Chyba chodzi Ci o wypłatę. I o wypłaty za granicą.
Przy koncie Przekorzystnym i karcie do tegoż przy wypłatach z bankomatów OTP Banka nie żadnych opłat, prowizji. Podobnie rok temu było w przypadku bankomatów MoneyGet.
Co do innych bankomatów - opłata surcharge o stałej wartości, niezależnie od wypłacanej kwoty.

Pobiera przy straszych kontach-kartach 1 % za kazdą wypłatę plus prowizja ale nie wiem czy 3% czy wiecej ale nie mniej niz 5 zł za wypłatę.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 02.07.2022 08:48

Bravik napisał(a):
vin napisał(a):Panowie amatus1, Bravik, czy konto, o którym piszecie, jest bezpłatne, czy też są jakieś opłaty za prowadzenie/warunki do spełnienia?

Bezpłatność przy comiesięcznym zasileniu 500 PLN (może być przelew z innego, własnego konta w innym banku) i jedna płatność kartą w miesiącu.

Mam konto Przekorzystne od 3 lat. Od roku rzadko używam to konto. Nie wpłacam 500zł co miesiąc. Płatność kartą raz w miesiącu. Mam jakieś drobne na tym koncie. Pobierają mi 4zł miesięcznie. Dla zysku 4zł nie warto zawracać sobie głowy przelewem 500zł.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.07.2022 09:00

amatus1 napisał(a):Pobiera przy straszych kontach-kartach 1 % za kazdą wypłatę plus prowizja ale nie wiem czy 3% czy wiecej ale nie mniej niz 5 zł za wypłatę.

Zamotamy Ikserowi w głowie tymi trochę sprzecznymi informacjami.
Zakładam, że Ikser pyta o konto w Pekao SA, bo takiego nie ma, a jest nim zainteresowany. Tak więc nie będzie mógł korzystać z np. Eurokonta Mobilnego, bo go nie będzie mógł założyć. A nawet gdy ktoś takowe ma, to migracja na Przekorzystne to żaden problem i koszt.
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 02.07.2022 20:15

Mam karte od 2015 roku konto eurokontomobilne jakoś tak to się zwie. Chodziło o wypłatę z bankomatu w Cro lub płatności kartą . Czerwona MasterCard ;)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 02.07.2022 20:47

Ikser napisał(a):Mam karte od 2015 roku konto eurokontomobilne jakoś tak to się zwie. Chodziło o wypłatę z bankomatu w Cro lub płatności kartą . Czerwona MasterCard ;)

Masz Eurokonto Mobilne i 16 dni do wyjazdu. To jedno z tych starszych kont obarczonych opłatami.
Gdybym był na Twoim miejscu, w poniedziałek poszedłbym do oddziału banku w miejscu zamieszkania (jeśli takowy jest) i zrobiłbym migrację na konto Przekorzystne z kartą wielowalutową Mastercard Debit FX. A także zamówiłbym odbiór karty w oddziale banku. Powinni się do Twojego wyjazdu wyrobić.
Ale to tylko luźna sugestia, zrobisz jak będziesz uważał. :wink:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 02.07.2022 22:12

Bravik napisał(a):
Ikser napisał(a):Mam karte od 2015 roku konto eurokontomobilne jakoś tak to się zwie. Chodziło o wypłatę z bankomatu w Cro lub płatności kartą . Czerwona MasterCard ;)

Masz Eurokonto Mobilne i 16 dni do wyjazdu. To jedno z tych starszych kont obarczonych opłatami.
Gdybym był na Twoim miejscu, w poniedziałek poszedłbym do oddziału banku w miejscu zamieszkania (jeśli takowy jest) i zrobiłbym migrację na konto Przekorzystne z kartą wielowalutową Mastercard Debit FX. A także zamówiłbym odbiór karty w oddziale banku. Powinni się do Twojego wyjazdu wyrobić.
Ale to tylko luźna sugestia, zrobisz jak będziesz uważał. :wink:

Kartę możesz zamówić przez Internet bądź w aplikacji mobilnej. Tak mi podpowiedział gościu na infolinii, ponoć do 10 dni czeka sie na kartę.
Ikser
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 06.12.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ikser » 02.07.2022 22:45

Na stronie banku jest napisane że te konto przekorzystne do 26 roku zycia... ;)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 03.07.2022 00:05

Ikser napisał(a):Na stronie banku jest napisane że te konto przekorzystne do 26 roku zycia... ;)

Doczytaj: do 26 roku życia nie ponosisz żadnych opłat, powyżej tego wieku musisz zasilić konto przelewem na kwotę 500 PLN i zrobić jedną transakcję kartą, by utrzymać bezpłatność konta.
ghastime
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 106
Dołączył(a): 11.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ghastime » 04.07.2022 21:19

U mnie dziś taka sytuacja:
Płaciłem za apartament poprzez booking kartą mastercard debit z banku Pekao SA (eurokonto aktywne). Po przeliczeniu wyszło mi 4.77 zł/1€. Trochę się zdziwiłem ponieważ płace tą kartą od kilku lat za granicą i nigdy nie była naliczana prowizja. Jeszcze wczoraj rozmawiałem z Panią na infolinii banku, która potwierdziła, że tranzakcje za granicą przy użyciu tej karty nie są obciążane żadną prowizją.
Jakoś nie mogę sobie tego racjonalnie wytłumaczyć, może ktoś pomoże ?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bankomaty bez prowizji - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone