Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty bez prowizji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2022 15:35

ryzka1990 napisał(a):Z jakich bankomatów wypłacać pieniądze, żeby nie bulić dużej prowizji w Chorwacji? Mam konta w banku spółdzielczym i PKO. Pozdrawiam :papa:

Przeczytałeś kilka postów przed Twoim. :?: :?: :?:
redlumek
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 30.05.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) redlumek » 15.06.2022 20:40

Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.06.2022 21:01

redlumek napisał(a):lista bankomatów OTP

https://www.otpbanka.hr/en/offices-atms

Dzięki, przyda się! :)
emerel
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) emerel » 16.06.2022 23:23

Dla Revoluta bezprowizyjne są bankomaty HPB (banku pocztowego HR) - w Primostenie sprawdziliśmy wszystkie, ten był ostatni i bingo :-)
Nie wiem, czy to może mieć znaczenie, ale wypłacaliśmy świeżo wymienionymi nowymi kartami Visa w planie standard.
tomekj69
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 25.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekj69 » 17.06.2022 08:48

Witam. Ktoś z Was używa może karty ZEN? Jak z jej funkcjonalnością?
paulr
Cromaniak
Posty: 1029
Dołączył(a): 19.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.06.2022 08:08

paulr napisał(a):
empire13 napisał(a):
paulr napisał(a):2 lata temu w trogirze miałem problem z wypłatą bez prowizji... ogólnie bankomat obok bankomatu ale wszystkie co sprawdzałem doliczały. ( karta bez prowizji konto mam w HRK) jedyny plus że ta prowizja była jakaś śmiesznie niska.

Mnie się w zeszłym roku udało wypłacić bez prowizji w Trogirze. Wg apki revolut było to na ulicy Gradska 24.
Ale trochę się naszukałem bankomatu bezprowizyjnego.
No ale nie wiadomo czy w tym roku będzie tak samo :)

na googlu nie umiem zlokalizować tego bankomatu, będę tam w środę czy tam czwartek za tydzień to sprawdzę (tylko ja nie korzystam już na szczęście z revolut) czy nadal jest bezpłatny:) a jak nie to wypłacę w innym:)

Więc ten bankomat jest faktycznie bez prowizji. Idąc od ładu po lewej stronie zaraz za "tunelem" bankomat addiko.
Co do innych bankomatów to w Chorwacji z nimi jest inaczej jak w Polsce. Jak u nas masz bezpłatne bankomaty np z euronetu to masz we wszystkich w Chorwacji jak masz z banku np x to masz z banku x ale.... mimo loga na bankomacie banku x jest to " prywatny" bankomat z którego jak nie wybierzesz że chce by on ci sprzedał kasę po określonym kursie ( wczoraj wypłacałem z tego bezpłatnego to najpierw chciał mi sprzedać po prawie 70 groszy ) to doliczyć ileś % ale poinformuję o tym wcześniej ile będzie tej prowizji.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 19.06.2022 20:12

tomekj69 napisał(a):Witam. Ktoś z Was używa może karty ZEN? Jak z jej funkcjonalnością?

O co dokładnie pytasz? korzystałem w zeszłym sezonie,w zasadzie bardzo podobnie jak revolut, płatności bez problemu, bakomaty też bardzo podobnie w zakresie bezprowizyjności. Gdy sprawdzałem w tym roku (bez płatnego abonamentu), to kurs był mniej korzystny od Revoluta, więc nie zdecydowałem się na reaktywację.
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.06.2022 11:28

tomekj69 napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Ta karta jest dla mnie nowością. Nie korzystałem również wcześniej z revolta. Chodziło mi głównie o płatności tą kartą w knajpach,na bramkach autostrady itp.

Pod tym kątem z żadną z tych dwóch nie było problemu, jeśli tylko akceptowano gdzieś karty, to i kartę ZEN. Doładuj sobie tylko wcześniej i kup wybrane waluty, szczególnie przed weekendami, bo wtedy kurs jest gorszy. No i w tym wątku doczytaj, z jakich bankomatów wyjmować gotówkę, jeśli planujesz, żeby nie płacić prowizji operatorowi bankomatu.
sobota1982
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 30.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobota1982 » 22.06.2022 21:38

Cześć
Zawsze jadąc do CRO brałem EURO i na miejscu wymieniałem na Kuny.
W tym roku założyłem do swojego konta "Bez Granic" w Banku PKO BP konto walutowe w EURO i drugie konto w Kunach.
Do tych kont podpiąłem kartę walutową, której używam w życiu codziennym.

W tej chwili mogę kupić w internetowym kantorze Euro i Kuny.
W banku potwierdzili mi że za te konta nic nie płacęi dodatkowo jak zakupie w internetowym kantorze Euro to mogę je bez żadnych opłat wypłacić w placówce banku.

No ale do brzegu... :)

Czy jak zakupie w internetowym kantorze Kuny i będę je posiadał na koncie w tej walucie to czy w CRO z bankomatów wypłacę te pieniądze bez prowizji czy tylko może OTP Banka?
Przez ostatnie lata nauczyłem się, że w CRO bankomaty naliczają prowizje za samą możliwość skorzystania z nich niezależnie od tego jaką ofertę bankową się posiada.

Będę wdzięczny za odpowiedź osób które posiadają konto walutowe w Kunach i mają doświadczenie w tej sprawie.

Pozdrawiam i udanego oraz bezpiecznego urlopu wszystkim.
CroLaguna
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 22.06.2022 22:13

sobota1982 napisał(a):Cześć
Zawsze jadąc do CRO brałem EURO i na miejscu wymieniałem na Kuny.
W tym roku założyłem do swojego konta "Bez Granic" w Banku PKO BP konto walutowe w EURO i drugie konto w Kunach.
Do tych kont podpiąłem kartę walutową, której używam w życiu codziennym.

W tej chwili mogę kupić w internetowym kantorze Euro i Kuny.
W banku potwierdzili mi że za te konta nic nie płacęi dodatkowo jak zakupie w internetowym kantorze Euro to mogę je bez żadnych opłat wypłacić w placówce banku.

No ale do brzegu... :)

Czy jak zakupie w internetowym kantorze Kuny i będę je posiadał na koncie w tej walucie to czy w CRO z bankomatów wypłacę te pieniądze bez prowizji czy tylko może OTP Banka?
Przez ostatnie lata nauczyłem się, że w CRO bankomaty naliczają prowizje za samą możliwość skorzystania z nich niezależnie od tego jaką ofertę bankową się posiada.

Będę wdzięczny za odpowiedź osób które posiadają konto walutowe w Kunach i mają doświadczenie w tej sprawie.

Pozdrawiam i udanego oraz bezpiecznego urlopu wszystkim.

Mam takie samo konto jak ty, z podpiętym kontem w kunach. W sobotę wypłacałem w Rogoznicy w bankomacie OTP Banka kuny bez prowizji - wystarczy wybrać przeliczenie kwoty w walucie lokalnej tj. w kunach.
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 24.06.2022 07:36

Jak ktoś ma Eurokonto Mobilne w "byku" to niech sobie sprawdzi malutką zmianę którą bank wprowadził na jesieni ubiegłego roku.
Jak wybierałem to konto to wszelkie transakcje transgraniczne (gotówkowe i bezgotówkowe) były przeliczane po kursie karty Mastercard, bez żadnej dodatkowej prowizji banku; jak sprawdzałem kurs na kalkulatorze Mastercarda to się zgadzało z późniejszym obciążeniem.

Ostatnio robiłem zakupy w sieci za które płaciłem w ojro i po sprawdzeniu jaką kwotę mi ściągnęło, okazało się że kwota zgodna z kalkulatorem będzie po określeniu prowizji banku na 1%.
Dopiero buszując po internetach znalazłem zmiane taryf i opłat z 2021 a tam jak nomen omen byk stoi że prowizja która wcześniej wynosiła 0% teraz jest 1%.
Sk%^$%#&#*#ny, mało zarabiają na wszystkim to jeszcze braku tej prowizji nie mogli zdzierżyć...

Wiem, że bez politykowania :lol: :lol: :lol: , ale taka zmiana wprost wpisuje się w scenariusz miłościwie nam panujących, że oficjalnie wszystko dla ludu, a bokiem dojenie że aż gwiżdże...
aegean11
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 04.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 24.06.2022 07:46

kseby napisał(a):Jak ktoś ma Eurokonto Mobilne w "byku" to niech sobie sprawdzi malutką zmianę którą bank wprowadził na jesieni ubiegłego roku.
Jak wybierałem to konto to wszelkie transakcje transgraniczne (gotówkowe i bezgotówkowe) były przeliczane po kursie karty Mastercard, bez żadnej dodatkowej prowizji banku; jak sprawdzałem kurs na kalkulatorze Mastercarda to się zgadzało z późniejszym obciążeniem.

Ostatnio robiłem zakupy w sieci za które płaciłem w ojro i po sprawdzeniu jaką kwotę mi ściągnęło, okazało się że kwota zgodna z kalkulatorem będzie po określeniu prowizji banku na 1%.
Dopiero buszując po internetach znalazłem zmiane taryf i opłat z 2021 a tam jak nomen omen byk stoi że prowizja która wcześniej wynosiła 0% teraz jest 1%.
Sk%^$%#&#*#ny, mało zarabiają na wszystkim to jeszcze braku tej prowizji nie mogli zdzierżyć...

Wiem, że bez politykowania :lol: :lol: :lol: , ale taka zmiana wprost wpisuje się w scenariusz miłościwie nam panujących, że oficjalnie wszystko dla ludu, a bokiem dojenie że aż gwiżdże...

Zanim zaczniesz politykować, sprawdź sobie inne banki, które raczą swoich klientów 5-6% prowizji za operacje bezgotówkowe w innych walutach.
kseby
Croentuzjasta
Posty: 122
Dołączył(a): 13.06.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 24.06.2022 07:50

Tu chodzi o to, że podnoszą albo wprowadzają nową prowizję w czasach, gdy notują, w stosunku do innych sektorów gospodarki, maksymalne zyski.
No i pobierają opłatę za bezczynność ponieważ z Mastercarda dostają obciążenie w PLNach.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.06.2022 19:47

kseby napisał(a):Tu chodzi o to, że podnoszą albo wprowadzają nową prowizję w czasach, gdy notują, w stosunku do innych sektorów gospodarki, maksymalne zyski.
No i pobierają opłatę za bezczynność ponieważ z Mastercarda dostają obciążenie w PLNach.

Zamień kartę na kartę wielowalutową Mastercard Debit FX i po bólu. Wystarczy doczytać.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.06.2022 19:50

Witaj Krzysztofie po przerwie...powiedz to teraz za płatności kart w PKOSA jest prowizja? Kurcze latami był spokój...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
Bankomaty bez prowizji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone