Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

Bankomaty bez prowizji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.06.2022 15:35

ryzka1990 napisał(a):Z jakich bankomatów wypłacać pieniądze, żeby nie bulić dużej prowizji w Chorwacji? Mam konta w banku spółdzielczym i PKO. Pozdrawiam :papa:

Przeczytałeś kilka postów przed Twoim. :?: :?: :?:
redlumek
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) redlumek » 15.06.2022 20:40

Chris_M
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 15.06.2022 21:01

redlumek napisał(a):lista bankomatów OTP

https://www.otpbanka.hr/en/offices-atms

Dzięki, przyda się! :)
emerel
Globtroter

Nieprzeczytany postnapisał(a) emerel » 16.06.2022 23:23

Dla Revoluta bezprowizyjne są bankomaty HPB (banku pocztowego HR) - w Primostenie sprawdziliśmy wszystkie, ten był ostatni i bingo :-)
Nie wiem, czy to może mieć znaczenie, ale wypłacaliśmy świeżo wymienionymi nowymi kartami Visa w planie standard.
tomekj69
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekj69 » 17.06.2022 08:48

Witam. Ktoś z Was używa może karty ZEN? Jak z jej funkcjonalnością?
paulr
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) paulr » 18.06.2022 08:08

paulr napisał(a):
empire13 napisał(a):
paulr napisał(a):2 lata temu w trogirze miałem problem z wypłatą bez prowizji... ogólnie bankomat obok bankomatu ale wszystkie co sprawdzałem doliczały. ( karta bez prowizji konto mam w HRK) jedyny plus że ta prowizja była jakaś śmiesznie niska.

Mnie się w zeszłym roku udało wypłacić bez prowizji w Trogirze. Wg apki revolut było to na ulicy Gradska 24.
Ale trochę się naszukałem bankomatu bezprowizyjnego.
No ale nie wiadomo czy w tym roku będzie tak samo :)

na googlu nie umiem zlokalizować tego bankomatu, będę tam w środę czy tam czwartek za tydzień to sprawdzę (tylko ja nie korzystam już na szczęście z revolut) czy nadal jest bezpłatny:) a jak nie to wypłacę w innym:)

Więc ten bankomat jest faktycznie bez prowizji. Idąc od ładu po lewej stronie zaraz za "tunelem" bankomat addiko.
Co do innych bankomatów to w Chorwacji z nimi jest inaczej jak w Polsce. Jak u nas masz bezpłatne bankomaty np z euronetu to masz we wszystkich w Chorwacji jak masz z banku np x to masz z banku x ale.... mimo loga na bankomacie banku x jest to " prywatny" bankomat z którego jak nie wybierzesz że chce by on ci sprzedał kasę po określonym kursie ( wczoraj wypłacałem z tego bezpłatnego to najpierw chciał mi sprzedać po prawie 70 groszy ) to doliczyć ileś % ale poinformuję o tym wcześniej ile będzie tej prowizji.
vin
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 19.06.2022 20:12

tomekj69 napisał(a):Witam. Ktoś z Was używa może karty ZEN? Jak z jej funkcjonalnością?

O co dokładnie pytasz? korzystałem w zeszłym sezonie,w zasadzie bardzo podobnie jak revolut, płatności bez problemu, bakomaty też bardzo podobnie w zakresie bezprowizyjności. Gdy sprawdzałem w tym roku (bez płatnego abonamentu), to kurs był mniej korzystny od Revoluta, więc nie zdecydowałem się na reaktywację.
vin
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 20.06.2022 11:28

tomekj69 napisał(a):Dzięki za odpowiedź. Ta karta jest dla mnie nowością. Nie korzystałem również wcześniej z revolta. Chodziło mi głównie o płatności tą kartą w knajpach,na bramkach autostrady itp.

Pod tym kątem z żadną z tych dwóch nie było problemu, jeśli tylko akceptowano gdzieś karty, to i kartę ZEN. Doładuj sobie tylko wcześniej i kup wybrane waluty, szczególnie przed weekendami, bo wtedy kurs jest gorszy. No i w tym wątku doczytaj, z jakich bankomatów wyjmować gotówkę, jeśli planujesz, żeby nie płacić prowizji operatorowi bankomatu.
sobota1982
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) sobota1982 » 22.06.2022 21:38

Cześć
Zawsze jadąc do CRO brałem EURO i na miejscu wymieniałem na Kuny.
W tym roku założyłem do swojego konta "Bez Granic" w Banku PKO BP konto walutowe w EURO i drugie konto w Kunach.
Do tych kont podpiąłem kartę walutową, której używam w życiu codziennym.

W tej chwili mogę kupić w internetowym kantorze Euro i Kuny.
W banku potwierdzili mi że za te konta nic nie płacęi dodatkowo jak zakupie w internetowym kantorze Euro to mogę je bez żadnych opłat wypłacić w placówce banku.

No ale do brzegu... :)

Czy jak zakupie w internetowym kantorze Kuny i będę je posiadał na koncie w tej walucie to czy w CRO z bankomatów wypłacę te pieniądze bez prowizji czy tylko może OTP Banka?
Przez ostatnie lata nauczyłem się, że w CRO bankomaty naliczają prowizje za samą możliwość skorzystania z nich niezależnie od tego jaką ofertę bankową się posiada.

Będę wdzięczny za odpowiedź osób które posiadają konto walutowe w Kunach i mają doświadczenie w tej sprawie.

Pozdrawiam i udanego oraz bezpiecznego urlopu wszystkim.
CroLaguna
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 22.06.2022 22:13

sobota1982 napisał(a):Cześć
Zawsze jadąc do CRO brałem EURO i na miejscu wymieniałem na Kuny.
W tym roku założyłem do swojego konta "Bez Granic" w Banku PKO BP konto walutowe w EURO i drugie konto w Kunach.
Do tych kont podpiąłem kartę walutową, której używam w życiu codziennym.

W tej chwili mogę kupić w internetowym kantorze Euro i Kuny.
W banku potwierdzili mi że za te konta nic nie płacęi dodatkowo jak zakupie w internetowym kantorze Euro to mogę je bez żadnych opłat wypłacić w placówce banku.

No ale do brzegu... :)

Czy jak zakupie w internetowym kantorze Kuny i będę je posiadał na koncie w tej walucie to czy w CRO z bankomatów wypłacę te pieniądze bez prowizji czy tylko może OTP Banka?
Przez ostatnie lata nauczyłem się, że w CRO bankomaty naliczają prowizje za samą możliwość skorzystania z nich niezależnie od tego jaką ofertę bankową się posiada.

Będę wdzięczny za odpowiedź osób które posiadają konto walutowe w Kunach i mają doświadczenie w tej sprawie.

Pozdrawiam i udanego oraz bezpiecznego urlopu wszystkim.

Mam takie samo konto jak ty, z podpiętym kontem w kunach. W sobotę wypłacałem w Rogoznicy w bankomacie OTP Banka kuny bez prowizji - wystarczy wybrać przeliczenie kwoty w walucie lokalnej tj. w kunach.
kseby
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 24.06.2022 07:36

Jak ktoś ma Eurokonto Mobilne w "byku" to niech sobie sprawdzi malutką zmianę którą bank wprowadził na jesieni ubiegłego roku.
Jak wybierałem to konto to wszelkie transakcje transgraniczne (gotówkowe i bezgotówkowe) były przeliczane po kursie karty Mastercard, bez żadnej dodatkowej prowizji banku; jak sprawdzałem kurs na kalkulatorze Mastercarda to się zgadzało z późniejszym obciążeniem.

Ostatnio robiłem zakupy w sieci za które płaciłem w ojro i po sprawdzeniu jaką kwotę mi ściągnęło, okazało się że kwota zgodna z kalkulatorem będzie po określeniu prowizji banku na 1%.
Dopiero buszując po internetach znalazłem zmiane taryf i opłat z 2021 a tam jak nomen omen byk stoi że prowizja która wcześniej wynosiła 0% teraz jest 1%.
Sk%^$%#&#*#ny, mało zarabiają na wszystkim to jeszcze braku tej prowizji nie mogli zdzierżyć...

Wiem, że bez politykowania :lol: :lol: :lol: , ale taka zmiana wprost wpisuje się w scenariusz miłościwie nam panujących, że oficjalnie wszystko dla ludu, a bokiem dojenie że aż gwiżdże...
aegean11
KONTO ZAWIESZONE

Nieprzeczytany postnapisał(a) aegean11 » 24.06.2022 07:46

kseby napisał(a):Jak ktoś ma Eurokonto Mobilne w "byku" to niech sobie sprawdzi malutką zmianę którą bank wprowadził na jesieni ubiegłego roku.
Jak wybierałem to konto to wszelkie transakcje transgraniczne (gotówkowe i bezgotówkowe) były przeliczane po kursie karty Mastercard, bez żadnej dodatkowej prowizji banku; jak sprawdzałem kurs na kalkulatorze Mastercarda to się zgadzało z późniejszym obciążeniem.

Ostatnio robiłem zakupy w sieci za które płaciłem w ojro i po sprawdzeniu jaką kwotę mi ściągnęło, okazało się że kwota zgodna z kalkulatorem będzie po określeniu prowizji banku na 1%.
Dopiero buszując po internetach znalazłem zmiane taryf i opłat z 2021 a tam jak nomen omen byk stoi że prowizja która wcześniej wynosiła 0% teraz jest 1%.
Sk%^$%#&#*#ny, mało zarabiają na wszystkim to jeszcze braku tej prowizji nie mogli zdzierżyć...

Wiem, że bez politykowania :lol: :lol: :lol: , ale taka zmiana wprost wpisuje się w scenariusz miłościwie nam panujących, że oficjalnie wszystko dla ludu, a bokiem dojenie że aż gwiżdże...

Zanim zaczniesz politykować, sprawdź sobie inne banki, które raczą swoich klientów 5-6% prowizji za operacje bezgotówkowe w innych walutach.
kseby
Odkrywca

Nieprzeczytany postnapisał(a) kseby » 24.06.2022 07:50

Tu chodzi o to, że podnoszą albo wprowadzają nową prowizję w czasach, gdy notują, w stosunku do innych sektorów gospodarki, maksymalne zyski.
No i pobierają opłatę za bezczynność ponieważ z Mastercarda dostają obciążenie w PLNach.
Bravik
Mistrz LM i LE

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.06.2022 19:47

kseby napisał(a):Tu chodzi o to, że podnoszą albo wprowadzają nową prowizję w czasach, gdy notują, w stosunku do innych sektorów gospodarki, maksymalne zyski.
No i pobierają opłatę za bezczynność ponieważ z Mastercarda dostają obciążenie w PLNach.

Zamień kartę na kartę wielowalutową Mastercard Debit FX i po bólu. Wystarczy doczytać.
amatus1
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 26.06.2022 19:50

Witaj Krzysztofie po przerwie...powiedz to teraz za płatności kart w PKOSA jest prowizja? Kurcze latami był spokój...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne.

Bankomaty bez prowizji - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2022