Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty bez prowizji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 23.08.2021 12:17

Stachu, Euronet zawsze odpuszczaj. U nich nie ma opcji bez prowizji.
Co do fotek to zawsze wybieraj opcje lokalną. Inaczej cię skroją na przewalutowaniu.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 23.08.2021 13:30

stachu22 napisał(a):Cześć, ja wczoraj ZENem próbowałem w trzech bankomatach, w euronecie do zapłaty około 29 KUN przy wyborze wypłaty z "późniejszym naliczeniem" ale ściągło z waluty HRK w ZENie więc chyba nic więcej nie będzie.
W innym bankomacie coś takiego jak na foto, tu chyba było bez tej opłaty 29 KUN ale jakieś dziwne procenty przy przeliczeniach 1HRK. Gdzie najlepiej wypłacać ZENem? Jeszcze było to z czerwonym bankomatem :D

Ten bankomat na zielono to był prawdopodobnie OTP i próbował naciągnąć Cię na wypłatę z przeliczeniem walut gdzie kuna kosztowałby Cię 68 groszy.
Należało wybrać "Local currency" i wtedy Twoja karta zostałaby obciążona kwotą w kunach.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 23.08.2021 17:59

stachu22 napisał(a): Jeszcze było to z czerwonym bankomatem :D

ZaBa nauczyła się po polsku 8O W sumie od 2 lat nie korzystałem, bo chcieli prowizję...
Na szczęście OTP w Okrugu nadal bez haraczu (karta Pekao) 8)
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 23.08.2021 18:34

Trzy kraje po trasie z bankami z grupy UniCredit i konto Przekorzystne w Pekao SA.
Chorwacja i Zagrebacka Banka - haracz 28 kun (~17 PLN)
Czechy i UniCredit Bank - haracz 125 koron ( 22,50 PLN)
Austria - Bank Austria - brak opłaty surcharge.
Jacuwacu
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacuwacu » 24.08.2021 12:34

Dzień dobry wszystkim, mam problem mianowicie przesiałem kartę fizyczna i została mi tylko mobilna. Gdzie mogę wypłacić gotówkę z bankomatu w vodicach? Przy plaży niby jest opcja zbliżeniowa ale nie działa. Jest jakiś sposób na wypłatę gotówki?
Z góry dziękuję za odpowiedź.
BagMan
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) BagMan » 26.08.2021 19:43

Dzień dobry,
Miasto Orebic,
Bankomat Planet Cash przy Camping Lavanda tuż przy wjeździe do miasta. Wyplacilem kuny Revolutem bez prowizji.

BTW. Czy ktoś prowadzi jakąś mapkę ze sprawdzonymi bankomatami?

Pozdrawiam
Marek.
Załączniki:
20210826_175130_2 (2).jpg
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5245
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 26.08.2021 22:10

BagMan napisał(a):BTW. Czy ktoś prowadzi jakąś mapkę ze sprawdzonymi bankomatami?

Dawaj, będziesz pierwszy.
ANDriu G.
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ANDriu G. » 27.08.2021 14:36

ATM - Auro Domus -Omiš Nemira
Revolut bez prowizji.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.08.2021 14:54

ANDriu G. napisał(a):ATM - Auro Domus -Omiš Nemira
Revolut bez prowizji.

Zdziwiony jestem. Sprawdzałem Revolutem kilka bankomatów Auro Domus w Trogirze i w Omiś i każdy chciał prowizję.
Chyba że wybierałeś Home Currency?
cirek
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.08.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) cirek » 27.08.2021 15:28

Samo sprawdzanie czy wypłata jest darmowa (Revolut) powoduje, że szybko osiągamy limit bezpłatnych transakcji. Ja tak miałem, na szczęście żona ma swojego Revoluta. Później składałem reklamację ale na nic się to zdało.

Należy najpierw np. tu na forum upewnić się, że dane bankomaty są za free.

Limit: 800 zł lub 5 wypłat zależy które pierwsze osiągnięte.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.08.2021 16:01

cirek napisał(a):Samo sprawdzanie czy wypłata jest darmowa (Revolut) powoduje, że szybko osiągamy limit bezpłatnych transakcji. Ja tak miałem, na szczęście żona ma swojego Revoluta. Później składałem reklamację ale na nic się to zdało.

Należy najpierw np. tu na forum upewnić się, że dane bankomaty są za free.

Limit: 800 zł lub 5 wypłat zależy które pierwsze osiągnięte.

No to dziwne bo ja tego nie doświadczyłem. Sprawdziłem kilka bankomatów (na pewno więcej niż 5) i żadnej prowizji z tego tytułu nie zapłaciłem.
Chris_M
Cromaniak
Posty: 1338
Dołączył(a): 12.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Chris_M » 27.08.2021 16:02

empire13 napisał(a):
ANDriu G. napisał(a):ATM - Auro Domus -Omiš Nemira
Revolut bez prowizji.

Zdziwiony jestem. Sprawdzałem Revolutem kilka bankomatów Auro Domus w Trogirze i w Omiś i każdy chciał prowizję.
Chyba że wybierałeś Home Currency?

Ja wypłacałem z bankomatów Auro Domus w Pakostane i w marinie Palmiżana na Paklenich Otoci i za każdym razem bez żadnej dodatkowej opłaty.
Ciekawa sprawa.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1959
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 27.08.2021 18:38

Chris_M napisał(a):
empire13 napisał(a):
ANDriu G. napisał(a):ATM - Auro Domus -Omiš Nemira
Revolut bez prowizji.

Zdziwiony jestem. Sprawdzałem Revolutem kilka bankomatów Auro Domus w Trogirze i w Omiś i każdy chciał prowizję.
Chyba że wybierałeś Home Currency?

Ja wypłacałem z bankomatów Auro Domus w Pakostane i w marinie Palmiżana na Paklenich Otoci i za każdym razem bez żadnej dodatkowej opłaty.
Ciekawa sprawa.

Ciekawe od czego to zależy.
Ktoś kiedyś tu pisał że to zależy od lokalizacji. Chyba faktycznie tak jest.
krzygaj
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 23.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzygaj » 27.08.2021 21:07

krzygaj napisał(a):Rogoznica OTP(przy rondzie) - Revolut bez prowizji - dziś sprawdzone. Pzdr

Ten sam bankomat tylko karta Curve i już niestety prowizja, ale cóż gotowina była potrzebna :lol:
zioomek65
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) zioomek65 » 30.08.2021 22:23

HPB w miejscowości Split niestety opłata 29HRK (nigdzie nie podali takiej informacji albo przeoczyłem ) Dotyczy to karty ZEN i opcji local currency
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bankomaty bez prowizji - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone