Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty bez prowizji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rychu147
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rychu147 » 21.07.2022 13:25

Otp w Omiś pobiera 35 kun niestety skorzystałem z euronet co pobrał 29 kun.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.07.2022 15:41

janos napisał(a):Ja miałem tego typu przypadek, że w otp w Vrsi kilka dni temu wypłaciłem bez prowizji a wczoraj już chciał prowizję 28 kun za każdą wypłatę. Nie wiem co się zmieniło. Mam wielowalutowe w mbanku z podpięta kartą do rachunku w HRK. Przy okazji, czy ta mapa bankomatów otp z linku powyżej, przy zaznaczeniu opcji "office" pokazuje bankomaty własne otp? Bo wydaje mi się że przy opcji ATM może pokazywać bankomaty ATM dla otp, a te mogą pobierać prowizję. Czy się mylę? Pozdrav

A co to jest opcja ATM i bankomaty ATM? ATM czyli Automated Teller Machine czyli bankomat. Jedne są w placówkach ("office") drugie są wolnostojące, ale wszystkie są własnymi OTP Banka.
Można się było spodziewać, że OTP zacznie rzeźbić jak reszta towarzystwa. Przecież to darmowa kasa. Tylko dlaczego robią to w środku sezonu. Widocznie Madziarom zaczyna brakować kasy. :roll:
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1972
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 21.07.2022 15:45

Zostało coś z bezpłatnych bankomatów? Jak z get money (nie jestem pewny czy dobrze zapamiętałem nazwę)?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.07.2022 15:50

lobsen napisał(a):Odnośnie OTP mam taką informację:
https://www.google.com/amp/s/natemat.pl ... h-prowizje

Moje pytanie jest inne. Jaką maksymalną kwotę wypłacę z bankomatu w Cro za jednym razem? Chciałbym wypłacić 12000 hrk. Czy to możliwe?


Informację się starzeją. Tej wystarczyły dwa tygodnie.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 21.07.2022 15:58

A co z maksymalną kwotą wypłaty z bankomatu? Wypłacał ktoś 10-12 tys. Kun za 1 razem?
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.07.2022 16:12

lobsen napisał(a):A co z maksymalną kwotą wypłaty z bankomatu? Wypłacał ktoś 10-12 tys. Kun za 1 razem?

Na pewno ograniczeniem będzie limit dzienny na karcie. Poza tym czytałem gdzieś, że bankomaty mają też limit ilości wypłacanych banknotów.
mchrob
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1913
Dołączył(a): 06.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) mchrob » 21.07.2022 16:15

Bravik napisał(a):
lobsen napisał(a):A co z maksymalną kwotą wypłaty z bankomatu? Wypłacał ktoś 10-12 tys. Kun za 1 razem?

Na pewno ograniczeniem będzie limit dzienny na karcie. Poza tym czytałem gdzieś, że bankomaty mają też limit ilości wypłacanych banknotów.

Większość ma limit do 30 banknotów. Dlatego też w zależności od tego jakie ma załadowane nominały jest taki limit do wypłaty.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 21.07.2022 16:23

Najwyższy nominał w HR to 500 Kun. Czyli przy wypłacie 15K kun prowizja bankomatu OTP=29 to zaledwie 0.2% całej kwoty. Mam konto w Citi w kunach - brak przewalutowania. Dziękuję za informację. Pozdrawiam
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 21.07.2022 16:33

lobsen napisał(a):Najwyższy nominał w HR to 500 Kun. Czyli przy wypłacie 15K kun prowizja bankomatu OTP=29 to zaledwie 0.2% całej kwoty. Mam konto w Citi w kunach - brak przewalutowania. Dziękuję za informację. Pozdrawiam

Nie wiem, czy akurat te nominały są często ładowane do ATM.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 21.07.2022 16:45

Bravik napisał(a):
lobsen napisał(a):Najwyższy nominał w HR to 500 Kun. Czyli przy wypłacie 15K kun prowizja bankomatu OTP=29 to zaledwie 0.2% całej kwoty. Mam konto w Citi w kunach - brak przewalutowania. Dziękuję za informację. Pozdrawiam

Nie wiem, czy akurat te nominały są często ładowane do ATM.

No to jest plan optymistyczny, realny to dwie wypłaty po 6000 kun - 0,5% prowizji. Negatywny opisany w wątku przez pozostałych forumowiczów.
Zakładam, że będę wypłacał cash na lotnisku w Dubrowniku. Zakładam również, że minimum 200 będą w kasetkach bankomatu. Przekonam się w najbliższą środę i na pewno zdam relację.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 21.07.2022 16:51

Od kiedy weszły te prowizje nie wypłacam już kasy z bankomatów. Biorę euro i wymieniam na miejscu. Nie potrzebuję do tego żadnych kantorów. W Prižbie w knajpie za 1 euro dostałem 7.4 a w sklepie z pamiątkami we Vrbosce 7.3. Dużo jestem w plecy ? Euro kupowałem w tamtym roku po 4.53.
BartKat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 213
Dołączył(a): 01.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) BartKat » 21.07.2022 16:54

Bravik napisał(a):
lobsen napisał(a):Najwyższy nominał w HR to 500 Kun. Czyli przy wypłacie 15K kun prowizja bankomatu OTP=29 to zaledwie 0.2% całej kwoty. Mam konto w Citi w kunach - brak przewalutowania. Dziękuję za informację. Pozdrawiam

Nie wiem, czy akurat te nominały są często ładowane do ATM.


Za każdym razem jak pobierałem gotówkę z bankomatów Euronetu na Pagu w czerwcu tego roku wypłacał głownie 500-tkami. Może dlatego że brałem równe kwoty np. 2000 kun, 3000 kun.
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 21.07.2022 17:10

Habanero napisał(a):Od kiedy weszły te prowizje nie wypłacam już kasy z bankomatów. Biorę euro i wymieniam na miejscu. Nie potrzebuję do tego żadnych kantorów. W Prižbie w knajpie za 1 euro dostałem 7.4 a w sklepie z pamiątkami we Vrbosce 7.3. Dużo jestem w plecy ? Euro kupowałem w tamtym roku po 4.53.

Też tak zawsze robiłem - gotówka w Euro i wymiana w Chorwacji w banku. Tyle, że tym razem lecimy samolotem - na lotnisku nie wymienię bo kurs słabiutki a potem jadę bezpośrednio do destynacji - mała wioska, w której jest jeden sklep i 2 restauracje. Wydaje mi się, że jedyna opcja to bankomat na lotnisku.
Ostatnio edytowano 21.07.2022 17:53 przez lobsen, łącznie edytowano 2 razy
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 21.07.2022 17:15

BartKat napisał(a):
Bravik napisał(a):
lobsen napisał(a):Najwyższy nominał w HR to 500 Kun. Czyli przy wypłacie 15K kun prowizja bankomatu OTP=29 to zaledwie 0.2% całej kwoty. Mam konto w Citi w kunach - brak przewalutowania. Dziękuję za informację. Pozdrawiam

Nie wiem, czy akurat te nominały są często ładowane do ATM.


Za każdym razem jak pobierałem gotówkę z bankomatów Euronetu na Pagu w czerwcu tego roku wypłacał głownie 500-tkami. Może dlatego że brałem równe kwoty np. 2000 kun, 3000 kun.

I to jest budującą informacja .
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 21.07.2022 23:45

SoftRM napisał(a):
empire13 napisał(a):Jak wygląda sytuacja w tym sezonie w Chorwacji?
Doszły mnie słuchy (mam nadzieję że to tylko jakieś plotki fejsbukowe), że OTP też pobiera prowizję.

pojawiła się takie info wczoraj na FB na profilu Lifewillshowpl ( dla mnie to wiarygodne źródło)
ale niech ktoś będący w Chorwacji to potwierdzi


Nie potwierdzam :!: :!:

10 lipca wypłacałem z bankomatu OTP w porcie w Ploče bez żadnej prowizji.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bankomaty bez prowizji - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone