Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Bankomaty bez prowizji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 22.07.2022 01:47

marekkowalak napisał(a):
SoftRM napisał(a):
empire13 napisał(a):Jak wygląda sytuacja w tym sezonie w Chorwacji?
Doszły mnie słuchy (mam nadzieję że to tylko jakieś plotki fejsbukowe), że OTP też pobiera prowizję.

pojawiła się takie info wczoraj na FB na profilu Lifewillshowpl ( dla mnie to wiarygodne źródło)
ale niech ktoś będący w Chorwacji to potwierdzi


Nie potwierdzam :!: :!:

10 lipca wypłacałem z bankomatu OTP w porcie w Ploče bez żadnej prowizji.


Co nie potwierdzasz? To było 11 dni temu. Spójrz w kalendarz. :roll:
W 2020 i 2021 inne chorwackie banki również wprowadzały opłatę surcharge w środku sezonu.
Rychu147
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 21.07.2022

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rychu147 » 22.07.2022 07:04

A ja potwierdzam że wprowadziły otp, też chciałem wypłacić w stanici z jednego bankomatu to nawet informacji nie było że chcę pobrać dodatkową opłatę w wysokości 40 kun... Dobrze że miałem wilczone...
bart123
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 10.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) bart123 » 22.07.2022 14:30

lobsen napisał(a):
Bravik napisał(a):
lobsen napisał(a):Najwyższy nominał w HR to 500 Kun. Czyli przy wypłacie 15K kun prowizja bankomatu OTP=29 to zaledwie 0.2% całej kwoty. Mam konto w Citi w kunach - brak przewalutowania. Dziękuję za informację. Pozdrawiam

Nie wiem, czy akurat te nominały są często ładowane do ATM.

No to jest plan optymistyczny, realny to dwie wypłaty po 6000 kun - 0,5% prowizji. Negatywny opisany w wątku przez pozostałych forumowiczów.
Zakładam, że będę wypłacał cash na lotnisku w Dubrowniku. Zakładam również, że minimum 200 będą w kasetkach bankomatu. Przekonam się w najbliższą środę i na pewno zdam relację.


Uważaj lepiej przy wypłatach dużych kwot z bankomatów. Kiedyś, ale to było z 15 lat temu kupowałem auto i aby nie wieść kasy to postanowiłem ją na miejscu wypłacić z bankomatu. Wpisałem odpowiednią kwotę, bankomat mnie zautoryzował, potwierdził w moim banku i jak przyszło do wypłaty to mi odpisał że żądana kwota nie zmieści się w podajniku. Kasy nie wypłacić, a pieniądze w moim banku zablokował. Czekałem ze 3 dni aż mi odblokowali ją na koncie, więc po auto musiałem drugi raz jechać, ale już z gotówką na wszelki wypadek :-)
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 22.07.2022 16:36

bart123 napisał(a):
lobsen napisał(a):
Bravik napisał(a):
lobsen napisał(a):Najwyższy nominał w HR to 500 Kun. Czyli przy wypłacie 15K kun prowizja bankomatu OTP=29 to zaledwie 0.2% całej kwoty. Mam konto w Citi w kunach - brak przewalutowania. Dziękuję za informację. Pozdrawiam

Nie wiem, czy akurat te nominały są często ładowane do ATM.

No to jest plan optymistyczny, realny to dwie wypłaty po 6000 kun - 0,5% prowizji. Negatywny opisany w wątku przez pozostałych forumowiczów.
Zakładam, że będę wypłacał cash na lotnisku w Dubrowniku. Zakładam również, że minimum 200 będą w kasetkach bankomatu. Przekonam się w najbliższą środę i na pewno zdam relację.


Uważaj lepiej przy wypłatach dużych kwot z bankomatów. Kiedyś, ale to było z 15 lat temu kupowałem auto i aby nie wieść kasy to postanowiłem ją na miejscu wypłacić z bankomatu. Wpisałem odpowiednią kwotę, bankomat mnie zautoryzował, potwierdził w moim banku i jak przyszło do wypłaty to mi odpisał że żądana kwota nie zmieści się w podajniku. Kasy nie wypłacić, a pieniądze w moim banku zablokował. Czekałem ze 3 dni aż mi odblokowali ją na koncie, więc po auto musiałem drugi raz jechać, ale już z gotówką na wszelki wypadek :-)

Dzięki. Przemyślę to.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 22.07.2022 17:17

lobsen napisał(a):Odnośnie OTP mam taką informację:
https://www.google.com/amp/s/natemat.pl ... h-prowizje

Żródło tego artykułu chyba zostało zaktualizowane, bo jest już ujęta prowizja banku OTP :cry:
surcharge.JPG
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 22.07.2022 17:46

Co nie zrobisz to Ciebie że skóry oskalpują .
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 22.07.2022 18:38

pociechy chyba należy upatrywać jedynie w tym, że po drodze są jeszcze bezprowizyjne bankomaty z euro (Słowacja, Słowenia, nie wiem, jak z Austrią), a od 5. września będzie można już płacić w euro.
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.07.2022 18:51

vin napisał(a):pociechy chyba należy upatrywać jedynie w tym, że po drodze są jeszcze bezprowizyjne bankomaty z euro

Wtedy prowizje zapłacisz w kantorze wymieniając euro na kuny ;)
vin
Croentuzjasta
Posty: 310
Dołączył(a): 12.05.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) vin » 22.07.2022 18:54

empire13 napisał(a):
vin napisał(a):pociechy chyba należy upatrywać jedynie w tym, że po drodze są jeszcze bezprowizyjne bankomaty z euro

Wtedy prowizje zapłacisz w kantorze wymieniając euro na kuny ;)

hm, ale mi chodzi o to, że od 5.09 można płacić również w euro wszędzie, tak jak napisałem w moim poście powyżej, który uciąłeś cytując :)
empire13
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1971
Dołączył(a): 26.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) empire13 » 22.07.2022 20:18

vin napisał(a):
empire13 napisał(a):
vin napisał(a):pociechy chyba należy upatrywać jedynie w tym, że po drodze są jeszcze bezprowizyjne bankomaty z euro

Wtedy prowizje zapłacisz w kantorze wymieniając euro na kuny ;)

hm, ale mi chodzi o to, że od 5.09 można płacić również w euro wszędzie, tak jak napisałem w moim poście powyżej, który uciąłeś cytując :)

Uciąłem, bo inaczej zrozumiałem Twoją wypowiedź ;)
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.07.2022 22:44

Bravik napisał(a):
Co nie potwierdzasz? To było 11 dni temu. Spójrz w kalendarz. :roll:
W 2020 i 2021 inne chorwackie banki również wprowadzały opłatę surcharge w środku sezonu.



Czy ty do każdego musisz wyskakiwać z gębą?

Weź coś na uspokojenie, gościu, bo niepotrzebnie robisz sztuczny dym w co drugim wątku.

A w temacie: faktycznie, nie doczytałem, że OTP wprowadziło prowizję. Na szczęście udało mi się wypłacić jeszcze przed tą zmianą.

Robi się mocno nieciekawie z tymi bankomatami....

Z drugiej strony - coraz więcej restauracji i sklepów umożliwia płatność kartą. W tym roku gotówką płaciłem tylko w konobie Panorama - pozostałe restauracje karta, sklepy karta, nawet za pierdoły w budkach można kartą płacić.
W BiH to samo.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 22.07.2022 23:00

W knajpach można płacić w euro i to chyba najlepszy przelicznik. Chyba lepszy kurs niż przy płatnością kartą.
20220722_225359_copy_1612x542.jpg
marekkowalak
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2181
Dołączył(a): 13.05.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekkowalak » 22.07.2022 23:10

Habanero napisał(a):W knajpach można płacić w euro i to chyba najlepszy przelicznik.


Zgadza się - w wielu restauracjach ceny menu są również w euro.
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5246
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 23.07.2022 11:02

empire13 napisał(a):Zostało coś z bezpłatnych bankomatów? Jak z get money (nie jestem pewny czy dobrze zapamiętałem nazwę)?

Moneyget. Jeśli ktoś jest np. w Makarskiej lub w Baška Voda to może sprawdzić.
Ty bardziej, że z linków wychodzi na to, że ta opłata zrobiła się procentowa. :(
lobsen
Odkrywca
Posty: 78
Dołączył(a): 24.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lobsen » 23.07.2022 11:16

Habanero napisał(a):W knajpach można płacić w euro i to chyba najlepszy przelicznik. Chyba lepszy kurs niż przy płatnością kartą.
20220722_225359_copy_1612x542.jpg


http://www.mjenjacnice.com/
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Bankomaty bez prowizji - strona 17
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone