Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Balcanes: Te Quiero: objazdówka BihMne Al.-Hr

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.10.2014 20:37

Na terenie starożytnego miasta, wśród murów i najbardziej zachowanych obiektów odbywa się właśnie Szkoła Mozaiki, bardzo ciekawe, żona jako artysta plastyk jest oczywiście zachwycona 8O :D

DSCF4493.jpg

DSCF4494.jpg

DSCF4495.jpg

DSCF4496.jpg

DSCF4497.jpg


są i oczywiście skarby z wykopalisk

DSCF4499.jpg

DSCF4502.jpg

DSCF4526.jpg

DSCF4528.jpg
Użytkownik usunięty
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.10.2014 20:45

Bardzo ładne te ruiny :D ,
część z domów została zniszczona w trzęsieniu ziemi w 1979 roku
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.10.2014 20:45

wychodzimy poza miasto podreptać wokół murów, m.in. po dość stromej uliczce / deptaku ze sklepikami i knajpkami, wokół jest również sporo meczetów, to taki zakątek islamski w MNE

DSCF4489.jpg

DSCF4505.jpg

DSCF4544.jpg

DSCF4567.jpg


knajpowi naganiacze nie są na szczęście za bardzo natrętni, być może i u nich znane jest powiedzenie jaka płaca taka praca

DSCF4571.jpg

DSCF4572.jpg

DSCF4570.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.10.2014 20:51

w dół spacer nie jest problemem, gorzej z podejściem, znów potworny upał, ale dajemy radę;
zbliżamy się do małego parkingu, gdzie zostawiliśmy samochód: jest, stoi! wypatruję jeszcze może jakiejś karteczki (mandatu), nic takiego nie ma, uff... :D jednak moje złe przeczucie, było zasadne, co prawda nie w kwestii parkowania, ale nie zamknięcia samochodu, na szczęście przez te godziny, nikt się nie zorientował (musiałem nie uruchomić centralnego :roll: )

jeszcze oglądamy się za siebie

DSCF4573.jpg

DSCF4574.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 05.10.2014 20:53

Lednice napisał(a):Bardzo ładne te ruiny :D ,
część z domów została zniszczona w trzęsieniu ziemi w 1979 roku


coś kojarzę, że była tablica informująca o tym wydarzeniu
miejsce naprawdę godne odwiedzenia, niewiele turystów
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Balcanes: Te Quiero: BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 06.10.2014 09:43

Również nam się tam podobało.Podczas zwiedzania byliśmy tam prawie sami i spotkaliśmy żółwia ;)
ale gdy wychodziliśmy,minęliśmy się z wycieczką autokarową z Polski .
Piękne te mozaiki.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.10.2014 10:08

andeo napisał(a):Również nam się tam podobało.Podczas zwiedzania byliśmy tam prawie sami i spotkaliśmy żółwia ;)
ale gdy wychodziliśmy,minęliśmy się z wycieczką autokarową z Polski .
Piękne te mozaiki.


witam wierną czytelniczkę :D
co ciekawe, Stari Bar był jednym z niewielu miejsc w MNE gdzie spotkaliśmy najwięcej Polaków,
widać mamy sentyment do ruin
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Balcanes: Te Quiero: BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 06.10.2014 10:38

Tak ,tak ,wiernie śledzę relację :) Wybacz ,że się tak wyrywam do komentowania,ale po prostu sercem i duszą jestem tam razem z Wami :D Kocham Czarnogórę,z jej zaletami i wadami ;)
My pod koniec czerwca bardzo mało Polaków spotkaliśmy,za to w Chorwacji ,w każdym odwiedzonym przez nas miejscu :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.10.2014 11:42

andeo napisał(a):Tak ,tak ,wiernie śledzę relację :) Wybacz ,że się tak wyrywam do komentowania,ale po prostu sercem i duszą jestem tam razem z Wami :D Kocham Czarnogórę,z jej zaletami i wadami ;)
My pod koniec czerwca bardzo mało Polaków spotkaliśmy,za to w Chorwacji ,w każdym odwiedzonym przez nas miejscu :)


spokojnie, pisz, towarzysz, przeżywaj :D
jak dla nas to ogólnie czuliśmy się bardzo osamotnieni jeśli chodzi o nację,
dla mnie za dużo Serbów, Rosjan, Bułgarów i ogólnie cyrylicy
W Chorwacji co oczywiście opiszę zmiana o 180st.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: Balcanes: Te Quiero: BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 06.10.2014 11:47

Wszytko to prawda...cyrylica trochę nas drażniła ;) i wszechobecny j .rosyjski,na plażach,w sklepach itp...
Ale osamotnieni nie czuliśmy się w żadnym razie,chciałabym tam wracać wciąż i wciąż :)
czekor68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 716
Dołączył(a): 04.07.2010
Re: Balcanes: Te Quiero: BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) czekor68 » 06.10.2014 12:16

Pora dni spóżniony ale nie mógł bym sie darować jak bych tej relacji nie sledzioł. :D
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15700
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Balcanes: Te Quiero: BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 06.10.2014 12:23

Czytam od pierwszego posty, ale jak dojeżdżasz już do Albanii to się ujawniam, bo tak liczę, że może za rok to właśnie tam...

te kiero napisał(a):zbliżamy się do małego parkingu, gdzie zostawiliśmy samochód: jest, stoi! wypatruję jeszcze może jakiejś karteczki (mandatu), nic takiego nie ma, uff... :D jednak moje złe przeczucie, było zasadne, co prawda nie w kwestii parkowania, ale nie zamknięcia samochodu, na szczęście przez te godziny, nikt się nie zorientował (musiałem nie uruchomić centralnego :roll: )

A możesz podaj bardziej szczegółową informację, gdzie ten niepokojący parking? Może się przyda, jeśli nie mi, to inny cromaniak w Czarnogórze skorzysta :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.10.2014 12:24

czekor68 napisał(a):Pora dni spóźniony ale nie mógł bym się darować jak bych tej relacji nie śledzioł. :D


spoko czekor, trochę podgoniłem, ale teraz będzie ciut wolniej i nie wiem czy na przedłużonym weekendzie będę miał Wifi, wszystko nadrobisz
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.10.2014 12:29

piekara114 napisał(a):Czytam od pierwszego posty, ale jak dojeżdżasz już do Albanii to się ujawniam, bo tak liczę, że może za rok to właśnie tam...

witam, jednak zaznaczam, że jak szybko wjechaliśmy do Albanii, tak szybko wyjechaliśmy, ale co nieco będzie :)

te kiero napisał(a):zbliżamy się do małego parkingu, gdzie zostawiliśmy samochód: jest, stoi! wypatruję jeszcze może jakiejś karteczki (mandatu), nic takiego nie ma, uff... :D jednak moje złe przeczucie, było zasadne, co prawda nie w kwestii parkowania, ale nie zamknięcia samochodu, na szczęście przez te godziny, nikt się nie zorientował (musiałem nie uruchomić centralnego :roll: )

A możesz podaj bardziej szczegółową informację, gdzie ten niepokojący parking? Może się przyda, jeśli nie mi, to inny cromaniak w Czarnogórze skorzysta :D[/quote]

tutaj parking za free , przy meczecie

tu na zdjęciu widać ten parking i po lewej pod murami naszą Megi pod koszem do koszykówki
DSCF4505.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10906
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 06.10.2014 12:41

Krótkie podsumowanko:

Za nami już: Sarajewo, Kanion Pivy, Durmitor, Crno Jezero przy Ivan Do, Kanion Tary, Kanion Moraca, Rijeka Crnojevica, w skrócie: Buljarica/Petrovac/Budva/Sv.Stefan, Kotor, Stari Bar

Przed nami jeszcze: okolice Shkodry, Baśka Voda, Trogir, Kravice, Mostar, Jajce, Budapest :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Balcanes: Te Quiero: objazdówka BihMne Al.-Hr - strona 13
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone