Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Balcanes: Te Quiero: objazdówka BihMne Al.-Hr

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 02.10.2014 21:57

te kiero napisał(a):Jeszcze kręcimy się przy jeziorku,

Nam udało się obejść jeziorko dookoła w dość szybkim tempie, bo wyszliśmy z kempingu ( tego dalszego) po 17.00 i chcieliśmy zdążyć przed zapadnięciem zmroku. Ponieważ droga do jeziorka jest oświetlona to co niektórzy, jak my wracaliśmy, dopiero się wybierali.
Renatka66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 306
Dołączył(a): 04.11.2007
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Renatka66 » 02.10.2014 22:00

te kiero napisał(a):Nad doliną obok mostu zawieszona jest ZipLine długa na ~800m, nieliczni śmiałkowie zaliczają zjazd.

Miło mi, bo widzę,że zostałam zaliczona do grona śmiałków. :papa:
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.10.2014 07:51

Renatka66 napisał(a):
te kiero napisał(a):Nad doliną obok mostu zawieszona jest ZipLine długa na ~800m, nieliczni śmiałkowie zaliczają zjazd.

Miło mi, bo widzę,że zostałam zaliczona do grona śmiałków. :papa:

to gratuluję, tzn ja zapewne nie miałbym nic przeciwko, ale ogólnie nie było czasu za dużo by korzystać,
w każdym bądź razie musi być ciekawe przeżycie, w końcu trochę długo się jedzie / leci (?)
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 03.10.2014 08:21

Mnie niezmiennie rozwala tam (czy to w Cro czy CG) ten kolor wody. :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.10.2014 08:25

Jedziemy dalej za Podgoricą, drogi wprost zachwycają, im bliżej wybrzeża robi się coraz większy upał, klima idzie w ruch. Na Rijekę Crn. zjeżdżamy trzecim wskazanym zjazdem i to jest chyba błąd... trudno, kręta droga dojazdowa trochę się dłuży, ale w końcu jesteśmy w wyszukanych wcześniej miejscach.

Jest pięknie ale inaczej, podziwiamy widoki, przystajemy przy moście w Rijece Crn. selo, miejscowi siedzący w knajpie ze zdziwieniem patrzą na polskie blachy.

DSCF4349.jpg

DSCF4350.jpg


Niestety nie wszystkie zdjęcia wychodzą wyraźne, szczególnie kilka kluczowych, tzw pocztówkowych, masakra :roll: , trochę żal; jednak dwa mogę pokazać...

DSCF4353.jpg

DSCF4354.jpg


Na wąskiej drodze mam mijankę, jakich wiele, wjeżdżam mocniej w krzaki, gdyż z naprzeciwka ciężarówka, niestety w krzakach wystaje suchy konar, który rysuje lakier przez całą długość samochodu :evil: . Samochód nie pierwszej młodości i niedrogi, więc wielkiego lamentu nie ma, handlarz zapewne zrobi polerkę i opchnie, ale niesmak jednak pozostaje :? . Po drodze spotykamy ekipę z Polski w starym, ale odrestaurowanym VW ogórku, fajnie się bawią :lol:

Potem rzut okiem na Skadarsko Jezero przy specjalnym punkcie widokowym usypanym z kamieni...

DSCF4355.jpg

DSCF4357.jpg

DSCF4358.jpg

DSCF4362.jpg

DSCF4363.jpg


Następnie dojeżdżamy do płatnego tunelu Sozina i po chwili na twarzach pojawia się uśmiech: JADRAN :D :D :D w oddali, jeszcze trochę i meldujemy się na campie Maslina w Buljaricy.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.10.2014 11:15

anakin napisał(a):Mnie niezmiennie rozwala tam (czy to w Cro czy CG) ten kolor wody. :D


faktycznie, to jeden z czynników, który przyciąga mnie na Bałakany, choć w PL również można spotkać taki kolor w kilku zbiornikach, w każdym bądź razie nie spodziewaliśmy się go po Czarnym Jeziorze w Żabljaku
Frugo
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 18.01.2014
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Frugo » 03.10.2014 11:32

Witam.ale tu kolorowo:)jestem,czytam,podziwiam i czekam na c.d
Zdjęcia piękne!!!
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.10.2014 11:43

Frugo napisał(a):Witam.ale tu kolorowo:)jestem,czytam,podziwiam i czekam na c.d
Zdjęcia piękne!!!


Witaj Frugo, właśnie Cię popijałem na przerwie :lol:
Dziękuję Iwona i zapraszam dalej, a będzie jeszcze sporo zdjęć i opisów
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.10.2014 20:52

Miła obsługa na campie, im dalej od recepcji tym więcej wolnych parceli, większość zacieniona drzewkami oliwnymi itp. Lokujemy się w ustronnym miejscu (spora jaszczurka z mikro odnóżami - stacjonuje tuż obok, dostajemy prośbę od recepcji, by dać jej spokój bo zjada węże… hmm ale czy ona da nam spokój).

DSCF4596.jpg

DSCF4368.jpg

DSCF4600.jpg


Załatwiam formalności i robimy krótki rekonesans: sanitariaty rewelacja, skrzynki z prądem co trochu, plaża niekoniecznie super, śmieci i ludzie spędzający wśród nich przyjemnie czas. My będziemy plażować nieco dalej, bez tłumów… i śmieci.

DSCF4592.jpg

DSCF4593.jpg

DSCF4595.jpg

DSCF4594.jpg
Przyjmują wszystkich campingowców ;-)


Na szczęście brud na głównej plaży wynagradza wspaniały zachodzik.

DSCF4372.jpg

DSCF4374.jpg

DSCF4373.jpg

DSCF4371.jpg


Wracamy i tuż obok nas lokuje się ekipa z Zabrza, ogólnie sporo Polaków (naklejki Cro.pl brak), Włosi, Rumuni, Serbowie, Litwini, Bułgarzy… i widok: wszystkie dzieci bawią się razem, bariera językowa nie przeszkadza, coś pięknego.
Spędzamy tu kolejne dni urlopu, jest to naprawdę przyjemne miejsce do wypoczynku, no może oprócz tej brudnej pobliskiej plaży.
boboo
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.10.2014 21:11

te kiero napisał(a):(...) i widok: wszystkie dzieci bawią się razem, bariera językowa nie przeszkadza, coś pięknego (...)

Dopóki od swych "mądrych" rodziców się nie dowiedzą, że ten to brudas, tamten ciapaty, ów złodziej a ten wesoły to tylko czyha na moment...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.10.2014 21:40

boboo napisał(a):
te kiero napisał(a):(...) i widok: wszystkie dzieci bawią się razem, bariera językowa nie przeszkadza, coś pięknego (...)

Dopóki od swych "mądrych" rodziców się nie dowiedzą, że ten to brudas, tamten ciapaty, ów złodziej a ten wesoły to tylko czyha na moment...


trochę w tym racji masz, witam Bogdanie, miejmy nadzieję, że im zostanie to co nauczyły się na campie :)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.10.2014 21:51

Można przespacerować się lasem do pobliskiego Petrovaca (ścieżka jest wybetonowana, oczywiście idziemy nie raz na spacer), który już znamy, ale tam efekt w miarę ładnej i czystej plaży zabijają tłumy. Niemniej jednak na spacer wystarczy, zupełna odskocznia od sennej Buljaricy.

DSCF4611.jpg

DSCF4609.jpg

DSCF4624.jpg


Przy takim tłumie łatwo może odbić... palma :mrgreen: , których tu naprawdę wiele, pod tym względem, Petrovac jest bardzo atrakcyjny, nawet palmy rosną na terenie szkolnym, obok którego przechodzimy.

DSCF4610.jpg

DSCF4612.jpg


Knajpowi naganiacze zachęcają nas po rosyjsku do odwiedzin, w końcu po kilkunastu razach nie wytrzymuję i rzucam: aj dont spik rasia :evil: , chociaż tak naprawdę to ja co nieco spik rasia. Odpuściłem jak lodziarz znów nawija do nas po rosyjsku, tak są nastawieni.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.10.2014 21:58

Kręcimy się po Petrovacu dość długo, najatrakcyjniejsze dla nas miejsca to skałki przy porcie oraz... zatoka;
w Petrovacu buduje się dużo hoteli, więc wybaczcie zdjęć dźwigów nie będzie :?

DSCF4623.jpg

DSCF4631.jpg


W znanej knajpie na skałce oczywiście weselicho...

DSCF4638.jpg

DSCF4637.jpg


Nieco dalej w morze, efektowne skałki, z lekka zagospodarowane.

DSCF4630.jpg

DSCF4641.jpg
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10898
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 03.10.2014 22:02

Powoli, baaardzo powoli wracamy w stronę Buljaricy i campu, częstując się dziko rosnącymi figami. Miodzio.
Oczywiście na najwyższym punkcie widokowym podziwiamy wybrzeże.

DSCF4640.jpg

DSCF4605.jpg

DSCF4603.jpg

DSCF4604.jpg

DSCF4602.jpg


Ciekawy widok na parkingu pod jedną Villą, wypoczywają razem: Czarnogórcy, Serbowie, Bośniacy, Macedończycy i Słoweńcy, nieźle, jest progres. Krzyknąłbym jak Franciszek Dolas w filmie: Jak rozpętałem II wojnę światową : JUGOSŁAWIA! Brakuje Chorwatów, ale trudno się dziwić, oni mają swoje wybrzeże.

Do kolacji oczywiście w ruch idzie winko kupione w markecie, w którym mają naprawdę solidny wybór i jest tanio;
jest również obok campu coś a la nasze Społem, ale tam nie proponuję robić zakupów.
Użytkownik usunięty
Re: Balcanes: Te Quiero: wg ‘te kiero’ BihMne Al.-Hr

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2014 22:16

Bardzo ładne skały i skałki :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Balcanes: Te Quiero: objazdówka BihMne Al.-Hr - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone