Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
a_ska
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_ska » 05.07.2012 10:58

auto_gt - anegdota o Icku trafiona!!!

Chlebak112 - my też jakoś się nie zraziliśmy kosztownymi przygodami z tamtego roku i w tym roku również wybieramy się tam, gdzie zaczęła się nasza przygoda z Chorwacją, czyli Ciovo 28.07.2012r. z Łodzi. Pozdr.
daw2309
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw2309 » 05.07.2012 12:02

olciap6...
Najważniejsze, że wszystko skończyło się dobrze, szkoda tylko nerwów i niepokoju.... :D Mieliśmy podobną sytuację w 2006 r. nasze auto odmówiło posłuszeństwa 70 km. za Karlovac.... Długość jazdy z 24 godzin wydłużył nam się do 37 godzin.... Poza tym mechanicy (jeśli można ich tak nazwać) w salonie Skoda nie mieli zielonego pojęcia co stało się w naszym aucie. Jakoś jednak dojechaliśmy na miejsce, wspaniale się bawiliśmy i....cieszyliśmy się, że mieliśmy ubezpieczenie, ponieważ bez niego....byłaby masakra.... Ale za "naprawę" płaciliśmy sami, resztę pokrywała ubezpieczalnia.
Nie wyobrażam sobie wyjazdu za granicę bez ubezpieczenia czy to zdrowotnego czy samochodowego....A w jakiej firmie to każdy sam wybiera... Mam jednak nadzieję, że ta przygoda nie zraziła Was do wspaniałej krainy jaką jest Chorwacja....Pozdrawiam...
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 05.07.2012 14:05

daw2309 napisał(a):olciap6...
Najważniejsze, że wszystko skończyło się dobrze, szkoda tylko nerwów i niepokoju.... :D Mieliśmy podobną sytuację w 2006 r. nasze auto odmówiło posłuszeństwa 70 km. za Karlovac.... Długość jazdy z 24 godzin wydłużył nam się do 37 godzin.... Poza tym mechanicy (jeśli można ich tak nazwać) w salonie Skoda nie mieli zielonego pojęcia co stało się w naszym aucie. Jakoś jednak dojechaliśmy na miejsce, wspaniale się bawiliśmy i....cieszyliśmy się, że mieliśmy ubezpieczenie, ponieważ bez niego....byłaby masakra.... Ale za "naprawę" płaciliśmy sami, resztę pokrywała ubezpieczalnia.
Nie wyobrażam sobie wyjazdu za granicę bez ubezpieczenia czy to zdrowotnego czy samochodowego....A w jakiej firmie to każdy sam wybiera... Mam jednak nadzieję, że ta przygoda nie zraziła Was do wspaniałej krainy jaką jest Chorwacja....Pozdrawiam...


teraz sie z tego smiejemy i wspominamy miło-choc wtedy nie było nam do smiechu. Mimo takiej przygody spedzilismy miło wakacje i wykorzystalismy je maksymalnie. Bardzo miłowspominamy Chorwacje i zamierzamy tam jeszcze kiedyś wrócic.
Równiez cieszymy sie,ze mielismy ubezpieczenie-bez tego koszty lawet czy dotarcia do miejsca zamieszkaniaponieslibysmy sami. Ubezpieczenie zdrowotne tez wykupilismy przed wyjazdem, wiec bylismy zabezpieczeni-nie wyobrazam sobie,jak mozna wyjechac w taką trase bez takich ubezpieczen. Ale nastepnym razem zapewne wykupimy jeszcze jakies dodatkowe-koszty niewielkie a zawsze zabezpieczenie jest :) I zadna to reklama fiorm ubezpeiczeniowych-kjak to niekotrzys sugerowali, tylko nauczka na przyszlosc. Innym, ktorzy z ubezpieczen nie korzystaja radze sprobowac nauczyc sie na naszym przypadku :)

Co do serwisow, odnosze wrazenie,ze tam we wszystkich serwisach nie wiedza do konca co robią :)

Asiu-a Wy jestescie zŁodzi? :) Jesli tak,to chyba wina tego miejsca-widocznie osoby z tych okolic sa skazane na awarie auta w Chorwacji hihih
a_ska
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_ska » 05.07.2012 15:12

olciap6 - fakt, jesteśmy z Łodzi, ale myślę, że to jednak nie kwestia pecha osób mieszkających w Łodzi. Mój chłopak był na wakacjach w Chorwacji już czterokrotnie - trzy poprzednie razy był VW Passatem, którego niestety mu w Polsce ukradli, i dlatego ostatni raz (a dla mnie pierwszy) pojechaliśmy kupioną 8-letnią Renówką. Dlatego my się raczej zniechęciliśmy do francuskich marek.
A tak podsumowując kochana trzeba to wszystko traktować w kategoriach jeżeli nie PRZYGÓD, to CENNYCH DOŚWIADCZEŃ. A do tego, jeszcze jest co wspominać i o czym opowiadać, bo o awaryjnych wakacjach na pewno nie zapomnisz!!!
olciap6
Croentuzjasta
Posty: 140
Dołączył(a): 18.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) olciap6 » 05.07.2012 15:14

a_ska napisał(a):olciap6 - fakt, jesteśmy z Łodzi, ale myślę, że to jednak nie kwestia pecha osób mieszkających w Łodzi. Mój chłopak był na wakacjach w Chorwacji już czterokrotnie - trzy poprzednie razy był VW Passatem, którego niestety mu w Polsce ukradli, i dlatego ostatni raz (a dla mnie pierwszy) pojechaliśmy kupioną 8-letnią Renówką. Dlatego my się raczej zniechęciliśmy do francuskich marek.
A tak podsumowując kochana trzeba to wszystko traktować w kategoriach jeżeli nie PRZYGÓD, to CENNYCH DOŚWIADCZEŃ. A do tego, jeszcze jest co wspominać i o czym opowiadać, bo o awaryjnych wakacjach na pewno nie zapomnisz!!!


oczywiscie z kwestią zamieszkania w Łodzi to byl zart,ale masz racje-jest co wspominac :) szkoa tylko ze ta wspaniala przygoda i cnne dosiwadczenia pociagnely za sobą rownie wspaniale koszty :) :D
a_ska
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 16.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) a_ska » 05.07.2012 15:27

olciap6 - kochana, o kosztach zapomnisz po roku, pozostaną same dobre wspomnienia, PRZEKONASZ SIĘ :D
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 05.07.2012 18:44

daw2309 napisał(a):Poza tym mechanicy (jeśli można ich tak nazwać) w salonie Skoda nie mieli zielonego pojęcia co stało się w naszym aucie.
wystraszyleś mnie 8O ja od 2008 roku brykam do Cro Octavką, w tym roku (za tydzień) też. A ma już swoje lata i przebieg.
daw2309
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw2309 » 05.07.2012 18:48

ruwado :) Spokojnie....Nasza skoda wtedy miała 2 latka i bardzo krótko po zakupie jechaliśmy nią do Cro....:) Nasza niefrasobliwość i ufność....no cóż dopadła nas....:)
Ale wina leżała po naszej stronie....ponieważ jechaliśmy nie sprawdzonym autem w tak daleką podróż.... Co do mechaników....;) no cóż...nie wiem jak teraz, ale wtedy podróżował z nami nasz kuzyn, a jest mechanikiem i.....bardzo, ale to bardzo się wkurzał na tych fachowców.... :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2012 18:52

Rozumiem, że na przegląd nie styknęło, czy było inaczej?
daw2309
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw2309 » 05.07.2012 18:58

Hahahahahahahaha.....na przeglądzie było wszystko ok.... Mało tego, wziął go właśnie kuzyn do sprawdzenia, wymiany oleju, rozrządu, itd...... :D Najlepsze jest to, że chciałem brać skrzynkę z kluczami, ale kuzyn zaczął się śmiać, że gdzie do takiego auta....Wyjeżdżając z Polski zaświeciła nam się kontrolka od silnika/oleju....w Chorwacji było już tylko gorzej, a za klucze w Trogirze zapłaciliśmy niezłe....niezłe pieniądze....hahahahahahha
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.07.2012 19:38

Acha. :wink:
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 05.07.2012 23:39

czyli trza brać skrzynke z narzędziami :P
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 05.07.2012 23:45

santosz napisał(a):czyli trza brać skrzynke z narzędziami :P

Zawsze ją wożę ;) :)
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 06.07.2012 07:46

Ja jeszcze nie ale w tym roku chyba trzeba bedzie
daw2309
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 82
Dołączył(a): 13.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) daw2309 » 06.07.2012 08:23

Uwierzcie, że od tamtego czasu zawsze na wyjazd bierzemy narzędzia....:) Jeszcze się nie przydały, ale.... :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Awaria auta w Chorwacji-prosba o pomoc, pilne !! - strona 15
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone