Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 24.06.2015 22:04

Matekk napisał(a):
mike_ napisał(a):
Matekk napisał(a):
mike_ napisał(a):hmm ceny w restauracjach są niższe nich w CRO :) , a apartamenty w niższych cenach są w tańszych miejscowościach te w centrum wybrzeża Czarnogóry są najdroższe te daleko od plaży też są tańsze :) spytam kuzynkę o apartamenty dla Ciebie w Buljaricy obok Petrovac tam będzie tanio i jedzenie też tańsze troszkę ma na dole restauracje :) Najtańsze w lipcu ma po 30. Właśnie mi powiedziała że do 12 lipca ma wolny za 30 euro :)

Witam coś od 18/19 do 24/25 w Buljaricy by się znalazło ? ;)


Proszę pisz PM do mnie, ile osób, czy dzieci śpią z rodzicami, jeśli są malusie? Czy mają być dwa pokoje czy jeden?

PM jeszcze nie mogę (chyba ilość postów)
Fakt nie rozpisałem się za bardzo a więc potrzebujemy dachu nad głową dla 4 osób 2+2 najlepiej studio lub coś w tym rodzaju
Jak będzie czysto i z wifi to już będziemy zadowoleni.


ok kuzynka ma wolny w tym okresie za 55 euro, droższy za 61 i za 66
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 24.06.2015 22:53

Gdyby ktoś był zainteresowany mam namiar na fajną kwaterę, bardzo mili gospodarze, byliśmy już 2 razy i w tym oku wybieramy się ponownie. W zeszłym roku stawka 11 EUR za głowę (pokój 3 osobowy, łazienka, kuchnia, duży balkon), oczywiście klima, wifi, blisko wielkiej plaży. Szukaliśmy jej długo ale było warto.
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 24.06.2015 23:15

mam pytanko odnośnie telefonii komórkowej , czy w MNE operatorzy mają jakieś promocje w stylu Tele2 w Chorwacji (coś dla turystów) i jakie firmy tam występują , roaming w mojej sieci to 5zł/min toż to nawet złodziejstwo nie jest , w Cro zawsze kupuję ichniejszą kartę i jest wporządku tutaj także mam zamiar korzystać z kart lokalnych operatorów myślę że będzie trochę taniej ale chciałbym zasięgnąć języka
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.06.2015 23:28

Może tu: http://www.mtel.me/

"Na terenie Serbii i Czarnogóry do wyboru mamy czterech operatorów: Motel, Monet DDO, Promonte, Telekom Srbija."
Mike wytłumaczy.
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 24.06.2015 23:34

:D
savic napisał(a):mam pytanko odnośnie telefonii komórkowej , czy w MNE operatorzy mają jakieś promocje w stylu Tele2 w Chorwacji (coś dla turystów) i jakie firmy tam występują , roaming w mojej sieci to 5zł/min toż to nawet złodziejstwo nie jest , w Cro zawsze kupuję ichniejszą kartę i jest wporządku tutaj także mam zamiar korzystać z kart lokalnych operatorów myślę że będzie trochę taniej ale chciałbym zasięgnąć języka


Ja robię tak, że w u nas w PL wykupuję nr VOIP, np ipfon, a w MNE kartę prepaid internet np. telenor. Na wybrzeżu internet w MNE jest dość szybki więc problemów z połączeniem mało. Mam więc zapewniony dostęp do internetu i jestem ciągle dostępny pod polskim numerem. Swoją komórkę też przekierowuję na ten polski numer VOIP żeby nie płacić za odbieranie, :D
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 25.06.2015 08:41

Witam,

mam pytanie do ludzi, którzy podróżowali ostatnio do Albanii. Z jakich map korzystaliście? Jak jechaliśmy 3 lata temu to mapa Albanii była dostępna tylko na iGO Primo. Niestety w tym momencie jest mało aktualnych map na iGO Primo i zamierzam zmienić program i mapy. Możecie coś polecić? Całkiem sporo aktualnych map ma Automapa, możecie coś o niej napisać?

Pozdrawiam
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 25.06.2015 09:23

[quote="savic"]mam pytanko odnośnie telefonii komórkowej , czy w MNE operatorzy mają jakieś promocje w stylu Tele2 w Chorwacji (coś dla turystów) i jakie firmy tam występują , roaming w mojej sieci to 5zł/min toż to nawet złodziejstwo nie jest , w Cro zawsze kupuję ichniejszą kartę i jest wporządku tutaj także mam zamiar korzystać z kart lokalnych operatorów myślę że będzie trochę taniej ale chciałbym zasięgnąć języka[/quote
:-) jedź na Kubę to dopiero zobaczysz co to znaczy drogo 13zł min.
marcines
Croentuzjasta
Posty: 152
Dołączył(a): 24.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcines » 25.06.2015 12:18

Kaczaza napisał(a):Witam,

mam pytanie do ludzi, którzy podróżowali ostatnio do Albanii. Z jakich map korzystaliście? Jak jechaliśmy 3 lata temu to mapa Albanii była dostępna tylko na iGO Primo. Niestety w tym momencie jest mało aktualnych map na iGO Primo i zamierzam zmienić program i mapy. Możecie coś polecić? Całkiem sporo aktualnych map ma Automapa, możecie coś o niej napisać?

Pozdrawiam


ja w tamtym roku jechałem na automapie i była w porządku, kolega miał mapfactor navigator - darmowy i tez był aktualny, stwierdził bym nawet ze aktualniejszy od automapy, trzeba pamietac ze w albanii duzo dróg o oznaczeniu sh dwucyfrowym jest ciezka do przejechania zwykłą osobówką, na mapie wszystko ładnie wygląda, pozdrawiam
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1957
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 25.06.2015 18:28

w zeszłym roku byłem pierwszy raz w życiu w Albanii z AutoMapą (z nią już nie pierwszy raz) i dojechałem wszędzie gdzie chciałem, wszystko zobaczyłem (po kilka atrakcji dziennie); tylko że ja wyznaczam koordynatory GPS jako punkt docelowy a nie adresy...
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 25.06.2015 23:15

tak my tez dajemy zawsze koordynaty GPS aby do nas trafić, a nie nazwę ulicy czy nr. domu bo tu polowa domów nie ma numerów hehe :)
GREG_G
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 415
Dołączył(a): 20.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) GREG_G » 26.06.2015 03:57

Kaczaza napisał(a):Witam,

mam pytanie do ludzi, którzy podróżowali ostatnio do Albanii. Z jakich map korzystaliście? Jak jechaliśmy 3 lata temu to mapa Albanii była dostępna tylko na iGO Primo. Niestety w tym momencie jest mało aktualnych map na iGO Primo i zamierzam zmienić program i mapy. Możecie coś polecić? Całkiem sporo aktualnych map ma Automapa, możecie coś o niej napisać?

Pozdrawiam



rok temu w Albanii używałem na smartfonie z androidem darmowego Mapfactor navigator z darmowymi mapami OSM, nie było żadnych problemów, działał doskonale.
wielech
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 25.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielech » 26.06.2015 11:43

Witam serdecznie. Wróciliśmy właśnie z 3 tygodniowej wyprawy do Macedoni i Albanii. Zjechaliśmy Albanię wzdłuż granicy a Grecją, wzdłuż morza Jońskiego, Zwiedziliśmy Kaniony rzek Lengarica i Osumi, poznaliśmy wszystkie plaże morza Jonskiego (noclegi w ksamil i Dhermi), piaszczystą plażę Divjake nad Adriatykiem , płyneliśmy promem po jeziorze Komani , łaziorowaliśmy po górach północnoalbańskich. Chętnie udzielę informacji o tym pięknym kraju.Zdjęcia i relacja na fejsie (Dariusz Wielechowski - Album Albanija czyli Bunkierland po Wielechowsku)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10889
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.06.2015 19:47

Pioracz napisał(a):Gdyby ktoś był zainteresowany mam namiar na fajną kwaterę, bardzo mili gospodarze, byliśmy już 2 razy i w tym oku wybieramy się ponownie. W zeszłym roku stawka 11 EUR za głowę (pokój 3 osobowy, łazienka, kuchnia, duży balkon), oczywiście klima, wifi, blisko wielkiej plaży. Szukaliśmy jej długo ale było warto.

możesz napisać chociaż mniej więcej gdzie w Albanii lub jakie miasto, to ułatwi decyzję, czy prosić o namiar
wielech napisał(a):Witam serdecznie. Wróciliśmy właśnie z 3 tygodniowej wyprawy do Macedoni i Albanii. (...) Zdjęcia i relacja na fejsie (Dariusz Wielechowski - Album Albanija czyli Bunkierland po Wielechowsku)

a dla bezfejsowców to nie będzie :?:
Pioracz
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 08.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pioracz » 28.06.2015 08:35

te kiero napisał(a):
Pioracz napisał(a):Gdyby ktoś był zainteresowany mam namiar na fajną kwaterę, bardzo mili gospodarze, byliśmy już 2 razy i w tym oku wybieramy się ponownie. W zeszłym roku stawka 11 EUR za głowę (pokój 3 osobowy, łazienka, kuchnia, duży balkon), oczywiście klima, wifi, blisko wielkiej plaży. Szukaliśmy jej długo ale było warto.

możesz napisać chociaż mniej więcej gdzie w Albanii lub jakie miasto, to ułatwi decyzję, czy prosić o namiar


Czarnogóra Donji Stoj, za Ulcinj w stronę Albanii
Kaczaza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 19.05.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kaczaza » 28.06.2015 18:27

wielech napisał(a):Witam serdecznie. Wróciliśmy właśnie z 3 tygodniowej wyprawy do Macedoni i Albanii. Zjechaliśmy Albanię wzdłuż granicy a Grecją, wzdłuż morza Jońskiego, Zwiedziliśmy Kaniony rzek Lengarica i Osumi, poznaliśmy wszystkie plaże morza Jonskiego (noclegi w ksamil i Dhermi), piaszczystą plażę Divjake nad Adriatykiem , płyneliśmy promem po jeziorze Komani , łaziorowaliśmy po górach północnoalbańskich. Chętnie udzielę informacji o tym pięknym kraju.Zdjęcia i relacja na fejsie (Dariusz Wielechowski - Album Albanija czyli Bunkierland po Wielechowsku)


Bardzo fajne zdjęcia, wybieramy się do Ksamil już jutro i bardzo zaciekawiła mnie plaża Plazhi I Pasqyrave. Z tego co widzę to jest to gdzieś na wylocie z Ksamil w kierunku Sarandy tak? Plaża jest naturalnie piaszczysta?

Nie orientujesz się, czy w Ksamil można złapać grecki zasięg telefonii komórkowej? Korfu jest na wyciągnięcie ręki, więc liczę na zasięg właśnie z stamtąd.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 101
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone