Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Albania i Czarnogóra - pytania, porady

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
pawel86
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel86 » 22.06.2015 06:47

Czy waszym zdaniem jadąc w okolicę petrovac lepiej coś rezerwować czy śmiało można w ciemno? Jadę 4.07
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 22.06.2015 07:52

Mike odezwał byś się,jestem na miejscu a potrzebuję paru informacji,co do kwater to dojechaliśmy wczoraj do Petrovaca i okazało się że nie odpowiada nam wynajęta przez net.więc przeszliśmy do następnej u sasiada i jest ok,dwa apartmany po dwie osoby,każdy za 20ojro plus taksa klimatyczna
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 22.06.2015 11:11

no to macie tanio to dobra cena jak na Petrovac :) jestem strasznie zajęty, dopiero od czwartku będę mieć więcej czasu na odpisywanie czy tez umówienie się, telefon do mnie jest na stronie +382 69 614 101 na rozmowę telefoniczna mam czas :) jak chcesz przyjdź do nas zobaczysz jak wyglądają u nas apartamenty :)

dane GPS naszych apartamentów :)
https://www.google.pl/maps/place/Aparta ... 62d21c487c
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 22.06.2015 11:12

pawel86 napisał(a):Czy waszym zdaniem jadąc w okolicę petrovac lepiej coś rezerwować czy śmiało można w ciemno? Jadę 4.07


zależy ile osób i na ile nocy im więcej ludzi tym trudniej :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 22.06.2015 12:22

Mike prośba umówmy się dziś pod voli w centrum koło hotelu o 18 i obiecuję że Ci tyłka więcej zawracał nie będę
pawel86
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 09.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel86 » 22.06.2015 20:27

mike_ napisał(a):
pawel86 napisał(a):Czy waszym zdaniem jadąc w okolicę petrovac lepiej coś rezerwować czy śmiało można w ciemno? Jadę 4.07


zależy ile osób i na ile nocy im więcej ludzi tym trudniej :)


tylko 2 osoby. 8-12 nocy. Nie mam dużych wymagań - klima koniecznie, fajny widok z balkonu i byłoby OK:) Myślisz, że znajdę coś takiego w tym okresie w rozsądnej cenie (nie wiem - 30 euro?)?
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 22.06.2015 21:00

Znajdziesz ale rezerwuj
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 22.06.2015 21:27

pawel86 napisał(a):
mike_ napisał(a):
pawel86 napisał(a):Czy waszym zdaniem jadąc w okolicę petrovac lepiej coś rezerwować czy śmiało można w ciemno? Jadę 4.07


zależy ile osób i na ile nocy im więcej ludzi tym trudniej :)


tylko 2 osoby. 8-12 nocy. Nie mam dużych wymagań - klima koniecznie, fajny widok z balkonu i byłoby OK:) Myślisz, że znajdę coś takiego w tym okresie w rozsądnej cenie (nie wiem - 30 euro?)?


Może znajdziesz może nie znajdziesz nie wiem :) To ciężkie pytania są :)
U nas jest wolny mały apartament za 35 euro z basenem do 13.07 rano potem można go zmienić na inny na jedna noc wolny do 14.07 inne tanie są już zarezerwowane u nas, inne mamy po 50 euro za 2 osobowe z basenem u kuzyna muszę spytać ale pewnie ma. Ciężko mi powiedzieć czy coś znajdziesz w tej cenie może tak może nie, nie wiem :) ale jak Ci obiecam że znajdziesz, a nie znajdziesz to co wtedy będzie? Po to są rezerwacje wtedy ma się 100% pewności. Ciężkie są takie pytania dla mnie bo nie jestem jasnowidzem :) Mogą zostać same drogie apartamenty albo takie bez klimy, ale dużo ich tu wiec może się coś znajdzie nie wiem :) Cena niższa była by pewnie w Buljaricy bo w Petrovac to różnie może być. Tylko że Buljarica jest mniej zagospodarowana. Pozdrawiam :)
bercik2602
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 22.06.2015
Wyjazd HR, Czarnogóra i Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) bercik2602 » 22.06.2015 22:36

Jako, że jestem tutaj nowy, chciałbym na początku się przywitać.
Stronę przeglądam już długi czas, jednak nie znalazłem informacji których szukam.

Otóż z początkiem sierpnia, planuję wraz z żoną oraz znajomymi wyjazd- po kilka dni w w.w państwach, ewentualnie pozostanie w którym nam się bardziej podoba na trochę dłużej.
Zaznaczam, że jest to nasz pierwszy wyjazd w tamte strony

Raczej skłaniam się na wyjazd w ciemno, lubimy takie formy wyjazdów.
Czy początek sierpnia jest dobrym pomysłem na taki wyjazd?
Dodam tylko, że inne terminy nie wchodzą w grę, chodzi o szkołę żony i o mój urlop.

Kolejne pytanie na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi:
Jeżeli chodzi o trasę, myślę o przejechaniu BiH, w przypadku wyjazdu do Czarnogóry i Albanii to nieuniknione.

Jedziemy autem, które jest zarejestrowane tylko na moją mamę, Czy to nie będzie stwarzać problemów na granicach?
W zasadzie chodziło o zniżki, jako iż nie mam 26 lat, płaciłbym dosyć sporo za OC.

Jeszcze jest czas, więc mogę dopisać siebie jako współwłaściciela auta.

Czy trzeba wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?


Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
Hubert
Użytkownik usunięty
Re: Wyjazd HR, Czarnogóra i Albania

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2015 00:19

bercik2602 napisał(a):Jako, że jestem tutaj nowy, chciałbym na początku się przywitać.
Stronę przeglądam już długi czas, jednak nie znalazłem informacji których szukam.

Otóż z początkiem sierpnia, planuję wraz z żoną oraz znajomymi wyjazd- po kilka dni w w.w państwach, ewentualnie pozostanie w którym nam się bardziej podoba na trochę dłużej.
Zaznaczam, że jest to nasz pierwszy wyjazd w tamte strony

Raczej skłaniam się na wyjazd w ciemno, lubimy takie formy wyjazdów.
Czy początek sierpnia jest dobrym pomysłem na taki wyjazd?
Dodam tylko, że inne terminy nie wchodzą w grę, chodzi o szkołę żony i o mój urlop.

Kolejne pytanie na które nie znalazłem jednoznacznej odpowiedzi:
Jeżeli chodzi o trasę, myślę o przejechaniu BiH, w przypadku wyjazdu do Czarnogóry i Albanii to nieuniknione.

Jedziemy autem, które jest zarejestrowane tylko na moją mamę, Czy to nie będzie stwarzać problemów na granicach?
W zasadzie chodziło o zniżki, jako iż nie mam 26 lat, płaciłbym dosyć sporo za OC.

Jeszcze jest czas, więc mogę dopisać siebie jako współwłaściciela auta.

Czy trzeba wykupić jakieś dodatkowe ubezpieczenie zdrowotne?


Z góry dzięki za odpowiedzi
Pozdrawiam
Hubert


Jeśli nie masz innego wyjścia to ten termin jest oczywiście najlepszy :)
Poczytaj o korkach. Już nie pamiętam kiedy niemieccy Turcy jadą masowo do swoich domów, a wtedy robią się korki. Ale to chyba sierpień. Na forum można znaleźć alternatywne propozycje przejść granicznych. Turcy nie robią tłoku na drodze przez chorwacką autostradę.
Jeśli macie te same nazwiska to raczej żadnych kłopotów.
Jeśli się nie mylę to współwłasność samochodu będzie korzystniejsza dla ciebie jeśli chcesz się dorobić zniżek.
Szukaj wiadomości np. na PZMot.
O ubezpieczeniach zdrowotnych i assistance jest parę wątków.
I oczywiście zielona karta.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.06.2015 07:49

Mike czekałem wczoraj pod Voli o 18,niestety nie doczekałem się,to może ty podaj czas i miejsce a ja się dostosuje,tylko nie mów że w czwartek :D ,co do Buljaricy to dla mnie ta plaża to porażka,kupa kamieni a do tego śmieci,każde miejsce parkingowe płatne
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 23.06.2015 09:09

bercik,
3 lata temu, gdy jechałem do Albanii, jechała z nami koleżanka, samochodem zarejestrowanym na jej matkę. Nazwisko było to samo. No i za pierwszym wjazdem do Albanii nie było problemu. Ale jak pojechaliśmy na wycieczkę na Meteory, to gdy chcieliśmy ponownie, tym samym przejściem granicznym co poprzednio wjechać do Albanii - stworzył się problem. Około 2 godzin trwały negocjacje z albańską strażniczką graniczną - nie chciała wpuścić naszej koleżanki wraz z samochodem, bo nie miała upoważnienia do jego użytkowania. Jakoś się w końcu udało, ale nie polecam takiego stresu. Dwie diametralnie różne sytuacje w ciągu półtora tygodnia, na tym samym przejściu - więc raczej nie da się przewidzieć z dużą dozą prawdopodobieństwa, czy będzie problem na granicach, czy też nie. Ale możliwość taka istnieje. Pozdrawiam.
mike_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 221
Dołączył(a): 27.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) mike_ » 23.06.2015 11:59

Z napisał(a):Mike czekałem wczoraj pod Voli o 18,niestety nie doczekałem się,to może ty podaj czas i miejsce a ja się dostosuje,tylko nie mów że w czwartek :D ,co do Buljaricy to dla mnie ta plaża to porażka,kupa kamieni a do tego śmieci,każde miejsce parkingowe płatne


"Z"gdy ty czekałeś to ja jeszcze tej wiadomości nie widziałem bo ja non stop nie siedzie przy laptopie, umówmy się na dziś o 18 pod Voli tym po prawej stronie Petrovac patrząc na morze. Gdy to potwierdzisz będę na pewno :) Będę ubrany na zielono hehe :) Najprościej jest zadzwonić nawet na chwile i mi się przypomnieć, telefon mam zawsze ze sobą, laptopa nie nosze non stop ze sobą :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 23.06.2015 12:37

Będę o 18,Voli przy taxi
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.06.2015 12:43

Mike podał nr telefonu. Chyba łatwiej się umawiać tel/sms :)
I przy okazji - roaming w Montenegro jest drogi. Kilka złotych za minutę.

4,94 zł wychodzące/przychodzące. Sms 1,50.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Albania i Czarnogóra - pytania, porady - strona 99
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone