Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dorota131
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 199
Dołączył(a): 03.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota131 » 25.06.2010 13:14

W tej knajpce jedzenie jest pyszne i niedrogie. Mało nam oczy z orbit nie wyszły gdy kelner przyniósł talerze. Porcja ogromna 8O :)
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 25.06.2010 13:24

Witam.
A ja mam pytanie do Tych, którzy jeżdźą przez Bratysławę i dalej przez Węgry autostradą A1 i A7 wzdłuż Balatonu. Gdzie zaopatrujecie sie w e-winietę węgierską przed wjazdem na A1?
Izawid
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 33
Dołączył(a): 03.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Izawid » 25.06.2010 16:37

[ja myslę ,że na granicy! a nie wczesniej
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 25.06.2010 17:14

BOLETUS napisał(a):Witam.
A ja mam pytanie do Tych, którzy jeżdźą przez Bratysławę i dalej przez Węgry autostradą A1 i A7 wzdłuż Balatonu. Gdzie zaopatrujecie sie w e-winietę węgierską przed wjazdem na A1?
Z dostępnością winiet na terytorium Wegier NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU na większości stacji benzynowych (można za nie nawet płacic kartą). Jeżeli dana stacja sprzedaje winiety to widnieje na tablicy reklamowej napis "MATRICA"

Zakup winiet on-line na węgierskiej stronie www.
cytat z FAQ forum/viewtopic.php?t=17828&start=0
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 25.06.2010 17:44

jasio napisał(a):
BOLETUS napisał(a):Witam.
A ja mam pytanie do Tych, którzy jeżdźą przez Bratysławę i dalej przez Węgry autostradą A1 i A7 wzdłuż Balatonu. Gdzie zaopatrujecie sie w e-winietę węgierską przed wjazdem na A1?
Z dostępnością winiet na terytorium Wegier NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU na większości stacji benzynowych (można za nie nawet płacic kartą). Jeżeli dana stacja sprzedaje winiety to widnieje na tablicy reklamowej napis "MATRICA"

Zakup winiet on-line na węgierskiej stronie www.
cytat z FAQ forum/viewtopic.php?t=17828&start=0


Nastepny madrala na forum...okolo 54 km od Bratyslawy masz stacje paliw na autostradzie od Bratyslawy do Budapesztu,tam kupisz winiete na 100%...a co do granicy,kiedys tam byly kantory i tam mozna bylo tez zakupic winietki,ale jechalem tamta trasa chyba trzy lata temu...nie pamietam...
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 25.06.2010 20:43

Haweł napisał(a):
jasio napisał(a):
BOLETUS napisał(a):Witam.
A ja mam pytanie do Tych, którzy jeżdźą przez Bratysławę i dalej przez Węgry autostradą A1 i A7 wzdłuż Balatonu. Gdzie zaopatrujecie sie w e-winietę węgierską przed wjazdem na A1?
Z dostępnością winiet na terytorium Wegier NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU na większości stacji benzynowych (można za nie nawet płacic kartą). Jeżeli dana stacja sprzedaje winiety to widnieje na tablicy reklamowej napis "MATRICA"

Zakup winiet on-line na węgierskiej stronie www.
cytat z FAQ forum/viewtopic.php?t=17828&start=0


Nastepny madrala na forum...okolo 54 km od Bratyslawy masz stacje paliw na autostradzie od Bratyslawy do Budapesztu,tam kupisz winiete na 100%...a co do granicy,kiedys tam byly kantory i tam mozna bylo tez zakupic winietki,ale jechalem tamta trasa chyba trzy lata temu...nie pamietam...
Jeżeli ten mądrala to ja to napisz czym się różni moja odpowiedz od Twojej :?:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 25.06.2010 22:28

BOLETUS napisał(a):Witam.
A ja mam pytanie do Tych, którzy jeżdźą przez Bratysławę i dalej przez Węgry autostradą A1 i A7 wzdłuż Balatonu. Gdzie zaopatrujecie sie w e-winietę węgierską przed wjazdem na A1?


Z Bratysławy na Budapeszt , a póżniej jeszcze w kierunku Chorwacji ... Niezłe jaja :D
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 26.06.2010 03:58

jasio napisał(a):
Haweł napisał(a):
jasio napisał(a):
BOLETUS napisał(a):Witam.
A ja mam pytanie do Tych, którzy jeżdźą przez Bratysławę i dalej przez Węgry autostradą A1 i A7 wzdłuż Balatonu. Gdzie zaopatrujecie sie w e-winietę węgierską przed wjazdem na A1?
Z dostępnością winiet na terytorium Wegier NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU na większości stacji benzynowych (można za nie nawet płacic kartą). Jeżeli dana stacja sprzedaje winiety to widnieje na tablicy reklamowej napis "MATRICA"

Zakup winiet on-line na węgierskiej stronie www.
cytat z FAQ forum/viewtopic.php?t=17828&start=0


Nastepny madrala na forum...okolo 54 km od Bratyslawy masz stacje paliw na autostradzie od Bratyslawy do Budapesztu,tam kupisz winiete na 100%...a co do granicy,kiedys tam byly kantory i tam mozna bylo tez zakupic winietki,ale jechalem tamta trasa chyba trzy lata temu...nie pamietam...
Jeżeli ten mądrala to ja to napisz czym się różni moja odpowiedz od Twojej :?:


Ja przynajmniej odpowiedzialem na pytanie,a Ty odsylasz do FAQ...czytaj ze zrozumieniem...czy to takie trudne ?
ElciaS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 03.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ElciaS » 26.06.2010 07:09

mkm napisał(a):
BOLETUS napisał(a):Witam.
A ja mam pytanie do Tych, którzy jeżdźą przez Bratysławę i dalej przez Węgry autostradą A1 i A7 wzdłuż Balatonu. Gdzie zaopatrujecie sie w e-winietę węgierską przed wjazdem na A1?


Z Bratysławy na Budapeszt , a póżniej jeszcze w kierunku Chorwacji ... Niezłe jaja :D


Dlaczego tak się dziwisz,przecież tak też można,ziemia jest okrągła,my jeszcze tak nie jechaliśmy,zawsze autostradę skracaliśmy o drogę 81 lub 82,ale mój mąż kiedyś powiedział że musimy się wybrać przez Budapeszt,mi się wydaje że przejazd czasowo wychodzi podobnie,kilometrowo na pewno dalej,e winieta i tak kupiona,wszystkiego trzeba spróbować.
Co do e winiety w Rajce na przejściu po prawej stronie kupisz,co ciekawe w tamtą stronę 7,5e a z powrotem 10e,chyba 4 dniowa.Nie ważne jak,ważne aby bezpiecznie do celu.
mkm,a Ty gdzie w tym roku jedziesz,pozdr.
lukasz1977
Croentuzjasta
Posty: 196
Dołączył(a): 08.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukasz1977 » 26.06.2010 07:37

ElciaS napisał(a):
mkm napisał(a):
BOLETUS napisał(a):Witam.
A ja mam pytanie do Tych, którzy jeżdźą przez Bratysławę i dalej przez Węgry autostradą A1 i A7 wzdłuż Balatonu. Gdzie zaopatrujecie sie w e-winietę węgierską przed wjazdem na A1?


Z Bratysławy na Budapeszt , a póżniej jeszcze w kierunku Chorwacji ... Niezłe jaja :D


Dlaczego tak się dziwisz,przecież tak też można,ziemia jest okrągła,my jeszcze tak nie jechaliśmy,zawsze autostradę skracaliśmy o drogę 81 lub 82,ale mój mąż kiedyś powiedział że musimy się wybrać przez Budapeszt,mi się wydaje że przejazd czasowo wychodzi podobnie,kilometrowo na pewno dalej,e winieta i tak kupiona,wszystkiego trzeba spróbować.
Co do e winiety w Rajce na przejściu po prawej stronie kupisz,co ciekawe w tamtą stronę 7,5e a z powrotem 10e,chyba 4 dniowa.Nie ważne jak,ważne aby bezpiecznie do celu.
mkm,a Ty gdzie w tym roku jedziesz,pozdr.


Ja też nie widzę w tym nic dziwnego - w tym roku sobie chyba pojadę pod Budapeszt i potem do Chorwacji ;)
Czasowo to samo ale nie muszę się martwić ani o objazd Słowenii ani o kolejki na granicy SLO-HR.
jasio
Cromaniak
Posty: 747
Dołączył(a): 02.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jasio » 26.06.2010 08:53

Haweł napisał(a):Ja przynajmniej odpowiedzialem na pytanie,a Ty odsylasz do FAQ...czytaj ze zrozumieniem...czy to takie trudne ?
czytaj ze zrozumieniem...czy to takie trudne - no właśnie :?:
Moja odpowiedz w całości
Z dostępnością winiet na terytorium Wegier NIE MA ŻADNEGO PROBLEMU na większości stacji benzynowych (można za nie nawet płacic kartą). Jeżeli dana stacja sprzedaje winiety to widnieje na tablicy reklamowej napis "MATRICA"

Zakup winiet on-line na węgierskiej stronie www.
cytat z FAQ forum/viewtopic.php?t=17828&start=0

Twoja odpowiedz
Nastepny madrala na forum...okolo 54 km od Bratyslawy masz stacje paliw na autostradzie od Bratyslawy do Budapesztu,tam kupisz winiete na 100%...a co do granicy,kiedys tam byly kantory i tam mozna bylo tez zakupic winietki,ale jechalem tamta trasa chyba trzy lata temu...nie pamietam...
Drogi Hawle czy te odpowiedzi nie są podobne
Co złego w tym jak podaje link z wiedzą na dany temat :roll:
Pozdrav :D
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 26.06.2010 09:24

Witajcie.
Nawet nie sądziłem, że moje pytanie zapoczątkuje taką żywą dyskusję. Hawła i Jasia proszę - wyluzujciechłopaki, nie ma się o co spierać (zależało mi na konkretnej dokładnej info co do miejsca zakupu e-matrycy), ElciS i lukaszowi 1972 dziekuje za zrozumienie i wsparcie :-), a mkm wyjasnię, że mam wykupiony nocleg w drodze - tam i spowrotem - nad Balatoneam. Dlatego taka trochę dziwna droga przejazdu. W zeszłym roku jechałem przez Barwinek i do autostrady w Miszkolcu normalnymi drogami na Słowacji. Dziękuję. Drugi raz wyczynu tego nie powtórzę. Wolę trochę dalej ale szybciej i bezpieczniej.
Wszystkim dziekuję za wypowiedzi i pozdrawiam serdecznie.
P.S. za 12 dni wyjazd.
Ostatnio edytowano 26.06.2010 18:41 przez BOLETUS, łącznie edytowano 1 raz
skywalker_01
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 634
Dołączył(a): 21.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skywalker_01 » 26.06.2010 10:37

BOLETUS napisał(a):Witam.
A ja mam pytanie do Tych, którzy jeżdźą przez Bratysławę i dalej przez Węgry autostradą A1 i A7 wzdłuż Balatonu. Gdzie zaopatrujecie sie w e-winietę węgierską przed wjazdem na A1?


Sprawa jest banalnie prosta. :)

Jedziesz autostradą z Bratysławy w kierunku Gyor, Budapest. Przekraczasz granicę z Węgrami i jedziesz do najbliższej stacji benzynowej. Na stacji idziesz do kasy, podajesz numer rejestracyjny swojego samochodu oraz okres na jaki ma być ważna. Po zapłaceniu dostajesz paragon - pokwitowanie, który jest jedynym dowodem uiszczenia opłaty za e-winietę. 1 punkt kontroli e-winiet jest dopiero za tą stacją benzynową.
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 26.06.2010 18:38

skywalker_01

Super podpowiedź. Wielkie dzięki. Miego wypoczynku - jeśli Cro przed Tobą.
Natko_
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 444
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Natko_ » 26.06.2010 22:12

Mam za sobą dwukrotny przejazd przez Węgry, w odstępie prawie 2 tygodni.
Trasa do Chorwacji i powrót ten sam:
Chałupki-Bohumin (PL/CZ), Ostrava, Olomouc, Brno (i zupełnie niezauważalna zmiana z CZ na SK), Bratysława, Jarovce (SK/A), Kittsee, Parndorf, Eisenstadt, Klingenbach-Sopron (A/H), Tompaladony, Szombathely, Kormend, Redics-Dolga Vas (H/SLO), Lendava, Murscko Sredisce (SLO/HR), Varazdin (od tego miejsca wlot na autostradę i gdzie komu potrzeba ;) ).

Polecam trasę i aktualizuję stan drogi 86 :)

Jest "z dnia na dzień" lepiej :)

Do Chorwacji droga miała chyba 5 mijanek (w tym ze światłami zarejestrowałam 2 lub 3), natomiast wczoraj były 2 ze światłami i 2 bardzo krótkie bez świateł (zwężenia). Most przed rondem (pokazany w linku, w Kormend chyba) już gotowy.
Jadąc "tam" na drodze 84 i 86 byliśmy w godzinach późnopopołudniowych w sobotę, wracając w godzinach późnowieczornych (ale przed 22) w piątek - ruch spokojny, żadnych korków, trochę ciężarówek, ale z CB korzystaliśmy i "pozwalali" się bezpiecznie wyprzedzać ;)

Stan drogi dużo lepszy ogólnie niż rok temu - polecam przelot tą trasą.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone