Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 31.05.2010 17:15

ktos opisywał jazdę zwyklymi drogami po stronie A tuż przy granicy wegierskiej. może gdyby ten ktos przyblizył cały odcinek??
kemotik
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemotik » 31.05.2010 18:33

Info o objazdach fragmentu autostrady wokół Budapesztu.
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=265 ... c&start=75
blato
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 51
Dołączył(a): 09.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) blato » 11.06.2010 06:28

Ktoś może się orientuje, remont na 86 jest też przed Szombathely czy tylko za, jadąc do CRO?
Dokładając 40km. można ominąć cały odcinek 86 od Szombathely do Redics. Tylko czy warto :?:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 11.06.2010 10:02

Właśnie dokładnie o to samo mi cały czas chodzi. Mnie gównie interesuje cały docinek do Szombathely i jeszcze kawałek do Kormend. Bo właśnie tam nie chce jechać dalej 86 ale chce się kierować na Zalaegerszag i E 65 do Nagykanizsa. Dla informacji ta droga jest dłuższa o około 30km od tej gdzie poruszamy się tylko 86. No nic poczekamy na relacje Bodzio Marka który właśnie podąża do domu i o ile się nie mylę już pokonał ten odcinek w drodze powrotnej. Mowa o całej 86-ce
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5791
Dołączył(a): 30.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 12.06.2010 11:23

consett0805 napisał(a):Właśnie dokładnie o to samo mi cały czas chodzi. Mnie gównie interesuje cały docinek do Szombathely i jeszcze kawałek do Kormend. Bo właśnie tam nie chce jechać dalej 86 ale chce się kierować na Zalaegerszag i E 65 do Nagykanizsa. Dla informacji ta droga jest dłuższa o około 30km od tej gdzie poruszamy się tylko 86. No nic poczekamy na relacje Bodzio Marka który właśnie podąża do domu i o ile się nie mylę już pokonał ten odcinek w drodze powrotnej. Mowa o całej 86-ce


Też jestem zainteresowany tym wariantem. Czy ktoś kiedyś tak jechał? Czy w ten sposób ominiemy roboty na 86? Wydaje się to ciekawą opcją mimo nadłożenia 30 km, ale omijamy słoweński rożek wjeżdżając za Nagykanizsa na drogę E71 do przejścia w Gorican... a dalej już autostradą prosto do celu.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 12.06.2010 11:31

greenrs napisał(a):jestem zainteresowany tym wariantem. Czy ktoś kiedyś tak jechał? Czy w ten sposób ominiemy roboty na 86? Wydaje się to ciekawą opcją mimo nadłożenia 30 km, ale omijamy słoweński rożek wjeżdżając za Nagykanizsa na drogę E71 do przejścia w Gorican... a dalej już autostradą prosto do celu.


Jechałem tak kiedyś - droga jest całkiem przyjemna, mały ruch. Większy ruch zaczynał się dopiero od Kormend/Vasvar.
Co do ominięcia remontów - wydaje mi się, że niestety ich nie omijasz.
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 12.06.2010 12:21

Jacek S napisał(a):
greenrs napisał(a):jestem zainteresowany tym wariantem. Czy ktoś kiedyś tak jechał? Czy w ten sposób ominiemy roboty na 86? Wydaje się to ciekawą opcją mimo nadłożenia 30 km, ale omijamy słoweński rożek wjeżdżając za Nagykanizsa na drogę E71 do przejścia w Gorican... a dalej już autostradą prosto do celu.


Jechałem tak kiedyś - droga jest całkiem przyjemna, mały ruch. Większy ruch zaczynał się dopiero od Kormend/Vasvar.
Co do ominięcia remontów - wydaje mi się, że niestety ich nie omijasz.

Tu nie chodzi o ich ominięcie tylko o informację na jakim odcinku są prowadzone prace czy na całej 86-ce czy np. na odcinku od Bratyslavy do Szombathely. Czu też na drugiej jej części z Szombathely do granicy Słoweńskiej. Pytam bo w Kormend można podjąć decyzję o zmianie trasy na Nagaykanizsa. Na tę chwilę interesują nas obecne remonty a nie co było w zeszłym roku.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 13.06.2010 18:59

Przez Austrię czy przez Węgry ???
Ostatnio edytowano 15.06.2010 19:23 przez darek1, łącznie edytowano 1 raz
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 15.06.2010 19:22

Nigdy nie jechałem przez Węgry. Zastanawiam się nad przejazdem po Węgrzech trasą 86. Czy z noclegami nie ma problemu w zachodnich Węgrzech
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.06.2010 08:28

consett0805 napisał(a):
Jacek S napisał(a):
greenrs napisał(a):jestem zainteresowany tym wariantem. Czy ktoś kiedyś tak jechał? Czy w ten sposób ominiemy roboty na 86? Wydaje się to ciekawą opcją mimo nadłożenia 30 km, ale omijamy słoweński rożek wjeżdżając za Nagykanizsa na drogę E71 do przejścia w Gorican... a dalej już autostradą prosto do celu.


Jechałem tak kiedyś - droga jest całkiem przyjemna, mały ruch. Większy ruch zaczynał się dopiero od Kormend/Vasvar.
Co do ominięcia remontów - wydaje mi się, że niestety ich nie omijasz.

Tu nie chodzi o ich ominięcie tylko o informację na jakim odcinku są prowadzone prace czy na całej 86-ce czy np. na odcinku od Bratyslavy do Szombathely. Czu też na drugiej jej części z Szombathely do granicy Słoweńskiej. Pytam bo w Kormend można podjąć decyzję o zmianie trasy na Nagaykanizsa. Na tę chwilę interesują nas obecne remonty a nie co było w zeszłym roku.


Wybacz...
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 16.06.2010 09:17

Co wybacz?
zonatyfacet1
Croentuzjasta
Posty: 244
Dołączył(a): 16.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) zonatyfacet1 » 16.06.2010 09:44

Wczoraj na CB rozmawiałem z kierowcą TIRA, który jeździ tą drogą 2 x w tygodniu. Mówił, że do Redics jest pięć wahadełek i na każdym stał max. 5 minut. Tak więc tragedii nie ma. Może w sezonie postoimy max. 10 min. Sam zawsze do CRO jadę autostradami a wracam przez Węgry. W tym roku lecę przez Węgry w obydwie strony. Autostradami szybciej, ale mnie strasznie nudzą. Na co dzień sporo jeżdżę w pracy i na wakacjach chyba jednak lepiej się czuję, jak jadę spokojnie, bez pośpiechu. Po drodze nocleg w Letenye, rano śniadanko i strzała do Hvaru. W drodze powrotnej ta sama opcja. Pozdrowienia dla wszystkich i udanego urlopu życzę :D
cretor23
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) cretor23 » 16.06.2010 22:48

"Wczoraj wróciłem z wakacji. Z najważniejszych informacji z drogi "na świeżo" to tak:
1. Węgry - okolice Zalaegerszeg - roboty drogowe. Zero utrudnień, tyle, że trzeba uważać na nieoznakowane uskoki po frezarce, bo można rozwalić zawieszenie.
2. Węgry - Szombathely - stacja benzynowa Mol Neo przy rondzie koło Tesco - UNIKAĆ! Oszukują! Zwykle do prawie pustego baku wlewam 41 l ropy, wczoraj do baku nie do końca pustego wlałem 44 litry. Myślę, że z tych 44 zatankowanych litrów jakieś 6 było wirtualne.
3. Węgry - Csorna - knajpka przed przejazdem jak zwykle tania i jedzenia nie do przejedzenia (a wierzcie mi, potrafię zjeść sporo) - polecam.
4. Przejście w Zwardoniu (zajechałem z ciekawości) - od granicy po polskiej stronie droga milusia, żadnych rozkopów itp..."TU KOLEGA SMER DODAŁ....Wiec chyba tragedii nie ma !!!
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 17.06.2010 06:03

Serdecznie ale to serdecznie dziękuję z upoważnienia Administratora i Moderatorów za wszelkie informacje dotyczące 86 stki. Kolega Cretor23 podał bardzo przydatne informacje dla podróżujących przez Zachodnie Węgry. Kolega moze jeszcze tak dopowie jaką walutą płacić w Restauracji w Csornej. Czy przyjmują w euro. Tak szczerze to nie chce mi się bawić w kupno forintów dlatego zapytuję Szanownego kolegę. Pozdrawiam kolegę . Zawsze będę miał kolegę na uwadze gdyby tak kolega Admin przypadkiem chciał kogoś na forum wyróżnić nagrodą rzeczową lub pieniężną :wink:
jurek sosnowiec
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 15.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurek sosnowiec » 17.06.2010 06:45

zonatyfacet1 napisał(a):Wczoraj na CB rozmawiałem z kierowcą TIRA, który jeździ tą drogą 2 x w tygodniu. Mówił, że do Redics jest pięć wahadełek i na każdym stał max. 5 minut. Tak więc tragedii nie ma. Może w sezonie postoimy max. 10 min. Sam zawsze do CRO jadę autostradami a wracam przez Węgry. W tym roku lecę przez Węgry w obydwie strony. Autostradami szybciej, ale mnie strasznie nudzą. Na co dzień sporo jeżdżę w pracy i na wakacjach chyba jednak lepiej się czuję, jak jadę spokojnie, bez pośpiechu. Po drodze nocleg w Letenye, rano śniadanko i strzała do Hvaru. W drodze powrotnej ta sama opcja. Pozdrowienia dla wszystkich i udanego urlopu życzę :D

Czy w Letenye trzeba wjeżdzać na płatny odcinek autostrady czy tez należy przekraczać starym przejściem?Chyba że ten kawałek nie jest płatny?
Pozdrawiam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone