Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.05.2010 08:31

No to mnie kurcze zmartwiliście.
Rozumiem, że jedyną słuszną alternatywą jest płatna autostrada przez Budapeszt ?
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 31.05.2010 09:49

kaeres napisał(a):No to mnie kurcze zmartwiliście.
Rozumiem, że jedyną słuszną alternatywą jest płatna autostrada przez Budapeszt ?
a ile kosztuje winietka w Austrii?? może lepiej tą stroną?? lub jak ktos pisał jechac zwykłymi drogami po stronie A..??
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2924
Dołączył(a): 11.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 31.05.2010 09:57

No właśnie zacząłem się zastanawiać nad tym.
Jeżeli mam płacić na Węgrzech to nieco drożej wyjdzie jednak przez Austrię ale za to sporo szybciej.
Winietka w Austrii to jakieś 22,20e
A ile kosztuje dla porównania taki objazd po Węgrzech autostradami ?
kemotik
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemotik » 31.05.2010 10:24

Temat wałkowany wiele razy, około 25 PLN winietka na Węgry 4 dniowa. Jako alternatywę raczej wybiorę trasę przez Węgry, gdyż zatrzymuje się dodatkowo tylko 1 raz na winietę, oraz dlatego że wjeżdżam na autostradę w Chorwacji wprost z autostrady węgierskiej.
Muszę to jeszcze sobie policzyć, bo może czynniki czas/paliwo/winieta korzystniejsze będą na innej trasie...
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 31.05.2010 10:30

jak to czytam to mi się płakać chce, jak to nie wejść w "Czornej" na obiad?
jadę dopiero w sierpniu więc może już będzie lepiej?
będę śledzić te wieści :cry:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 31.05.2010 12:47

ita napisał(a):jak to czytam to mi się płakać chce, jak to nie wejść w "Czornej" na obiad?
jadę dopiero w sierpniu więc może już będzie lepiej?
będę śledzić te wieści :cry:


Gdzieś obiło mi się o oczy,że na Węgrzech jest zakaz ruchu ciężarówek w weekendy.Czy może ktoś potwierdzić tę wiadomość?
Ostatnio edytowano 17.06.2010 21:45 przez to ja ewa, łącznie edytowano 1 raz
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 31.05.2010 12:54

to ja ewa napisał(a): na Węgrzech jest zakaz ruchu ciężarówek w weekendy.Czy może ktoś potwierdzić tę wiadomość?

Zwykle jeździłem 86 (i nie tylko tą trasą) w weekendy..... ciężarówki zawsze były, zwłaszcza na 86...
Czy zakaz jest, nie wiem, nawet jak tak, to nie jest przestrzegany.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 31.05.2010 12:55

kulka53 napisał(a):
to ja ewa napisał(a): na Węgrzech jest zakaz ruchu ciężarówek w weekendy.Czy może ktoś potwierdzić tę wiadomość?

Zwykle jeździłem 86 (i nie tylko tą trasą) w weekendy..... ciężarówki zawsze były, zwłaszcza na 86...
Czy zakaz jest, nie wiem, nawet jak tak, to nie jest przestrzegany.


Spożywka i inne takie...
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 31.05.2010 13:05

to ja ewa napisał(a):
ita napisał(a):jak to czytam to mi się płakać chce, jak to nie wejść w "Czornej" na obiad?
jadę dopiero w sierpniu więc może już będzie lepiej?
będę śledzić te wieści :cry:


Ależ dlaczego ita chcesz od razu płakać?Ja przyjęłam założenie,że podróż tą trasą będzie poprostu trochę dłużej trwała.No bo może nie dłużej jak 2 godziny?A jak będzie krócej to będę mile zaskoczona.
Jadę w sobotę 19 czerwca,na Węgry powinnam wjechać ok.godz.14-15
Gdzieś obiło mi się o oczy,że na Węgrzech jest zakaz ruchu ciężarówek w weekendy.Czy może ktoś potwierdzić tę wiadomość?


2 godziny więcej z marudzącymi dziećmi to już sporo, ale ja już może nie o tym czasie tak myślałam, tylko bazuję na opinii tych co jechali, że już podziękują.. wracają inną drogą
my nocujemy w Sarvarze, może zostaniemy dzień dłużej żeby baseny zaliczyć więc chyba i tak nas 86 czeka..
a co do ciężarówek, to my właśnie w Csornej wpakowaliśmy się między 3 polskie tiry i z nimi bezpiecznie pomykaliśmy do PL, gnali szybko a my mieliśmy z nimi kontakt przez CB radio, wtedy wyjątkowo szybko przejechaliśmy Węgry.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 31.05.2010 13:08

witam, wyjeżdzam 18.06 na noc i cały czas mam rozterke któędy jechać (częstochowa) biore pod uwage:
1. Cieszyn- Bratysława- Budapeszt-Chorwacja - wychodzi prawie cały czas autostrada koszt autostrady najmniejszy (słowacja+węgry) minus trasa dłuższa o ok. 140km od Austii - 86 po ostatnich doniesieniach odpada
2. Chyżne-Słwacja lokalnymi- Budapeszt dalej autostradą do chorwacji - kiepski odcinek w słowacji w górach do budapesztu brak autostrad, krótsza o 140 km trasa
3. Przez Austrie via Słowacja
4. Przez Austrie via Czechy - obydwa warianty z ominięciem autostrad w słwenii z tym że wolałbym chyba przez Słowacje - taniej i chyba więcej autostrad
czy ktoś ma podobne dylemty i comyślicie?
kemotik
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemotik » 31.05.2010 13:30

A co myślicie o takiej trasie?
http://tinyurl.com/38r5y66
80 km krócej niż przez Budapeszt, czasowo mniej więcej to samo, widzę w tej chwili oszczędność na paliwie. Pytanie w jakim stanie jest ten "skrót" autostrady?
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 31.05.2010 13:44

kemotik napisał(a):A co myślicie o takiej trasie?
http://tinyurl.com/38r5y66
80 km krócej niż przez Budapeszt, czasowo mniej więcej to samo, widzę w tej chwili oszczędność na paliwie. Pytanie w jakim stanie jest ten "skrót" autostrady?


też się zastanawiam czy robić taki skrót, gdzieś tu na forum pisano że droga nawet dość dobra i mały ruch tylko jak już się człowiek wpakuje na autostrade to niewiadomo czy jest sens z niej zjeżdzać winietka i tak kupiona i tak, jedyna oszcędność to tylko paliwo za mniejszą ilość km czasowo napewno nie będzie szybciej - czy liczyłeś ile km jest mniej tym skrótem niż autostradą? I czy wiesz czy m7 od budapesztu (a konkretnie od jego obwodnicy) do granicy chorwackiej to cały czas 100% autostrad czy jest kawałek lokalnej bo na mapie mam poniżej baltonu kawałek lokalnej chyba że mapa stara?
kemotik
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 27.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kemotik » 31.05.2010 14:00

Tak, pisałem, 80km.
Tutaj jest aktualna mapa autostrad i wydarzeń http://intermap.aak.hu/Sitecontent/Map/ ... px?lang=en
Wiesz, czasami wyjazd z monotonnej trasy na bardziej krętą działa pobudzająco. Sam nie wiem na co się zdecyduję, tym bardziej, że jadę z dzieciakami w aucie i rowerami na dachu...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.05.2010 14:28

kemotik napisał(a):A co myślicie o takiej trasie?
http://tinyurl.com/38r5y66


Jechałem tym odcinkiem z V.Mederu do Tihany.
Miła wycieczka ale na tranzyt raczej kiepska.Tam są górki,serpentynki(oczywiście na miarę węgierską) momentami wąsko ,z maszynami rolniczymi na drodze,tuż przed Balatonem robi sie gęst,może sie nawet korkować/
Jeśli juz skracać to zdecydowanie droga 81.
rufus71
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 04.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus71 » 31.05.2010 16:50

Autostrada jest do granicy. Ja jechałem skrótem droga nr 81 od Gyor i droga spoko mały ruch w nocy.Polecam.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
aktualizacja stanu węgierskiej drogi nr 86 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone