Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

a moze Slowenia????

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 18.02.2007 19:32

canon33 napisał(a):
gospodarz napisał(a):
canon33 napisał(a):

Witaj canon, czy na forum są jakieś Twoje relacje o podróżowaniu z przyczepą?

Witaj. Nie, jeszcze nic nie zamieściłem, ale mam trochę informacji z ubiegłorocznego urlopu w CRO i w wolnym czasie będę chciał je zamieścic. Pozdrawiam.

Czekamy.
Nie zapomnij o sprawach podstawowych jak opracowanie trasy (domyślam się, że z przyczepą nie wszędzie się wjedzie), technika jazdy, manewry, czego nie wolno i czego nie należy robić z przyczepą, o czym pamiętać itp, itd (jestem w tej materii zielony jak posty Leszka S. :) )
Dziekan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 139
Dołączył(a): 20.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziekan » 26.02.2007 14:54

Co do Słowenii to jadąc pierwszy raz do Chorwacji w zeszłym roku, zatrzymaliśmy się w miejscowości Postojna, w okolicy której zlokalizowane są jaskinie krasowe (http://www.postojnska-jama.si) Nocowaliśmy w Hotelu Jama *** umiejscowionym dosłownie przy samej jaskini. Dobra baza wypadowa i w zasadzie nic poza tym... według mnie drogo jak na warunki które prezentował - za dwójkę z tv i balkonem płaciliśmy 70 euro. Jednak z powodu dość późnej pory przyjazdu nie mieliśmy za bardzo siły szukać czegoś atrakcyjniejszego. Obsługa hotelu bez zarzutu, rano na śniadanie szwedzki stół.

Co do samej jaskini to robi rewelacyjne wrażenie, przynajmniej raz w życiu trzeba to zobaczyć ! Pomimo zakazu robienia zdjęć, wszyscy i tak robili. Jak wysadzili całą grupę kilkudziesięciu osób to od fleszy w jednej z sal jaskini zrobiło się jasno jak w dzień :) Ja byłem bardziej dyskretny i uwieczniłem wycieczkę kamerą bez lampy.
Po wyjściu z wagoników tworzy się kilka grup turystów - każdej przydzielają przewodnika opowiadającego w innym języku. Najbardziej liczna była grupa angielsko-języczna (tak na oko jakieś 80%), pozostałe to niemiecka i chyba włoska... no i oczywiście Słoweńska. Postanowiliśmy dołączyć do grupy Słoweńskiej - najmniej licznej (oprócz naszej dwójki były trzy turystki no i Pani przewodnik). Ruszyliśmy jako pierwsi co umożliwiło nam zwiedzenie jaskini bez udziału tłumu. Ku naszemu miłemu zaskoczeniu Pani przewodnik przy każdym ważniejszym miejscu najpierw opowiadała Słowenkom w ich rodzimym języku a potem naszej dwójce po angielsku :P Także jeszcze raz - gorąco polecamy zatrzymanie się conajmniej na jeden dzień na Słowenii.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone