Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

A może do Portugalii

W Portugalii znajduje się najbardziej wysunięty na zachód punkt w Europie. Historia Portugalii sięga starożytności. Portugalia jest jednym z najstarszych państw w Europie. Jej granice nie zmieniły się od pierwszej połowy XII wieku Każdego roku Portugalię odwiedza ponad 10 milionów turystów. W Porto znajduje się jedna z najpiękniejszych księgarni świata - jest to Księgarnia Lello (Livraria Lello & Irmano).
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005
A może do Portugalii

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 14.07.2009 20:35

Witam,
przegladam forum i nie zobaczyłem informacji zachęcających bądż opisujacych Portugalię a jest to bardzo sympatyczny kraj posiadający wiele zabytków ,piękne plaże i wspaniałych ludzi.Wszyscy kierują się na półwysep Iberyjski w okolice Barcelony i Costa Brava a nie doceniają walorów Portugalii.Rozumiem tych ,kórzy jadą samochodami ale w dobie tanich przewoźników przelot do Portugali nie zrujnuje naszych budżetów.Czy sa chętni do podzielenia się wiedzą ze zwiedzania Portugalii?
Pozdrawiam i jeszce raz zachęcam do zastanowienia się szczególnie tych co mają terminy wyjazdów ustawione na wrzesień.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 15.07.2009 08:01

Byłeś może w Portugalii czy dopiero planujesz?Taka podróż chodzi mi po glowie od lat (jak kilka innych) a przeraża nieco dojazd. Ostatnio słyszałam też, że wrzesień w Portugalii wcale nie jest gorącym miesiącem... Chetnie posłuchałm opinii :)
Pozdrawiam.
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 15.07.2009 18:30

Witam, byłem w Portugalii w 2003 roku w lipcu kiedy to zaczęło ię słynne lato stulecia.Upał był niemiłosierny w głębi kraju jednak nad oceanem nie odczuwało się go tak bardzo.Portugalię przejachałem całą no może prawie , zostało mi do zwiedzenia tylko Porto.Fakt ,że dojazd jest nieco uciążliwy -trzeba przejechac nieco ponad 3 tys km.Natomiast w samej Portugalii odcinki są już krótkie i od Algavre tj wybrzeża na pd kraju do Porto jedziesz sobie spokojnie zwiedzając i rozkoszując się oceanem Atlantyckim,który o dziwo w lipcu nie był wcale ciepły.Podróż wspominam z sentymentem , gdyż była to moja pierwsza tak daleka wyprawa a do tego zobaczyłem piękny kraj.Ceny nie odbiegały od polskich a mentalnośc ludzi była do zakceptowania .Portugalczycy są narodem troche melancholijnym i spokojnym,nie tak żywiołowym jak Hiszpanie, sa bardzo uczciwi i honorowi.Zastaliśmy tam kraj rozwinięty z dobrym zapleczem turystycznym co dziwiło nawet spotkanych tam polskich niemców,kórzy nie mogli sie sobie wytłumacyć z czego ci ludzie się utrzymuja bo przemysłu tam nie było prawie widać.A turystyka nie jest tak masowa jak w Hiszpanii.Jak masz zapytania to proszę bardzo ,chętnie odpowiem i pomogę.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 16.07.2009 07:57

Pytań mam wiele!!! :wink:
Może zacznę od tego, że ja spędzam wakacje na kempingach - czy Ty również? Jak nauczyło mnie doświadczenie z kempingami bywa różnie. udało mi się zakupić przewodnik kempingowy po Portugalii (portugalski). Ceny kempingów wydają się być atrakcyjne, z map wynika, że kempingi są położone w pewnej odleglości od oceanu podobnie jak kempingi na Korsyce. Czy możesz cos napisać o kempingach portugalskich?

Planując taką podróż chciałabym mieć do dyspozycji 4 tygodnie - z tym, że podróż do i z powrotem chciałabym odbyć w ten sposób, że zatrzymywalibyśmy się gdzieniegdzie aby cos zobaczyć i tu pojawia sie pierwsze pytanie - co warto zwiedzać w drodze "do i "z' Portugali?
Na miejscu pewnie zostanie mi jakieś 3 tygodnie - napewno chciałabym zobaczyć południowe wybrzeże oraz wybrzeże na południe od Lisbony no i samą Lisbonę (choć nie lubie dużych miast a wolę ciche spokojne mieściny i piekne krajobrazy) Możesz coś polecić?
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 16.07.2009 19:11

Witam,
ja również prawie cały pobyt spędzam na kempingu.Jednak taktykę mam nieco inną.Mianowicie w kraju docelowym szukam pobytu przez jeden tydzień w apartamencie.Natomiast w czasie podróży korzystam z kempingów.Jesteś z Katowic ja natomiast z Brzegu i mamy oboje świetną droge komunikacyjną w postaci A4 do samej prawie granicy z Niemcami .To duży atut.Podróz przez Niemcy jest łatwa i przyjemna jeszce bardziej jak jedziesz w niedzielę.Jazda w środku tygodnia nie nalezy do trudnych ale jest nieco uciążliwa ze względu na duży ruch ciężarowy.Podróz w kierunku Iberii planujemy zawsze przez Niemcy ,pierwszy nocleg mamy we Francji na kempingu w Dole.Za pierwszym razem droge pokonaliśmyw 3 dni bo koleżanka miała obronę pracy dyplomowej we wtorek a w sobotę rozpoczynał się nam pobyt w Algavre.Jezeli masztroche czasu a piszesz o 4 tygodniach ,to mozesz rozpatrzyć czy np po drodze nie zachaczyć o Barcelonę-my zatrzymalismy się dopiero za drugim razem i nie żałujemy .Za Barceloną jest małe miasto Sitges w którym stanęlismy na kempingu 2 dni( do barcelony jechalismykolejką; taka stosujemy zasadę do duzych miast nie pchamy sie samochiodem na zwiedzanie).Jeżeli chcesz jednak jechać na południe bez zwiedzania Barcelony to proponuję stanąć przed Barcą np w Rosas.Zależy ile możesz dziennie przejechać.Najdłuższy dla mnie jest zawsze pierwszy odcinek do Dole około 1,2 tys km.później już po autostradach robisz po 800 km.Nastepnie możeszx stanąc w Granadzie na zwiedzenie Alhambry,stąd do Algavre masz juz tylko ok 500 km .Na Algavre spałem w apartamencie jednak kempingów tam nie brak, w czasie pobytu na wybrzeżu warto odwiedzić Sagres -jest tam ciekawe muzem na przylądku św Wincentego oraz zabytkowy zamek maurów w Silves.Z Algavre ruszylismy na podbój Portugalii,Zaczęlismy od Lizbony.Podrózowaliśmy cały czas autostradą, która miejscami byla płatna.Za Lisboną spalismy w pobliżu Sintry bardzo ciekawa miejscowość jest to letnia rezydencja królów Portugali.Z Sintry pojechaliśmy pociągiem na zwiedzanie Lisbony.Zapewniam ,że warto .To miasto inne niż pozostałe stolice w Europie.Następnie przemieściliśmy się do Nazare-ciekawy kemping w lesie.Z tąd zwiedzisz np Nazare,Alcobacę i np półwysep w Peniche.
Dalej na północ pozostaje już tylko Porto .My odbilismy na Fatimę i to był chyba błąd .Upał był niemiłosierny i moja zona umierała.Dodatkowo droga wije się cały czas serpentynami.Za Fatimą ,którą jednak warto odwiedzic jest bardzo ciekawy kompleks poklasztorny w Tomarze.Nastepny nocleg mielismy juz w Hiszpani.Żałuję jednak,że nie pojechaliśmy do góry aby zobaczyc Porto a z tamtąd do Santiago de Compostela.Jak ci zostanie czasu to proponuję w powrocie stanąć w Lourdes,bardzo urokliwe miasteczko i miejsce kultu religijnego.Jeżeli chodzi o ceny kempingów to w Portugalii były znacznie tańsze niz w Hiszpanii.Dlatego stwierdzam ,że wycieczka w te strony powinna trwac 4 tygodnie.Ja zaliczyłem ją na dwa razy .Myślałem ,że Portugalia to kraj nieco zapuszczony bo leży na uboczu nic bardziej mylącego.Posiada piękne drogi,bardzo dużo zabytków z okresu podboju ,przez Maurów i z średniowiecza,Chyba klimat pozwala je doskonale konserwować.Ceny za zwiedzanie zabytków są jedne z nizszych w europie.No i ten Ocean ,ta pustka za widnokęgiem robi wrazenie.To tak na gorąco ,jak masz wątpiwości i pytania do szczegółow to pisz.
Pzdr Marian
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 16.07.2009 19:29

Pytań na bieżąco będę mieć wiele nieustannie hiihih pewnie im bliżej wyjazdu tym będzie ich więcej :lol:
Muszę sobie zerknąć na mapę aby zobaczyć to co opisałeś :) Barcelona chodzi mi mocno po głowie. Mówisz przez Niemcy .... to może być dobry pomysł.

czas pokarze czy uda mi sie zebrac srodki. Chcialabym tez namówić znajomych natą podróż, zawsze to raźniej :)
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 27.07.2009 23:39

Czy możesz podać ceny noclegów? Czy można jechać w ciemno i bez problemów znaleźć noclegi czy to na campie czy w apartamentach?
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1614
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 28.07.2009 16:29

Byłam w zeszłym roku i wspominam fantastycznie.

Spaliśmy na campingach (ceny od ok 8 do ok 15 euro - 2 osoby, namiot, auto). Spokojnie można w ciemno i nie trzeba nic rezerwować.

Na miejsce dolecieliśmy samolotem i wypożyczylismy samochód.

Teraz na 2 dni wyjeżdżam, potem postaram się częściej zaglądać do wątku i w miarę możliwości odpowiedzieć na pytania.
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 28.07.2009 18:50

Witam, w celu sprawdzenia cen wejdź na stronę http://www.orbitur.com
gdzie możesz posprawdzać lokalizację kempingw i ceny.Potwierdzam,że jest taniej niż np w Hiszpanii i we Włoszech.Można jechać w ciemno z kempingami nie było problemów.Ja jak wspominałem miałem jeden tydzień wykupiony przez Orbis w miejscowości Armaco de Pera jest to typowa mieścina dla masowego turysty.Polecam jednak pojechac nieco dalej w kierunku Sagres tam jest spokojniej i mniej ludzi jedzie.Na sam Sagres nie zachęcam bo bardziej wieje i jest to zagłębie dla deskarzy z żagielkiem.Najwięcej kempingów masz do wyboru na Algavre i od Lisbony w górę do Porto. Pogoda jest sprzyjająca więc chyba nie będziesz szukał apartamentów.Dodatkowo; omijaliśmy kemping przy samej Lisbonie bo jest podobno zatłoczony.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.07.2009 19:29

eh Portugalia. Nasze marzenie od lat, ale kiedyś się spełni
orfik11
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 245
Dołączył(a): 28.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) orfik11 » 28.07.2009 20:42

Od zawsze marzę o Hiszpanii. Portugalia to też marzenie. Może i realne. przeraża mnie ta odległość. Żona nie chce słyszeć o 3000 km w autku. A ceny apartamentów w Hiszpanii? Zapewne strasznie drogo.
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 28.07.2009 20:56

Witam, ceny apartamentów w Hiszpani nie są zbytnio drogie.Ja np dwa lata temu wynajałem apartament w Mijas Costas na Costa del Sol za 2,3tys.W ubiegłym roku dostałem ofertę z Interhomu na ten sam apartament już za 1,8 tys.W tym roku było podobnie pomimo spadku naszej waluty.Czytałem ,że w Hiszpanii trwa walka o klienta w dobie kryzysu.Obiektywnie to dla nas wszędzie jest drogo ale na to nie możemy sie patrzeć bo byśmy nigdy z domu się nie ruszyli.W tym roku nad naszym morzem też jest drogo a ludzie dalej jadą.Ceny apartamentów zależą oczywiscie od lokalizacji ośrodka,miejscowosci .Proponuję wybierać miejsca oddalone od centrów turystycznych a będzie taniej.Wiem ,że do portugalii i na pd Hiszpani trzeba przejechać szmat drogi i to skutecznie odstrasza ale mozna tez po drodze zobaczyc miejsca ,które znamy tylko z TV.Niestety coś za coś.
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 28.07.2009 22:14

Mijas Costa ... hm ... :D
Mówisz "dwa lata temu"? Ciekawa jestem, jak tam się zmieniło od 1998 r. Zapewne wiele.
My byliśmy wtedy w apartamencie w "Aztec Country Club". Zaklepywanym w Orbisie.
Niedawno próbowałam odszukać go na googlowej mapie.
Budynek główny znalazłam.
Ale apartmana - nie (tyle tam tego).

Można wiedzieć, gdzie byliście w Mijas Costa? Może masz gdzieś kilka zdjęć "stamtąd"? :)

A żeby było .. bliżej tematu: marzy mi się objazdówka po Hiszpanii z punktem docelowym ... w Portugalii właśnie :)

Pozdraviam i przepraszam za zjechanie z tematu postu.
gregoma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 03.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) gregoma » 28.07.2009 22:54

Witaj, nie ma problemu z tym zjechaniem tematu.Piszemy o Portugalii ale ona nierozłacznie przeciez jest związana z Hiszpanią.Ja w Mijas spałem w osrodku Interhome.Nazywało sie to Los Bungavillas czy jakoś tam.Jest to zespół bungalowów przed wjazdem do Mijas Costa.Sam ośrodek taki sobie, chodziliśmy na plażę poprzez kładkę nad droga krajową.Wejscie było z boku plaży miejskiej toteż w tym miejscu były pustki i cała plaża była dla nas.Sama mieścina bo tak chyba moge nazwac wiele się nie zmienila.W całej okolicy jednak buduja duże zespoły apartamentowców.Przechodzilismy obok nich idąc do Supermercado ichniego supermarketu-nowy z klimatyzacją i całkiem przyzwoitymi cenami.Oprócz pobytu na plaży zaliczyliśmy wycieczkę do Gibraltau.Jutro postaram się wrzucic parę zdjęc jak zapoznam się jak sie to na tym forum wykonuje.Postaram się zamieścic zdjęcia z Mijas z miejsc publicznych abyś mogała sobie porównać.Zachęcam Cię do odwiedzenia Portugalii.Jeżeli mocno czegoś pragniemy i dązymy do tego to jest to znacznie łatwiejsze do realizacji niż nam się to poczatkowo wydaje.Tak było ze mna ,poczatkowo były to bliżej niezprecyzowane plany a później w czasie jedne chwili podjęlismy z koleżeństwem decyzje o podrózy do Portugalii.
Pozdrawiam Marian
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 29.07.2009 00:17

gregoma napisał(a):... Jeżeli mocno czegoś pragniemy i dązymy do tego to jest to znacznie łatwiejsze do realizacji niż nam się to poczatkowo wydaje....


Kolejny zjazd :wink: :
Jeśli czegoś pragniemy i dążymy ... to tak.
Nie raz się o tym przekonałam na przykładzie znajomych i własnym.
A ja jestem teraz w takiej sytuacji (życiowej), że czegoś wcale nie pragnę, a to i tak przyjdzie, i w dodatku samo :wink: się zrealizuje.

A wracając do tematu: z ogromną przyjemnością obejrzę zdjęcia :)

P.s. może to była ta kładka nad drogą krajową? :)
Następna strona

Powrót do Portugalia - Portugal

cron
A może do Portugalii
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone