Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

4 dni wiosennego słonka - Italia znad Gardy

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.05.2017 15:32

kataryniarz napisał(a):Cudne widoki :papa: Garda kojarzy mi się głównie z mega anginą młodego minionego lata... cóż, za rok drugie podejście, może się odczaruje :hut:


Tego Ci zyczę, bo warto :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9114
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 10.05.2017 17:55

tony montana napisał(a): linie lotnicze nie są głupie i daja ekstremalne ceny na bilety w weekend majowy

A jednak chyba są. Uważam, że jeśli te ceny za bilety mieli by ciut niższe, wtedy i pasażerów mieli by więcej i ruch w interesie był by większy :idea:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15687
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.05.2017 18:18

Właśnie z KRK do Bergamo były loty na dzień przed po 200 zł/os
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 10.05.2017 19:08

piekara114 napisał(a):Właśnie z KRK do Bergamo były loty na dzień przed po 200 zł/os


Z GDN i WAW - dzien przed to już nie śledziłem, ale byly po 800-1200 PLN w obie strony, także JA DZIĘKUJĘ :)

Ja jestem zwolennikiem szybkiego podróżowania samolotami, więc gdyby były w rozsądnych cenach na pewno łyknąłbym je :papa:

elka21 napisał(a):
tony montana napisał(a): linie lotnicze nie są głupie i daja ekstremalne ceny na bilety w weekend majowy

A jednak chyba są. Uważam, że jeśli te ceny za bilety mieli by ciut niższe, wtedy i pasażerów mieli by więcej i ruch w interesie był by większy :idea:



Myślę, że oni i tak zapełnili samoloty. Ludźmi, którzy stwierdzili, że raz się żyje, drogo, ale szybko i ich stać
Mnie nie stać, za cenę biletów samolotowych miałem CAŁY WYJAZD :)
:papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 10.05.2017 23:07

Beata W. napisał(a):To gdzie Wojtku wylądowałeś :?: :lol:

Padło na Bałkany.

tony montana napisał(a):Niestety raczej sam się nie domyślę, mówiłeś, że granica 1000 km od Ciebie, więc pewnie albo Italia albo Cro, no chyba że Francja?

Do Chorwacji mam jednak bliżej. Ale owszem - w każdą stronę na obu chorwackich granicach swoje odstałem.

Pozdrawiam,
Wojtek
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 11.05.2017 08:53

tony montana napisał(a):No, ale wg mnie Mistrza zdobędziecie


... każda "wiara" jest na wagę złota - trzymam za słowo ... :oczko_usmiech: ...

tony montana napisał(a):I ładnie oświetlić zabudowania miasta


... ładnie uchwycone ... :) ...
Pozdrawiam.
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.05.2017 10:26

Franz napisał(a):
Beata W. napisał(a):To gdzie Wojtku wylądowałeś :?: :lol:

Padło na Bałkany.

tony montana napisał(a):Niestety raczej sam się nie domyślę, mówiłeś, że granica 1000 km od Ciebie, więc pewnie albo Italia albo Cro, no chyba że Francja?

Do Chorwacji mam jednak bliżej. Ale owszem - w każdą stronę na obu chorwackich granicach swoje odstałem.

Pozdrawiam,
Wojtek


Z tymi granicami to chyba zła wróżba na lato :cry: A jeszcze w lutym było pusto :oczko_usmiech:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2017 19:18

Franz napisał(a):Do Chorwacji mam jednak bliżej. Ale owszem - w każdą stronę na obu chorwackich granicach swoje odstałem.

Pozdrawiam,
Wojtek


Velebit?

kmichal napisał(a):... ładnie uchwycone ... :) ...
Pozdrawiam.


Tak, te kolory rano i wieczorem to MIELI niesamowite.... :boss:

Beata W. napisał(a):
Z tymi granicami to chyba zła wróżba na lato :cry: A jeszcze w lutym było pusto :oczko_usmiech:


Pozostaje samolot :) 8)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2017 19:33

Desenzano del Garda cd

Statkiem Verona jak sądzę można dostać się w wiele miejsc wokół jeziora, np do Malcesine
Obrazek

Puchy w tym Desenzano
Obrazek

No, ale nie ma co się dziwić, jest chwila po 6.30 8O 8O 8) 8)
Obrazek

Obrazek

Splendid Mayer w pięknym porannym słońcu
Obrazek

Dalej żywego ducha
Obrazek

Kamieniczki na Centro Storico
Obrazek

Obrazek

Puste uliczki
Obrazek

Powoli dochodzę do Castello
Obrazek

Jest to Castello Ricetto z XIII wieku
Obrazek

Zatem wiekowa budowla
Obrazek

Z kamerami i patelniami z XVI wieku ;)
Obrazek

Spod Zamku jest niczego se widok
Obrazek

Jak w każdym włoskim mieście i Desenzano ma Via Garibaldi
Obrazek

Miasto nadal wymarłe
Obrazek

Czas zatem się pożegnać....
Obrazek

...i udać się do pobliskiego Sirmione przed śniadaniem jeszcze, ostatnia fotka z Desenzano uchodzącego za bardzo elegancki kurort
Obrazek

:papa: :papa:
Ostatnio edytowano 11.05.2017 20:30 przez tony montana, łącznie edytowano 2 razy
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15687
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 11.05.2017 19:53

popraw ostatniego linka: brak / w ostatnim img i jedna spacja za dużo....

Ty to się w nocy plątasz i dziwisz się, że ludzi nie ma...
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.05.2017 20:23

No właśnie Tony, większość o tej porze jeszcze śpi :oczko_usmiech: . Ostatnio w Cro się zastanawiałam czy ze mną coś nie tak, że przed 7 ja już po kawie i się po mieście pałętam :wink:

Czekam na Sirmione bo bardzo mi się tam podobało :papa: No i te kaczki :mrgreen:
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13785
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 11.05.2017 20:35

piekara114 napisał(a):popraw ostatniego linka: brak / w ostatnim img i jedna spacja za dużo....

Ty to się w nocy plątasz i dziwisz się, że ludzi nie ma...


Dzięki.
Jak to w nocy jak ZA PIEKNEGO DNIA JUŻ :)

Beata W. napisał(a):No właśnie Tony, większość o tej porze jeszcze śpi :oczko_usmiech: . Ostatnio w Cro się zastanawiałam czy ze mną coś nie tak, że przed 7 ja już po kawie i się po mieście pałętam :wink:

Czekam na Sirmione bo bardzo mi się tam podobało :papa: No i te kaczki :mrgreen:


Szokda życia na spanie w takich okolicznościach!
Sirmione było.... puste ;)

Byłem tam drugi raz, za pierwszym wszystko bylo takie .... nowe
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 11.05.2017 20:41

tony montana napisał(a):
piekara114 napisał(a):popraw ostatniego linka: brak / w ostatnim img i jedna spacja za dużo....

Ty to się w nocy plątasz i dziwisz się, że ludzi nie ma...


Dzięki.
Jak to w nocy jak ZA PIEKNEGO DNIA JUŻ :)

Beata W. napisał(a):No właśnie Tony, większość o tej porze jeszcze śpi :oczko_usmiech: . Ostatnio w Cro się zastanawiałam czy ze mną coś nie tak, że przed 7 ja już po kawie i się po mieście pałętam :wink:

Czekam na Sirmione bo bardzo mi się tam podobało :papa: No i te kaczki :mrgreen:


Szokda życia na spanie w takich okolicznościach!
Sirmione było.... puste ;)

Byłem tam drugi raz, za pierwszym wszystko bylo takie .... nowe


Mam nadzieję, że u nas też będzie ten drugi raz :lol:
Co do spania to zupełnie się z Tobą zgadzam. Nie ma jak to pyszna kawka na jakimś fajnym tarasie z super widokiem z rana i spacerek jak świat się budzi do życia :o
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21059
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 11.05.2017 23:27

Cały czas se pacze... :wink: :papa:
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 12.05.2017 00:37

tony montana napisał(a):
Franz napisał(a):Do Chorwacji mam jednak bliżej. Ale owszem - w każdą stronę na obu chorwackich granicach swoje odstałem.

Velebit?

"w każdą stronę na obu chorwackich granicach" - czyli jedynie tranzyt przez Chorwację. A wyjazd nie był górski, tylko ogólno-krajoznawczy. Zbyt wiele jeszcze śniegu w górach w tym roku.

Pozdrawiam,
Wojtek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Włochy - Italia

cron
4 dni wiosennego słonka - Italia znad Gardy - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone