Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 12.01.2015 16:26

Super mieliście, pierwszy raz w Cro i od razu Hvar. :)
Ciekawa jestem bardzo, jak Wam się potem spodobał Brač. Już czekam na Povlję. :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2015 01:28

Hercklekot napisał(a):Dalej była droga powrotna (o której słówko napiszę...) a potem długa przerwa - w 2011 wakacje spędziliśmy nad jeziorem Gardno a w 2012 wróciliśmy do Cro.
To be continued...

Nie wiem co chciałeś wstawić z yuotube - ja wstawię :lol:

Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 19.01.2015 15:20

Hercklekot napisał(a):
To be continued...

When?... :roll:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.01.2015 19:50

Now! Niestety na początku roku w robocie mam po prostu szaleństwo i zrobiła się tu długa przerwa. Szczęściem w nieszczęściu powaliło mnie zapalenie zatok i teraz leżąc w łóżku i łykając antybiotyki mam czas, żeby podjechać z relacją do przodu. Zdjęcia z Brača wgrały się na serwer i możemy zaczynać. Pozostaje jeszcze zamknąć wycieczkę z 2010 na Hvar.

Mieliśmy wracać do domu rano w ostatni dzień, ale zdecydowaliśmy spędzić jeszcze dzień na plaży i wyjechać dopiero wieczornym promem ze Stari Gradu. Nie cierpię wyjazdów i pożegnań, czekając na nabrzeżu na prom byliśmy lekko zasmuceni...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 07.02.2016 02:12 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.01.2015 20:03

Nocna pora okazała się całkiem niezła do jazdy - choć jeszcze przed tunelem "ciepło-zimno" złapała nas straszna ulewa. Gdzieś przed 4 nad ranem na Węgrzech postanowiłem strzelić sobie krótką drzemkę (tylko ja prowadzę). Rano obudzili nas ludzie idący na niedzielną mszę...

To tyle jeżeli chodzi o Hvar. To były dla nas świetne wakacje, trochę szalone, lekko nieprzygotowane ale wracaliśmy pełni wrażeń, oczarowani Dalmacją. Następne wakacje jak już pisałem spędziliśmy nad jeziorem Gardno w miejscowości Retowo, ale w 2012 w planach po przeczytaniu wspaniałej relacji Nerów padło na Povlję na Braču.

Gdybym miał jakoś podsumować Hvar (a zobaczyliśmy przecież niewiele - tylko 10 dni, z czego połowa na plaży) to cisną mi się na myśl same banały. Po prostu było SUPER! :D. To był nasz chorwacki debiut i naprawdę, nie mógł wypaść lepiej. Z nostalgią teraz wspominamy nasze "budżetowe zakwaterowanie" u Pani Marii (płaciliśmy 25 euro za dobę za tzw. studio), jej gościnność, a także brak klimy w aucie i na kwaterze. Orzeźwiające winko w konobach, proste i cudowne jedzenie, wspaniały Hvar i Stari Grad. Pamiętam jak z bijącym sercem jechaliśmy przez tunel w Pitve... Ech... Złapaliśmy bakcyla! Obiecuję sobie, że jeszcze na Hvar wrócimy, być może do jakiejś ustronnej zatoczki, być może do Sv. Nedjelji... Za 2-3 lata...

Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.01.2015 20:39

Nadeszła druga połowa sierpnia 2012 roku. Ruszyliśmy w podróż. Na Brač. W planie było zwiedzenie po drodze Slunja-Rastoke oraz Plitvic. Zarezerwowaliśmy sobie 2 noclegi tranzytowe w okolicach Plitvickich jezior - tak, żeby nigdzie się nie spieszyć. Trasa też troszkę inna niż w 2010, bo postanowiliśmy jechać jak zwykle autostradą do Bratysławy dalej drogą 86 przez Węgry i (tu zmiana) na Mursko Središće (przez kawałek Słowenii). Jechało się fajnie, przed przejściem w Rédics na Węgrzech po lewej ręce jest fajna Csárda (gospoda), a w samym Mursko zaraz za przejściem bankomat Zagrebačka Banka, z którego skwapliwie skorzystaliśmy.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.01.2015 21:00

Po objechaniu Zagrzebia w Karlovcu zjechaliśmy z autostrady i skęciliśmy na starą drogę. Po jakimś czasie dojechaliśmy do dzielnicy Slunja - Rastoke i poszliśmy zwiedzać okolicę.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.10.2015 15:32 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.03.2015 23:02

Długo jeszcze tak będziemy tkwić w Rastoke?... :roll:

:wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 30.03.2015 23:05

Mikromir napisał(a):Długo jeszcze tak będziemy tkwić w Rastoke?... :roll:

:wink:


Danka, wygląda na to że my prędzej na Brač dotrzemy niż Hercklekot :oczko_usmiech: :mrgreen:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 30.03.2015 23:29

dids76 napisał(a):
Mikromir napisał(a):Długo jeszcze tak będziemy tkwić w Rastoke?... :roll:

:wink:


Danka, wygląda na to że my prędzej na Brač dotrzemy niż Hercklekot :oczko_usmiech: :mrgreen:


Też mi się tak jakoś wydaje... :roll: Chyba, że Hercklekot znowu się pochoruje i dostanie L4 - czego mu oczywiście nie życzę. Nie mniej jednak, gdyby to miało pomóc w pojawieniu się relacji z Brača, chętnie użyczę mojego obecnego zapalenia gardła i kataru. :mrgreen: :oczko_usmiech:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 01.04.2015 18:37

Bardzo ładnie opisany Hvar,teraz czekam na Brač :)
BraveSirRobin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 682
Dołączył(a): 13.05.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) BraveSirRobin » 01.04.2015 20:31

Witam. Wrócę jeszcze do Hvaru. Czy w konobie Vrisnik i Duboković trzeba robić rezerwację, czy można znaleźć miejsce z "partyzanta"? Jak się kształtują ceny w tych konobach?
Pozdrawiam i czekam na c.d.
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 01.04.2015 23:43

A zapowiadało się tak pięknie :wink: .......... :wink: może to prima aprilis . 8)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1268
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 26.09.2015 23:21

Dobry wieczór. Nie jestem pewien czy jeszcze ktokolwiek ma zamiar to czytać, ale po kolei. Niedawno wróciłem po wielu miesiącach na forum... Obczytuję sobie relacje Maslinki i Marsallaha i nagle jak nie złapie mnie za gardło! Wyrzuty sumienia... Wewnętrzny głos mówi do mnie całkiem wyraźnie: "Ej, gościu, zacząłeś pisać relacje, nie skończyłeś... Ktoś to czytał, miejże szacunek dla siebie i innych i skończ co zacząłeś dawno temu". Zrobiło mi się naprawdę niefajnie. Przepraszam. Nieważne dlaczego wtedy przestałem. Ważne, że mam ochotę skończyć. Jeżeli nie macie żalu, zapraszam. Przypomnę, że wybieramy się na Brač, jesteśmy w Rastoke, zaraz wpadamy do Plitvic. Mamy upalne lato 2012 roku...
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 26.09.2015 23:22

No czekam na CD :D :idea:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone