Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
umca81
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 30.05.2012
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca81 » 21.12.2014 07:28

Witam

Przyjemnie się czyta i ogląda. Będę tu zaglądał. :hut:

Pozdrawiam.
MEGGI
Croentuzjasta
Posty: 132
Dołączył(a): 26.01.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 21.12.2014 08:48

przeczytałam to co zostało napisane do tej pory i ...
czekam na więcej :papa:
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 21.12.2014 15:32

Witam
Zasiadam i ja bo lubię debiutantów przynajmniej dla mnie ich relacje są równie ważne jak zaprawionych cromaniaków bo pierwsze wrażenie jest najważniejsze.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 17:49

Vrboska nas urzekła ale jedziemy dalej. Przejeżdżamy przez Starogradsko polje: wokół nas rolnicze tereny, to chyba najbardziej zielone i rolnicze miejsce na wyspie.
Stari Grad bardzo klimatyczny - niestety znowu popełniamy błąd i zwiedzamy miasteczko we wczesnych godzinach popołudniowych. Żar leje się z nieba. Chcemy wejść do domu Hectorovića: niestety otwarte tylko rano i wieczorem. To dla nas lekcja, musimy się przyzwyczaić do południowej sjesty...

Obrazek

Niezrażeni tym faktem kręcimy się po miasteczku.

Obrazek

Dochodzimy do nadbrzeżnej promenady - wiatr od morza trochę nas chłodzi, siedzimy w kawiarnianym ogródku, chłoniemy atmosferę i wypijamy litry cudownie chłodnego szprycerka.

Obrazek

szkoła pod palmami :)

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2016 23:11 przez Hercklekot, łącznie edytowano 2 razy
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:07

Wracając do Zavali rozmyślam już nad następnym urlopem w Chorwacji i zapisuję sobie w głowie kilka przykazań na przyszłość:
1. Koniecznie jechać autem z klimatyzacją
2. Na minimum 14 dni a nie na 10.
3. Wybierać kasę z bankomatu na miejscu - dobry przelicznik (szczególnie polecam korzystanie z karty debetowej Pekao S.A. - ta sama grupa co Zagrebačka Banka, nie ma prowizji).
4. Odwiedzić też interior (na pierwszy ogień Plitvice).
5. Stołować się w konobach, ale też pichcić samemu z lokalnych produktów. Bardzo smakuje mi chorwackie wino, jedzenie też. Prostota i naturalność...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2016 23:14 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.12.2014 18:09

Hercklekot napisał(a):1. Koniecznie jechać autem z klimatyzacją
2. Na minimum 14 dni a nie na 10.
3. Wybierać kasę z bankomatu na miejscu - dobry przelicznik (szczególnie polecam korzystanie z karty debetowej Pekao S.A. - ta sama grupa co Zagrebačka Banka, nie ma prowizji).
4. Odwiedzić też interior (na pierwszy ogień Plitvice).
5. Stołować się w konobach, ale też pichcić samemu z lokalnych produktów. Bardzo smakuje mi chorwackie wino, jedzenie też. Prostota i naturalność...


To w sumie taka podstawa podstaw ;)
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:12

Tak, dla mnie wtedy to była mała "eureka". Teraz się do tego uśmiecham. Aha - ZABRAĆ PORZĄDNY APARAT FOTO !!!!! :oops:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:34

Wieczorem fundujemy sobie kolację w Pitve w konobie Duboković. Oczekując na żarełko jesteśmy świadkami dość niecodziennej sceny. Pod knajpkę zajeżdża duży czarny wóz na serbskich numerach. Siedzimy na tarasie i obserwujemy rosnącą w siłę wymianę zdań obsługi z gośćmi z auta. Na ile wtedy zrozumiałem o co chodzi to jeden z kelnerów (a może współwłaścicieli) za nic w świecie nie chciał obsłużyć Serbów. Padło coś o wojnie i przodkach, w końcu rozsierdzony kelner zniknął w kuchni a Serbowie odjechali.
W czasie późniejszych wyjazdów wielokrotnie spotykaliśmy auta na serbskich blachach i nigdy już później nie byłem świadkiem podobnej sceny.

Tematu nie rozwijam, bobym pewnie zapisał ze trzy strony. Sam mam przodków na Morawach i w Niemczech - wiem, że te tematy są na ogół dość drażliwe i nie da się ich łatwo sprowadzić do paru banałów. Może rodzina tego Chorwata ucierpiała w ostatnich wojnach? Może sam służył w armii? Ech... Kontrast tej sytuacji z sielską atmosferą był powalający i jeszcze długo nie mogłem przestać o tym myśleć.

P.S. Całe szczęście są też takie newsy: http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/471/Svet+poznatih/1361646/%C4%90okovi%C4%87+u%C5%BEiva+u+odmoru+na+Hvaru.html
Ostatnio edytowano 06.01.2016 17:16 przez Hercklekot, łącznie edytowano 4 razy
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:37

Powoli zapadał zmierzch, zapach grillowanych i "pekowanych" mięs, ryb i innych cudowności kręcił w nosie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2016 23:16 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.12.2014 18:46

Hercklekot napisał(a):Wieczorem fundujemy sobie kolację w Pitve w konobie Duboković.

Mam bardzo dobre wspomnienia z tej konoby. Specjalnie dla nas właściciel otworzył ją kiedyś godzinę przed czasem :) Z tego co pamiętam to było tam smaczne jedzenie a właściciel był kiedyś w Polsce. Chyba grał w kosza.
Lepiej na Hvarze jedliśmy tylko w konobie Vrisnik.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:56

Wreszcie wjechała na stół ribna plata :hut:

Obrazek

Obrazek

która dosyć szybko zamieniła się w :

Obrazek
:twisted:
Ostatnio edytowano 06.02.2016 23:23 przez Hercklekot, łącznie edytowano 2 razy
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:57

Bocian napisał(a):
Hercklekot napisał(a):Wieczorem fundujemy sobie kolację w Pitve w konobie Duboković.

Mam bardzo dobre wspomnienia z tej konoby. Specjalnie dla nas właściciel otworzył ją kiedyś godzinę przed czasem :) Z tego co pamiętam to było tam smaczne jedzenie a właściciel był kiedyś w Polsce. Chyba grał w kosza.
Lepiej na Hvarze jedliśmy tylko w konobie Vrisnik.

--------------------------------------------
100% zgoda! Konoba Vrisnik jeszcze się pojawi.
Ostatnio edytowano 24.12.2014 14:41 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
olgin
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 22.08.2012
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) olgin » 23.12.2014 20:47

Witam.Przeczytałam całość i czekam z ciekawością na dalszy ciąg.Fajnie jest oglądać Chorwację oczami innych podróżników (wczasowiczów ?.).Wraz z rodzinką byliśmy już 5 razy (2009-2014r).
Darkos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1480
Dołączył(a): 17.03.2006
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 24.12.2014 13:11

Dołączam do czytających i oglądających

Dawaj te wyspy

P.S.
JA swoja lustrzankę pakuję na samym końcu i trzy razy sprawdzam czy wziąłem.

Paszporty? Są
Kasa- Karty bankomatowe? Są
Lustrzanka? Jest
OK
Jedziemy
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.12.2014 14:02

Witam serdecznie nowych gości, przed wieczerzą wigilijną podciągnę trochę relację.

Następne 2 dni spędziliśmy na plażowaniu i wałęsaniu się tu tam. Jeżeli ktoś nie jest przywiązany do żwirkowych plaż i wystarczą mu skałki, to w Zavali i okolicach znajdzie mnóstwo świetnych miejsc do samotnego plażowania. Oczywiście najlepiej jest, gdy ma się jakieś pływadełko, żeby dopłynąć do ukrytych zatoczek, ale i na piechotę można spokojnie wybrać się na poszukanie własnej "błękitnej laguny"...

Na plażę tym razem nie zabieraliśmy aparatu a kilka fotek z tych dni poniżej:

Obrazek

Obrazek

Cytrynki z drzewka gospodyni - coś niesamowitego...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2016 23:29 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone