Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
umca81
Globtroter
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) umca81 » 21.12.2014 07:28

Witam

Przyjemnie się czyta i ogląda. Będę tu zaglądał. :hut:

Pozdrawiam.
MEGGI
Croentuzjasta

Nieprzeczytany postnapisał(a) MEGGI » 21.12.2014 08:48

przeczytałam to co zostało napisane do tej pory i ...
czekam na więcej :papa:
Roland90
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 21.12.2014 15:32

Witam
Zasiadam i ja bo lubię debiutantów przynajmniej dla mnie ich relacje są równie ważne jak zaprawionych cromaniaków bo pierwsze wrażenie jest najważniejsze.
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 17:49

Vrboska nas urzekła ale jedziemy dalej. Przejeżdżamy przez Starogradsko polje: wokół nas rolnicze tereny, to chyba najbardziej zielone i rolnicze miejsce na wyspie.
Stari Grad bardzo klimatyczny - niestety znowu popełniamy błąd i zwiedzamy miasteczko we wczesnych godzinach popołudniowych. Żar leje się z nieba. Chcemy wejść do domu Hectorovića: niestety otwarte tylko rano i wieczorem. To dla nas lekcja, musimy się przyzwyczaić do południowej sjesty...

Obrazek

Niezrażeni tym faktem kręcimy się po miasteczku.

Obrazek

Dochodzimy do nadbrzeżnej promenady - wiatr od morza trochę nas chłodzi, siedzimy w kawiarnianym ogródku, chłoniemy atmosferę i wypijamy litry cudownie chłodnego szprycerka.

Obrazek

szkoła pod palmami :)

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2016 23:11 przez Hercklekot, łącznie edytowano 2 razy
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:07

Wracając do Zavali rozmyślam już nad następnym urlopem w Chorwacji i zapisuję sobie w głowie kilka przykazań na przyszłość:
1. Koniecznie jechać autem z klimatyzacją
2. Na minimum 14 dni a nie na 10.
3. Wybierać kasę z bankomatu na miejscu - dobry przelicznik (szczególnie polecam korzystanie z karty debetowej Pekao S.A. - ta sama grupa co Zagrebačka Banka, nie ma prowizji).
4. Odwiedzić też interior (na pierwszy ogień Plitvice).
5. Stołować się w konobach, ale też pichcić samemu z lokalnych produktów. Bardzo smakuje mi chorwackie wino, jedzenie też. Prostota i naturalność...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2016 23:14 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.12.2014 18:09

Hercklekot napisał(a):1. Koniecznie jechać autem z klimatyzacją
2. Na minimum 14 dni a nie na 10.
3. Wybierać kasę z bankomatu na miejscu - dobry przelicznik (szczególnie polecam korzystanie z karty debetowej Pekao S.A. - ta sama grupa co Zagrebačka Banka, nie ma prowizji).
4. Odwiedzić też interior (na pierwszy ogień Plitvice).
5. Stołować się w konobach, ale też pichcić samemu z lokalnych produktów. Bardzo smakuje mi chorwackie wino, jedzenie też. Prostota i naturalność...

To w sumie taka podstawa podstaw ;)
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:12

Tak, dla mnie wtedy to była mała "eureka". Teraz się do tego uśmiecham. Aha - ZABRAĆ PORZĄDNY APARAT FOTO !!!!! :oops:
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:34

Wieczorem fundujemy sobie kolację w Pitve w konobie Duboković. Oczekując na żarełko jesteśmy świadkami dość niecodziennej sceny. Pod knajpkę zajeżdża duży czarny wóz na serbskich numerach. Siedzimy na tarasie i obserwujemy rosnącą w siłę wymianę zdań obsługi z gośćmi z auta. Na ile wtedy zrozumiałem o co chodzi to jeden z kelnerów (a może współwłaścicieli) za nic w świecie nie chciał obsłużyć Serbów. Padło coś o wojnie i przodkach, w końcu rozsierdzony kelner zniknął w kuchni a Serbowie odjechali.
W czasie późniejszych wyjazdów wielokrotnie spotykaliśmy auta na serbskich blachach i nigdy już później nie byłem świadkiem podobnej sceny.

Tematu nie rozwijam, bobym pewnie zapisał ze trzy strony. Sam mam przodków na Morawach i w Niemczech - wiem, że te tematy są na ogół dość drażliwe i nie da się ich łatwo sprowadzić do paru banałów. Może rodzina tego Chorwata ucierpiała w ostatnich wojnach? Może sam służył w armii? Ech... Kontrast tej sytuacji z sielską atmosferą był powalający i jeszcze długo nie mogłem przestać o tym myśleć.

P.S. Całe szczęście są też takie newsy: http://www.rts.rs/page/magazine/sr/story/471/Svet+poznatih/1361646/%C4%90okovi%C4%87+u%C5%BEiva+u+odmoru+na+Hvaru.html
Ostatnio edytowano 06.01.2016 17:16 przez Hercklekot, łącznie edytowano 4 razy
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:37

Powoli zapadał zmierzch, zapach grillowanych i "pekowanych" mięs, ryb i innych cudowności kręcił w nosie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2016 23:16 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Bocian
zbanowany

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 21.12.2014 18:46

Hercklekot napisał(a):Wieczorem fundujemy sobie kolację w Pitve w konobie Duboković.

Mam bardzo dobre wspomnienia z tej konoby. Specjalnie dla nas właściciel otworzył ją kiedyś godzinę przed czasem :) Z tego co pamiętam to było tam smaczne jedzenie a właściciel był kiedyś w Polsce. Chyba grał w kosza.
Lepiej na Hvarze jedliśmy tylko w konobie Vrisnik.
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:56

Wreszcie wjechała na stół ribna plata :hut:

Obrazek

Obrazek

która dosyć szybko zamieniła się w :

Obrazek
:twisted:
Ostatnio edytowano 06.02.2016 23:23 przez Hercklekot, łącznie edytowano 2 razy
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.12.2014 18:57

Bocian napisał(a):
Hercklekot napisał(a):Wieczorem fundujemy sobie kolację w Pitve w konobie Duboković.

Mam bardzo dobre wspomnienia z tej konoby. Specjalnie dla nas właściciel otworzył ją kiedyś godzinę przed czasem :) Z tego co pamiętam to było tam smaczne jedzenie a właściciel był kiedyś w Polsce. Chyba grał w kosza.
Lepiej na Hvarze jedliśmy tylko w konobie Vrisnik.

--------------------------------------------
100% zgoda! Konoba Vrisnik jeszcze się pojawi.
Ostatnio edytowano 24.12.2014 14:41 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
olgin
Turysta

Nieprzeczytany postnapisał(a) olgin » 23.12.2014 20:47

Witam.Przeczytałam całość i czekam z ciekawością na dalszy ciąg.Fajnie jest oglądać Chorwację oczami innych podróżników (wczasowiczów ?.).Wraz z rodzinką byliśmy już 5 razy (2009-2014r).
Darkos
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darkos » 24.12.2014 13:11

Dołączam do czytających i oglądających

Dawaj te wyspy

P.S.
JA swoja lustrzankę pakuję na samym końcu i trzy razy sprawdzam czy wziąłem.

Paszporty? Są
Kasa- Karty bankomatowe? Są
Lustrzanka? Jest
OK
Jedziemy
Hercklekot
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 24.12.2014 14:02

Witam serdecznie nowych gości, przed wieczerzą wigilijną podciągnę trochę relację.

Następne 2 dni spędziliśmy na plażowaniu i wałęsaniu się tu tam. Jeżeli ktoś nie jest przywiązany do żwirkowych plaż i wystarczą mu skałki, to w Zavali i okolicach znajdzie mnóstwo świetnych miejsc do samotnego plażowania. Oczywiście najlepiej jest, gdy ma się jakieś pływadełko, żeby dopłynąć do ukrytych zatoczek, ale i na piechotę można spokojnie wybrać się na poszukanie własnej "błękitnej laguny"...

Na plażę tym razem nie zabieraliśmy aparatu a kilka fotek z tych dni poniżej:

Obrazek

Obrazek

Cytrynki z drzewka gospodyni - coś niesamowitego...

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2016 23:29 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019