Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.10.2015 15:56

Na Povlję zdecydowaliśmy się po przeczytaniu relacji Nerów. Wybraliśmy nawet to samo lokum, wszystkim polecamy - namiary jakby co na PW. Pamiętam zabawną kwestię - gdy wnosiliśmy graty z samochodu do apartmana zauważyłem, że będziemy mieli rodaków za sąsiadów i zagadałem- jak Povlja, jak im się podoba itp. Na co dostałem odpowiedź, że w sumie to O.K. ale za gorąco paaaanie, za gorąco. Było gdzieś około południa, a na stoliczku u sąsiadów już 2 puste flaszeczki po gorzałce - też bym się zgrzał :mrgreen:. Życzyłem im wszystkiego najlepszego i szybko wyciągnąłem małżonkę na najbliższą plażę niedaleko zatoczki Ticja Luka.

Obrazek

Obrazek
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.10.2015 20:57

Następny dzień rozpoczynamy od spacerku po Povlji. Teraz z perspektywy czasu uważam, że jest to idealne miejsce zarówno dla tych, którzy planują spędzić wakacje leniwie, nie ruszając się zbyt wiele z miejsca jak i fajna baza wypadowa do zwiedzania całej wyspy. W mieście są 3-4 knajpki, dobrze zaopatrzony Studenac, poczta, kilka świetnych plaż... Jest naprawdę kameralnie, nie ma tłumów, a drugiej strony nie trzeba się nigdzie ruszać jeżeli nie ma potrzeby.
Miasteczko ma świetny klimat - jest położone nad zatoczką, większość kwater znajduje się blisko linii brzegowej: najlepiej szukać czegoś w okolicach zatoczki Ticja Luka na pólncno-wschodnim skraju miejscowości. Zapraszam na spacer:

Główna ulica :wink:
Obrazek

"brodzik" miejski
Obrazek

widoczki z portu

Obrazek

Obrazek

Obrazek

"centrum"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 20.10.2015 21:04 przez Hercklekot, łącznie edytowano 1 raz
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14779
Dołączył(a): 02.08.2008
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 20.10.2015 21:02

Bardzo fajnie prezentuje się Povlja na Twoich zdjęciach :) Nam też w tym roku się spodobała i myślę, że jest szansa, że przy następnym pobycie na Braču tam zakotwiczymy :D
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.10.2015 21:11

Śledzę na bieżąco Twoją relację i trochę się dublujemy - ale to fajne :hut: Zresztą zaraz jedziemy na obiad do Hacjendy.
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.10.2015 21:18

Ale póki co kontynuujemy spacer.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 20.10.2015 21:24

Ja śledzę wszystkie trzy relacje z Brač na bieżąco :oczko_usmiech: :mrgreen:
Ze swoją chyba nie ruszę bo konkurencja za duża i wszystkim się ten Brač "przeje" :oczko_usmiech: :mrgreen:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.10.2015 21:30

Hej dids76 - dlatego to forum jest świetne, wiele spojrzeń, mnóstwo treści. Nie ukrywam, że każda z naszych wypraw była poprzedzona naprawdę dogłębnym prześledzeniem tego co było o danym miejscu na forum. Czekam na Twój Brač.
DamianM
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 483
Dołączył(a): 16.12.2012
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) DamianM » 20.10.2015 21:32

Witam.Povljia była w 2014.Miło powspominać.pozdrawiam
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.10.2015 21:40

Cześć DamianM, dobrze powspominać... Ruszamy w górę do ruin bazyliki.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 20.10.2015 22:52

Bardzo ładne zdjęcia.
Rzeczywiście, też myślę, że Povlja to świetne miejsce na wakacje, zwłaszcza dla szukających spokoju, którzy nie chcą całkowicie porzucać cywilizacji. Wprawdzie stosunkowo daleko stamtąd do wielu miejsc na wyspie wartych zwiedzenia, jednak atmosfera miasteczka w zupełności to wynagradza. Jest swojsko, dalmatyńsko, leniwie i po prostu miło. :)
Z przyjemnością popatrzę jeszcze na Povlję i Brač na Twoich fotkach. :D
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 20.10.2015 23:59

Mikromir napisał(a):Bardzo ładne zdjęcia.
Rzeczywiście, też myślę, że Povlja to świetne miejsce na wakacje, zwłaszcza dla szukających spokoju, którzy nie chcą całkowicie porzucać cywilizacji. Wprawdzie stosunkowo daleko stamtąd do wielu miejsc na wyspie wartych zwiedzenia, jednak atmosfera miasteczka w zupełności to wynagradza. Jest swojsko, dalmatyńsko, leniwie i po prostu miło. :)
Z przyjemnością popatrzę jeszcze na Povlję i Brač na Twoich fotkach. :D


Fajnie to ujęłaś - z dala od tłoku i szumu, ale jeszcze nie koniec świata. Wiem, że nie każdemu to spasuje, ale takich miejsc zawsze szukamy... Cieszę się bardzo, że zdjęcia się podobają. Staram się nie pisać za dużo, bo mnóstwo konkretnych informacji z kategorii "co, gdzie i jak" jest już na forum. Swojsko i dalmatyńsko - oj tak, tak... Spokojnie i bezstresowo: takie mają być wakacje!
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33332
Dołączył(a): 11.07.2009
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 21.10.2015 09:32

Hercklekot napisał(a):Następny dzień rozpoczynamy od spacerku po Povlji. Teraz z perspektywy czasu uważam, że jest to idealne miejsce zarówno dla tych, którzy planują spędzić wakacje leniwie, nie ruszając się zbyt wiele z miejsca jak i fajna baza wypadowa do zwiedzania całej wyspy . W mieście są 3-4 knajpki, dobrze zaopatrzony Studenac, poczta, kilka świetnych plaż... Jest naprawdę kameralnie, nie ma tłumów, a drugiej strony nie trzeba się nigdzie ruszać jeżeli nie ma potrzeby.
Miasteczko ma świetny klimat - jest położone nad zatoczką, większość kwater znajduje się blisko linii brzegowej: najlepiej szukać czegoś w okolicach zatoczki Ticja Luka na pólncno-wschodnim skraju miejscowości. Zapraszam na spacer:

Wszystko się zgadza, ale akurat jako baza wypadowa wg mnie Povlja jest fatalna. :?
Mówię tu o odległościach do Bolu, Supetaru, czy na drugą stronę wyspy.
Ale cała reszta o której mówisz w pełni to rekompensuje.

Przydałoby się też żeby skończyli budować drogę z Pučišćy do Povlji właśnie.
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 21.10.2015 10:18

anakin napisał(a):Przydałoby się też żeby skończyli budować drogę z Pučišćy do Povlji właśnie.

Zdecydowanie tak. Nasze chorwackie greenhorny zaufały w Pučišćy znakom drogowym i wpakowały się na tę niedokończoną drogę, a potem... zonk. 8O :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7943
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 21.10.2015 12:03

Mikromir napisał(a):
anakin napisał(a):Przydałoby się też żeby skończyli budować drogę z Pučišćy do Povlji właśnie.

Zdecydowanie tak. Nasze chorwackie greenhorny zaufały w Pučišćy znakom drogowym i wpakowały się na tę niedokończoną drogę, a potem... zonk. 8O :lol:


Też zaufaliśmy drogowskazom w Pučišcy i nie udało nam się do Pvlji dojechać. Z drugiej strony trafiliśmy dzięki temu na dosyć ciekawą plażę w okolicach kamieniołomu :oczko_usmiech: :mrgreen:
Hercklekot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1267
Dołączył(a): 23.10.2011
Re: 4 dalmatyńskie wyspy wg Hercklekota

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hercklekot » 21.10.2015 12:08

anakin napisał(a):
Hercklekot napisał(a):Następny dzień rozpoczynamy od spacerku po Povlji. Teraz z perspektywy czasu uważam, że jest to idealne miejsce zarówno dla tych, którzy planują spędzić wakacje leniwie, nie ruszając się zbyt wiele z miejsca jak i fajna baza wypadowa do zwiedzania całej wyspy . W mieście są 3-4 knajpki, dobrze zaopatrzony Studenac, poczta, kilka świetnych plaż... Jest naprawdę kameralnie, nie ma tłumów, a drugiej strony nie trzeba się nigdzie ruszać jeżeli nie ma potrzeby.
Miasteczko ma świetny klimat - jest położone nad zatoczką, większość kwater znajduje się blisko linii brzegowej: najlepiej szukać czegoś w okolicach zatoczki Ticja Luka na pólncno-wschodnim skraju miejscowości. Zapraszam na spacer:

Wszystko się zgadza, ale akurat jako baza wypadowa wg mnie Povlja jest fatalna. :?
Mówię tu o odległościach do Bolu, Supetaru, czy na drugą stronę wyspy.
Ale cała reszta o której mówisz w pełni to rekompensuje.

Przydałoby się też żeby skończyli budować drogę z Pučišćy do Povlji właśnie.


Trochę się wytłumaczę z tej dobrej bazy wypadowej :) Brač ma dosyć regularny kształt i nam w sumie wszędzie całkiem nieźle się dojeżdżało. Dla mnie, jeżeli mam jechać normalną utwardzoną drogą to nie ma znaczenia te 10-15 km więcej czy mniej: dojazd np. na Vidową Górę czy z Povlji czy z Supet(a)ru to jeden pieron. Ale zgadzam się - nie powinienem pisać że fajna: może subiektywnie "dobra jak każda inna"...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
4 dalmatyńskie wyspy - Hvar, Brač, Korčula i Vis - strona 10
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone