Chorwacja Online..........odkryj Chorwację na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków

2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywnie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cadd
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cadd » 30.11.2017 22:04

Witam wszystkich CRO-maniaków,

Postanowiłem dodać co nie co od siebie na tym forum. Powodów jest co najmniej kilka:
- po pierwsze: moje dwa wyjazdy do Chorwacji były poprzedzone dość szczegółową analizą treści zawartych w tym miejscu, za co jestem bardzo wdzięczny
- po drugie: spojrzałem za okno, a tam deszcz, śnieg, albo deszcz ze śniegiem, zimno, mokro, szaro, brrrr - już chcę do CRO
- po trzecie: mając na uwadze ubiegłoroczne, małe problemy ze znalezieniem odpowiedniego apartamentu na 1-2 miesiące przed wyjazdem, tegoroczne poszukiwania postanowiłem rozpocząć już teraz. Zanim jednak będę ponownie wertował sieć a w szczególności to forum w poszukiwaniu apartmani, to postanowiłem podzielić się ubiegłorocznymi wrażeniami z naszego rodzinnego wyjazdu do CRO, póki jeszcze cokolwiek pamiętam :-)

Jak wspomniałem wyżej, to nasz drugi wyjazd nad tą część Adriatyku. Pierwszy cel w 2016 roku to była Makarska. Było super, choć już wiemy, że aby zrelaksować się w CRO to tego typu miejscowości lepiej omijać... Tłumy na każdym kroku a to świadczy o tym, że niektórzy się relaksują tam wyśmienicie... Jeśli kiedyś mi starczy chęci to być może pojawi się też relacja z pobytu w Makarskiej...

Ale wracamy do sedna:

2017 rok - i jak zdradza temat, padło na TRIBUNJ (oczywiście po przeczytaniu wielu cennych informacji na cro.pl). Wyjazd w szczycie sezonu - początek sierpnia. Start: Łowicz + Skierniewice. Skład: ja, żona i dwójka małoletnich dorosłych :-) tzn. syn Bartek i chrześniaczka Dominika....

Nie będzie to typowa relacja z zachowaniem chronologii (nie przywiązuje zbytnio wagi do tego co robiliśmy konkretnie pierwszego dnia a co czwartego dnia pobytu itp). Przeglądam zdjęcia z tego wyjazdu i jeśli uznam, że którymś chciałbym się z Wami podzielić to zrobię to, dodając (lub nie) jakiś komentarz :-)

Mam nadzieję, że Ci którzy szukają odpowiedniej dla siebie lokalizacji i planują wakacje w tej części Chorwacji, skorzystają z informacji zawartych w mojej relacji.

Wyszedł mi nieco przydługi prolog... Czytając relacje innych forumowiczów zauważyłem, że wypada w pierwszym poście dać kilka fotek na zachętę, a więc proszę bardzo:

WP_20170811_17_23_35_Pro (1).jpg

DSC_0195.JPG

DSC_0377.JPG
Abakus68
Cromaniak
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 30.11.2017 22:06

Może pierwszy raz pierwszy???
Katerina
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.11.2017 22:09

Druga :) Widzę flaminga 8)
Kapitańska Baba
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.11.2017 22:12

To trzecia :wink:
Tribunj znam aż za dobrze :roll:
piekara114
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.11.2017 22:17

Katerina napisał(a):Druga :) Widzę flaminga 8)
Ja też...chyba w Cro była w tym roku ich plaga...
słoma79
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 30.11.2017 22:34

Flaminga nie znam...reszta znana...obczajam :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.11.2017 22:58

Przypomnę sobie znane okolice.... :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.12.2017 02:13

Z chęcią popatrzę, i to ze sporym zaciekawieniem :oczko_usmiech:
sdolas
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 01.12.2017 07:34

Czapki z głów za
cadd napisał(a):...moje dwa wyjazdy do Chorwacji były poprzedzone dość szczegółową analizą treści zawartych w tym miejscu, za co jestem bardzo wdzięczny...

czyli rodzynek wśród większości namiętnie wołających jak mewy z bajki Nemo ... daj, daj, daj, daj :oczko_usmiech:

Nasze kąty :lol:
Też popatrzę :wink:
Może coś ciekawego odkryliście gdzie nas nie było :wink:
Z
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.12.2017 08:46

sdolas napisał(a):Czapki z głów za
cadd napisał(a):...moje dwa wyjazdy do Chorwacji były poprzedzone dość szczegółową analizą treści zawartych w tym miejscu, za co jestem bardzo wdzięczny...

czyli rodzynek wśród większości namiętnie wołających jak mewy z bajki Nemo ... daj, daj, daj, daj :oczko_usmiech:

Nasze kąty :lol:
Też popatrzę :wink:
Może coś ciekawego odkryliście gdzie nas nie było :wink:

To było bardziej na pandę,czyli Pan da,Pan da :D
travel
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 01.12.2017 09:18

Gdzie Murter - tam i ja :hearts: :hearts: :hearts:
cadd
Podróżnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) cadd » 01.12.2017 11:27

Tak jak w temacie - będzie subiektywnie.

Po co jeździmy do Chorwacji??? Dla mnie powód jest oczywisty: pogoda + morze. Dwukrotnie byliśmy tam w sierpniu a więc w szczycie sezonu. O pogodę byłem zatem spokojny. Jednak morze to było dla mnie lekkie zaskoczenie. Woda kryształ a dodatkowo cieplutka :mrgreen: Jak jest morze, to musi być też miejsce, gdzie założymy swoją bazę, czytaj: leżaki, plecaki, wszelkiej maści pływadła, ręczniki itp. Szukamy zatem odpowiedniej plaży. I tu z pomocą przyszli ponownie forumowicze. Bo przecież można plażować tak:

WP_20170810_10_11_07_Pro (1).jpg
Plaża ZAMALIN (10 sierpień 2017, godz. 17)

Można również tak:

WP_20170810_12_07_04_Pro (1).jpg
Plaża BRISTAK (10 sierpień 2017, godz. 11)

Ale my wolimy tak: :-D

WP_20170813_18_15_39_Pro.jpg

WP_20170813_18_15_34_Pro.jpg

WP_20170813_16_39_48_Pro.jpg

WP_20170813_13_37_19_Pro.jpg

WP_20170813_13_37_11_Pro.jpg

WP_20170811_17_23_11_Pro.jpg

Nasza plaża to jakieś 150-200 metrów skałek, z cieniem który dawały drzewka piniowe. Mieliśmy to szczęście, że z apartamentu właśnie na tą plażę mieliśmy najbliżej, bo ok. 3-4 minutki spacerkiem przez las(o naszej lokalizacji i warunkach w apartamencie będzie później). Skłamałbym, gdybym powiedział, że w sierpniu będzie tam pusto, ale zapewniam, że każdy kto tam przyjdzie ma kilka metrów skałek dla siebie + kilka drzew dających cień i umożliwiających zawieszenie np. hamaku. Cicho, intymnie, z cykadami, trochę słońca, trochę cienia, czyli dla każdego coś dobrego.

Być może niektórzy czerpią radość z przebywania w dużych skupiskach ludzi i potrafią relaksować się w takich warunkach. My nie!!! Na plaży BRISTAK byliśmy raz w ramach rozeznania terenu. Zaparkować się gdzieś w pobliżu udało (nie płaciłem, choć jakieś parkomaty były w pobliżu). Plaża skomercjalizowana, tzn. można rozłożyć swoje graty na kamykach (pod warunkiem, że znajdzie się miejsce) i smażyć się na patelni. My jednak zapragnęliśmy mieć parasol nad głowami. Jakimś cudem (południe) ktoś zwijał się z plaży, skorzystaliśmy zatem z okazji i zajęliśmy jedyne wolne miejsce. W tym samym momencie pojawił się jeszcze wtedy miły chorwacki nastolatek i skasował opłatę za korzystanie z parasola (wydaje mi się, że na tabliczce była cena za parasol 50 kun bez ograniczenia czasowego). Jeśli dobrze pamiętam zapłaciłem 80 kun, bo okazało się, że trzeba zapłacić jeszcze za 2 leżaki. Wszystko fajnie, tylko po co, skoro mamy swoje leżaki? Gnam zatem do małolata i mówię, że chciałbym zrezygnować z leżaków, że na pewno mu się przydadzą dla innych plażujących, bo czekają w kolejce. On na to: Pan już zapłacił i nic z tym nie można zrobić. Bartek i Dominika już w Jadranie a ja z żoną leżymy na 4 leżakach :oczko_usmiech: Jak już zapłaciliśmy to trzeba wykorzystać :-)

Reasumując: jakoś tak dziwnie się czuje ustawiony w rządku takich samych zestawów plażowych (parasol + leżaki). Ponadto płacenie za leżenie w słońcu i pluskanie się w wodzie... no sami powiedzcie. BRISTAK pożegnaliśmy bez zbędnej czułości.
Na plus: łagodniejsze zejście do wody, trochę uciech dla dzieci.

Druga plaża miejska - ZAMALIN to płyty betonowe. Jak komuś lekarz zalecił leżeć na płasko to polecam :-) Raz przypłyneliśmy z Bartkiem wpław z naszej miejscówki na ZAMALIN. Zajęło nam to chyba z pół godziny (po drodze 3 przerwy). Postanowiłem wtedy zadbać o kondycję. Mamy już grudzień a ja ciągle o tym postanowieniu pamiętam - więc nie jest źle ;-)
ZAMALIN była nam w pewien sposób potrzebna. Jest tam ustawionych kilka pryszniców ze słodką wodą. Idąc ścieżką z naszych skałek do ZAMALINA jakieś 3 minutki, można było z nich skorzystać i spłukać się z nadmiaru NaCl.
agata26061
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2017 20:26

Trogir znam, Tribunj i Murteru jeszcze nie, więc chętnie podpatrzę sobie u Ciebie :D
Slavko1974
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 01.12.2017 23:31

Poznałem już te wszystkie miejsca wymienione w tytule ale tym chętniej zasiądę do lektury Twojej relacji :)
Habanero
Cromaniak

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 01.12.2017 23:42

cadd napisał(a):ZAMALIN była nam w pewien sposób potrzebna. Jest tam ustawionych kilka pryszniców ze słodką wodą. Idąc ścieżką z naszych skałek do ZAMALINA jakieś 3 minutki, można było z nich skorzystać i spłukać się z nadmiaru NaCl.

No i jeszcze lody można zjeść.
Dołączam do grona czytających i oglądających relację, bo lubię Tribunj :D
Następna strona

Powrót do Nasze Relacje z podróży

Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Serwis Cro.pl Chorwacja Online wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja serwisu Cro.pl Chorwacja Online nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

chorwacja online - cro.pl 1999-2019