Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywnie

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
cadd
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.04.2017
2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywnie

Nieprzeczytany postnapisał(a) cadd » 30.11.2017 21:04

Witam wszystkich CRO-maniaków,

Postanowiłem dodać co nie co od siebie na tym forum. Powodów jest co najmniej kilka:
- po pierwsze: moje dwa wyjazdy do Chorwacji były poprzedzone dość szczegółową analizą treści zawartych w tym miejscu, za co jestem bardzo wdzięczny
- po drugie: spojrzałem za okno, a tam deszcz, śnieg, albo deszcz ze śniegiem, zimno, mokro, szaro, brrrr - już chcę do CRO
- po trzecie: mając na uwadze ubiegłoroczne, małe problemy ze znalezieniem odpowiedniego apartamentu na 1-2 miesiące przed wyjazdem, tegoroczne poszukiwania postanowiłem rozpocząć już teraz. Zanim jednak będę ponownie wertował sieć a w szczególności to forum w poszukiwaniu apartmani, to postanowiłem podzielić się ubiegłorocznymi wrażeniami z naszego rodzinnego wyjazdu do CRO, póki jeszcze cokolwiek pamiętam :-)

Jak wspomniałem wyżej, to nasz drugi wyjazd nad tą część Adriatyku. Pierwszy cel w 2016 roku to była Makarska. Było super, choć już wiemy, że aby zrelaksować się w CRO to tego typu miejscowości lepiej omijać... Tłumy na każdym kroku a to świadczy o tym, że niektórzy się relaksują tam wyśmienicie... Jeśli kiedyś mi starczy chęci to być może pojawi się też relacja z pobytu w Makarskiej...

Ale wracamy do sedna:

2017 rok - i jak zdradza temat, padło na TRIBUNJ (oczywiście po przeczytaniu wielu cennych informacji na cro.pl). Wyjazd w szczycie sezonu - początek sierpnia. Start: Łowicz + Skierniewice. Skład: ja, żona i dwójka małoletnich dorosłych :-) tzn. syn Bartek i chrześniaczka Dominika....

Nie będzie to typowa relacja z zachowaniem chronologii (nie przywiązuje zbytnio wagi do tego co robiliśmy konkretnie pierwszego dnia a co czwartego dnia pobytu itp). Przeglądam zdjęcia z tego wyjazdu i jeśli uznam, że którymś chciałbym się z Wami podzielić to zrobię to, dodając (lub nie) jakiś komentarz :-)

Mam nadzieję, że Ci którzy szukają odpowiedniej dla siebie lokalizacji i planują wakacje w tej części Chorwacji, skorzystają z informacji zawartych w mojej relacji.

Wyszedł mi nieco przydługi prolog... Czytając relacje innych forumowiczów zauważyłem, że wypada w pierwszym poście dać kilka fotek na zachętę, a więc proszę bardzo:


WP_20170811_17_23_35_Pro (1).jpg


DSC_0195.JPG


DSC_0377.JPG
Abakus68
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 19.09.2017
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Abakus68 » 30.11.2017 21:06

Może pierwszy raz pierwszy???
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 30.11.2017 21:09

Druga :) Widzę flaminga 8)
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12068
Dołączył(a): 16.12.2016
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 30.11.2017 21:12

To trzecia :wink:
Tribunj znam aż za dobrze :roll:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.11.2017 21:17

Katerina napisał(a):Druga :) Widzę flaminga 8)
Ja też...chyba w Cro była w tym roku ich plaga...
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 30.11.2017 21:34

Flaminga nie znam...reszta znana...obczajam :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 30.11.2017 21:58

Przypomnę sobie znane okolice.... :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.12.2017 01:13

Z chęcią popatrzę, i to ze sporym zaciekawieniem :oczko_usmiech:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 01.12.2017 06:34

Czapki z głów za
cadd napisał(a):...moje dwa wyjazdy do Chorwacji były poprzedzone dość szczegółową analizą treści zawartych w tym miejscu, za co jestem bardzo wdzięczny...

czyli rodzynek wśród większości namiętnie wołających jak mewy z bajki Nemo ... daj, daj, daj, daj :oczko_usmiech:

Nasze kąty :lol:
Też popatrzę :wink:
Może coś ciekawego odkryliście gdzie nas nie było :wink:
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 01.12.2017 07:46

sdolas napisał(a):Czapki z głów za
cadd napisał(a):...moje dwa wyjazdy do Chorwacji były poprzedzone dość szczegółową analizą treści zawartych w tym miejscu, za co jestem bardzo wdzięczny...

czyli rodzynek wśród większości namiętnie wołających jak mewy z bajki Nemo ... daj, daj, daj, daj :oczko_usmiech:

Nasze kąty :lol:
Też popatrzę :wink:
Może coś ciekawego odkryliście gdzie nas nie było :wink:

To było bardziej na pandę,czyli Pan da,Pan da :D
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 01.12.2017 08:18

Gdzie Murter - tam i ja :hearts: :hearts: :hearts:
cadd
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 23.04.2017
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) cadd » 01.12.2017 10:27

Tak jak w temacie - będzie subiektywnie.

Po co jeździmy do Chorwacji??? Dla mnie powód jest oczywisty: pogoda + morze. Dwukrotnie byliśmy tam w sierpniu a więc w szczycie sezonu. O pogodę byłem zatem spokojny. Jednak morze to było dla mnie lekkie zaskoczenie. Woda kryształ a dodatkowo cieplutka :mrgreen: Jak jest morze, to musi być też miejsce, gdzie założymy swoją bazę, czytaj: leżaki, plecaki, wszelkiej maści pływadła, ręczniki itp. Szukamy zatem odpowiedniej plaży. I tu z pomocą przyszli ponownie forumowicze. Bo przecież można plażować tak:

WP_20170810_10_11_07_Pro (1).jpg
Plaża ZAMALIN (10 sierpień 2017, godz. 17)


Można również tak:

WP_20170810_12_07_04_Pro (1).jpg
Plaża BRISTAK (10 sierpień 2017, godz. 11)


Ale my wolimy tak: :-D

WP_20170813_18_15_39_Pro.jpg

WP_20170813_18_15_34_Pro.jpg

WP_20170813_16_39_48_Pro.jpg

WP_20170813_13_37_19_Pro.jpg

WP_20170813_13_37_11_Pro.jpg

WP_20170811_17_23_11_Pro.jpg


Nasza plaża to jakieś 150-200 metrów skałek, z cieniem który dawały drzewka piniowe. Mieliśmy to szczęście, że z apartamentu właśnie na tą plażę mieliśmy najbliżej, bo ok. 3-4 minutki spacerkiem przez las(o naszej lokalizacji i warunkach w apartamencie będzie później). Skłamałbym, gdybym powiedział, że w sierpniu będzie tam pusto, ale zapewniam, że każdy kto tam przyjdzie ma kilka metrów skałek dla siebie + kilka drzew dających cień i umożliwiających zawieszenie np. hamaku. Cicho, intymnie, z cykadami, trochę słońca, trochę cienia, czyli dla każdego coś dobrego.

Być może niektórzy czerpią radość z przebywania w dużych skupiskach ludzi i potrafią relaksować się w takich warunkach. My nie!!! Na plaży BRISTAK byliśmy raz w ramach rozeznania terenu. Zaparkować się gdzieś w pobliżu udało (nie płaciłem, choć jakieś parkomaty były w pobliżu). Plaża skomercjalizowana, tzn. można rozłożyć swoje graty na kamykach (pod warunkiem, że znajdzie się miejsce) i smażyć się na patelni. My jednak zapragnęliśmy mieć parasol nad głowami. Jakimś cudem (południe) ktoś zwijał się z plaży, skorzystaliśmy zatem z okazji i zajęliśmy jedyne wolne miejsce. W tym samym momencie pojawił się jeszcze wtedy miły chorwacki nastolatek i skasował opłatę za korzystanie z parasola (wydaje mi się, że na tabliczce była cena za parasol 50 kun bez ograniczenia czasowego). Jeśli dobrze pamiętam zapłaciłem 80 kun, bo okazało się, że trzeba zapłacić jeszcze za 2 leżaki. Wszystko fajnie, tylko po co, skoro mamy swoje leżaki? Gnam zatem do małolata i mówię, że chciałbym zrezygnować z leżaków, że na pewno mu się przydadzą dla innych plażujących, bo czekają w kolejce. On na to: Pan już zapłacił i nic z tym nie można zrobić. Bartek i Dominika już w Jadranie a ja z żoną leżymy na 4 leżakach :oczko_usmiech: Jak już zapłaciliśmy to trzeba wykorzystać :-)

Reasumując: jakoś tak dziwnie się czuje ustawiony w rządku takich samych zestawów plażowych (parasol + leżaki). Ponadto płacenie za leżenie w słońcu i pluskanie się w wodzie... no sami powiedzcie. BRISTAK pożegnaliśmy bez zbędnej czułości.
Na plus: łagodniejsze zejście do wody, trochę uciech dla dzieci.

Druga plaża miejska - ZAMALIN to płyty betonowe. Jak komuś lekarz zalecił leżeć na płasko to polecam :-) Raz przypłyneliśmy z Bartkiem wpław z naszej miejscówki na ZAMALIN. Zajęło nam to chyba z pół godziny (po drodze 3 przerwy). Postanowiłem wtedy zadbać o kondycję. Mamy już grudzień a ja ciągle o tym postanowieniu pamiętam - więc nie jest źle ;-)
ZAMALIN była nam w pewien sposób potrzebna. Jest tam ustawionych kilka pryszniców ze słodką wodą. Idąc ścieżką z naszych skałek do ZAMALINA jakieś 3 minutki, można było z nich skorzystać i spłukać się z nadmiaru NaCl.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 01.12.2017 19:26

Trogir znam, Tribunj i Murteru jeszcze nie, więc chętnie podpatrzę sobie u Ciebie :D
Slavko1974
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 870
Dołączył(a): 17.12.2010
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Slavko1974 » 01.12.2017 22:31

Poznałem już te wszystkie miejsca wymienione w tytule ale tym chętniej zasiądę do lektury Twojej relacji :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: 2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywni

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 01.12.2017 22:42

cadd napisał(a):ZAMALIN była nam w pewien sposób potrzebna. Jest tam ustawionych kilka pryszniców ze słodką wodą. Idąc ścieżką z naszych skałek do ZAMALINA jakieś 3 minutki, można było z nich skorzystać i spłukać się z nadmiaru NaCl.

No i jeszcze lody można zjeść.
Dołączam do grona czytających i oglądających relację, bo lubię Tribunj :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
2017 - TRIBUNJ + Murter + Trogir + okolice - subiektywnie
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone