Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

08-08 pierwszy wyjazd pomocy!!!!!!!!!

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Legendlite
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2005
08-08 pierwszy wyjazd pomocy!!!!!!!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) Legendlite » 01.08.2005 15:42

08-08 po raz pierwszy wyjezdzamy w te strony.Tras Katowice -Rijeka ,wyjazd 6 rano.Którędy(przez GRAZ-Maribor-Zagrzeb czy Maribor- Ljubliana ,a moze inaczej(przez SK i H)jak długo, jakie ceny za przejazd,planujemy pokonać tę trase w 1 dzień(czy to rozsądne waszym zdaniem?)jesli nie to gdzie przenocować jak ma sie sprawa ze znalezieniem noclegów(jakie ceny apartam,campingów)?uff duzo pytań,chociaz mam duzo wiecej .Z góry dziekuje za odpowiedzi
Oczywiscie po kilku dniach, na południe(gdzie sie zatrzymać?)chociaz podobno wszedzie b.ładnie.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam
DJ Bobo
Croentuzjasta
Posty: 208
Dołączył(a): 01.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) DJ Bobo » 01.08.2005 19:57

taaa tyle pytań ...patrz w mapę i serce i forum ,a znajdziesz odpowiedż :D
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 01.08.2005 22:32

Legendlite napisał(a):08-08 po raz pierwszy wyjezdzamy w te strony.Tras Katowice -Rijeka ,wyjazd 6 rano.Którędy(przez GRAZ-Maribor-Zagrzeb czy Maribor- Ljubliana ,a moze inaczej(przez SK i H)jak długo, jakie ceny za przejazd,planujemy pokonać tę trase w 1 dzień(czy to rozsądne waszym zdaniem?)jesli nie to gdzie przenocować jak ma sie sprawa ze znalezieniem noclegów(jakie ceny apartam,campingów)?uff duzo pytań,chociaz mam duzo wiecej .Z góry dziekuje za odpowiedzi
Oczywiscie po kilku dniach, na południe(gdzie sie zatrzymać?)chociaz podobno wszedzie b.ładnie.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam


Żeby dojechać w 1 dzień i być na miejscu w miarę wcześniej proponuję troszku wcześniej wyjechać. Jadę dzień wcześniej w okolice Omisa. Wyjeżdzam coś około 2-3 rano. W tamtym roku też tak jechałem. Na miejscu jesteście przed wieczorem ;-)

Pozdrawiam :-)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 01.08.2005 23:01

Legendlite napisał(a):08-08 po raz pierwszy wyjezdzamy w te strony.Tras Katowice -Rijeka ,wyjazd 6 rano.Którędy(przez GRAZ-Maribor-Zagrzeb czy Maribor- Ljubliana ,a moze inaczej(przez SK i H)jak długo, jakie ceny za przejazd,planujemy pokonać tę trase w 1 dzień(czy to rozsądne waszym zdaniem?)jesli nie to gdzie przenocować jak ma sie sprawa ze znalezieniem noclegów(jakie ceny apartam,campingów)?uff duzo pytań,chociaz mam duzo wiecej .Z góry dziekuje za odpowiedzi
Oczywiscie po kilku dniach, na południe(gdzie sie zatrzymać?)chociaz podobno wszedzie b.ładnie.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam

Można do Rijeki jak poleca Michelin
http://www.viamichelin.com/viamichelin/ ... image.y=11
A póżniej np. do Rabac na kamp Oliva
http://www.maslinicarabac.com/
pozdrawiam
Legendlite
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Legendlite » 02.08.2005 09:22

Wielkie dzieki,mapka jest super.Wiec jednak pojedziemy przez Ljubliane i jak uda mi sie zerwac wczesniej z łóżek rodzinke wyjwdziemy troszke wcześniej

Jeszcze raz dziekuje i pozdrawiam

AM

Janusz Bajcer napisał(a):
Legendlite napisał(a):08-08 po raz pierwszy wyjezdzamy w te strony.Tras Katowice -Rijeka ,wyjazd 6 rano.Którędy(przez GRAZ-Maribor-Zagrzeb czy Maribor- Ljubliana ,a moze inaczej(przez SK i H)jak długo, jakie ceny za przejazd,planujemy pokonać tę trase w 1 dzień(czy to rozsądne waszym zdaniem?)jesli nie to gdzie przenocować jak ma sie sprawa ze znalezieniem noclegów(jakie ceny apartam,campingów)?uff duzo pytań,chociaz mam duzo wiecej .Z góry dziekuje za odpowiedzi
Oczywiscie po kilku dniach, na południe(gdzie sie zatrzymać?)chociaz podobno wszedzie b.ładnie.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam

Można do Rijeki jak poleca Michelin
http://www.viamichelin.com/viamichelin/ ... image.y=11
A póżniej np. do Rabac na kamp Oliva
http://www.maslinicarabac.com/
pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.08.2005 23:53

Skoro przez Ljubljane-to dodaje link o autostradach na Słowenii:
www.dars.si
:papa:
Ps.szczęsliwej podróży i brak "korków".
Legendlite
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Legendlite » 03.08.2005 07:51

Wielkie dzieki
Jest jeszcze jeden znak zapytania.
Jechać do RIJEKI w jeden dzień czy przespać sie gdzies po drodze??.
Ok 1000 km to niby nie daleko i robiłem takie trasy nie raz ale tym razem jade z 7 -o letnim dzieckiem ,nie wiem jak on zniesie tak dł.podróż
Może zna ktoś dobre i niedrogie miejsce na nocleg powiedzmy w okolicach granicy A-CZ (Mikulow,Znojmo)
Z góry oczywiście serdecznie dziekuje

POZDRO

AM
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107708
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.08.2005 20:48

Jeśli jesteś zdecydowany na okolice Rijeki,
wyjedź wczesnie rano(najlepiej w niedzielę-mniejsze prawdopodobieństwo korków) i późnym popołudniem
powinieneś być na miejscu, większość trasy jedziesz
autostradami , reszta zależy od auta, temperamentu
kierowcy , a siedmiotatek jeśli zdrowy i ciekawy świata,
w czasie jazdy nie będziesię nudził.
:papa:
walidom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) walidom » 04.08.2005 20:29

WoYo napisał(a):
Legendlite napisał(a):08-08 po raz pierwszy wyjezdzamy w te strony.Tras Katowice -Rijeka ,wyjazd 6 rano.Którędy(przez GRAZ-Maribor-Zagrzeb czy Maribor- Ljubliana ,a moze inaczej(przez SK i H)jak długo, jakie ceny za przejazd,planujemy pokonać tę trase w 1 dzień(czy to rozsądne waszym zdaniem?)jesli nie to gdzie przenocować jak ma sie sprawa ze znalezieniem noclegów(jakie ceny apartam,campingów)?uff duzo pytań,chociaz mam duzo wiecej .Z góry dziekuje za odpowiedzi
Oczywiscie po kilku dniach, na południe(gdzie sie zatrzymać?)chociaz podobno wszedzie b.ładnie.

Wszystkich serdecznie pozdrawiam


Żeby dojechać w 1 dzień i być na miejscu w miarę wcześniej proponuję troszku wcześniej wyjechać. Jadę dzień wcześniej w okolice Omisa. Wyjeżdzam coś około 2-3 rano. W tamtym roku też tak jechałem. Na miejscu jesteście przed wieczorem ;-)

Pozdrawiam :-)
a skąd jedziesz bo ja tez jade do omiśia ale 8.08
:papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:
WoYo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 26.01.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) WoYo » 04.08.2005 23:09

walidom napisał(a):
WoYo napisał(a):
Żeby dojechać w 1 dzień i być na miejscu w miarę wcześniej proponuję troszku wcześniej wyjechać. Jadę dzień wcześniej w okolice Omisa. Wyjeżdzam coś około 2-3 rano. W tamtym roku też tak jechałem. Na miejscu jesteście przed wieczorem ;-)

Pozdrawiam :-)
a skąd jedziesz bo ja tez jade do omiśia ale 8.08
:papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:


Jade z Mysłowic. Wyjeżdzam 7.08 około 2:00 AM ;-)

Pozdrawiam
walidom
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 99
Dołączył(a): 30.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) walidom » 05.08.2005 06:28

WoYo napisał(a):
walidom napisał(a):
WoYo napisał(a):
Żeby dojechać w 1 dzień i być na miejscu w miarę wcześniej proponuję troszku wcześniej wyjechać. Jadę dzień wcześniej w okolice Omisa. Wyjeżdzam coś około 2-3 rano. W tamtym roku też tak jechałem. Na miejscu jesteście przed wieczorem ;-)

Pozdrawiam :-)
a skąd jedziesz bo ja tez jade do omiśia ale 8.08
:papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:


Jade z Mysłowic. Wyjeżdzam 7.08 około 2:00 AM ;-)

Pozdrawiam
To szerokiej drogi i szczęsliwej ci zycze!!!!!!!!!!!!!!!
Legendlite
Turysta
Posty: 10
Dołączył(a): 01.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Legendlite » 05.08.2005 07:57

WoYo napisał(a):
walidom napisał(a):
WoYo napisał(a):
Żeby dojechać w 1 dzień i być na miejscu w miarę wcześniej proponuję troszku wcześniej wyjechać. Jadę dzień wcześniej w okolice Omisa. Wyjeżdzam coś około 2-3 rano. W tamtym roku też tak jechałem. Na miejscu jesteście przed wieczorem ;-)

Pozdrawiam :-)
a skąd jedziesz bo ja tez jade do omiśia ale 8.08
:papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa: :papa:


Jade z Mysłowic. Wyjeżdzam 7.08 około 2:00 AM ;-)

Pozdrawiam

Witaj,
Troche zmieniliśmy plany
Zamiast spania u rodzinki w Sosnowcu jedziemy z W-wy do Mikulowa.
Tam nocleg(jest duzy wybór i niedrogo)
W PN rano tj 08/08 dojedziemy do ISTRY i tam zostaniemy na 2-3 dni
Duzo zdrowia i szerogiej drogi

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
08-08 pierwszy wyjazd pomocy!!!!!!!!!
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone