Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zajadli policjanci w Słowenii

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wermar
Croentuzjasta
Posty: 305
Dołączył(a): 24.07.2012
Zajadli policjanci w Słowenii

Nieprzeczytany postnapisał(a) wermar » 15.08.2012 17:45

Koleżanka jeżdząca regularnie do Chorwacji straszy mnie o tygodnia jak to wredni i zajadli są policjanci w Słowenii z zawzięci szczególnie na tych którzy objeżdzają ich autostradę. Kontrolują, czepiają się pierdół w aucie i takie tam.
Czy to prawda czy urojenia jakieś???
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 15.08.2012 17:50

Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.08.2013 21:59

wermar napisał(a):Koleżanka jeżdząca regularnie do Chorwacji straszy mnie o tygodnia jak to wredni i zajadli są policjanci w Słowenii z zawzięci szczególnie na tych którzy objeżdzają ich autostradę. Kontrolują, czepiają się pierdół w aucie i takie tam.
Czy to prawda czy urojenia jakieś???


Urojenia :?

W Słowenii nie widziałem w tym roku nigdzie policji, zero miśków w krzakach, innych tego typu atrakcji :wink:

Na autostradach ma być maksimum 130, a miejscowi grzeją 150.
Trzeba uważać przed tunelami, w tunelach i tam, gdzie jest napisane na autostradach MERITVA HITROSTI lub coś podobnego, tam są radary. :!:
We wioskach też czasem są.

Mogą być na objeździe przez Lanart i Ptuj, bo to ich może denerwować, że ktoś nie chce płacić za winietkę.
Ostatnio edytowano 18.08.2013 22:04 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
romek3333
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 09.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) romek3333 » 18.08.2013 22:04

W czwartek zaraz po wjeździe do Lenart w kierunku Chorwacji, na pierwszym zakręci stał policjant z suszarka, ale w drugiej rece mial telefon i pisal smsa, także nie wiem czy kogoś złapał ;)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 18.08.2013 22:05

wermar napisał(a):policjanci w Słowenii z zawzięci szczególnie na tych którzy objeżdzają ich autostradę. Kontrolują, czepiają się pierdół w aucie i takie tam.
Czy to prawda czy urojenia jakieś???


Tego objazdu jest 60 km. Widziałem suszących, ale na ich licach nie było zawziętości :lol:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13440
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 18.08.2013 22:46

To jakiś stary temat tutaj "odgrzewacie". Te urojenia "obowiązywały" w ubiegłym roku. :oczko_usmiech:
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 19.08.2013 20:42

romek3333 napisał(a):W czwartek zaraz po wjeździe do Lenart w kierunku Chorwacji, na pierwszym zakręci stał policjant z suszarka, ale w drugiej rece mial telefon i pisal smsa, także nie wiem czy kogoś złapał ;)

Taaaaa. Mnie kiedyś odprawiała w Macelj funkcjonariuszka z telefonem przy uchu.

A w temacie: Nie odczułem specjalnie obecności slo policji. Jeździłem i autostradą i objazdem. Jedziesz jak człowiek to nikt cię nie będzie zaczepiał. Sretan Put.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2013 21:01

Każda "drogówka" jest wredna jak daje mandat. Ale to jak gra. Jadąc powyżej dopuszczalnej trzeba się liczyć z mandatem. Trzeba to wkalkulować w koszty. Nigdy się nie kłócę z "drogówką" jak wiem, że przekroczyłem przepisy. I wiele razy uniknąłem mandatu spokojnie i z uśmiechem rozmawiając z policją. Oni mają swoje normy do wykonania i wykonają je z nawiązką na kierowcach, którzy się "stawiają".
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2013 21:06

Dokładnie :wink:

Oni wiedzą, że nikt nie jest święty, ale jak się stawiasz, to ci pokażą, kto tu rządzi :roll:
Z dwa razy w Czechach nie dostałem mandatu, bo po prostu przeprosiłem i rzuciłem hasło, że to była głupota.

Słoweńska policja jest w zasadzie mało zauważalna
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2013 21:10

Gorzej się rozmawia z fotoradarami :) Tu nie ma zmiłuj. Ale to też się bierze na klatę:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2013 21:16

Raczej nie ma wyjścia, na klatę :roll:

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone