Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Teneryfa

Nazwa kraju Hiszpania wywodzi się od słowa Ispania, które oznacza Ziemię Królików. Język hiszpański wymieniany jest w pierwszej piątce najczęściej używanych języków na świecie. Najdłuższą rzeką Hiszpanii jest rzeka Ebro, licząca sobie 930 kilometrów. Hiszpanie to naród uwielbiający grę na loterii. Zdrapki można kupić na rogu każdej ulicy.
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005
Teneryfa

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 26.09.2006 10:33

Witajcie,
czy ktoś z Was ma jakieś informacje odnośnie aktywności na Teneryfie (mam na myśli aktywność turysty, a nie wulkanu :) )? Z własnego oglądu sytuacji widzę, że miejsce to nie wygląda zbyt zachęcająco :(, a spędzę tam pierwszy tydzień listopada ... Krystof
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 26.09.2006 13:20

O raany - ale chyba nie jesteś zmartwiony że na Teneryfie będziesz :wink: :lol: . Nigdy nie byłam, ale moze tu sobie zajrzyj: http://www.odyssei.com/pl/travel-article/665.html
Albo poszukaj na tej stronce tez innych relacji, jakies fotki tez są.

Ja to bym była święcie przekonana, ze jadę w ciekawe miejsce!!!!!! Aha... Ale tez pewnie zależy czego oczekujesz. No ale poczytaj sobie. Jak jeszcze coś znajdę, to Ci tu wkleję :D
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 26.09.2006 15:38

:) dzięki, jasne, że się nie martwię ... natomiast, zrozum - czego można oczekiwać od miejsca, o którym znajdujesz takie informacje: "odkryta dla turystyki w latach 70 - wcześniej w zasadzie niezamieszkała = zero zabytków architektonicznych", "nie ma tam miast - są osady turystyczne z lat 70 i młodsze", "plaże nawożone są systematycznie piaskiem z Afryki, bo pierwotnie są ciemnoszare = życie morskie nie istnieje, bo morskie żywiołki zasypywane są piachem" ...
Póki co dowiedziałem się, że atrakcją jest wulkan i zoo z pokazem tresury delfinów :)
Jeśli będziesz coś mieć, daj znać ... chociaż nie wierzę w sukces - 90% stron, to reklamy biur podróży :(
Pozdrawiam, Krystof
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 26.09.2006 16:52

Krystof!
Nie jest tak źle:)
To prawda zabytków na Teneryfie nie ma wiele, ale za to można podziwiać niespotykane krajobrazy.
Byłam na wycieczce na del Teide, podziwiałam Los Gigantos, odwiedziłam piracką osadę Maskę. Zobaczyłam czarną plażę- piasek wulkaniczny wcale nie brudzi:) Warto też odwiedzić Loro Park- naprawdę wielkie zbiorowisko zwierząt. Wybraliśmy się też na promową wycieczkę na sąsiednią wyspę Gomerę- wyspa o zupełnie innym krajobrazie, na niej zaopatrywał się Kolumb w drodze do Ameryki ( jest katedra, w której się modlił, maleńkie muzeum ze studnią, z której czerpał wodę, oraz jego dom)
Pozdrawiam
Patrycja
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 27.09.2006 07:35

Witaj Patrycjo,
dzięki za post - piszesz o rzeczach, o których słyszałem i planowałem je wdrożyć (część z nich dostanę "w pakiecie" - Loro Park i wulkan właśnie :) ). Czy pamiętasz może ceny "atrakcji", np. statek na Gomerę - to mnie najbardziej nęci ze względu na możliwość spotkania po drodze wielorybów! :)
Z pozdrowieniami, Krystof
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 27.09.2006 08:23

Niestety cen nie pamiętam, wynajęliśmy tam z jeszcze jedną rodziną małego vana razem z przewodnikiem..... Ale cena???Nie pamiętam:(
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 27.09.2006 09:07

a widzieliście delfiny lub wieloryby? :)
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 27.09.2006 16:18

Widzieliśmy wieloryby. Jeśli chcesz podziwiać delfiny i wieloryby radzę się wybrać na wycieczki organizowane w tym celu, mniejsze jednostaki, czy wręcz katamarany pływają w rejony gdzie tych zwierząt jest więcej. Choć pewnie i w tym przypadku gwarancji nie ma. Wycieczka na Gomerę to wycieczka promowa. Pozdrawiam
P.S. Ja na pobyt na Teneryfie narzekac naprawdę nie mogę, choć trzeba przyznać, że dwa tygodnie wystarczą zupełnie aby wypocząć i zobaczyć to co trzeba.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 04.11.2006 18:35

Ja jestem ciekawa jakie będą wrażenia po powrocie. Ostatnio wpadł mi w ręce dodatek (nr 3 2006) do miesięcznika Podróże poświęcony Wyspom Kanaryjskim. Co prawda ja po lekturze tego dodatku ( informacje pobieżne) raczej wybrałabym La Palme, Fuerteventure lub Lanzarote ale chętnie poczytam i o Teneryfie.

Może kiedyś kto wie.... podobno można biwakować bez ograniczeń na wyspach (to taka mała informacja dla lubiących wyjazdy z dreszczykiem :) )
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 04.11.2006 18:56

Krystof napisał(a):...spędzę tam pierwszy tydzień listopada ... Krystof


Zdaje się że chyba dopiero teraz wraca :lol: ale się zdziwi jak zobaczy ten śnieg :D . Hihihi :lol: :lol:
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 04.11.2006 19:02

Ja nie byłem i nie planuję. Siostra była 2 razy (wyjazdy sponsorowane przez turoperatorów dla prowadzących biura turystyczne) jej relacja + widziałem film, zdjęcia. Hotele super ale już kilka kroków za ogrodzeniem hotelowym - inny świat. Powstaje dużo hoteli budowanych przez Rosjan. (!). Żółty piasek na plażach pochodzi z Afryki (dostarczony statkami) inne plaże - piasek czarny(wulkaniczny). Nie była zachwycona choć zwiedzali co się tylko dało. Nie oznacza to że jest tragedia ( chyba wręcz przeciwnie) ale ..... co człowiek to inne gusta, inne oczekiwania, inny charakter.
Jak dla mnie - nieatrakcyjne.
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 05.11.2006 15:37

Pytanie tylko czy ten opis dotyczy wszystkich wysp czy tylko tych najbardziej obleganych przez turystów.
Ja ogólnie nie przepadam za wyjazdami tam gdzie kwitną osady hotelowe ale nie wydaję mi się by można mówić o tych wyspach, że nie są warte zobaczenia.

Przykładem jest dla mnie wyspa Rodos. Są mniejsca gdzie "musieliby mi dopłacić" abym chciała spędzić swoje wakacje jak np. miejscowośc Faliraki. Ale miasto Rodos czy Lindos sa rewelacyjne i warto je zobaczyć, a na wyspie można znaleźc ustronne wakacyjne miejsce jak miejscowości w rejonie Lindos:małe spokojne miejscowości, z parterowymi lub nieskimi hotelami. A wyspa ma sporo dla tych co lubią coś zobaczyć :)
ally
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2037
Dołączył(a): 24.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) ally » 05.11.2006 15:38

Leszek Skupin napisał(a):
Krystof napisał(a):...spędzę tam pierwszy tydzień listopada ... Krystof


Zdaje się że chyba dopiero teraz wraca :lol: ale się zdziwi jak zobaczy ten śnieg :D . Hihihi :lol: :lol:


U nas już po śniegu. Od rana leje.
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 05.11.2006 16:36

U nas, w Kielcach też już prawie po śniegu :(. Zostały jakies nędzne rozciapane resztki w kałużach wody. Ale może jak zobaczy zdjęcia w temacie, który poprowadził Buber to się zdziwi, że u nas już zima była ;) - Zima 2006/2007 czyli pierwszy poważny śnieg: http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=13906

Pozdraviam :papa:
Krystof
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3353
Dołączył(a): 26.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krystof » 13.11.2006 13:16

No to jestem :)
Jasne, że było warto, bo przekonałem się, że:
- samoloty nie gryzą i da się nimi latać z rodziną (byłem bez, ale dobrze sobie wszystko zakonotowałem :) ),
- ocean nie jest zimny - nawet w listopadzie,
- są miejsca o 5 godzin lotu stąd, gdzie minimalna temperatura (styczeń-luty) wynosi w dzień 18 stopni,
- owoce opuncji są jadalne, itd

Z wyspy wycisnąłem ostatnie soki. Zobaczyłem, co trzeba i podsumowuję (uwaga, subiektywnie):
- przewodniki, jak przewodniki - znajdą atrakcje nawet w Parzęczewie pod Łodzią - atrakcje Teneryfy były więc (w porównaniu z miejscami w Europie) "takie sobie"; gorąco jednak polecam:
- wulkan el Taide - jednocześnie największy szczyt Hiszpanii (tej kontynentalnej),
- wąwóz Masca - nie byłem w Andach, ale tak sobie je wyobrażam :),
- wąwóz del Infierno, czyli piekielny - 10 km spacerek pomiędzy wysokimi skałami,
- wycieczkę "na wieloryby" (15 e), bo to fajnie zobaczyć wieloryba u niego w domu,
- wizytę w Loro-Parku i spotkanie z orkami (są tylko 2 miejsca w Europie, gdzie można je zobaczyć i to bardzo z bliska).

Polecam też (jak zwykle) nurkowanie, wyśmienitą kuchnię, windsurfing i surfing, itp

Zdecydowanie nie polecam:
- szukania na Kanarach zabytków architektonicznych,
- szukania tam jakiejkolwiek "kultury regionu" - miejsce, w którym byłem, to typowa hurtownia turystyczna, gdzie zabrakło specjalistów od wizerunku (widać, biorąc pod uwagę specyficzny profil klienta, nie są tam potrzeni) - wyspa nie ma własnej identyfikacji, kultura Hiszpanii również nie została tam zaabsorbowana, a szkoda.

Podobały mi się na Teneryfie ceny - średnio wszystko jest tańsze niż u nas (perfumy i sprzęt to wydatek 50% niższy, paliwo - 3,70 za e95, taksówki, jak za darmo, knajpy tanie i dobre).

Nastęne wakacje (najprawdopodobniej) już nie w Chorwacji :)
Porównanie z Kro ... hmmm ...
- na korzyść Teneryfy: taniej w sklepach i knajpach, wiecznie ciepło, inaczej :)
- na korzysć KRO - nieco ładniej (architektura, plaże) i summa sumarum, pewnie "łącznie" taniej, bo auto na miejscu, a nie za 40e za dobę ... a bagażnik pełen
Następna strona

Powrót do Hiszpania - España


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone