Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Supetar + Sutivan + Pag = WM

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 17.09.2017 20:16

Nigdy nie byłam na Pag więc z niecierpliwością czekam na cd
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 17.09.2017 21:23

AdamZ napisał(a):Robisz taki wstęp że chyba rzeczywiście Pag Wami wstrząsnął :) Pisz tak dalej to może i nam się ten zachwyt udzieli. :mrgreen: Jak na razie wyspa jest na solidnym drugim miejscu po Sutivanie w przyszłym roku. :hut:

Wstrząsnął, ale nie zmieszał :wink: Trochę obaw miałem, czy aby po Braču to dobry wybór. Jak się okazało zupełnie niepotrzebnie. A dlaczego, postaram się wyjaśnić w relacji :D

lotnikwsk napisał(a):Zaproszenie przyjęte :D
Na księżycu też może być fajnie :roll: :wink:

Fajnie :idea: Na księżycu jest zajefajnie :P Już na przyszły rok zrobiłem rezerwację 8)

sdolas napisał(a):Śledzę od jakiegoś czasu ... :wink:
Ubolewam że była awaria, bo sporo zapewne fajnych fotek zniknęło bezpowrotnie :?
......

Jak skończę relację to zdjęcia z Brač wrzucę jeszcze raz 8) Będzie miłe :wink: zajęcie na zimowe wieczory.

sdolas napisał(a):.....

PS.
Jak się zdecydujesz na jakiegoś dmuchańca to przyszły rok bez boxa się ni da :wink:


Liczę na to że uda mi się go jakoś upchnąć. Zapakowany w torbę nie zajmuje aż tak dużo miejsca.
Pagu nie odpuszczaj, miła odmiana po zielonym Braču :D Taka trochę większa Ticja Luka :wink:

elka21 napisał(a):Byłam w tym roku w Metajnie :D . W przyszłym roku, też jeden tydzień w tym samym miejscu, a drugi, tak trochę po części Twojej relacji Sutivan.
Mam pytanie, czy droga, która szła w lewo zaraz za Twoim apartmanem, oczywiście w Sutivanie, była w miarę płaska, czy zaczynał się tam jakiś podjazd :?: :papa:
Bardzo dobre wybory :D Dla nas były to najlepsze wakacje (WM) Droga w lewo, na zachód w stronę Solty, płaska jak piersi francuskich modelek :wink: Jedyne małe wzniesienie na samym początku, praktycznie nie wyczuwalne (jak piersi....) :papa:
IMG_20170702_075414.jpg


ewula91 napisał(a):Ech...narobiłam sobie ostatnio zaległości i kiedy właśnie dziś postanowiłam nadrobić Twoją relację to się okazało, że zdjęć nie ma :( całkiem o tym zapomniałam. Mnie też to dotknęło i pomimo tego, że mało postów napisałam to i tak miałam poprawiania na 4 dni :(
Opuściłam tekst bez zdjęć i póki co śledzę z Wami Pag a do poprzedniej części wrócę później :)...........
Nic się nie martw w zimie zabiorę Cię na Brač, teraz pooglądaj Pag i nie obawiaj się tej wyspy, bo jest cudowna. Jednak moim zdaniem nie dla wszystkich, ale o tym później :papa:

beatabm napisał(a):Nigdy nie byłam na Pag więc z niecierpliwością czekam na cd

Myślę że się nie zawiedziesz i w końcu tam pojedziesz :D A może popłyniesz :papa:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 17.09.2017 21:35

Habanero napisał(a): powiem Wam że zrobił niesamowite wrażenie 8O Obraz Pagu widzianego pierwszy raz zostanie z nami bardzo długo

I już nic, nigdy nie będzie takie samo. :wink:
sdolas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1855
Dołączył(a): 30.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) sdolas » 18.09.2017 08:17

Habanero napisał(a):Liczę na to że uda mi się go jakoś upchnąć. Zapakowany w torbę nie zajmuje aż tak dużo miejsca.
Pagu nie odpuszczaj, miła odmiana po zielonym Braču :D Taka trochę większa Ticja Luka :wink:
...

Już kupiłeś, wrzuciłeś już ten WÓR do bagażnika ? :lol:
Wiesz że on w bagażniku wygląda większy niż jak stoi na półce :roll:
No chyba że reszta bagaży to tylko slipki, klapki, maska i rurka :lol:

Brać nadal cięgnie ... :lol: :wink:
Jeszcze trochę się przyjrzę Sutivan'owi :wink:
A Pag ... jakoś nie mogę się do niego przekonać. Zdjęcia jakie by nie zobaczyć zawsze zachęcające, z drugiej strony sporo opinii że miasteczka, oprócz Pagu to takie małe wioski w których oprócz plaż nic nie ma. My jednak lubimy bliskość większego miasta do spacerków :wink:.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.09.2017 19:23

anakin napisał(a):
Habanero napisał(a): powiem Wam że zrobił niesamowite wrażenie 8O Obraz Pagu widzianego pierwszy raz zostanie z nami bardzo długo

I już nic, nigdy nie będzie takie samo. :wink:

Amen :wink:

sdolas napisał(a):Już kupiłeś, wrzuciłeś już ten WÓR do bagażnika ? :lol:
Wiesz że on w bagażniku wygląda większy niż jak stoi na półce :roll:
No chyba że reszta bagaży to tylko slipki, klapki, maska i rurka :lol:
Jeszcze nie kupiłem. Cały czas myślę o tym 2+1 i nie mogę się zdecydować :roll: Ta dwójka była chyba z ekspozycji, bo widać że już była pakowana, ale jak się zdecyduje na kajak dwuosobowy to i tak ją sprawdzę :idea: W razie czego mam boxa 8)

sdolas napisał(a):Brać nadal cięgnie ... :lol: :wink:
Jeszcze trochę się przyjrzę Sutivan'owi :wink:
A Pag ... jakoś nie mogę się do niego przekonać. Zdjęcia jakie by nie zobaczyć zawsze zachęcające, z drugiej strony sporo opinii że miasteczka, oprócz Pagu to takie małe wioski w których oprócz plaż nic nie ma. My jednak lubimy bliskość większego miasta do spacerków :wink:.
Miasto Pag, moim zdaniem, jest najlepszym wyborem. Większego na Braču nie znajdziesz :D A jeśli będzie dla Was za małe, w co wątpię, to w promieniu 50 km masz Zadar, Nin, Rab i inne mniejsze, ale wielkością zbliżone do miasteczek braćkich, miejscowości :oczko_usmiech: .
adikos
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 286
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adikos » 18.09.2017 19:34

Fajna relacja , zdjecia super, mysle ze dobrze zrobilem stawiajac na Supetar w przyszlym roku :) Milalem obawy zawsze zjezdzalem bardziej na poludnie , ale na pewno bedzie cool :) pzdr
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.09.2017 20:47

adikos napisał(a):Fajna relacja , zdjecia super, mysle ze dobrze zrobilem stawiajac na Supetar w przyszlym roku :) Milalem obawy zawsze zjezdzalem bardziej na poludnie , ale na pewno bedzie cool :) pzdr

Dobrze Pan zrobił i będzie Pan zadowolony :) Okolica i miasteczko prima sort. Zresztą cała wyspa równie urokliwa :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 18.09.2017 21:38

W końcu jesteśmy na miejscu naszego zakwaterowania. Zajmowaliśmy cały parter, mieliśmy do dyspozycji dwie sypialnie, kuchnię , łazienkę z wc. Do morza jakieś 50m., do centrum może 5 min. spacerkiem, sklep po drugiej stronie ulicy. Częściej korzystałem z lodówki sklepowej, niż tej w apartmanie :D piwo schodziło na bieżąco :wink: Parking i taras duży i tylko dla nas. Apartman około 70 m2. Gospodarze rewelacja, mieszkali nad nami.

Tu nasz domek :D
https://www.google.pl/maps/@44.4467897, ... 312!8i6656

Tak w środku
IMG_20170708_130347.jpg
IMG_20170708_130410.jpg
IMG_20170708_130413.jpg
IMG_20170708_130434.jpg
IMG_20170708_130448.jpg


W Sutivanie mieszkaliśmy przy plaży i do miasta spacerowaliśmy, teraz mieszkamy w mieście, plażę mamy też pod nosem, przy hotelu Pagus, ale i tak będziemy jeździć plażować gdzie indziej :D
Czy to dobre rozwiązanie ? Na Pagu idealne rozwiązanie, bo tu najpiękniejsze plaże zdobywane będą głównie z pomocą Stefana :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.09.2017 10:33

Po przywitaniu się z gospodarzami i wypakowaniu bagaży, chcieliśmy jak najszybciej znaleźć się na jakiejś plaży (najlepiej mało zaludnionej), odpocząć po podróży, poleniuchować w wodzie i napawać się paskimi widokami. Po wcześniejszym zasięgnięciu opinii na forum, wiedziałem że w samym Pagu takiej plaży nie znajdziemy. Pierwszy wybór pada na plażę Veli Bok, do której mamy niecałe 3 km. Po paru minutach jesteśmy już na miejscu.
Przy zejściu na plażę jest parking i tam zostawiamy samochód.
Veli bok.png


Zejście nie jest ekstremalnie strome, jednak dość długie (w porównaniu np. Sv. Mariją czy Sv. Marko )
IMG_20170708_144657.jpg
IMG_20170708_144706.jpg
IMG_20170708_144712.jpg
IMG_20170708_145010.jpg


I już na dole, miejsca bardzo dużo :P
IMG_20170708_145607.jpg
IMG_20170708_161321.jpg
IMG_20170708_161339.jpg


Rozbijamy obóz
IMG_20170708_161304.jpg


i atakujemy Jadran
IMG_20170708_150604.jpg
IMG_20170708_150646.jpg


Woda najcieplejsza jak dotąd. Tutaj słońce operuje dłużej niż po drugiej stronie zalewu.
W porównaniu do Brać, to już w ogóle jak w wannie :) Nie jest jednak tak przejrzysta. Można spokojnie kąpać się na waleta :P
IMG_20170708_162959.jpg


Agnieszka dopiero na Pagu zacznie kąpać się w Jadranie 8O
Na Braču zanurzyła się tylko do pasa :oops: :mrgreen:
IMG_20170708_161258.jpg


Widoki na Bosanę i Sv. Vid :hearts:
IMG_20170708_150759.jpg


Do 17:30 siedzieliśmy na plaży i nie chcieliśmy wracać. Było cudownie ciepło i cicho. Takie plaże lubimy najbardziej.
Ostatni rzut oka na to co nas czeka w drodze powrotnej :evil:
IMG_20170708_170822.jpg


I już na górze w drodze powrotnej.
IMG_20170708_173003.jpg
IMG_20170708_173041.jpg
IMG_20170708_173105.jpg


Przy takiej temp. moje myśli krążą zawsze wokół jednego :mrgreen:
IMG_20170708_194651.jpg
Ostatnio edytowano 13.09.2018 17:12 przez Habanero, łącznie edytowano 2 razy
Malowa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 654
Dołączył(a): 31.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malowa » 19.09.2017 11:05

Piękne paskie plaże. Moim zdaniem najpiękniejsze całej Cro. Gdybym miała wymienić chorwackie miejsca, do których chciałabym wrócić to Pag jest na pierwszym miejscu.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.09.2017 20:47

Malowa napisał(a):Piękne paskie plaże. Moim zdaniem najpiękniejsze całej Cro. Gdybym miała wymienić chorwackie miejsca, do których chciałabym wrócić to Pag jest na pierwszym miejscu.

Czy najpiękniejsze w Cro to nie wiem :roll: Jeszcze zbyt mało ich widziałem. Jeśli jednak miałbym teraz przenieść się na jedną z tych, które widziałem, to wybrałbym ją z tych na Pagu :oczko_usmiech:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.09.2017 00:12

Pozdrawiam z Sutivanu :papa:

Tak jak radziłeś, zjechałam z promu, zobaczyłam Supetar(powierzchownie, przyznaję) i...uciekłam do Sutivanu, który baaardzo nam się spodobał, więc znalazłam z marszu miejscówkę i zostaliśmy :)

Teraz mogę do woli patrzeć z tarasu na Split i wieżę kościółka na starówce.Jest pięknie.Jesteśmy tu dopiero od paru godzin,więc wiele jeszcze nie widziałam - od jutra aktywne eksplorowanie czego tylko się da.

Jak tylko wrócę nadrobię pašką częśc Twojej relacji, bo Pag kusi :roll:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.09.2017 08:02

Katerina napisał(a):Pozdrawiam z Sutivanu :papa:

Tak jak radziłeś, zjechałam z promu, zobaczyłam Supetar(powierzchownie, przyznaję) i...uciekłam do Sutivanu, który baaardzo nam się spodobał, więc znalazłam z marszu miejscówkę i zostaliśmy :)

Teraz mogę do woli patrzeć z tarasu na Split i wieżę kościółka na starówce.Jest pięknie.Jesteśmy tu dopiero od paru godzin,więc wiele jeszcze nie widziałam - od jutra aktywne eksplorowanie czego tylko się da.

Jak tylko wrócę nadrobię pašką częśc Twojej relacji, bo Pag kusi :roll:

Brawo :D Zuch dziewczyna :wink: Jest Sutivan z widokiem na Split i do tego blisko starówki. Czego chcieć więcej ? Pogody :idea: Życzę pięknej pogody i dużo słoneczka :papa:
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 20.09.2017 10:10

Habanero
Brawo :D Zuch dziewczyna :wink: Jest Sutivan z widokiem na Split i do tego blisko starówki. Czego chcieć więcej ? Pogody :idea: Życzę pięknej pogody i dużo słoneczka :papa:


Apartman jest na ścisłej starówce :mrgreen: Tylko słoneczka na razie brak :( Ale ma być :) )

Niepocieszona jestem brakiem zdjęć po awarii...Teraz, gdy jestem na miejscu chciałabym otworzyć Twoją relację w celu odświeżenia pamięci, a tu klapa :( Ale chociaż zdjęcia ze spaceru po zatoczkach są :) )

:papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 20.09.2017 18:14

Katerina napisał(a):Habanero
Brawo :D Zuch dziewczyna :wink: Jest Sutivan z widokiem na Split i do tego blisko starówki. Czego chcieć więcej ? Pogody :idea: Życzę pięknej pogody i dużo słoneczka :papa:


Apartman jest na ścisłej starówce :mrgreen: Tylko słoneczka na razie brak :( Ale ma być :) )

Niepocieszona jestem brakiem zdjęć po awarii...Teraz, gdy jestem na miejscu chciałabym otworzyć Twoją relację w celu odświeżenia pamięci, a tu klapa :( Ale chociaż zdjęcia ze spaceru po zatoczkach są :) )

:papa:

Też mi przykro że ich nie ma :( Jak skończę relację z Pagu, to wkleję je jeszcze raz. Póki co wypoczywajcie w pięknym Sutivanie, a po powrocie liczę na relację. Jestem bardzo ciekawy Waszych, bez wątpienia, pięknych przygód :D :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Supetar + Sutivan + Pag = WM - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone