Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ski relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

We Włoszech znajduje się najstarszy na świecie uniwersytet, jest nim założony w 1088 roku Uniwersytet Boloński. Na terenie Włoch znajdują się 2 słynne wulkany: Etna i Wezuwiusz. We Włoszech trzykrotnie odbywały się igrzyska olimpijskie w latach 1956, 1960 i 2006. We Włoszech znajduje się 50 obiektów światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Modena we Włoszech to prawdziwa stolica samochodów sportowych, mieści się w niej 5 fabryk luksusowych samochodów sportowych: Ferrari, Maserati, Lamborghini, Pagani i De Tomasso.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Ski relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.01.2015 13:57

Termin:3- 10.01.2015r
Miejsce: Włochy. Dolomity. Val di Sole. Tozzaga.
Uczestnicy: Renata, Ela, Dorota, Irek, Artur i ja.
Cel: Białe szaleństwo i totalny luzik.
Zasada nr 1: Nie narzekamy.
Zasada nr 2: Uśmiechamy się od rana.
Zasada nr 3 (moja prywatna): Nie liczymy kalorii :mrgreen:

Zapraszam na zimową relację, która będzie słoneczna od początku do końca :oczko_usmiech:

Obrazek
Ostatnio edytowano 12.01.2015 09:24 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 11.01.2015 14:01

Roxi napisał(a):
Zapraszam na zimową relację, która będzie słoneczna od początku do końca :oczko_usmiech:

Skoro tak, to jestem :mrgreen: .
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 59006
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 11.01.2015 15:24

Roxi napisał(a):Uśmiechamy się od rana.

:)

Pozdrawiam,
Wojtek
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 11.01.2015 16:01

Roxi napisał(a):Zapraszam na zimową relację, która będzie słoneczna od początku do końca :oczko_usmiech:

Witaj Roxi.
To mam teraz dwie relacje :) , bo dokładnie w tym samym terminie, w sąsiednim Male,
moja żona próbowała swoich sił w snowboardingu. :wink:
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.01.2015 16:34

mysza73 napisał(a):Skoro tak, to jestem :mrgreen: .


Hej :)
Coś przeczuwałam, że wpadniesz z wizytą :)

Franz napisał(a)::)


Tak nam się buzie śmiały ;)

walp napisał(a):Witaj Roxi.
To mam teraz dwie relacje :) , bo dokładnie w tym samym terminie, w sąsiednim Male,
moja żona próbowała swoich sił w snowboardingu. :wink:


Witam serdecznie.
Pewnie tak jak i my cieszyła się ze słonecznej pogody :)
Przez Male przejeżdżaliśmy pociągiem w drodze na stoki... jaki ten nasz Cro świat mały ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 11.01.2015 19:04

No to szusujemy. :)

Pozdrawiam
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.01.2015 19:07

2,3 stycznia 2015
Sprawy organizacyjne i podróż


W tym roku miało nie być nart. Chcieliśmy poczuć się odpowiedzialnie i zrezygnować z przyjemności szusowania na rzecz bardziej przyziemnych spraw (czytaj kredyt ;) ).
Nie wyszło. Całe szczęście, że nie wyszło :)
Na początku grudnia zaczęłam nieśmiało przeglądać oferty na wyjazd, a to w Austrii, a to we Włoszech.
Od ośrodka do ośrodka, od apartmana do apartmana i w końcu trafiłam na Val di Sole. Dolina Słońca- to jest to :mrgreen:

Ostatnimi czasy przy organizacji narciarskiego wyjazdu korzystamy z pomocy biur pośredniczących. Apartamenty zawsze są bardzo przyjemne, a i ceny lepsze.
W tym roku korzystaliśmy z usług Ski Planet. Mogę ich z czystym sumieniem polecić. Konsultanci bardzo uprzejmi, nastawieni na klienta i służący dobrą radą.

Oferta, którą dostaliśmy to 315 euro za osobę za tygodniowy pobyt ze skipasem. Cena okazała się na tyle atrakcyjna, że znajomi podjęli szybką decyzję i postanowili poszusować z nami.
Takim to sposobem do Val di Sole pojechaliśmy w szóstkę :)

Nasza podróż zaczęła się już w piątek popołudniu.
Ela i Renata przyjechały do Gliwic z Torunia, przepakowały się do naszego Szaranika i ruszyliśmy do Brna, gdzie mieliśmy zaplanowany nocleg w City Hotelu. Nocleg był zaplanowany głównie ze względu na nasze Toruniańki, kawał drogi miały już za sobą, a to w końcu ma być urlop ;)
Sam hotel może nie jest mistrzostwem świata, ale jako nocleg tranzytowy jest jak najbardziej ok. Cena za pokój dwuosobowy to ok 100 zł.

W czasie kiedy my dojeżdżaliśmy do Brna, meldowaliśmy się w hotelu i piliśmy pierwsze toasty za udany wyjazd ;), Irek i Dorota smacznie spali (albo raczej w nerwach pakowali ostatnie rzeczy :) ). Dla nich podróż z Gliwic zaczynała się w sobotę rano.

Po smacznie przespanej nocy, ruszyliśmy w drogę wpisując w nawigację namiary na miejscowość Tozzaga.

Obrazek

I to jest jedyne zdjęcie, które tego dnia zrobiliśmy :)

Po drodze straciliśmy trochę czasu w korkach, będzie tego z 2 godziny :roll: , ale w końcu dotarliśmy na miejsce. Przywitał nas uprzejmy właściciel Al Pescatore, przekazał klucze i mogliśmy zacząć nasze włoskie szusowanie :mrgreen:

Obiecuję, że w następnym odcinku będą zdjęcia :lol:
Ostatnio edytowano 11.01.2015 19:09 przez Roxi, łącznie edytowano 1 raz
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 11.01.2015 19:08

Vjetar napisał(a):No to szusujemy. :)

Pozdrawiam


A pewnie...
Tylko dopiero w następnym odcinku :)
husband
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 813
Dołączył(a): 24.06.2011
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) husband » 11.01.2015 19:41

Czekam z niecierpliwością na c.d. Pospiesz się :D :D :D
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2299
Dołączył(a): 14.10.2008
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 11.01.2015 22:46

husband napisał(a):Czekam z niecierpliwością na c.d. Pospiesz się :D :D :D


Popieram ja też czekam na cdn. :D :D :D
Bartek1977
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 944
Dołączył(a): 04.06.2013
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek1977 » 11.01.2015 23:03

Popatrzę i poczytam, to może w następny rok nie odwiedzę Karpacza tylko Dolomity...
Kusisz Roxi górkami.... :) :)
Użytkownik usunięty
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.01.2015 23:48

Z chęcią poczytam :D

Ten kawałek Włoch nic mi na razie nie mówi, nawet nie wiedziałem do tej pory o istnieniu Doliny Słońca 8)
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008
Re: Relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.01.2015 09:31

husband napisał(a):Czekam z niecierpliwością na c.d. Pospiesz się :D :D :D


Pędzę, lecę, nóżki gubię :mrgreen:
Chandra po przyjeździe powoli mija, więc relacja będzie szybko powstawała... mam taką nadzieję ;)

marko350 napisał(a):Popieram ja też czekam na cdn. :D :D :D


Zrobię co w mojej mocy :D

Bartek1977 napisał(a):Popatrzę i poczytam, to może w następny rok nie odwiedzę Karpacza tylko Dolomity...
Kusisz Roxi górkami.... :) :)


Hej :)
Dolomity... ja to już za szybko do innego miejsca nie zawitam. Po tegorocznym szusowaniu obowiązkowa poprawka Val di Sole :hearts:

Lednice napisał(a):Z chęcią poczytam :D

Ten kawałek Włoch nic mi na razie nie mówi, nawet nie wiedziałem do tej pory o istnieniu Doliny Słońca 8)


Witam serdecznie.
Ja też trafiłam na ten region przez przypadek, zresztą wyszło na to, że nie jest to zbyt popularny ośrodek dla Polaków, bo na stokach polski język słyszeliśmy baaaaardzo rzadko.
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 12.01.2015 10:52

4 stycznia 2015
Informacje, pierwsze szusy i… kolejki


Na początek może kilka informacji o Val di Sole :)
Val di Sole, czyli Dolina Słońca leży w zachodniej części Trydentu, pomiędzy jeziorem Garda i Południowym Tyrolem. Dolina otoczona jest jednym z najsłynniejszych masywów górskich obszaru alpejskiego, Dolomitami Brenta, masywem Adamello- Presanella oraz masywem Ortler- Cevedal.

W Val di Sole panują wyjątkowe warunki klimatyczne, a nazwa doliny wcale nie jest przypadkowa. W sezonie narciarskim średnio na 10 dni przypada 8 dni słonecznych.

Do regionu narciarskiego Val di Sole należą Folgarida, Marilleva, Madonna di Campiglio, Pinzolo, Passo Tonale i Pejo.

Obrazek

Najlepiej oczywiście wykupić karnet z możliwością jazdy we wszystkich tych ośrodkach. My mieliśmy opcję karnetu, która obejmowała 4 dni szusowania w Marillevie, Folgaridzie i Pejo i 2 dni w Madonnie.
Po tygodniowym pobycie wiem, że Val di Sole to przede wszystkim Madonna di Campiglio i Pinzolo. Marilleva i Folgarida oczywiście tak, ale jako tranzyt na Madonnę ;)

Nasz apartament był częścią Rezydencji Al Pescatore. Bardzo przyjemne miejsce z fajną kanjpką :)
Jedną z zalet była także odległość do stacji PKP :mrgreen:

Dolomiti Express to nowoczesny pociąg łączący miejscowości Trento i Marilleva, specjalnie dostosowany do potrzeb narciarzy. Umożliwia on dojazd do wyciągów w Daolasa i Marilleva. Wyposażony jest w specjalne miejsca do przewozu sprzętu narciarskiego. Linia biegnie przez dolinę Adygi i pozwala dojechać do wszystkich większych stacji Val di Sole takich jak: Trento (via Dogana), Gardolo, Lavis, Zambana, Mezzocorona, Mezzolombardo, Mollaro, Taio, Dermulo, Tassullo, Cles, Mostizzolo, Caldes, Terzolas, Male, Dimaro, Marilleva. Pociąg zatrzymuje się również na stacjach pośrednich na życzenie narciarzy. Przejazd Trento - Marilleva trwa ok. 110 minut, a rozkład jazdy jest dostosowany do godzin otwarcia wyciągów. Parkingi przy stacjach są bezpłatne. Kolej powstała w 1909 i jest jednym z pierwszych pociągów elektrycznych w Europie. W 2003 roku linia została poszerzona o stację w Marilleva 900.*
*informacje z http://www.dolomity.com.pl i http://www.skionline.pl

Nasza pociągowa trasa to Tozzaga- Marilleva lub Tozzaga- Daolasa. Czas jazdy to około 20 minut.

Pierwszego dnia musieliśmy odebrać karnety z kasy przy stacji kolejki Daolasa.
Pobudka, śniadanie i po kilkuminutowym spacerku byliśmy już na stacji kolejowej.
Zgodnie z zasadą nr 1, która obowiązywała na wyjeździe, nikt nie miał prawa marudzić... więc pierwszy spacer w butach narciarskich komentowany był jakoś w ten sposób: jak to miło w końcu założyć buty narciarskie i trochę w nich pospacerować po schodach ;)

Obrazek

Obrazek

W pociągu był czas na zapoznanie się z mapą tras. Jak się później okazało... niepotrzebnie. To co na mapie to jedno, a oznaczenie tras to zupełnie co innego, ale o tym będzie później :twisted:
Narazie zawzięcie studiuję :lol:

Obrazek

Wysiadka i od razu tytułowe kolejki. Najpierw po karnet.

Obrazek

Obrazek

Trochę postaliśmy i w końcu znaleźliśmy się na górze.

Obrazek

Niedzielę oczywiście postanowiliśmy spędzić w ośrodku Marilleva, Folgarida.

Obrazek

Radośnie zjechaliśmy do pierwszych krzesełek.

Obrazek

Zjechaliśmy prosto w godzinną kolejkę :roll:

Obrazek

Czteroosobowe krzesło przy końcu trasy nr 12 i nr 9 to wąskie gardło tego ośrodka. Polecam omijać w godzinach około południowych :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Słońce od samego rana grzało na całego, więc mimo tych kolejek każdy z nas był radosny jak skowronek ;)

Obrazek

Obrazek

Oczywiście znaleźliśmy czas na sesję zdjeciową.

Obrazek

Obrazek

Tego dnia upodobaliśmy sobie trasę nr 10, która była łącznikiem Marillevy z Madonną.

Obrazek

Obrazek

Na końcu tej trasy, w drodze powrotnej na Marillevę, narciarzy obsługiwało wysłużone trzyosobowe krzesło.

Obrazek

Obrazek

Oprócz wyciągu był też oczywiście bar :lol:

Obrazek

Obrazek

Było trochę leżakowania ;)

Obrazek

Podziękowania za znalezienie tak fajnego miejsca na tygodniowe szusowanie :mrgreen:

Obrazek

Jeszcze raz krzesełko.

Obrazek

Po lewej stronie widać wyciąg, który prowadził już na Madonnę di Campiglio.

Obrazek

Hop i do góry.

Obrazek
mysza73
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13066
Dołączył(a): 19.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mysza73 » 12.01.2015 11:13

Roxi napisał(a):Oprócz wyciągu był też oczywiście bar :lol:
Obrazek

Ja tam na tym całym nartowaniu to się nie znam :roll: ,
ale leżaczki, kolor nieba i widoki są dla mnie w sam raz :oczko_usmiech: .
Następna strona

Powrót do Włochy - Italia


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ski relacjone z Val di Sole. Słoneczne Dolomity.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone