Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przepisy, kuchnia, sery ...

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006
Przepisy, kuchnia, sery ...

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 11.02.2012 00:18

Jak część z Was wie, uwielbiam i pasjonuję się kuchnią, gotowaniem, wędzeniem, poznawaniem nowych smaków ...
Lubię w trakcie pobytów w Cro penetrować lokalne knajpki, oczywiście te oblegane przez miejscowych.
Robię też różne nalewki, korzystam często z przepisów siostry Filemony, ale też ... mam beczki dębowe, w których nawet zwykła czysta nabiera smaku :wink:

Rozpocząłem realizację planów, zaczynam robić dokumentację moich przepisów. Będę też zapisywał wszelkie znane mi już i poznane w przyszłości przepisy chorwackie, będę zapisywał godne polecenia, wg mnie, namiary na różne miejscowe konoby.

Mam prośbę do Was wszystkich - przesyłajcie do mnie na adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl namiary na warte polecenia knajpy, przepisy na super i mało znane potrawy.
Proszę też o namiary na producentów win i innych napitków oraz na producentów serów chorwackich.

Od najbliższego urlopu większość czasu w Cro będę poświęcał na sprawdzanie moich i Waszych rekomendacji, rejon nie jest istotny, plany są przewidziane na ok 3 lata.

Pozdrawiam licząc na jako taki odzew :D

Wysłałem już prośbę do Leona, czekam na odpowiedź, a wiem, że ma jeszcze sporo do przekazania :D
kamil1929
Cromaniak
Posty: 826
Dołączył(a): 27.09.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamil1929 » 11.02.2012 05:32

Macku napisz do Magdy Gessler :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 11.02.2012 10:07

kamil1929 napisał(a):Macku napisz do Magdy Gessler :wink:


Może Ona do mnie napisze gdy pomożecie i chociaż część planów zrealizuję :wink:
jerry.ie
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 219
Dołączył(a): 08.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerry.ie » 12.02.2012 13:51

Słuszna sprawa :!:
Jareksz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 17.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jareksz » 13.02.2012 08:40

:lol:
A o co tu chodzi :lol: :lol: :lol:


Dyrszczki owiynzi – pajszle

Narychtować:
kilo owiynzich dyrszczek
pynczek jarzin
łyżka masła
łyżka mółki pszynnej
majerónek
słodko papryka
gałka muszkatołowo
imbir
sól. pieprz
laurowy listek
angielski ziele

Jako sie to robi:
Opucowane dyrszczki zaloć zimnóm wodóm a warzić na miynkko kole sztyrech godzin. Rasym s prziprawami (solóm, pieprzym, listkiym laurowym, a zielim angielskim). Jarziny opucować, popłukać, pokroć w poski, zaloć kapkóm wody, a potym dynstować. Uwarzóne dyrszczki ocedzić, a pokroć w ciynki poski. S mółki a s fetu srobić zasmożke, rosfyrtać zimnym wywarym, a dać warzić. Idzie to aji zakłócić śmietónkóm. Do moczki wciepać dynstowane jarziny, pokrote dyrszczki, wymiyszać, wsuć prziprawy, a dać warzić. Posuć to godnie gor majyrónkiym, a jejść s chlebym.

8O te dyrszczki mnie dobił, reszta do ogarnięcia :D

Powrót do Kultura chorwacka



cron
Przepisy, kuchnia, sery ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone