Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
eXtreme
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 191
Dołączył(a): 06.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) eXtreme » 06.06.2010 15:01

Obi-1 napisał(a):Witam, czy jest ktoś zorientowany jak wygląda sytuacja na autostradowym przejściu granicznym w Letenye, czy są jakieś bankomaty, czy jest gdzie zatankować auto? I drugie pytanie, czy stare przejście w Letenye będzie czynne dla samochodów osobowych tak jak w tamtym roku ,jak będzie czynne w tym roku proszę o podanie w jakim terminie, będę wdzięczny za informację, pozdrawiam.

porto napisał(a):Przekraczał ktoś może granicę HU/CRO starym przejściem w Letenye, w ostatnich dniach ??? Jadąc w lipcu chcę zatankować i wymienić walutę - rok temu można było tak przekraczać, a teraz nie wiem czy się coś zmieniło... Jeśli nie wolno trzeba będzie po prostu przejechać przejściem autostradowym i zawrócić na stację INA.

Dokładnie takie same pytania miałem zadać.
Dołączam do reszty w oczekiwaniu na informacje.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2010 00:31

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 10:26 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 09.06.2010 11:15

eXtreme napisał(a):
Obi-1 napisał(a):Witam, czy jest ktoś zorientowany jak wygląda sytuacja na autostradowym przejściu granicznym w Letenye, czy są jakieś bankomaty, czy jest gdzie zatankować auto? I drugie pytanie, czy stare przejście w Letenye będzie czynne dla samochodów osobowych tak jak w tamtym roku ,jak będzie czynne w tym roku proszę o podanie w jakim terminie, będę wdzięczny za informację, pozdrawiam.

porto napisał(a):Przekraczał ktoś może granicę HU/CRO starym przejściem w Letenye, w ostatnich dniach ??? Jadąc w lipcu chcę zatankować i wymienić walutę - rok temu można było tak przekraczać, a teraz nie wiem czy się coś zmieniło... Jeśli nie wolno trzeba będzie po prostu przejechać przejściem autostradowym i zawrócić na stację INA.

Dokładnie takie same pytania miałem zadać.
Dołączam do reszty w oczekiwaniu na informacje.



mnie też bardzo by się przydały te informacje więc również dołączam do reszty oczekujących odpowiedzi.
Interesuje mnie głównie stacja gdzie będzie można zatankować autogaz zaraz za granicą HU/CRO.
tomb
Odkrywca
Posty: 108
Dołączył(a): 18.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomb » 09.06.2010 14:09

Mosqito napisał(a):Mnie nie pytaj :-)
To jest opcja dla osób jadących od drogi 86 i z jakiegoś sekretnego ;-) powodu nie chcących jechać Redics - Lendava - Cakovec.


Sekretny powód to może być np. chęć wjechania na autostradę chorwacką zaraz za granicą, bo droga 209 na Cakovec za cienko na mapie wygląda. Lub chęć odwiedzenia miejscowości Nagykutas :D
Ale w sumie to bym chyba po jednorazowym swoim doświadczeniu nie polecał skracania sobie trasy przez Węgry omijaniem autostrad.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 09.06.2010 21:17

Przejazd przez Cekovac ma zaletę w postaci dwóch bankomatów Zagrzebska Banka co pozwala zaopatrzyć się w kuny o każdej porze dnia.Odpada szukanie kantorów, a kartę(y) mamy chyba wszyscy. Dodatkowo zakup paliwa po trochę niższej cenie niż przy autostradzie.
Bankomaty są za drugim rondem po prawej stronie, na równoległej ulicy ( Kralja Tomislava), którą też możemy jechać w kierunku aotostrady.
Haweł
Cromaniak
Posty: 1712
Dołączył(a): 01.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Haweł » 10.06.2010 05:35

wielbiciel napisał(a):Przejazd przez Cekovac ma zaletę w postaci dwóch bankomatów Zagrzebska Banka co pozwala zaopatrzyć się w kuny o każdej porze dnia.Odpada szukanie kantorów, a kartę(y) mamy chyba wszyscy. Dodatkowo zakup paliwa po trochę niższej cenie niż przy autostradzie.
Bankomaty są za drugim rondem po prawej stronie, na równoległej ulicy ( Kralja Tomislava), którą też możemy jechać w kierunku aotostrady.


Od kiedy jezdze do Chorwacji,to ceny paliw zawsze mieli na kazdej stacji takie same,wiec sie troche dziwie,ze piszesz cos o tanszym paliwie...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.07.2010 23:32

Z pow.
Ostatnio edytowano 25.08.2010 10:26 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 06.07.2010 07:25

Haweł
Chodziło mi bardziej o różnorodność dostępnego paliwa, a konkretnie o zwykły ON (7,95kuna) zamiast ON BS (8,15kuna) podobnie jest z Pb95 (8,25kuna)i Pb BS 95 (8,45kuna). Choć zauważyłem w czasie pobytu, że niektóre stacje w miejscowościach tzw. wypoczynkowych wogóle nie oferują "zwykłego" ON i Pb.

To ja
Stare przejście przez Letenye czynne dla osobowych, stacja INA całodobowa z pełnym dostępnym asortymentem paliw (zwykłe i BS). Jako że wracałem nie interesowałem się kantorem.
majzel
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 23.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) majzel » 26.08.2011 12:05

Przy wyjeździe z Chorwacji w strone Węgier na autostradowym przejsciu granicznym jest kantor Ibusz, ale tam (w moim wypadku), mozna było wymienić tylko walutę. Matrice zaś można kupić na pierwszych dwóch parkingach znajdujących się przy autostradzie. Zjazdy na te parkingi są oznakowane i pisze (na tych oznakowaniach), że jest tam mozliwość zakupu matricy. Ja zjechałem na drugi z tych parkingów (zajazdów) i muszę powiedzieć, że jak dla mnie to troche dziwne rozwiązanie, bo ten parking(zajazd) nie znajdował się przy samej autostradzie tylko może z kilometr ( pare zakrętów trzeba było wykonać). Matrice kupowało się w tym zajeździe, chyba to taki chwyt, by oprucz matricy, gdy już tam bedziemy jeszcze coś zjeść - takie miałem odczucie. Od granicy do tych ww. opisanych zjazdów stacji benzynowej nie ma, (jest ale jeszcze parę kilometrów dalej i to już wam zostawiam czy jechać dalej do tej stacji czy zjechać wcześniej i mieć sytuację pewną). Pzdr.
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 30.08.2011 23:54

Witam,

Czy jadąc od Chorwacji w kierunku na Węgry przed przejściem granicznym są jakieś znaki kierujące na stacje INA w Gorican? Z góry dziękuję za odpowiedź
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 31.08.2011 10:59

majzel napisał(a):Przy wyjeździe z Chorwacji w strone Węgier na autostradowym przejsciu granicznym jest kantor Ibusz, ale tam (w moim wypadku), mozna było wymienić tylko walutę. Matrice zaś można kupić na pierwszych dwóch parkingach znajdujących się przy autostradzie. Zjazdy na te parkingi są oznakowane i pisze (na tych oznakowaniach), że jest tam mozliwość zakupu matricy. Ja zjechałem na drugi z tych parkingów (zajazdów) i muszę powiedzieć, że jak dla mnie to troche dziwne rozwiązanie, bo ten parking(zajazd) nie znajdował się przy samej autostradzie tylko może z kilometr ( pare zakrętów trzeba było wykonać). Matrice kupowało się w tym zajeździe, chyba to taki chwyt, by oprucz matricy, gdy już tam bedziemy jeszcze coś zjeść - takie miałem odczucie. Od granicy do tych ww. opisanych zjazdów stacji benzynowej nie ma, (jest ale jeszcze parę kilometrów dalej i to już wam zostawiam czy jechać dalej do tej stacji czy zjechać wcześniej i mieć sytuację pewną). Pzdr.


Mylisz się, bo zaraz za granicą CRO/HU na autostradowym przejściu właśnie po lewej stronie w budce kupowałem e-matrice wracając końcem lipca.

Pozdrawiam.
porto
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 256
Dołączył(a): 30.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) porto » 31.08.2011 11:01

daszma2 napisał(a):Witam,

Czy jadąc od Chorwacji w kierunku na Węgry przed przejściem granicznym są jakieś znaki kierujące na stacje INA w Gorican? Z góry dziękuję za odpowiedź


Jeśli dobrze pamiętam to nie ma... A nie lepiej zatankować ok. 45km od granicy też na stacji INA. Potem sobie bez kombinacji jedziesz na autostradowe przejście... :wink: :wink: :wink:
TxF
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) TxF » 31.08.2011 14:06

daszma2 napisał(a):Witam,

Czy jadąc od Chorwacji w kierunku na Węgry przed przejściem granicznym są jakieś znaki kierujące na stacje INA w Gorican? Z góry dziękuję za odpowiedź


Wydaje mi się, że nie, chociaż nie powinno być trudno na nią trafić (trzeba kierować się na starsze przejście graniczne). Dodatkowo sądząc z mapek potem trzeba wrócić na autostradę w kierunku na Zagrzeb, i zawrócić na węźle Goričan.

Wydaje mi się, że ta jak napisał porto, korzystniej będzie zatankować paliwo na stacji INA chwilę wcześniej (Odmorište Ljubešćica) - 45 kilometrów nie powinno wiele zmienić, a zaoszczędzi się trochę czasu i nerwów na krążeniu.

Pozdrawiam,
daszma2
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 02.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) daszma2 » 31.08.2011 15:22

porto napisał(a):
Jeśli dobrze pamiętam to nie ma... A nie lepiej zatankować ok. 45km od granicy też na stacji INA. Potem sobie bez kombinacji jedziesz na autostradowe przejście... :wink: :wink: :wink:


A można na tej stacji zatankować LPG ? Bo na tym mi zależy
metal222
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 21.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) metal222 » 31.08.2011 19:24

porto napisał(a):
majzel napisał(a):Przy wyjeździe z Chorwacji w strone Węgier na autostradowym przejsciu granicznym jest kantor Ibusz, ale tam (w moim wypadku), mozna było wymienić tylko walutę. Matrice zaś można kupić na pierwszych dwóch parkingach znajdujących się przy autostradzie. Zjazdy na te parkingi są oznakowane i pisze (na tych oznakowaniach), że jest tam mozliwość zakupu matricy. Ja zjechałem na drugi z tych parkingów (zajazdów) i muszę powiedzieć, że jak dla mnie to troche dziwne rozwiązanie, bo ten parking(zajazd) nie znajdował się przy samej autostradzie tylko może z kilometr ( pare zakrętów trzeba było wykonać). Matrice kupowało się w tym zajeździe, chyba to taki chwyt, by oprucz matricy, gdy już tam bedziemy jeszcze coś zjeść - takie miałem odczucie. Od granicy do tych ww. opisanych zjazdów stacji benzynowej nie ma, (jest ale jeszcze parę kilometrów dalej i to już wam zostawiam czy jechać dalej do tej stacji czy zjechać wcześniej i mieć sytuację pewną). Pzdr.


Mylisz się, bo zaraz za granicą CRO/HU na autostradowym przejściu właśnie po lewej stronie w budce kupowałem e-matrice wracając końcem lipca.

Pozdrawiam.



Kolega majzel ma rację. Najbliższy oficjalny punkt po stronie węgierskiej gdzie można kupić e-matricę jest kilkanaście km za przejściem granicznym (trzeba zjechać z autostrady). Faktycznie przy wjeździe do HU z CRO jest po lewej stronie budka ale trzeba przeskoczyć przez metalowe bariery oddzielające jezdnie. Ja wracałem z Chorwacji 20 sierpnia i zaraz za granicą stał patrol węgierskiej policji i cofali wszystkich, którzy próbowali pokonac bariery. Kierowali nas do wspomnianego wyżej zajazdu.

Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejście graniczne HU/CRO Letenye / Gorican - strona 8
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone