Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Przejścia graniczne Słowenia - Chorwacja

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008
Przejścia graniczne Słowenia - Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 23.07.2008 10:05

Witam

Tylko nie bijcie - jestem po lekturze materiałów zarówno z googlarki jak i forum i mam pewne wątpliwości odnośnie przejść pomiędzy Chorwacja a Słowenią.

Już piszę w czym rzecz - wg. oficjalnych wykazów zarówno ze stron Unijnych jak i Słoweńskiej Policji wynika , że przejścia dla ruchu międzynarodowego to Gruskovje, Zavrć i Ormoż.

A jako ciekawostkę podam, że obydwa wykazy się różnią.

Tymczasem systemy Gps jak i planery typu ViaMichelin czy Map24 prowadzą trasy przez takie przejścia jak - Gradiśće czy Meje.

Na stronie www.promet.si też są one oznaczone jako przejścia graniczne.

Pytam ponieważ nie chciałbym stać w korkach na granicy a będę ją przekraczał w sobotę niestety i szukam przejścia alternatywnego.

Jeśli odpowiedź na moje pytanie jest na forum to z góry przepraszam ale nie znalazłem.

Pozdrawiam
jdubowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 20.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jdubowski » 23.07.2008 11:20

taurus napisał(a):jestem po lekturze materiałów zarówno z googlarki jak i forum i mam pewne wątpliwości odnośnie przejść pomiędzy Chorwacja a Słowenią.

Już piszę w czym rzecz - wg. oficjalnych wykazów zarówno ze stron Unijnych jak i Słoweńskiej Policji wynika , że przejścia dla ruchu międzynarodowego to Gruskovje, Zavrć i Ormoż.


Przejść jest o wiele więcej.

taurus napisał(a):
A jako ciekawostkę podam, że obydwa wykazy się różnią.


To jest naturalne że sie róznią - to co Słoweńcy określają jako Gruskovje dla Chorwatów jest przejściem Macelj.

taurus napisał(a):Tymczasem systemy Gps jak i planery typu ViaMichelin czy Map24 prowadzą trasy przez takie przejścia jak - Gradiśće czy Meje.


Bywają tez przejścia tylko dla obywateli sąsiadujących krajów, a system nawigacyjny niestety nie wie jaki paszport masz w kieszeni (choć powinien ostrzegać o ograniczeniach przejścia).
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 23.07.2008 11:48

jdubowski napisał(a):
taurus napisał(a):jestem po lekturze materiałów zarówno z googlarki jak i forum i mam pewne wątpliwości odnośnie przejść pomiędzy Chorwacja a Słowenią.

Już piszę w czym rzecz - wg. oficjalnych wykazów zarówno ze stron Unijnych jak i Słoweńskiej Policji wynika , że przejścia dla ruchu międzynarodowego to Gruskovje, Zavrć i Ormoż.


Przejść jest o wiele więcej.



Czy mógłbyś w takim razie podać jakie jeszcze przejścia graniczne pomiędzy Gruskovje a Zavrć mogą przekraczać Obywatele UE??

Pytam ponieważ nazwy przejść z wykazów często są inne niż te na mapach. A nie chciałbym zafundować dzieciom telepania się po bezdrożach pogranicza Słoweńsko-Chorwackiego.

Pozdrawiam
emka29
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 07.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) emka29 » 25.07.2008 10:14

Ja polecam trasę przez Włochy.
Przejście Dragonija jest małe ale odprawa na bieżąco (sobota ok. 17). Chorwaci jedynie spojrzeli czy zgadza się ilośc osób.
taurus
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 698
Dołączył(a): 11.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) taurus » 25.07.2008 11:23

emka29 napisał(a):Ja polecam trasę przez Włochy.
Przejście Dragonija jest małe ale odprawa na bieżąco (sobota ok. 17). Chorwaci jedynie spojrzeli czy zgadza się ilośc osób.


Dziękuję za informację, ale niestety za duży łuk trzeba by zrobić - jadę do Omisa k. Splitu i to nie do końca jest po drodze ;)

serdecznie pozdrawiam

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Przejścia graniczne Słowenia - Chorwacja
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone