Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Primosten po raz kolejny - czyli wakacje 2007

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 25.01.2009 17:31

Witam.Jestem pod wrażeniem opowieści. W tym roku wybieram się do Chorwacji i już wiem gdzie pojadę.Wielkie dzięki. :)
marsylia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 882
Dołączył(a): 19.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) marsylia » 26.01.2009 09:22

Bardzo dobry wybór :idea: :lol:
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 26.01.2009 20:17

Śledzę forum od dłuższego czasu,przeczytałem wiele tematów ale w dalszym ciągu nie wiem czy jechać w ciemno do Primosten czy zarezerwować apartament przez neta?Wybieram się w ścisłym sezonie 20.07-20.08, oczywiście na miejscu w poniedziałek około południa tak jak radzicie. Czy możecie mi coś doradzić? :roll:
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 26.01.2009 21:49

szary779 napisał(a): Czy możecie mi coś doradzić? :roll:


Poczytaj sobie ten temat - Wyjazd "w ciemno" - czy to możliwe? , może on rozwieje Twoje wątpliwości :wink:
dorota777
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 16
Dołączył(a): 29.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota777 » 29.01.2009 12:40

Witam,
Od kilku lat jestem "uzależniona", od tego forum, jak łatwo się domyśleć zaliczam się do osób zakochanych w Chorwacji.
Niesamowite jest to jak wiele osób ma identyczne zainteresowania i przemyślenia odnośnie, zarówno sposobu spędzania urlopu jak i miejsc, które wywołują w człowieku zachwyt. Czytając relacje np. Ines czy Meeg mam wrażenie jakby ktoś spisał moje własne myśli.
W tym roku na wakacje wybieramy się ...... oczywiście do.. .CHORWACJI (już po raz 4).
Mieszkaliśmy w miejscowościach: Poreć (Istria), Baśka (Krk), Promajna, Tucepi, , Żivogostie, (Riwiera Makarska) i Żuljana (Peljesac). Zwiedzaliśmy niemal wszystko co jest w "dużym promieniu".
W tym roku planujemy jeden tydzień w Primosten drugi w Orebić.

Chociaż byłam wierna lekturze opisów, czerpałam z nich wiedzę i w oparciu o nie podejmowałam wiele decyzji, dopiero teraz postanowiłam się zalogować, aby zwrócić się do Was z wielką prośbą.
Ponieważ tym razem jedziemy w dwie rodziny (4 i 3 osobowa) mam obawy , że nie uda nam się znaleźć dwóch odpowiadających nam apartamentów w jednym budynku.

Wielokrotnie już jeździliśmy "w ciemno" zawsze w miesiącach wakacyjnych (lipiec, sierpień) i znalezienie apartamentu, spełniające nasze oczekiwania zajmowało nam parę godzin i było najmniej ciekawym fragmentem urlopu.
Nie sądzę, abym miała wygórowane wymagania, są one w zasadzie trzy:
taras z widokiem na morze - jest to dla mnie rodzaj ładowania baterii na cały rok - po prostu uwielbiam jeść śniadanie, sączyć kawę, wieczorem wino i napawać się tym przepięknym widokiem
apartament musi składać się przynajmniej z dwóch pomieszczeń - w jednym śpimy my w drugim dzieci
nie chciałbym też mieszkać nad knajpką, sklepem czy przy ruchliwej ulicy.
no i szczytem marzeń byłoby mieć blisko nie zatłoczoną plażę.
Naprawdę nie idę na łatwiznę spędziłam już wiele godzin na poszukiwaniach i jeżeli znajduję dwa apartamenty w jednym budynku to, albo:
ciężko stwierdzić czy spełniają powyższe wymogi, albo widać, że cena jest z kosmosu ( czytaj: krocie zarabia pośrednik)

Dlatego bardzo proszę jeżeli ktoś może mi podać namiary na dom z dwoma apartamentami spełniającymi przedstawione wyżej założenia w miejscowości Primosten i Orebić to bardzo proszę.
Chętnie podzielę się posiadaną wiedzą zdobytą podczas czterech wypraw do wyżej wypisanych miejsc i ich okolic.
wojciech500
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 02.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojciech500 » 02.02.2009 18:42

Witam!
Mam prośbe czy macie jakies namiary na fajny domek dla 5 osób w Primosten?? Bardzo prosze o jakieś informacje.
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 08.02.2009 19:17

Wiele relacji przeczytałam, ale ta przekonała mnie do Primosten i tam tez na 95% wylądujemy w czerwcu ;)
Nie dosc ze starówka do wie4czrnych spacerów, to i piękny swiat podwodny a taze blisko do ciekawych miejsc ktore na pewno warto zobaczyć.
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 17.05.2009 00:23

Meeg przeczytalam twoj serial z 2006r:)
wciagnal mnie przeokrutnie:) wstydz sie kobieto, ja juz spac powinnam:)
normalnie zwykle ide spac po dobranocce z moimi synkami bo oczy mi sie kleja a teraz zobaczcie ktora godzina a ja co.........czytam :D

Juz wiem gdzie chcemy jechac (tzn ja wiem, maz jeszcze zyje w blogiej nieswiadomsci :twisted: )

boje sie jedynie ze wtedy gdy mamy urlop ceny naj zjedza i za noclegi i za zycie:( a urlop od 18 lipca buuuu

powiedzcie tylko ze dam rade to zaplanowac (a juz troche pozno na planowanie byc moze?)

Pozdrawiam i wracam do lektury
szary779
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3135
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) szary779 » 17.05.2009 21:13

Witam croforumowiczów.Ja co prawda wybieram się do Cro pierwszy raz ale wydaje mi się ,że nigdy nie jest za późno na zaplanowanie urlopu.Jeśli masz wolny czas aktualne paszporty i chęci to w tydzień się wyrobisz z zaplanowaniem trasy, wekowaniem jedzenia i np. sprowadzeniem z neta obuwia na plażę. Po przeczytaniu opowieści meeg i marsylii ja nie mam wątpliwości- jadę do Primostenu w szczycie sezonu, w ciemno ,na noc i zamierzam się świetnie bawić czego i wam życzę!! :D :D :D Do zobaczenia na miejscu. :papa:
meeg
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1225
Dołączył(a): 17.06.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) meeg » 17.05.2009 21:22

Ustronianka napisał(a):Meeg przeczytalam twoj serial z 2006r:)
wciagnal mnie przeokrutnie:) wstydz sie kobieto, ja juz spac powinnam:)
normalnie zwykle ide spac po dobranocce z moimi synkami bo oczy mi sie kleja a teraz zobaczcie ktora godzina a ja co.........czytam :D


O kurcze, sorki.... :oops: Obiecuję poprawę :oczko_usmiech:

Następnym razem postaram się aby przesunęli dobranockę na odpowiedniejszą - późniejszą porę :lool:

Ja najprawdopodobniej zawitam w tradycyjne miejsce o tradycyjnej porze czyli 4 lipca.

Pozdravki i może do zobaczenia w CRO!!! :P
Ustronianka
Croentuzjasta
Posty: 207
Dołączył(a): 29.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ustronianka » 18.05.2009 10:12

Meeg a mozesz poradzic w jakich rejonach primosten badz obrzezach szukac kwatery z 2 dzieci by nie latach z wywalonym ozorem po "schodac"h na plaze i z niej:)

bo czuje sie troche jak w amoku i sie gubie
jak pisalam juz gdzies gdybym znala primosten jak na przyklad polskie Dzwirzyno wiedzialabym w jakich zakatkach szukac lokum a tu pupa blada czuje sie bezsilna jak małe dziecko:(
bede wdzieczna na rady:)
BOLETUS
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 392
Dołączył(a): 19.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOLETUS » 27.05.2009 15:30

Witam wszystkich. A przede wszystkim witam Meeg. Dziękuję.
Spędziłem z Tobą a w zasadzie z Twoja opowieścią i przerywnikami innych cromaniaków pare wolnych godzin w ostatnich dwóch dniach. Jestem na tym forum "nowym". Od kilkunastu dni pochłaniam wszystko co mozna tu przeczytać i pochłonąć. Wreszcie dojrzeliśmy z żoną do wyjazdu nad ciepłe morze po kilku nieudanych, ze względu na pogodę, urlopach nad naszym Bałtykiem. Jako, że wybieramy sie do Chorwacji dopiero pod koniec lipca mam jeszcze troche czasu aby poczytać o niej, znaleźć najbardziej optymalną dla nas drogę dojazdu, wyszukać miejsce pobytu. Miejsce w zasadzie już znalazłem. To mała miejscowość na rywierze makarskiej - Żywokośće. Przy okazji do dorotki777 mam prośbę: Napisz coś o tej miejscowości bo byłaś w niej na urlopie.
Na Twój opis Waszego pobytu trafiłem przeglądając wypowiedzi o drogach przejazdu. Po opisach jazdy autosytradami Austrii i Słoweni, zacząłem poszukiwać opisów dróg dojazdu z pominięciem autostrad w tych właśnie państwach. Jesteśmy już po 50-tce (ale duchem po 30-tce :P ). Idąc jakby na wschód zacząłem przeglądać posty o drodze przez Słowację i Węgry. I tu obok innych natrafiłem na Twoja opowieść. Mieszkamy w Warszawie a do Lublina mamy 180 km. to jakby tylko 2,5 - 3 godziny więcej jazdy. Może wybiore trasę, którą Wy jeździcie? Dzieki Twojemu opisowi napewno kiedyś trafimy do Primosten. W tym roku już nic nie zmienię. Jestem po wstępnych rozmowach z włascicielem apartamentu i głupio by było się wycofywać. Jeszcze raz dziekuję za razem spędzone godziny. Pozdrawiam.
daria.k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daria.k » 21.06.2009 12:42

meeg mogę prosić o namiar na pokój? :)
J4ROMIR
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 19.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) J4ROMIR » 22.06.2009 08:43

Witam Wszystkich serdecznie.
Gratuluje przede wszystkim tak wspaniałej relacji.
To mój pierwszy post od powzięcia decyzji zalogowania się na tym forum, tak więc jestem lekko zestresowany :D
Ja również jestem wielkim fanem Primosten . Nie ukrywam, że odkąd pierwszy raz zupełnie w ciemno pojechałem do Chorwacji wylądowałem właśnie w Primosten.
Od tego czasu a więc od 2005 roku byłem tam już 3 razy a i w tym roku jak wszystko będzie dobrze będę tam już w sierpniu:D

Pozdrawiam
daria.k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 27
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) daria.k » 22.06.2009 12:01

ja dzięki relacji Meeg zdecydowałam,że pierwszy wyjazd do Chorwacji to będzie Primosten :) miał być Pisak.. miało być ustronnie i przytulnie ale ze wzgledów technicznych musimy jechać gdzie indziej.. tuż powyżej Splitu..i padło na Primosten.. mam nadzieję,że zachwycę się tak jak wy... ale oglądając zdjęcia chyba się nie zawiodę... nie wiem tylko czy rezerować cos czy jechać w ciemno... mój mąż nie chce jechać w ciemno :/ ale może go przekonam! pozdrawiam cieplo!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Primosten po raz kolejny - czyli wakacje 2007 - strona 14
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone