Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Poljica( Trogir; Marina )

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Smolen
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 02.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smolen » 18.07.2013 10:48

w II połowie sierpnia to jedź tam sobie w ciemno bez rezerwacji
2+1 znajdziesz spoko :)
a może wynegocjujesz/urwiesz coś z ceny
no i wieźmiesz to co Ci się spodoba :)
KajkaSamograjka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajkaSamograjka » 05.08.2013 12:12

Mam pytanie- czy ten plac zabaw nadaje się dla dwulatków? Bo ze zdjęcia wnoszę, że raczej dla większych dzieci. I czy jest sens brać foremki do robienia piaskowych babek?
Smolen
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 02.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smolen » 06.08.2013 10:59

hmmm
z kamyków to "piaskowe babki" kiepskie wychodzą :)
ale wiaderkiem z łopatką ...
moja 2-latka świetnie się bawiła :))
KajkaSamograjka
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) KajkaSamograjka » 06.08.2013 13:49

Smolen napisał(a):hmmm
z kamyków to "piaskowe babki" kiepskie wychodzą :)
ale wiaderkiem z łopatką ...
moja 2-latka świetnie się bawiła :))


Dzięki za odpowiedź .
MariuszAgataSonia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 08.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszAgataSonia » 08.09.2013 17:40

Potwierdzam wszystkie pozytywne informacje na temat Matijasów : Snieżany i Branko. Byliśmy u nich w tym roku w lipcu i żałuję że tylko 2 tyg. Bardzo chcemy powrócić tam w przyszłym roku, to bardzo dobre i sprawdzone miejsce z kameralną plażą dla osób lubiących spokój, dla porównania powiem że 10 km dalej w Trogirze do którego też zaglądaliśmy ( stare miasto przepiękne ) jest tyle ludzi że tylko przyjechać, zobaczyć i zaraz wracać do małej Policy, do spokojnej wioski. U Matijasuów czujesz się jak u dobrej rodziny, chociaż chyba Matijasowie są bardziej rodzinni. Podsumowując, my podejmowaliśmy decyzję na podstawie cro.pl i potwierdzam, można jechać do nich jak w dym. Macie pytania, dzwońcie : 501 522 405. Mam zdjęcia i film z drogą od domu do samej plaży, równe 300m.
MariuszAgataSonia
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 08.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MariuszAgataSonia » 08.09.2013 17:54

Headstar napisał(a):Wrociłem z Poljicy w sobotę :).
Obok kwatery ze zdjęcia przechodziłem codziennie, czasem i więcej niż raz :). Dobry dojazd na pewno - łagodny zjazd z drogi nr 8, w dole widać boisko. Z tego co kojarze - fajny, zadbany teren i chyba grill ogrodowy na zewnatrz.
Osobiscie byłem idealnie powyżej, tak że na boisko patrzałem z tarasu.

Restauracja w Policy obok boiska bardzo polecana przeze mnie, wysmienita pizza z pieca opalanego drzewem, Margherita 30 kun, inne w cenie do 45 kun. Litrowa butelka wody mineralnej 20 kun. Idąc dalej deptakiem fajny bar z super kawą i dobrym zimnym Karlovacko. Ceny rowniez bardzo przystepne, dodatkowo wifi free.
W Poljicy są malutkie miejsca do plażowania ze żwirkiem, na 30 osob każde maksymalnie - osobiscie nie korzystalem bo żeby miec tam miejsce trzeba byłoby wstawac przed 8 rano co na wakacjach nie jest przeze mnie porządane :).
Ale z dziecmi (7 i 9) jezdzilismy do Mariny (4 km). Spora plaża żwirkowa, bar na plaży (jedzenia nie polecam, typowo barowe, ale piwo już jak najbardziej). Lodziarnia w Marinie rewelacyjna - lody robione przez wlasciciela - cukiernika, 7 kun na porcje - dla dzieciakow zupelnie wystarczajaca. Jak dla dzieci w Marinie było super - łagodne zejscie do morza, dopiero jakies 8-10 metrow od brzegu robilo sie glebiej, pomost betonowy z ktorego mozna skakac i rodzinna atmosfera - dużo dzieciakow - jak na placu zabaw.
Jedzenia w Marinie nie polecam, jest kilka restauracji z ktorych zaliczyłem 3 - w każdej jedzenie mocno średnie, makrela topiła się w oleju, pizza z pieca elektrycznego przypalona, kalmary po prostu niedobre - nieumiejetnie przyrządzone. Do restauracji w Poljicy żadna z tych knajp sie nie umywa. Tak naprawde dobre jedzenie mozna zjesc w Trogirze, tyle ze tam juz troszke drożej sobie liczą, ale wiadomo - wiecej ludzi, wyższe ceny. Zwlaszcza restauracje na deptaku głównym moge polecic - a w szczegolnosci jedną - taką ktora ma rowniez kilka stolikow po drugiej stronie muru, na jednej z tych urokliwych uliczek. Nazwy niestety zapomniałem :).
Poljica jako baza wypadowa jest swietna - Trogir, Split, Szybenik, Primosten, Krka, Rogoznica - wszystko blisko i z dobrym dojazdem.


Ta pizza !!!!!!!! w knajpie na plaży w Polijcy naprawdę rewelacja, pozostałe dania również pyszne. Jest to jedyne miejsce do zjedzenia na plaży w Polijcy, ale w zupełności wystarczy i nie trzeba jeździć do Mariny, uważam, że plaża w Polijcy jest najlepsza, owszem czasami z miejscem było różnie, ale to kwestia czy plażujemy w pierwszej linii brzegowej czy trochę z tyłu. Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia.
XAWERY74
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 22.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) XAWERY74 » 29.12.2013 23:03

Witam.Jeżeli można to poproszę o fotki z Polijcy. adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Dziękuję.pozdrawiam.
gon
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 20.01.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) gon » 23.04.2014 14:57

Czy z Poljicy do Mariny można iść spacerkiem ale nie główną droga asfaltową ? - z dzieciakami troszkę mało bezpiecznie.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 23.04.2014 16:29

gon napisał(a):Czy z Poljicy do Mariny można iść spacerkiem ale nie główną droga asfaltową ? - z dzieciakami troszkę mało bezpiecznie.


Niestety nie, a co najmniej dwa lata temu nie było takiej możliwości.
kotecek5
Odkrywca
Posty: 61
Dołączył(a): 16.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kotecek5 » 09.05.2014 16:22

Piechotą z Poljicy do Mariny nie radze isc.My w tamtym roku wyszliśmy tak późnym popołudniem i trzeba było isc wąskim poboczem i drogą( która jak wiadomo ruchliwa).zanim doszliśmy do Mariny zrobilo się ciemno.Szlismy z dziecmi i był to koszmar.Wracalismy taksówką którą zamówiliśmy w jakiejś knajpce.4 dorosłych i 3 małych dzieci-busem za 80 zł na nasze.
Paguska
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 19.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paguska » 29.07.2014 22:55

Headstar napisał(a):Wrociłem z Poljicy w sobotę :).
Obok kwatery ze zdjęcia przechodziłem codziennie, czasem i więcej niż raz :). Dobry dojazd na pewno - łagodny zjazd z drogi nr 8, w dole widać boisko. Z tego co kojarze - fajny, zadbany teren i chyba grill ogrodowy na zewnatrz.
Osobiscie byłem idealnie powyżej, tak że na boisko patrzałem z tarasu.

Restauracja w Policy obok boiska bardzo polecana przeze mnie, wysmienita pizza z pieca opalanego drzewem, Margherita 30 kun, inne w cenie do 45 kun. Litrowa butelka wody mineralnej 20 kun. Idąc dalej deptakiem fajny bar z super kawą i dobrym zimnym Karlovacko. Ceny rowniez bardzo przystepne, dodatkowo wifi free.
W Poljicy są malutkie miejsca do plażowania ze żwirkiem, na 30 osob każde maksymalnie - osobiscie nie korzystalem bo żeby miec tam miejsce trzeba byłoby wstawac przed 8 rano co na wakacjach nie jest przeze mnie porządane :).
Ale z dziecmi (7 i 9) jezdzilismy do Mariny (4 km). Spora plaża żwirkowa, bar na plaży (jedzenia nie polecam, typowo barowe, ale piwo już jak najbardziej). Lodziarnia w Marinie rewelacyjna - lody robione przez wlasciciela - cukiernika, 7 kun na porcje - dla dzieciakow zupelnie wystarczajaca. Jak dla dzieci w Marinie było super - łagodne zejscie do morza, dopiero jakies 8-10 metrow od brzegu robilo sie glebiej, pomost betonowy z ktorego mozna skakac i rodzinna atmosfera - dużo dzieciakow - jak na placu zabaw.
Jedzenia w Marinie nie polecam, jest kilka restauracji z ktorych zaliczyłem 3 - w każdej jedzenie mocno średnie, makrela topiła się w oleju, pizza z pieca elektrycznego przypalona, kalmary po prostu niedobre - nieumiejetnie przyrządzone. Do restauracji w Poljicy żadna z tych knajp sie nie umywa. Tak naprawde dobre jedzenie mozna zjesc w Trogirze, tyle ze tam juz troszke drożej sobie liczą, ale wiadomo - wiecej ludzi, wyższe ceny. Zwlaszcza restauracje na deptaku głównym moge polecic - a w szczegolnosci jedną - taką ktora ma rowniez kilka stolikow po drugiej stronie muru, na jednej z tych urokliwych uliczek. Nazwy niestety zapomniałem :).
Poljica jako baza wypadowa jest swietna - Trogir, Split, Szybenik, Primosten, Krka, Rogoznica - wszystko blisko i z dobrym dojazdem.





ostrzegam przed reklamowaną gdzieś tutaj na forum i w paru miejscach w Poljicy knajpą , jak jedzie sie do Vrsine , nazywa się to dokładnie tak "Agrotourism Mornarevi Mlini" ...jedzenie smaczne ale właściciele nastawieni na zysk za wszelką cenę , i trochę cwaniaczki , na pytanie o menu tamtejszy kelner odpowiedział nam, że "on jest menu" i może nam podać grillowane ryby albo pólmisek mięsny ale nie ma karty co , jak , gdzie i po ile ... zamówiliśmy więc 3 ryby i półmisek mięsny z grilla składający się z 4 kawałeczków mięsa + sałatkę z pomidora i cebuli , jedzenie było smaczne i świeże ale zdziwiliśmy się rachunkiem , nie spotkaliśmy się po prostu ze strony Chorwatów z aż takim cwaniactwem nigdy (a wakacje spędzamy tam już 7 rok z kolei ), za całosć zaśpiewali sobie ponad 800 kun , dodam , że za podobny obiad w porządnej knajpie w najdroższej strefie czyli przy deptaku w Trogirze albo w pałacu Dioklecjana w Splicie zapłaciliśmy około 600 kun ...do tego koleś , który piekł to wszystko na grillu , pijąc w dużej ilości alkohol zaproponował nam , że przewiezie nas i dzieciaki po tamtejszych górkach ze stromymi zboczami i wąskimi drogami jakimś starym żukiem z otwartą paką ... oczywiście widząc wcześniej jak popijał podziękowaliśmy serdecznie ...zero rachunku z kasy fiskalnej , czyli ewidentnie wszystko "na czarno" .... trzeba przyznać , że przesadzili , ale dzięki temu już tam nie wdepnęliśmy nigdy , a na pewno gdyby nie to to wpadlibyśmy częściej , bo jedzenie smaczne
Paguska
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 3
Dołączył(a): 19.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paguska » 29.07.2014 23:11

Paguska napisał(a):
Headstar napisał(a):Wrociłem z Poljicy w sobotę :).
Obok kwatery ze zdjęcia przechodziłem codziennie, czasem i więcej niż raz :). Dobry dojazd na pewno - łagodny zjazd z drogi nr 8, w dole widać boisko. Z tego co kojarze - fajny, zadbany teren i chyba grill ogrodowy na zewnatrz.
Osobiscie byłem idealnie powyżej, tak że na boisko patrzałem z tarasu.

Restauracja w Policy obok boiska bardzo polecana przeze mnie, wysmienita pizza z pieca opalanego drzewem, Margherita 30 kun, inne w cenie do 45 kun. Litrowa butelka wody mineralnej 20 kun. Idąc dalej deptakiem fajny bar z super kawą i dobrym zimnym Karlovacko. Ceny rowniez bardzo przystepne, dodatkowo wifi free.
W Poljicy są malutkie miejsca do plażowania ze żwirkiem, na 30 osob każde maksymalnie - osobiscie nie korzystalem bo żeby miec tam miejsce trzeba byłoby wstawac przed 8 rano co na wakacjach nie jest przeze mnie porządane :).
Ale z dziecmi (7 i 9) jezdzilismy do Mariny (4 km). Spora plaża żwirkowa, bar na plaży (jedzenia nie polecam, typowo barowe, ale piwo już jak najbardziej). Lodziarnia w Marinie rewelacyjna - lody robione przez wlasciciela - cukiernika, 7 kun na porcje - dla dzieciakow zupelnie wystarczajaca. Jak dla dzieci w Marinie było super - łagodne zejscie do morza, dopiero jakies 8-10 metrow od brzegu robilo sie glebiej, pomost betonowy z ktorego mozna skakac i rodzinna atmosfera - dużo dzieciakow - jak na placu zabaw.
Jedzenia w Marinie nie polecam, jest kilka restauracji z ktorych zaliczyłem 3 - w każdej jedzenie mocno średnie, makrela topiła się w oleju, pizza z pieca elektrycznego przypalona, kalmary po prostu niedobre - nieumiejetnie przyrządzone. Do restauracji w Poljicy żadna z tych knajp sie nie umywa. Tak naprawde dobre jedzenie mozna zjesc w Trogirze, tyle ze tam juz troszke drożej sobie liczą, ale wiadomo - wiecej ludzi, wyższe ceny. Zwlaszcza restauracje na deptaku głównym moge polecic - a w szczegolnosci jedną - taką ktora ma rowniez kilka stolikow po drugiej stronie muru, na jednej z tych urokliwych uliczek. Nazwy niestety zapomniałem :).
Poljica jako baza wypadowa jest swietna - Trogir, Split, Szybenik, Primosten, Krka, Rogoznica - wszystko blisko i z dobrym dojazdem.





ostrzegam przed reklamowaną gdzieś tutaj na forum i w paru miejscach w Poljicy knajpą , jak jedzie sie do Vrsine , nazywa się to dokładnie tak "Agrotourism Mornarevi Mlini" ...jedzenie smaczne ale właściciele nastawieni na zysk za wszelką cenę , i trochę cwaniaczki , na pytanie o menu tamtejszy kelner odpowiedział nam, że "on jest menu" i może nam podać grillowane ryby albo pólmisek mięsny ale nie ma karty co , jak , gdzie i po ile ... zamówiliśmy więc 3 ryby i półmisek mięsny z grilla składający się z 4 kawałeczków mięsa + sałatkę z pomidora i cebuli , jedzenie było smaczne i świeże ale zdziwiliśmy się rachunkiem , nie spotkaliśmy się po prostu ze strony Chorwatów z aż takim cwaniactwem nigdy (a wakacje spędzamy tam już 7 rok z kolei ), za całosć zaśpiewali sobie ponad 800 kun , dodam , że za podobny obiad w porządnej knajpie w najdroższej strefie czyli przy deptaku w Trogirze albo w pałacu Dioklecjana w Splicie zapłaciliśmy około 600 kun ...do tego koleś , który piekł to wszystko na grillu , pijąc w dużej ilości alkohol zaproponował nam , że przewiezie nas i dzieciaki po tamtejszych górkach ze stromymi zboczami i wąskimi drogami jakimś starym żukiem z otwartą paką ... oczywiście widząc wcześniej jak popijał podziękowaliśmy serdecznie ...zero rachunku z kasy fiskalnej , czyli ewidentnie wszystko "na czarno" .... trzeba przyznać , że przesadzili , ale dzięki temu już tam nie wdepnęliśmy nigdy , a na pewno gdyby nie to to wpadlibyśmy częściej , bo jedzenie smaczne



dodam jeszcze , że sprawdziliśmy cenę tej ryby, którą nam podano w sklepie w Trogirze , kilogram kosztował 60 kun , pomidory mieli z własnego ogródka :D , tak więc gdyby za cały ten obiad zaśpiewali 500 kun to i tak zarobiliby wystarczająco dużo , biorąc pod uwagę wszystkie koszty i to , że nie rozliczają się z fiskusem ...
nolbi
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 17.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) nolbi » 30.06.2016 23:01

MariuszAgataSonia napisał(a):
Headstar napisał(a):Wrociłem z Poljicy w sobotę :).
Obok kwatery ze zdjęcia przechodziłem codziennie, czasem i więcej niż raz :). Dobry dojazd na pewno - łagodny zjazd z drogi nr 8, w dole widać boisko. Z tego co kojarze - fajny, zadbany teren i chyba grill ogrodowy na zewnatrz.
Osobiscie byłem idealnie powyżej, tak że na boisko patrzałem z tarasu.

Restauracja w Policy obok boiska bardzo polecana przeze mnie, wysmienita pizza z pieca opalanego drzewem, Margherita 30 kun, inne w cenie do 45 kun. Litrowa butelka wody mineralnej 20 kun. Idąc dalej deptakiem fajny bar z super kawą i dobrym zimnym Karlovacko. Ceny rowniez bardzo przystepne, dodatkowo wifi free.
W Poljicy są malutkie miejsca do plażowania ze żwirkiem, na 30 osob każde maksymalnie - osobiscie nie korzystalem bo żeby miec tam miejsce trzeba byłoby wstawac przed 8 rano co na wakacjach nie jest przeze mnie porządane :).
Ale z dziecmi (7 i 9) jezdzilismy do Mariny (4 km). Spora plaża żwirkowa, bar na plaży (jedzenia nie polecam, typowo barowe, ale piwo już jak najbardziej). Lodziarnia w Marinie rewelacyjna - lody robione przez wlasciciela - cukiernika, 7 kun na porcje - dla dzieciakow zupelnie wystarczajaca. Jak dla dzieci w Marinie było super - łagodne zejscie do morza, dopiero jakies 8-10 metrow od brzegu robilo sie glebiej, pomost betonowy z ktorego mozna skakac i rodzinna atmosfera - dużo dzieciakow - jak na placu zabaw.
Jedzenia w Marinie nie polecam, jest kilka restauracji z ktorych zaliczyłem 3 - w każdej jedzenie mocno średnie, makrela topiła się w oleju, pizza z pieca elektrycznego przypalona, kalmary po prostu niedobre - nieumiejetnie przyrządzone. Do restauracji w Poljicy żadna z tych knajp sie nie umywa. Tak naprawde dobre jedzenie mozna zjesc w Trogirze, tyle ze tam juz troszke drożej sobie liczą, ale wiadomo - wiecej ludzi, wyższe ceny. Zwlaszcza restauracje na deptaku głównym moge polecic - a w szczegolnosci jedną - taką ktora ma rowniez kilka stolikow po drugiej stronie muru, na jednej z tych urokliwych uliczek. Nazwy niestety zapomniałem :).
Poljica jako baza wypadowa jest swietna - Trogir, Split, Szybenik, Primosten, Krka, Rogoznica - wszystko blisko i z dobrym dojazdem.


Ta pizza !!!!!!!! w knajpie na plaży w Polijcy naprawdę rewelacja, pozostałe dania również pyszne. Jest to jedyne miejsce do zjedzenia na plaży w Polijcy, ale w zupełności wystarczy i nie trzeba jeździć do Mariny, uważam, że plaża w Polijcy jest najlepsza, owszem czasami z miejscem było różnie, ale to kwestia czy plażujemy w pierwszej linii brzegowej czy trochę z tyłu. Dla zainteresowanych mogę przesłać zdjęcia.


Czy można prosić o zdjęcia z Poljica ? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7949
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 01.07.2016 10:54

nolbi napisał(a):
Czy można prosić o zdjęcia z Poljica ? adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Ale o jakie zdjęcia Ci chodzi? Całej Poljicy, plaż, restauracji? :wink:
Tojka2
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 13.04.2008
Poljica

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tojka2 » 29.10.2016 19:51

Witam cromaniakow.
Znalazlem ciekawa oferte w miejscowości Poljica, 8 km od Trogiru. Wybieramy sie tam w dwie rodziny z dziećmi 5,8,14 lat. Pytanie do was.
1)Czy jest tam jakas restauracja?
2) sklep z pieczywem targ, ryby,lodziarnia?
3) polecacie miejscowosc?
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Poljica( Trogir; Marina ) - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone