Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora-Ćaklje 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.02.2013 18:21

Fresz napisał(a):Oglądają, oglądaja :D :D Czytają, czytają :mrgreen: :mrgreen:


O dzięki...dzięki... nareszcie bratnia dusza podniosła mnie na duchu :D
grajka
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 11.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grajka » 13.02.2013 20:00

I zaglądają, zaglądają :) :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.02.2013 20:06

grajka napisał(a):I zaglądają, zaglądają :) :papa:


Dzięki Grajka dzięki.. :)
agat888
Podróżnik
Posty: 16
Dołączył(a): 05.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agat888 » 13.02.2013 20:21

Czytamy z zainteresowaniem poczynania Puławiaka w Chorwacji. :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.02.2013 21:00

agat888 napisał(a):Czytamy z zainteresowaniem poczynania Puławiaka w Chorwacji. :papa:


Witam ziomka :coool: Dzięki za wsparcie :smo:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.02.2013 21:41

Myślę czy nie odwiedzić ponownie Bośni (byliśmy rok temu) i myślałam jakim przejściem. Widzę, że wybraliście Metković (korzystałam w 2012) - a pytanie czemu to właśnie przejście? Tak GPS prowadził czy były inne motywy?
Sorry za zaśmiecanie :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 13.02.2013 21:47

piekara114 napisał(a):Myślę czy nie odwiedzić ponownie Bośni (byliśmy rok temu) i myślałam jakim przejściem. Widzę, że wybraliście Metković (korzystałam w 2012) - a pytanie czemu to właśnie przejście? Tak GPS prowadził czy były inne motywy?
Sorry za zaśmiecanie :papa:


Witaj piekara114, przejście to akurat wybrał GPS , ja osobiście nie jestem za mocny z topografii na obcym terenie to też dlatego zaufałem właśnie Hołkowi :)
cocu1978
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cocu1978 » 15.02.2013 12:39

Hej,
Późno dołączyłam, ale przeczytałam wszystko jednym tchem :-)
Poproszę Cię o namiary na kwaterę w Podgorze - adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 15.02.2013 14:09

Witaj cocu :) Dzięki za zainteresowanie ... wysłałem Ci namiary na priv
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 15.02.2013 23:11

Fajna relacja no i Podgora wspaniałe miejsce. Byliśmy w Ćaklie w 2009 i uważam, że niewiele miejsc dorównuje mu atmosferą :papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.02.2013 07:30

Witaj Zibi.s
zibi.s napisał(a): niewiele miejsc dorównuje mu atmosferą :papa:


O..tak ,pięć raz byłem w Cro ,za każdym razem w innym miejscu i w tym roku pierwszy raz wracam w to samo miejsce ,właśnie do Podgory
zibi.s
Cromaniak
Posty: 2111
Dołączył(a): 01.02.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) zibi.s » 16.02.2013 12:22

Słuszna decyzja. My jeszcze w tym roku obowiązkowy Hvar ale w 2014 chętnie wrócimy do Podgory.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2013 14:09

Witam. Dzisiaj obiecany ciąg dalszy i zarazem ostatnia wyprawa ,w czasie 2-tygodniwego pobytu w Ćaklje.
Wycieczka przez ,dawno sobie obiecywany Peljesac i docelowo Korcula.Wyjazd z domu jak zwykle rano i kierujemy się Jadranką na południe do Ploce i tam dalej promem do Trpanji.
Od rana temperatura dawała się znaki i oscylowała w granicach +36 st. więc po drodze zastanawiamy się czy to dobry pomysł na zwiedzanie ,ale skoro już się wybraliśmy no to jedziemy .
Dojeżdżamy do Ploce i szukamy portu ,drogowskazy bardzo dobrze pokazują drogę i po chwili jesteśmy już na przystani.Ustawiamy się w kolejce i idziemy do budynku Jadrolinji po bilety na prom.Ponieważ do odpływu jest jeszcze około 0,5 godz. ,idziemy do pobliskiej knajpki po coś zimnego do picia aby ugasić pragnienie.

Widok z portu na miasteczko Ploce
Obrazek

Obrazek

Po wejściu na prom odpływamy zostawiając w tyle przystań i miasteczko
Obrazek

I Trpanji widziane z promu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dotarliśmy do Trpanji, miasteczko robi wrażenie zatłoczonego albo tylko mi się tak wydaje ale wyjeżdżając z promu mijaliśmy bardzo spory tłum ludzi ,być może dlatego że to przystań i większość to turyści czekający na prom którym my właśnie przypłynęliśmy.Nasz kierunek to Orebić ,ale zanim wyjechaliśmy na prawidłową drogę to trochę pokręciliśmy się w kółko, bo oznaczeń nie ma w ogóle , ale ,,koniec języka za przewodnika " i już jesteśmy na dobrej drodze :lol: .Trasa z jednego końca Peljiesaca na drugi to droga kręta i górzysta ,lecz przy odpowiedniej prędkości i stosowanie się do znaków ograniczających prędkość jest całkiem bezpieczna

Z biegiem czasu zbliżamy się do półwyspu Peljesac i w oddali już go widać
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dopływamy do Trpanji i widok z promu
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Przemieszczając się po drogach półwyspu podziwiamy Chorwacką roślinność i widoki jakie mijały nas po drodze ,w końcu docieramy do pięknego punktu widokowego ,gdzie grzechem było by go ominąć ,zatrzymujęmy sie na poboczu i obowiązkowe fotki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Żal było odjeżdżać z miejsca gdzie rozpościerały się takie piękne i malownicze krajobrazy ,dla mnie to była chwila w której mógłbym tkwić wiecznie ,niestety czas gonił a i słoneczko przypiekało dosyć dobrze ,więc ruszamy dalej.
Dolatujemy do Orebicia ,obok portu zostawiamy na parkingu auta i idziemy na przystań .
Kilka fotek z portu:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W oddali Korciula
Obrazek

Właśnie przypływa mała prywatna taxi wodna która kursuje na trasie Orebić- Korciula.Cena za taką usługę to 15Kn od osoby w jedna stronę ,ładujemy się na pokład razem z innymi turystami i odpływamy w stronę Korciuli.Czas takiego rejsu to około 20 min.
Orebić zostaje w tyle:
Obrazek

Obrazek

Dopływając do wyspy robię kilka ujęć:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Opuszczamy pokład łodzi i ruszamy w miasto na zwiedzanie .
Korciula zrobiła na mnie duże wrażenie ,to małe miasteczko jest naprawdę urocze,spodobały mi się wąskie uliczki oraz wschodnia strona z widokiem na Orebić gdzie obowiązkowo musiałem ten widok utrwalić
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Właśnie tu na tej stronie miasta ,wzdłuż muru po jednej i drugiej stronie deptaka są restauracje i knajpki
Niestety nie dane było nam nic skosztować ponieważ trafiliśmy na porę obiadową i wszystkie miejsca były zajęte,ruszyliśmy więc na dalsze zwiedzanie.co prawda nie za długie ale...zwiedzanie.
Jak już wcześniej wspomniałem dzień był bardzo upalny ,temperatura oscylowała w granicach +39st. więc decyzja o szybkim zwiedzeniu licznych uliczek i wracamy na stały ląd
Kilka fotek :
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Korciulę opuściliśmy tą samą łajba co przypłynęliśmy. W Orebiciu znaleźliśmy konobę gdzie było luźno , bez ścisku i sporo niższe ceny niż na Korciuli ,tu w spokoju zjędliśmy smaczny obiadek i ruszyliśmy w drogę powrotną .

Reasumując wszystko , to cały nasz 2-tygodniowy pobyt zaliczam do najbardziej udanych wakacji w Cro.
Trochę pozwiedzaliśmy, co starałem się pokazać w tej relacji ,trochę się pobyczyliśmy na plażach ,trochę w wodzie i tak oto w mgnieniu oka minął czas naszych wakacji.Pora była opuszczać to piękne miejsce i oczekiwać niemal że roku aby tam znowu powrócić.Wyjeżdżając ,zaklepaliśmy sobie aparman na przyszły czyli ten 2013 rok.Tak jak wspominałem na początku był to nasz 5 pobyt w Cro. i za każdym razem w innym miejscu .Podgora i Ćakljie tak mnie urzekły że postanowiłem wrócić właśnie tu do Podgory i spędzić kolejny udany pobyt.
A ten będzie wyjątkowy ,ponieważ zabieram ze sobą takie oto urządzenie pływające
Obrazek

i zamierzam zwiedzać Chorwację od strony morza .W planie jest opłynięcie wyspy Brać i Hvar oraz zajrzenie do każdej miejscowości na tych wyspach położonej przy morzu i jeśli warunki pogodowe dopiszą i czasu wystarczy to być może Ciovo.
Dziękuję wszystkim zainteresowanym którzy śledzili moją relację i motywowali mnie do kontynuowania.
Pisanie wszelkich opowiadań i tego typu relacji to nie jest moja mocna strona ,na ile umiałem na tyle opisałem.
Zbyt dużych inwencji twórczych nie posiadam,ale w następnej relacji spróbuję to poprawić,być może będzie ciekawsza bo widziana od strony morza .Puki co jeszcze raz wszystkim dziękuję i pozdrawiam.
HVALA LIEPA :papa: :papa: :papa:
.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 24.02.2013 15:42

Dzięki za relacje :D . Po przeczytaniu utwierdziliśmy się, że to bardzo dobry wybór i jeszcze bardziej nie możemy się doczekać Podgory.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.02.2013 15:48

Witaj MarDomi
Ja to wiem :D i z całym przekonaniem śmiem twierdzić że to bardzo dobry wybór i nie będziecie żałować :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podgora-Ćaklje 2012 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone