Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora-Ćaklje 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
grajka
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 11.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grajka » 30.01.2013 12:20

MilaM napisał(a):MY też pierwszy raz do Cro w lipcu w te rejony, już nie mogę się doczekać!


Oj tak...licznik już mamy "odpalony" :) odmierzanie się zaczęło. Także fajnie jest popatrzeć na takie zdjęcia, zwłaszcza z tamtych okolic. Zdjęcia super, czekam na więcej. No i ten Czech...rozbroił mnie ten widok ;)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 30.01.2013 12:30

No Czech mnie rozbawił do łez hahahaha
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.01.2013 20:36

Czech jest the best :lol: :lol:
A w jakiej okolicy Podgory jest syrenka i skrzydła? Jadę do Podgory, ale na mapce nie mam ich zaznaczonych :( nie chcę ich ominąć, bo był by :oops:
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 30.01.2013 21:08

Ojjjojjj ... trochę późno się zjawiam, bardzo chętnie przycupnę gdzieś w kąciku. Tłok dość spory lecz wiadomo z jakiego powodu :-). W 2012 byliśmy w Tucepi a to tuż tuż Podgory. W tym roku Podgora jest w kręgu naszych zainteresowań choć ciągnie bardziej na południe.
MarDomi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1271
Dołączył(a): 21.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MarDomi » 31.01.2013 00:45

Do Podgory wybieramy się w tym roku, więc chętnie poczytamy. Bedziemy od 16-26 sierpnia :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2013 08:10

Spacerując wzdłuż brzegu morza zastanawiałem się jak wyjść tam:na te góry :?:
Obrazek

Pomyślałem sobie że może pociągnę z pazura (czytaj:na piechotę) ale po chwili zastanowienia przypomniałem sobie
że gdzieś czytałem że mogą być tam jeszcze pozostałości po wojnie .i co będzie jak wdepnę w jakąś minę :?:
dopiero miałbym widok z góry :| I tak przyglądam się i przyglądam a tam coś jeździ ,czyli jest szansa że i mój Pasio się tam wdrapie,no w końcu ma te 130 kucy i powinien dać radę .Decyzja: siadamy -jedziemy wąską drogą zresztą
wywołującą palpitacje serca ,a od tych zakrętów to mi się w głowie zakręciło :roll:

Nie wiem gdzie dojechaliśmy ale z góry rozciągały się takie oto widoki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Na górze była ławeczka, siedząc ,zachwycaliśmy się tym co widzieliśmy
W drodze powrotnej małżonka zaproponowała żeby zajechać pod pomnik mewy ,,ten ze skrzydłami"
a tam naszym oczom ukazały się takie oto widoki:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I to by było tyle jeśli chodzi o Podgorę ,w następnym odcinku napiszę o jednej z wycieczek czyli Wodospady Krka
Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 31.01.2013 08:22 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2013 08:14

MarDomi napisał(a):Do Podgory wybieramy się w tym roku, więc chętnie poczytamy. Bedziemy od 16-26 sierpnia :)


Uuuuu... to ja w tym czasie już będę żył tylko wspomnieniami... :cry:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2013 08:17

piekara114 napisał(a):Czech jest the best :lol: :lol:
A w jakiej okolicy Podgory jest syrenka i skrzydła? Jadę do Podgory, ale na mapce nie mam ich zaznaczonych :( nie chcę ich ominąć, bo był by :oops:


Jadąc od Makarskiej przed stacją benzynową trzeba skręcić ostro w lewo i pod górkę prosto pod skrzydła
Ostatnio edytowano 31.01.2013 19:02 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15646
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 31.01.2013 10:01

misiekmb1 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Czech jest the best :lol: :lol:
A w jakiej okolicy Podgory jest syrenka i skrzydła? Jadę do Podgory, ale na mapce nie mam ich zaznaczonych :( nie chcę ich ominąć, bo był by :oops:


Jadąc od Makarskiej przed stacją benzynową trzeba skręcić ostro w prawo i pod górkę prosto pod skrzydła


Dzięki, już zarezerwowane: 13-24.07 Pogora, ul. Vincenza :papa: :papa:
mikrus100
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mikrus100 » 31.01.2013 10:16

piekara114 napisał(a):
misiekmb1 napisał(a):
piekara114 napisał(a):Czech jest the best :lol: :lol:
A w jakiej okolicy Podgory jest syrenka i skrzydła? Jadę do Podgory, ale na mapce nie mam ich zaznaczonych :( nie chcę ich ominąć, bo był by :oops:


Jadąc od Makarskiej przed stacją benzynową trzeba skręcić ostro w prawo i pod górkę prosto pod skrzydła


Dzięki, już zarezerwowane: 13-24.07 Pogora, ul. Vincenza :papa: :papa:

Jedziemy w tym samym terminie i chyba też do Podgory (dokładnie jeszcze nie ustalone ) pewnie gdzieś tam na spacerniaku nieświadomie natkniemy się na siebie. :-)
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 31.01.2013 18:53

misiekmb1 napisał(a):Jadąc od Makarskiej przed stacją benzynową trzeba skręcić ostro w prawo i pod górkę prosto pod skrzydła


chyba raczej w lewo
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.01.2013 19:06

Dżejan napisał(a):
misiekmb1 napisał(a):Jadąc od Makarskiej przed stacją benzynową trzeba skręcić ostro w prawo i pod górkę prosto pod skrzydła


chyba raczej w lewo


Przepraszam :roll: Już poprawiłem ,myślałem o lewo a napisałem prawo :?
grajka
Odkrywca
Posty: 66
Dołączył(a): 11.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) grajka » 31.01.2013 20:44

misiekmb1 napisał(a):Przepraszam :roll: Już poprawiłem ,myślałem o lewo a napisałem prawo :?

czyli to drugie prawo ;)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.02.2013 15:27

Witam ponownie wszystkich chętnych do czytania ,a raczej oglądania ,ponieważ nie posiadam zbytnio talentu do twórczości literackich. :) Tak jak już wcześniej wspomniałem przyszedł czas na pierwszą wycieczkę i padło na Wodospady Krka.Tego dnia trzeba było wstać nie co wcześniej :evil: .wiadomo ,śniadanie, spakowanie i szybka zbiórka przed domem.
Dezyzją większości głosów wybraliśmy nad morską magistralę ,po mimo tego że jedzie się wolniej i czsami towrzą się korki to właśnie jadąc tą drogą można zobaczyć wiele ciekawych i uroczych miejscowości ,a piękne widoki wynagradzają i studzą złość wywołaną przez poranne korki spowodowane przeważnie autami które zaopatrują z rana miejscowe sklepy .Najgorszy odcinek to od Podstrany do Splitu,za Splitem szło już w miare dobrze.
I tak jadąc docieramy do Primosztenu ,zjazd na parking i kilka fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Docieramy w końcu do Skradinu ,znajdujemy parking i kierujemy się do przystani . Wysiadając z auta zerknałem na termometr 8O a tu temperatura nie napawa optymizmem na zwiedzanie
Obrazek
Na miejscu odnajdujemy budynek ,w którym zakupujemy bilety i kierujemy się na przystań.Tu cierpliwie oczekujemy na statek a tym czasem za wysepką mały pożar :(
Obrazek
Ufff...gorąco ,w końcu podpływa nasz statek ,ładujemy się na pokład razem z innymi turystami i odpływamy w kierunku wodospadów.
Na rzece zrobiło się troszkę chłodniej więc korzystając z okazji i górnego pokładu parę fotek:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tu kilku śmiałków którzy skaczą z mostu do wody
Obrazek

Docieramy na miejsce ,w oddali już słychać szum spadającej wody, idziemy i focenie:
Zapewne większość z Was widziała takie fotki ale ja pokuszę sie dodać kilka od siebie
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

W 2009 roku byliśmy pierwszy raz na wodospadach i wtedy nasze zwiedzanie było mocno ograniczone z powodu zwykłej nie wiedzy ,wyszliśmy tylko na ten pomost i z powrotem , natomiast w tym roku bogatsi w wiedzę zaczerpniętą z tego forum udaliśmy się nieco dalej tzn. w górę rzeki ,tam kładkami na drugą stronę i z powrotem na dół podziwiając uroki tego nie zwykłego mieisca.
Gorąc był nie samowity dlatego po powrocie do punktu wyjścia, wróciliśmy szybko na statek i w drogę powrotną do Skradinu.Tym razem postanowiliśmy wrócic autocestą z racji tego że szybciej i wszyscy z gorąca wyczerpani
Tu opuszczamy Skradin:
Obrazek
To by było wszystko z tej wyprawy i zapraszam na kolejną :papa: Pozdrav
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 02.02.2013 17:11

misiekmb1 napisał(a):docieramy do Primosztenu



a byłeś w Primostenie na plażach?
bo mnie interesuje ten kierunek w tym roku
a mało jest relacji i fotek po "remoncie" plaż wokół półwyspu Raduca
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Podgora-Ćaklje 2012 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone