Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Podgora-Ćaklje 2012

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Podgora-Ćaklje 2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2013 10:50

No i stało się...w końcu dojrzałem do wyskrobania relacji z naszego ostatniego ,piątego z resztą pobytu w Cro.
Z góry zaznaczam że język Polski nie jest moją najmocniejszą stroną, przez co utrwalałem 3 klasę szkoły średniej :evil:
Poetą żadnym też nie jestem ,z trudem wiążę słowa do kupy, ale postaram się napisać coś sensownego tak aby bardzo nie zanudzić potencjalnych czytelników ,także proszę o wyrozumiałość.
Na wstępie kilka słów o tym jak zrodziła się moja miłość do Chorwacji.
Otóż nie jestem zwolennikiem jakichkolwiek zmian i pomysł moich znajomych w 2007 r. aby na wakacje pojechać do Cro nie zaszczegónie mnie zainteresował. Po kilku latach spędzonych nad naszym Polskim Bałtykiem byłem tak przywiązany że uważałem skoro jest dobrze to po co to zmieniać :?: Jechać 1500 km, jak nad nasze jest 500 :?:
a jeszcze do tego nasłuchałem się że do wody trzeba buty bo jeżowce i na plaży kamienie :NIGDY W ŻYCIU :evil:
Niestety wśród znajomych podczas głosowania miałem mniejszość ,i nie wielki wybór :razem do Chorwacji albo sami na d Bałtyk.Pomyślałem ,niech będzie ,zaryzykuje .
I pojechaliśmy w pierwszą podróż do Supetaru na Brać.To co zobaczyłem podczas drogi krajobrazy ,tunele i te widoki na miejscu (o temperaturze i czystośći wody nie wspomnę) to było jak zauroczenie (motyle w brzuchu) i miłość od pierwszego ujrzenia.
Potem to już mogło być tylko lepiej ,dlatego bardzo szybko zapomniałem o Bałtyku i po powrocie z Brać już snułem plany na kolejny rok i oczywiście wyjazd do Cro.Drugi wyjazd ,był to Okrug Gornij na Ciovo,potem Omisz,następnie
Lokva Rogożnica i Podgora-Ćaklje i o tej ostatniej wyprawie chciałbym troszkę skrobnąć i podzielić się tym co widziałem i przeżyłem. Uffff...dzienny limit wykokończony C.D.N. :papa:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 28.01.2013 11:09

misiekmb1 napisał(a): Uffff...dzienny limit wykokończony C.D.N.


Może do wieczora jeszcze się zmieni :wink:
Chętnie poczytam i pooglądam.

Pozdrawiam
sewryn
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 16.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) sewryn » 28.01.2013 11:22

Ja również przyłącze się do świeżej lektury z Riwiery Makarskiej
Mi$iek
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 104
Dołączył(a): 22.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mi$iek » 28.01.2013 11:46

Panie, dasz Pan radę :)

trzeci! i czekam na dalsze części :)
kasiunia126
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 16.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasiunia126 » 28.01.2013 11:49

Ja również czekam na ciąg dalszy :)
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 28.01.2013 11:54

Dołączam się następna w kolejce:)
Agasz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 371
Dołączył(a): 13.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agasz » 28.01.2013 12:11

Też czekam :)
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 28.01.2013 12:38

zasiadam i czekam na cd :D
AnaSz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 238
Dołączył(a): 21.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) AnaSz » 28.01.2013 12:40

i ja dołączę do czytelni :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2013 13:30

No...Dobra... Dajcie chwilę odsapnąć i zabieram się za pisanie.
Powiem szczerze że nie spodziewałem się aż tylu chętnych 8O ale bardzo się cieszę ,bo to motywuje
smoki
Cromaniak
Posty: 619
Dołączył(a): 31.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) smoki » 28.01.2013 13:40

Bardzo czekamy na twoją relację. Caklje to nasza ukochana miejscówka :hearts: . Niestety w tym roku nie dane nam było odwiedzić naszą ukochaną Podgorę, więc tym bardziej czekamy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2013 15:27

No więc tak. Pomysł na Podgorę zrodził się nie przypadkowo , nie wiem czy zuważyliście Drodzy Forumowicze ,ale począwszy od pierwszego wyjazdu do Supetaru ,posuwamy się co raz to dalej na południe.
Po Lokvie Rogożnicy przyszedł czas na Podgorę a dokładnie dzielnicę Ćaklje.Najważniejszym punktem jaki sobie postawiliśmy z małżonką to bliskość do morza i żadnych schodów ,górek ,pagórków itp.Po doświadczeniach z Lokvy ,gdzie było ze 200 schodów do wody :evil: powiedzieliśmy :dość ,jedziemy odpocząć a nie wyprawę w góry :lol:
Trasy bardzo nie planowaliśmy ,bo to kolejny raz i wszystkim dobrze znaną trasą:Puławy-Rzeszów-Barwinek-Śvidnik-Presov-Kośice-Miskolc-Budapeszt-Letenye-Gorican-Zagrzeb-Sestanovac-Makarska-Podgora.
I tak oto przyszedł duuuugo oczekiwany czas wyjazdu 06-07-2012.Oczywiście porzedniego dnia wszystko spakowane pozostało tylko rano siurnąć do sklepu po świerze pieczywko,spakować graty do auta i w drogę :oczko_usmiech:
Wszystko z godnie z planem wyjazd o godz.10.00 . Jedziemy... :coool:
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 28.01.2013 15:33

to już czas na pierwsze (nie tylko pierwsze) foty....

przebieram nóżkami
Podgora 1997 - tam się wszystko zaczęło..... :D
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 28.01.2013 16:09

Fajna relacja więc załańczam śledzika :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.01.2013 17:12

Witam ponownie, jedziemy dalej...Pogoda piękna +30 ładnie ,sucho, drogi ubywa ale jak to w Polsce,tu przebudowa tam remonty .Dojeżdżamy do Rzeszowa termometr w aucie pokazuje +36 C na zewnątrz ,klima w aucie hula pełną parą ,myślę sobie ,,to co będzie w Chorwacji ?? "jak tu u na staki skwar ? dojeżdżamy do miejscowości Domaradz i zjazd do karczmy .Jest godz. 14.00 pora na obiad i chwilę przerwy.
Po godzinnej sielance ruszamy dalej ...ujechaliśmy może 20km i stoimy ,korek,ruch wachadłowy :evil: drogowcy kładą nową nawierzchnię.Po chwili ruszamy i jedziemy w ślimaczym tempie i tak aż do Dukli ,tam zjeżdżamy na stację benzynową uzupełnić zbiorniki ,Red Bulla w gardło i dalej w drogę.
Niestety aparat leżał w bagażniku i nie mam żadnego zdjęcia z tego odcinka ,więc mijamy Słowację i wjeżdżamy na Węgry.

Tam po drodze mija nas takie coś

Obrazek

W Miszkolcu wjeżadżamy na autostradę ,wstępujemy na pierwszą stację benzynową w celu zakupienia winiety i dalej do przodu .
Droga przez Węgry jest bardzo dobra ,cały czas autostrada i nie zbyt duży ruch na niej dlatego kilometrów ubywa O godz.20-ej jesteśmy w Budapeszcie ,bez problemu mijamy miasto i wskakujemy na M7-kę
O północy mijamy granicę H-HR i jedziemy jeszcze jakieś 100Km ,potem zjazd na parking przy Stacji ben.i dłuższy odpoczynek

Kilka fotek
Obrazek

Obrazek

A to już rano gdzieś po drodze
Obrazek

I pierwszy kontakt z Jadranem z za szyby
Obrazek

Na miejsce przybywamy o godz. 12.30 Kwaterę poznaliśmy bez problemu ,wiedziałem która to jest, ze zdjęć jakie były zamieszczone w ogłoszeniu. A więc auta zaparkowane na parkingu i idziemy do właścicieli .
Oczywiście miłe przywitanie rakija,wino i Karlowaćko :mrgreen: bardzo wskazane zwłaszcza że termometry wskazywały +38 C
Zostaliśmy zaproszeni na zacieniony taras ,poczęstowani ww trunkami i poproszeni o chwilę cierpliwości ponieważ właścicielka kończyła właśnie sprzątać po poprzednich turystach.Po zapoznaniu się gdzie będziemy mieszkać przystąpiliśmy do wtargania gratów na 1 piętro bo tam właśnie z żoną i córką mieliśmy spędzić najbliższe 2 tygodnie ,ale o tym w następnym odcinku. C.D.N. :papa:
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Podgora-Ćaklje 2012
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone