Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pisak - kto był i pamięta?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 06.08.2017 10:05

Jeszcze jeden filmik kręcony przez mojego nastoletniego syna, a zmontowany przeze mnie.
Pisak i okolice oczami 15 latka:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 08.08.2017 13:31

... a czy ryszard ( 22) może, opisać jak mu nad morzem w Orze ????
w apartament A-3
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 13.08.2017 00:17

Wyjazd z Pisaka - wersja dla zaawansowanych :)

oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 13.08.2017 08:13

.... ale jechał prawidłowo, 70/h nie przekroczył... a poważnie , takiej jazdy nie zaliczyłem w Pisaku ...
Agawa.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1089
Dołączył(a): 29.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agawa. » 13.08.2017 10:56

oldGIZMO napisał(a):.... ale jechał prawidłowo, 70/h nie przekroczył... a poważnie , takiej jazdy nie zaliczyłem w Pisaku ...

jedyny raz kiedy postanowiłam nagrać wyjazd od początku do końca i taki korek :)
anulka.pat
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) anulka.pat » 13.08.2017 11:40

Witam.Oto moje podsumowanie z pobytu w Pisak:Miejscowosc fajna i urokliwa. Apartament Galic ok i warty polecenia.Na miejscu wszystko czego potrzeba ale są dla mnie minusy a mianowicie małe plaże i tłumy polaków a co sie z tym wiąże parawaning od 7 rano. Problem z miejscem na plaży od samego rana no i kosmiczne ceny z racji braku konkurencji np.za kalimate chciał 150 kun a w porcie w Makarskiej 69kun ta sama.Ogólnie fajnie ale chyba raczej czerwiec albo wrzesien a nie sierpień,pozdrawiam
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 13.08.2017 15:12

... czerwiec lub wrzesień - TAK !!!!; czyli tak jak ja zwykłem jeździć, ale ja nie mam dzieci w wieku szkolnym..
wystarczy od 27 sierpnia, już jest luźno ...
anulka.pat
Podróżnik
Posty: 19
Dołączył(a): 22.04.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) anulka.pat » 13.08.2017 15:25

oldGIZMO napisał(a):... czerwiec lub wrzesień - TAK !!!!; czyli tak jak ja zwykłem jeździć, ale ja nie mam dzieci w wieku szkolnym..
wystarczy od 27 sierpnia, już jest luźno ...

Witaj,my jezdzimy tylko we dwoje bez dzieci a to co nas spotkalo teraz w Pisaku to jakies nieporozumienie i do tego codzienny upal po 40 st. Pewnie sprawdzimy nie wakacyjne miesiace w Pisaku :papa:
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 13.08.2017 15:36

Byłem kiedyś na przełomie czerwca i lipca ..... i nigdy więcej ....
W tym roku, z uwagi na pewne okoliczności, które nota bene nie nastąpiły, wybrałem czerwiec, od 4 czerwca a tak generalnie byliśmy we wrześniu z ewentualnym zahaczeniem o końcówkę sierpnia.
Mój gospodin prawi, że luźno jest do 27 czerwca i od 27 sierpnia. We wrześniu dzień nieco krótszy ale za to są owoce.... i jak się nie obrócisz .... do Pisaka powrócisz albo i nie :papa:
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 15.08.2017 22:02

oldGIZMO napisał(a):... a czy ryszard ( 22) może, opisać jak mu nad morzem w Orze ????
w apartament A-3


Przyjemny apartament, zejście do plaży przyjazne, plaża mała ale miejsce zawsze się znajdzie, woda 39 stopni, szkoda było wyjeżdżać, jesteśmy już w kraju.

DSC01316.JPG
:papa:
dzanek
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzanek » 22.08.2017 13:37

Hej,

I ja podzielę się swoją opinią na temat Pisaka.

Byliśmy tam od 7 do 17 sierpnia w 11 osób (6 dorosłych i 5 dzieci w wieku < 6 lat). Jak dla takiej ekipy uważam tą miejscowość za idealną z małym minusem konieczności "wspinaczki" do apartamentu. Mieszkaliśmy w apartamencie Villa Luxor u Mirzy i Marianny. którzy byli od początku bardzo pomocni w każdym temacie (po angielsku swobodnie można z Nimi załatwić). Z rodzicami Mirzy pod ich nieobecność też szło się dogadać. Apartament można znaleźć na serwisach booking-owych lub skontaktować się bezpośrednio przez formularz kontaktowy na stronie luxorpisak.wix.com/dalmatia

Plaże małe ale zadbane z fajnymi drobnymi kamyczkami. W porównaniu z plażą np. w Omis gdzie pseudo piasek/kamyczki był strasznie brudny plaże Pisaka wypas. Woda rewelacja, pełna rybek i innych stworzeń morskich. Widziałem, że ktoś pytał o maskę z Decathlona do snorkelingu i napiszę tylko tyle, że jest to obowiązkowy zakup przy wyjazdach tego typu. Bez tej maski ominie Was sporo atrakacji.

Jedna lodziarnia z lodami. Jeden większy sklep spożywczy. Jeden warzywniak(pełniący też funkcję kantoru :) ) . Garaże z lokalnymi wyrobami :)

Blisko do Omis, blisko do Makarskiej. Niewiele dalej od Trogiru i Splitu. Można wybierać w wycieczkach jeśli ktoś lubi.

Z tego co rozmawialiśmy z właścicielami lodziarni to poza sezonem śpią :) Trudno się dziwić skoro codziennie mają otwarte od 8 rano do 24. Po za tym okazało się, że w samym Pisaku po za sezonem mieszka około 100 osób :)

P.S.
Podczas rejsu z Omis do miejscowości Povlja i Pucisca (wyspa Brać) wyszło polskie cebularstwo. Na plaży Pucisca wchodzimy z kolega w maskach do wody i już mam się zanurzyć i słyszę grupkę osób w wodzie i jednego brodatego typa, który jedzie "piękna polszczyzną" na całą parę: "Patrzcie ku.... jak on zjeb...nie wygląda w tej masce. Co to ku.... za moda. Ja pierd...... co za ludzie to kupują i ubierają" NIE Pozdrawiam takich osób.

Serio mam wrażenie, że czasem się ludziom wydaje, że tylko oni z Polski przyjechali. Państwo z serii "płacę to wymagam" :)

Tak czy inaczej mocno się zastanawiam nad wyjazdem do Pisaka za rok. Pisze to na podstawie obserwacji okolicznych miejscowości/plaż, które wg mnie przygrywały z klimatem Pisaka. Oczywiście nie jest to miejsce dla osób, które chcą wieczorami imprezować i chodzić po knajpach ale dla rodzin z dzieciakami jak najbardziej POLECAM !!
oldGIZMO
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 08.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) oldGIZMO » 22.08.2017 14:46

Do: Dzanek. Czy mógłbyś przedstawić ceny apartamentów, bo na stronce się "wymigali" uzależniając od sezonu.... chyba, żem gamoń i nie znalazłem ...
dzanek
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzanek » 22.08.2017 16:12

oldGIZMO napisał(a):Do: Dzanek. Czy mógłbyś przedstawić ceny apartamentów, bo na stronce się "wymigali" uzależniając od sezonu.... chyba, żem gamoń i nie znalazłem ...


Za Nasz płaciliśmy w pełni sezonu 200euro/doba za wszystkich. Można poszukać Villa Luxor Pisak w serwisie airbnb i tam wpisać termin wrześniowy na przykład to cena się pokaże. Pisząc bezpośrednio do nich na maila luxor.pisak@gmail . com można uzyskac niższe ceny.
dzanek
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 01.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) dzanek » 23.08.2017 09:59

Dzięki "oldGIZMO" za wiadomość prywatną :) Niby wakacje tam dopiero skończyłem a już myślę o następnych. Szczególnie dziś jak temperaturę mam w okolicach 13 stopni to pobudza wyobraźnię :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 23.08.2017 10:07

w piątek zawitam do Pisak na 3 dni, typowo plażowo i relaksacyjne na koniec naszych wakacji w Cro ;) wątku nie zdążę przeczytać ale mam nadzieje, że będzie tam przyjemnie ;) :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Pisak - kto był i pamięta? - strona 56
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone