Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pierwszy raz na Chorwacji-idealne plaże dla dzieci?Pomocy!

Apartament czy hotel? Ile to kosztuje, co warto wybrać, na co zwracać uwagę. Jeżeli szukasz odpowiedniego miejsca noclegowego, pisz tutaj. [Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Regulamin działu
Prosimy nie umieszczać w tym dziale żadnych postów zawierających treści, które mogą zostać uznane za reklamę. Moderatorzy zastrzegają sobie prawo do usunięcia postów w tym dziale bez podania przyczyn - proszę nie wysyłać następnych postów z pytaniem "co się stało z moim wątkiem". Nieprzestrzeganie powyższych postanowień grozi banem.

[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Komodna
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 07.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Komodna » 21.03.2011 13:12

Witam
Mogę podzielić się moimi doświadczeniami z wyjazdów z dziećmi.
Też zawsze szukamy plaż piaszczystych (nie jest to taki piasek jak nad naszym morzem - bardziej zbity i ciemniejszy) z łagodnym zejściem do wody. Oczywiście trzeba liczyć się z tym że wtedy woda nie jest tak przejrzysta i nie ma takiej pięknej barwy jak na zdjęciach:-) wybieramy też miejsca spokojne, zdecydowanie nie-kurorty:-) bo chcemy wypoczywać a nie nerwowo szukać dzieci w tłumie plażowiczów. Dodam jeszcze że zawsze jeździmy w ciemno - jedziemy najpierw na plażę i jak nam odpowiada to szukamy w pobliżu apartamentu i raczej nie ma większego problemu ze znalezieniem:-) No a teraz miejsca;
* wyspa Rab - Lopar - ładna plaża ale dość tłoczno i głośno; my jeździliśmy na drugą stronę wyspy do Kamporu też piaszczysta plaża; minus to przeprawa promem - ogranicza to możliwość zwiedzania czegoś poza wyspą.
*wyspa KRK - Baśka- piękna plaża z kamyczków ale tłok niemiłosierny. My zatrzymaliśmy się w miejscowości Klimno - cisza, spokój i co istotne połączenie drogowe czyli most:-)
* wyspa Murter (też most) - słynna i piękna plaża Slanica a co za tym idzie tłok. My mieszkaliśmy w Betinie i korzystaliśmy z maleńkiej plaży przy kempingu Matija - nic rewelacyjnego ale nam odpowiadała.
* Nin koło Zadaru - duża laguna i dużo piasku.
Pozdrawiam

pees Myślę że cokolwiek wybierzecie będziecie zadowoleni - niedoskonałości plażowe rekompensują piękna pogoda, ciepła woda i widoki:-)
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 21.03.2011 13:48

Ludzie a po co dzieciakom piasek w Chorwacji ???
Tylko się nanosi wszędzie
Kamyczkami i woda dzieci potrafią się bawić godzinami , a jak jeszcze znajda małego krabika wciśniętego między małe skałki ... :wink:

Nad Bałtykiem miały piasek to i w Chorwacji szukam .... może jeszcze knajpa z pierogami ruskimi by się przydała ??

Widziałem/byłem z dziećmi w różnym wieku ,nigdy się nie nudziły czy na żwirku czy na skałkach , kwestia fantazji pociech ewentualnie zainteresowania rodziców , a nawet wręcz odwrotnie ileż to ciekawych żyjątek kryje się pod kamieniami :wink:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 21.03.2011 14:05

armar napisał(a):Ludzie a po co dzieciakom piasek w Chorwacji ???
Tylko się nanosi wszędzie
Kamyczkami i woda dzieci potrafią się bawić godzinami , a jak jeszcze znajda małego krabika wciśniętego między małe skałki ... :wink:


Nie wszędzie sa okragłe małe kamyczki czy drobny żwirek, są tez ostre skały, poza tym nie wszystkim małym dzieciom wygodnie chodzi sie po kamorach, nie chodzi mi o dziesięciolatki, tylko dwulatki i mniejsze.
Piasek uratował nam wczasy i córce nogi, poniewaz przez tydzien na Istrii zmuszona była biegac po plaży w butkach do wody i obtarła sobie 4letnie kostki w nogach, po piasku biegała boso i wszystko wróciło do normy po dwóch dniach.
Autorka postu pyta o idealne plaze dla małych dzieci a nie o miejsce do wczasowania dokładnie takie samo jak nad Bałtykiem.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 21.03.2011 14:22

Rozumię .... ale ...

Wcale nie wspominam o ostrych skałkach i nie mówię o dzieciach poniżej 3 lat :D

Autorka tego tematu jak wspomniała ma trójkę dzieciaków , najmłodsze 3 latka , a ja byłem z trzylatką i świetnie się bawiła z poznanym na plaży kolegą kamyczkami . wiaderkiem i wodą - cały dzień

Ale ok. jak ktoś chce niech szuka piasku , tylko jak dla mnie świat jest bogaty przez różnorodność i to powinniśmy pokazywać swoim dzieciom od małego a dzieci skolei wg. mnie mają naturalną zdolność przystosowywania się do różnych okoliczności , do czasu gdy nie zabije ich w nim tego nadopiekuńczość rodziców :roll:
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 21.03.2011 14:34

Ja Ciebie też rozumiem, mam trójkę dzieci, nie jestem nadopiekuńcza, moje dzieci wiedzą, że swiat jest róznorodny i wiem jak wyglądają wyjazdy - dodatkowow lubię luz i bezpieczeństwo.

Mogę też napisać, że mój maż wyjazd z niespełna dwulatką i dwójką trochę starszych dzieci pod namiot miło wspomina, ja natomiast oprócz pozytywów pamiętam 5dniowa biegunkę najmłodszej (pod namiotem na plazy z czego trzy dni lało i wiało)... zatrucie pokarmowe i 38stopni drugiego dziecka. bylismy na jednych wczasach z tymi samymi dziećmi...
titekk
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 12.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) titekk » 17.04.2011 17:49

*wyspa KRK - Baśka- piękna plaża z kamyczków ale tłok niemiłosierny. My zatrzymaliśmy się w miejscowości Klimno - cisza, spokój i co istotne połączenie drogowe czyli most:-)


Polecam Baśke poza sezonem. Byliśmy we wrześniu na końcu miejscowości w tej okolicy: zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link

Ludzi naprawdę niewiele (na plaży w tym miejscu gdzie spaliśmy. Do plaży 15m. Dzieci (mój syn miał wtedy 1,5 roku) miały raj- kamyczki to na plaży rewelacja no i woda można w tym miejscu właściwie chodzi w wodzie bez obuwia.

Niedaleko (15 minut spacerkiem) do centrum- gdzie mnóstwo knajp. Natomiast 2 minutki do sklepiku gdzie można kupić np. pieczywo na śniadanie.

PS
Miło wrócić do czytania forum- w tym roku prawdopodobnie wracamy do Chorwacji. No i pozdrawiam wszystkich dzięki którym na tym forum odkryliśmy Ivan Dolac :)
radkoski
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 273
Dołączył(a): 14.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) radkoski » 18.04.2011 00:15

BeJur napisał(a):Ja Ciebie też rozumiem, mam trójkę dzieci, nie jestem nadopiekuńcza, moje dzieci wiedzą, że swiat jest róznorodny i wiem jak wyglądają wyjazdy - dodatkowow lubię luz i bezpieczeństwo.

Mogę też napisać, że mój maż wyjazd z niespełna dwulatką i dwójką trochę starszych dzieci pod namiot miło wspomina, ja natomiast oprócz pozytywów pamiętam 5dniowa biegunkę najmłodszej (pod namiotem na plazy z czego trzy dni lało i wiało)... zatrucie pokarmowe i 38stopni drugiego dziecka. bylismy na jednych wczasach z tymi samymi dziećmi...


Wiesz każdy z różnych wyjazdów ma inne wspomnienia...zycze nastepnym razem więcej wspomnień sympatycznych

Polecam Malinska, w ogóle KRK wszędzie fajnie dla maluchów. W Malinskiej i innych plażach zawsze plaże mało kamieniste ale i skałki :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 18.04.2011 08:30

radkoski napisał(a):Wiesz każdy z różnych wyjazdów ma inne wspomnienia...zycze nastepnym razem więcej wspomnień sympatycznych


Od "nieszczęsnego" wyjazdu minęło dużo czasu, każde następne wakacje były super, na dzień dzisiejszy mam wystarczająco duże dzieci i mogę korzystać z każdej plaży w Chorwacji.
wojtek_p
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 258
Dołączył(a): 15.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojtek_p » 26.04.2011 11:38

Komodna, możesz napisać coś więcej o Klimno? Wybieramy się w tym roku na Krk i tak się zastanawiam nad Silo lub Klimno. Z góry dzięki, Pozdrawiam.
kanane
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanane » 27.04.2011 00:21

Witam...mam pytanie ...czy ktos był w Celinie- Apartamenty Martina-Matea? Jadę pierwszy raz do chorwacji z dziećmi i chciałabym miec pewnośc ze wybrałam dobry apartament ...i zgadza się z opisem...jesli ktoś coś wie to proszę mi napisać ...dzięki z góry :):):)
Agnieszka.Kulik
Croentuzjasta
Posty: 473
Dołączył(a): 04.12.2010
Kastela - polecam na wypad z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) Agnieszka.Kulik » 18.05.2011 16:14

Mój brat odwiedził mnie z piątką swoich smerfów w lutym tego roku. Dzieciaki całymi dniami przesiadywały na plaży, niesamowitą frajdę sprawiało im zapoznawanie się z fauną i florą morską. Budowały morskie zoo - kraby, raki pustelniki i wiele innych zwierzaków. Plusem tego miejsca jest również niewielkie oblężenie, możliwość długich spacerów, rolki, rowerek, hulajnoga... Wybierają się do nas w czerwcu, dzieciaki już się nie mogą doczekać.

Kilka zdjęć, nie trzeba mieć FB żeby obejrzeć
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link


W razie pytań zapraszam,

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl

Aga
kanane
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.04.2011
Re: Kastela - polecam na wypad z dziećmi

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanane » 22.05.2011 18:50

WITAM...DZIEKI ZA INFORMACJE I FOTKI ...PIĘKNE...JA NIE NASTAWIAM SIĘ NA NUDĘ PONIEWAŻ Z DZIECMI NIGDY JEJ NIE MA :)

POZDRAWIAM :):):)
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 22.05.2011 20:12

Polecam,
Pješčana uvala, blisko Puli :idea:

zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
kanane
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 26.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kanane » 22.05.2011 21:31

WITAM ...DZIĘKI ZA PODPOWIEDŹ...TO NASZA PIEWRSZA WIZYTA W CHORWACJI ALE NAPEWNO NIE OSTATNIA ...DOTRZEMY I TAM :)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007
Re: Pierwszy raz na Chorwacji-idealne plaże dla dzieci?Pomoc

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 22.05.2011 22:38

Marzena_K napisał(a):Hejka wszystkim:)Nazywam się Marzena i jestem nowa na tym forum...pisze pierwszy raz więc proszę o wyrozumiałość :oops: Jak co roku,planujemy urlop...i do tej pory było to zawsze polskie morze-ale wiecie jak to z pogodą w naszym kraju :roll: Zachwyciła mnie Chorwacja,więc od kilku dni przeglądam strony w necie i szukam odpowiedniej oferty.Ale szczerze mówiąc-jest tego tysiące :cry: Gdybym jechała sama z mężem-nie było by problemu...ale mam 3 dzieci-więc sami wiecie...kamienie nie bardzo im slużą :? Najmniejsza córeczka ma 3 latka.Dlatego szukam czegoś z piaszczystą plażą"(ewentualnie z jakimś drobniutkim żwirkiem)...może być nawet malutkie miasteczko-nie potzrebujemy przepychu-i leżenia na plaży jak sardynki w puszce :D Przeglądałam już oferty większych miast typu Baska,ale ceny są porażające...
Jeśli ktoś mógłby mi polecić jakieś sprawdzone mniejsze miasteczka,gdzie są piaszczyste plaże-byłabym niezmiernie wdzięczna.

Liczę na jakąś bratnią duszyczkę,która też kiedyś pierwszy raz wyjeżdżała do Chorwacji i była w podobnej sytuacji.

Pozdrawiam,Marzena :wink:


Na pierwszy raz ... w sam raz :wink:
zaloguj się na cro.pl, aby zobaczyć link
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Apartamenty, hotele, pokoje



cron
Pierwszy raz na Chorwacji-idealne plaże dla dzieci?Pomocy! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone