Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Urlop Istria + północna Dalmacja - atrakcje dla dzieci

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
never.ever
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 18.05.2021
Urlop Istria + północna Dalmacja - atrakcje dla dzieci

Nieprzeczytany postnapisał(a) never.ever » 29.06.2021 13:53

Szukamy poleceń ciekawych miejsc do obejrzenia.
Stwierdziliśmy, że nasz ponad 2-tygodniowy urlop podzielimy na dwa regiony.
Chcemy na spokojnie zwiedzić to co będziemy mieć w okolicy.
Nie musi nam się udać wszystko, a nawet na pewno wszystkiego nie zdążymy, ale warto mieć różne warianty w zanadrzu (w zależności od humorków i samopoczucia naszego).
Jedziemy więc z 2 dzieci: 6 i 4 lata (+ ja jestem na początku ciąży, więc niestety kosztowanie sporej ilości specjałów odpada). Zazwyczaj dzieciaki wstają nam wcześnie rano i do 10 maks jesteśmy na plaży.

W rejonie Istrii szukam ciekawych atrakcji do obejrzenia. Możemy pojechać do jednego lub 2 miast, ale dla tak małych dzieciaków to będzie już maksimum. Na razie to co znalazłam to:
- ewentualna przejażdżka rowerem po dawnym torowisku (jeśli lekarz jeszcze pozwoli mi jeździć, młodszego w fotelik, starszy przejedzie około 15km)
- rejs po kanale Limskim
- amfiteatr w Puli
- zwiedzanie Rovinji
- zoo i wyspy Brujuni
- jaskinia Baredine
- w okolicach Vodnjan chciałam pokazać dzieciom kazuny.

Później przenieślibyśmy się gdzieś do Dalmacji północnej i stamtąd:
- wycieczka do Zadaru,
- jeziora Plitwickie jeziora (chcę pokazać dzieciom wodospady)
- wyspa Zlarin i muzeum korala
- możej Dubrava koło Sybernika i Sokolarski Center Dubrava (jeśli udałoby nam się tak daleko dotrzeć to może Split)

Słyszałam też o błękitnej jaskinii na wyspie Bisevo, ale z tego co czytałam to długie kolejki są tam w lipcu.
Co moglibyście jeszcze ciekawego polecić? Wiadomo, że wszystkiego nie zwiedzimy, ale lubię mieć dużo alternatyw do wyboru.
roman6
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 31.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) roman6 » 29.06.2021 19:13

Z Dalmacji północnej na wyspę Bisevo to już spory kawałek. Poza tym może być ciężko ze znalezieniem takiej wycieczki w tym rejonie. Prędzej z wyspy Hvar lub Vis.
stachan
Koordynator forum
Avatar użytkownika
Posty: 3167
Dołączył(a): 16.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) stachan » 30.06.2021 05:50

Skoro planujesz okolice Šibenika, to:

- stare miasto w Šibeniku z katedrą św. Jakuba, która jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO,
- Park Narodowy Krka + wodospady,
- Aquarium Terrarium Sibenik,
- wioska dalmatyńska Dalmatian Ethno Village,
- park wodny Solaris AquaPark.

Niedaleko - w Biogradzie na Moru jest godny polecenia Fun Park Biograd.

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Urlop Istria + północna Dalmacja - atrakcje dla dzieci
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone