Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012
Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia...

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 16:24

Witam serdecznie :)
Zanim dorzucę do relacji forumowiczów swoje trzy grosze, odrobinę przybliżę mój kontakt z CRO, gdyż do tej pory nie uaktywniałam się zbyt wiele na forum. Do cro.pl dołączyłam w 2012 r. ale na ziemi tego uroczego zakątka świata stanęliśmy z rodzinką po raz pierwszy w 2009r. i jak łatwo się domyślić, zakątek ten zajął w naszym sercu szczególne miejsce. Wracaliśmy tam każdego roku albo na cały urlop, albo chociaż na kilka dni w drodze powrotnej z innych części Europy. To była taka kropka nad "i", zaspokojenie tęsknoty...
Od 2009 r. odwiedziliśmy wiele miejsc. Podróżujemy autem, czasami ze znajomymi, czasami sami - i szczerze przyznam zaczynamy doceniać taką formę;) No ale dość tych opowiastek o nas.
Do końca sama nie wiem dlaczego zdecydowałam się na tę fotorelację. Przecież jest ich już tak wiele na forum i to autorstwa doświadczonych autorytetów cromaniacowo-forumowych... Na pewno nie będzie tu żadnych nowości ani odkryć, ale wiem, że chociażby zdjęcia chętnie ogląda się w takim zimowym czasie, kiedy odlicza się czas do wakacji. Jeśli nikogo nie zainteresują to dla mnie samej będą miłym wspomnieniem, odrobinę usystematyzowanym.
Z powodu zawodzącej mnie pamięci nie będzie to szczegółowa relacja, trochę czas już zatarł, ale spróbujmy...
Zapraszam na cudowny Pelješac :hut:
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.02.2017 16:26

każda relacja zimą jest bezcenna...można się trochę ogrzać w chorwackim słonku... :D
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 16:48

Witam @słoma79 :D Tak, też jestem tego zdania :lol:

Dlaczego Pelješac...
Tam nas jeszcze nie było :D A z bezcennych relacji forumowiczów wyglądało, że są to miejsca w naszym guście. Tak! i już teraz przyznam: dla nas to jest jedno z tych miejsc na ziemi, gdzie chcemy powrócić, a nie zawsze tak jest. :P

24 czerwca 2016r. (piątek) Wyjazd godz. 4.10 rano.

Ku naszemu zaskoczeniu na trasie duży ruch. Jedziemy trasą na Katowice, Ostrawę, Wiedeń, Zagrzeb, Szybenik, Ston i Sreser. Jest piękna słoneczne pogoda, termometr wskazuje 20 stopni. Droga mija płynnie, korków nie ma. Trochę spowolniło nas w Czechach, gdzie było sporo robót drogowych, ale nie było źle.

Granicę słoweńsko- chorwacką przekraczamy o godz.13.20, temperatura 31 stopni. Na miejscu czyli w Sreserze jesteśmy o godz. 20.10. Apartament mamy zarezerwowany w villi Deak. Gospodarze życzliwie witają nas już przed domem.
Obrazek

Tego wieczoru odpoczywamy siedząc na tarasie i podziwiając spokój okolicy oraz piękne widoki.
Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2017 16:59 przez brygidka10, łącznie edytowano 1 raz
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 16:58

Następnego dnia - tuż po piątej rano budzi potężna burza. Nie, tylko nie to!! Mamy tutaj być tylko 9 dni i przeraziło mnie, że w tym czasie dotkną nas jakieś anomalia pogodowe w CRO :cry:
Obrazek

Obrazek


Na szczęście około południa rozpogadza się, więc udajemy się na rozeznanie najbliższej okolicy. Sreser to mała dość spokojna miejscowość. Idąc w stronę skąd wjeżdżaliśmy do miejscowości mijamy ciąg betonowej i grysikowej „plaży”, na której gdzieniegdzie leżakują plażowicze. Co jakiś czas grunt wysypany jest żwirem. Miejsca dużo, każdy ma swoje lokum w swobodnej odległości od innych. Z kolei idąc ścieżką w drugą stronę od naszego domu szybko dochodzi się do wąskiej ścieżki pomiędzy skałkami, która prowadzi do odizolowanych miejsc, gdzie bez towarzystwa innych można rozłożyć się na płaskich ogromnych kamieniach i w ciszy delektować się kameralnym nastrojem i kąpielą, uważając na występujące tam jeżowce.

W miejscowości jest jedna pekara (sklepik – piekarnia), jeden minimarket i jeden bar. Czasami rozstawia swoje „stoisko” z warzywami i owocami własnej uprawy miejscowa gospodyni. Lubimy takie spokojne, niewielkie miejscowości. Panuje tutaj swojska, przyjemna atmosfera.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

I jeszcze kilka zdjęć ze Sresera:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2017 20:46 przez brygidka10, łącznie edytowano 2 razy
Dromader
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 790
Dołączył(a): 27.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dromader » 06.02.2017 17:03

Zostawiam ślad i czekam na ciąg dalszy :D
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 17:06

Witaj @Dromader :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9101
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 06.02.2017 17:13

Zeszłe wakacje też na Peljeścu, tak że bardzo chętni będę tu zaglądać :D
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 17:15

Witam serdecznie Elu :)
21monika
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2918
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) 21monika » 06.02.2017 17:17

Ha w pierwszym rzędzie jestem. :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 06.02.2017 17:23

Też sobie przycupnę u Kuzynki :wink: :lol:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 17:30

Kolejny dzień to wyjazd poza miejsce zakwaterowania. Po śniadaniu i kawce wypitej tradycyjnie na balkonie podczas delektowania się czarującym widokiem zapakowaliśmy sprzęt plażowy i wyruszyliśmy w kierunku jednej z ładniejszych plaż – Divnę.

Po drodze zjechaliśmy do miasteczka Trpanj, gdzie odbyliśmy krótki spacer i zrobiliśmy zakupy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zapamiętaliśmy Trpanj jako niewielkie miasteczko, w którym na nabrzeżu znajdują się tawerny, sklepiki, stoiska z warzywami i pamiątkami. Przypływa tu także prom samochodowy z Ploče na lądzie. W Trpanj jest bank (w niedzielę nieczynny) i bankomat. Miasteczko przyjemne, w tym terminie niezatłoczone.

Po spacerze i załatwieniu potrzebnych sprawunków ruszamy do naszego głównego celu, którym jest plaża Divna.
Obrazek

Po zjechaniu z głównej drogi z Trpanj szosa jest nadal asfaltowa, choć już węższa i dość kręta, zatem trzeba być ostrożnym przy mijaniu się z autami nadjeżdżającymi z naprzeciwka. Po pokonaniu ok. 10 km naszym oczom ukazał się uroczy, nieco turkusowy widok:

Obrazek

Obrazek

To znana Divna – malutka osada składająca się z kilku domów, niewielkiego kempingu i ładnej plaży. Warto tam zajrzeć, bo woda tam jest bardzo ciepła i bywa niesamowicie turkusowa. Małym minusem jest brak parkingu – parkuje się wzdłuż wąskiej drogi, ewentualnie na poboczu zakrętu, ale miejsca jest niewiele.

Plaża i woda podobała nam się, choć nie zrobiła na nas ogromnego wrażenia. Być może powodem były widziane tam śmieci oraz kemping znajdujący się tuż przy plaży. Myślę, że kiepskie parkowanie też przyczyniło się do tego, że tam nie wróciliśmy.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jedno jest pewne: na pewno warto tam zajrzeć.
Ostatnio edytowano 06.02.2017 23:53 przez brygidka10, łącznie edytowano 1 raz
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 17:31

21monika napisał(a):Ha w pierwszym rzędzie jestem. :D

Witam w pierwszym rzędzie :)
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 17:32

Janusz Bajcer napisał(a):Też sobie przycupnę u Kuzynki :wink: :lol:


Witam Cię serdecznie Januszku dla odmiany "u siebie";)
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 06.02.2017 17:35

załapię się na rząd pierwszy? ;)
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 17:38

Witam Cię @Croaniu rzecz jasna w pierwszym rzędzie :D
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone