Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 19:06

Choć tego dnia nie było jeszcze pełnego słońca, to czas tam spędzony uważamy za bardzo udany i zadowalający. Sama wioseczka przeurocza, malutka marina z przycupniętymi łódkami i przypływającą od czasu do czasu dużą łodzią wycieczkową zrobiła na nas ciepłe wrażenie :P Wracaliśmy tam jeszcze dwa razy :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Jak widać na zdjęciach plaża prawie pusta i cisza...
Chociaż kiedy byliśmy następnym razem mamy wspomnienie hałasu... :mrgreen: Otóż w którymś momencie na plaży pojawiły się trzy pary niemieckich seniorów i od razu ich donośny język opanował większość plaży 8O Jednak nie na długo :oczko_usmiech: Bo oto na plażę wkroczyła chmara ludzi, dosłownie zalewała obszar jak szarańcza - bez urazy :wink: Okazało się, że przypłynął wycieczkowiec z dwoma polskimi pielgrzymkami. Niemcy zostali pokonani :mrgreen: Bardzo szybko zrezygnowali z plażingu :oczko_usmiech: Po dwóch godzinach plażowania i kąpieli rajską plażyczkę opuścili także uczestnicy polskiej pielgrzymki i znowu zapanowała błoga cisza :D

Muszę dodać (bo dla niektórych jest to istotna informacja), że w tym miejscu dość szybko się pogłębia, więc trzeba zwracać uwagę na małe dzieci.
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 06.02.2017 19:22

Jest Peljesac, jestem i ja :mrgreen:

Sreser bardzo mi się podobał, niesamowita cisza i spokój, jakby czas się w nim zatrzymał (zresztą wspominałam o nim w mojej relacji z 2015 r.), co do Trstenika mam podobne odczucia, co Ty.

Divna podczas naszego pobytu tak brudna nie była, jestem w szoku, bo syf konkretny 8O

A Duba, co tu dużo mówić, ideał plaży.... :hearts:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 19:35

Skoro jesteśmy przy plaży w Dubie przejdę od razu do tej drugiej - zdecydowanie według nas najpiękniejszej. Jak wspomniałam nie trafiliśmy tam za pierwszym razem, ale że nie lubimy odpuszczać zbyt szybko podjęliśmy kolejną próbę. Pomogli nam tam trafić miejscowi, jak zawsze niezawodni informatorzy :)
Na poniższej mapce oznaczyłam:
A - plażę już wcześniej opisaną
B- plażę szukaną :wink:
linią żółtą - dróżkę, którą można dojechać w pobliże tej plaży z wioski.

Obrazek

Jednak nas przestrzegł przed tym sposobem dostania się tam Chorwat tłumacząc, że droga jest złej jakości i szkoda auta chociażby ze względu na możliwość porysowania lakieru wystającymi krzakami 8O A że ja jestem pod każdym względem straszek, to zrezygnowaliśmy na rzecz kilkunastominutowego spaceru...

Pieszo można dostać się tam z samej wioski na wybrzeżu. Po dojechaniu do rozjazdu trzeba udać się w lewo, choć tam nie ma gdzie zostawić auta, gdyż są tam już prywatne posesje. My auto zostawiliśmy przy marinie i wróciliśmy kierując się w przeciwną stronę stronę do wjazdu. Na mapie piesza droga do szukanej przez nas perełki wygląda mniej więcej jak czerwona linia :wink:

Obrazek
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 19:41

CROnikiCROpka napisał(a):Jest Peljesac, jestem i ja :mrgreen:

Sreser bardzo mi się podobał, niesamowita cisza i spokój, jakby czas się w nim zatrzymał (zresztą wspominałam o nim w mojej relacji z 2015 r.), co do Trstenika mam podobne odczucia, co Ty.

Divna podczas naszego pobytu tak brudna nie była, jestem w szoku, bo syf konkretny 8O

A Duba, co tu dużo mówić, ideał plaży.... :hearts:

Witam Cię :) Sreser polubiliśmy do tego stopnia, że wracamy do tego samego miejsca w tym roku :P :lol: Jak to powiedział mój mąż: "tam nic nie ma, ale jest tak inaczej pięknie" :)
Ta druga plaża Duba (właściwie nie wiem czy jest inna nazwa.. :roll: ) jest naszym zdaniem jeszcze piękniejsza...
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 19:58

Po zaparkowaniu auta i zabraniu najpotrzebniejszego bagażu (liczyliśmy się z tym, że trochę trzeba będzie dźwigać) skierowaliśmy się na skraj wioski (zdjęcia robione w różną stronę):
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5004
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 06.02.2017 20:09

To i mnie dopiszcie..Sreser to najmniej znany mi zakątek Półwyspu,to podejrzę :D
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 20:16

Witaj Kasiu :) Hm.. Sresera to tu dużo nie będzie :oops: Przypomniałaś mi, że jedną kartę pamięci m.in. ze zdjęciami ze Sresera straciłam zanim je zgrałam :cry: Ale poszukam jeszcze na telefonach rodzinki :roll:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 06.02.2017 20:50

Jest Pelješac, jestem ja :hearts:

Nie mogę się doczekać zdjęć z tej "drugiej Duby" , tam nie dotarłam i to jest powód do powrotu na Półwysep :)
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 06.02.2017 20:55

W Sreserze byłam tylko raz, przejazdem, ale na Pelješcu kilka razy, choć ostatnio w 2010 roku 8O Jak ten czas leci...
Z przyjemnością z Tobą powspominam :D
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 06.02.2017 21:12

wyjdzie człowiek na 2 godziny z domu i już 3 strony musi gonić, żeby nadążyć :roll: :oczko_usmiech:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 21:14

tyniolek napisał(a):Jest Pelješac, jestem ja :hearts:

Nie mogę się doczekać zdjęć z tej "drugiej Duby" , tam nie dotarłam i to jest powód do powrotu na Półwysep :)

Witaj @tyniolek :)

Kontynuując podróż...a raczej spacer na tę druga plażę. Na końcu wioski należy zejść schodkami na dół, prawie do wody. My zawahaliśmy się gdyż wyglądało to jak prywatne zejście, jednak zapytana miła Chorwatka poinformowała nas, że właśnie tam należy zejść i iść wzdłuż brzegu. Wygląda to m.in. tak:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Momentami są trudniejsze odcinki (nie mam ich zdjęć), gdyż idzie się po wodzie po konarami drzew. Nie jest ciężko, choć naprawdę trzeba uważać bo bywa ślisko i ciasno a niesione jakieś "banbetle" nie ułatwiają sprawy. Wiem, że przechodziły tamtędy dzieci, więc nie ma mowy o tym, by sobie nie poradzić :D

Obrazek

Obrazek

Na kolejnym zdjęciu zrobionym już z drugiej strony z małego wzgórza widać pierwszą plażę (też niczego sobie) na która docieramy po pokonaniu widocznego, wysuniętego w morze cypelka:

Obrazek

Obrazek

i widok na wodę:
Obrazek
Ostatnio edytowano 06.02.2017 22:55 przez brygidka10, łącznie edytowano 2 razy
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 21:16

maslinka napisał(a):W Sreserze byłam tylko raz, przejazdem, ale na Pelješcu kilka razy, choć ostatnio w 2010 roku 8O Jak ten czas leci...
Z przyjemnością z Tobą powspominam :D


Witam @maslinko :) Miło mi Cię gościć na wieczorku wspomnień. Wiem z doświadczenia, że te miejsca gdzie się było i dobrze czuło szczególnie miło oglądać :P
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 21:17

słoma79 napisał(a):wyjdzie człowiek na 2 godziny z domu i już 3 strony musi gonić, żeby nadążyć :roll: :oczko_usmiech:


Ok, troszkę zwolnię :oczko_usmiech: Wykorzystuję czas, kiedy mój "małż" zajął się jakąś robótką a dziecko po sesji jest w drodze do domu :D
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18333
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 06.02.2017 21:22

słoma79 napisał(a):wyjdzie człowiek na 2 godziny z domu i już 3 strony musi gonić, żeby nadążyć :roll: :oczko_usmiech:


Michale , to samo pomyślałem ale jako dalekowidza cieszy mnie trzeci rząd i towarzystwo :wink:
Zwalniać nie ma co , bieganie nikomu nie zaszkodzi 8)


Pozdrawiam
Piotr
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 06.02.2017 21:28

:D Witam @piotrf w trzecim rzędzie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone