Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 07.02.2017 15:09

@maslinka dzięki :D
Mnie już czas się kurczy, zatem zaczynam trochę pośpiesznie kontynuować wpisy, ale oczywiście postaram się wywiązać z podjętego zadania :D
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 07.02.2017 15:29

Wypad poza Półwysep

Jeden z dni poświęciliśmy na całodniową wycieczkę: Orebić - Korčula - Badija (o rany zaczynam stresować się pisownią.. :roll: :? )
Jazda chorwackimi drogami to dla nas jedna z dużych przyjemności, szczególnie gdy można podziwiać widoki na długo zapadające w pamięci :P :

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.02.2017 15:32

Maslinka napisała :
Tak jest np. w przypadku wszystkich "daszków". Ludzie piszą np. Brać zamiast Brač, bo coś tam jest nad tym "c", ale co, to nieistotne ;) (Albo Omiś, zamiast Omiš.) Z tym, że to dwie różne głoski - "ć" i "cz" :) (analogicznie - "ś" i "sz")



Mea culpa, również przyznaję się do błędnego propagowania nazw, po wciąż nie rozkminiłam jak użyć zapisu chorwackich znaków z ramek nad oknem do odpowiedzi :oops: ...Może ktoś by tak coś...no poinstruował mnie..
Sorry brygidka, że to w Twojej relacji to moje kajanie się :mrgreen:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 07.02.2017 15:38

Nie szkodzi :D Myślę, że podobne problemy ma więcej osób :wink: (w tym ja :?)
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 07.02.2017 15:39

Katerina napisał(a):Maslinka napisała :
Tak jest np. w przypadku wszystkich "daszków". Ludzie piszą np. Brać zamiast Brač, bo coś tam jest nad tym "c", ale co, to nieistotne ;) (Albo Omiś, zamiast Omiš.) Z tym, że to dwie różne głoski - "ć" i "cz" :) (analogicznie - "ś" i "sz")



Mea culpa, również przyznaję się do błędnego propagowania nazw, po wciąż nie rozkminiłam jak użyć zapisu chorwackich znaków z ramek nad oknem do odpowiedzi :oops: ...Może ktoś by tak coś...no poinstruował mnie..
Sorry brygidka, że to w Twojej relacji to moje kajanie się :mrgreen:


osobiście korzystam z czegoś co nazywa się abctajpu...taka wtyczka do przeglądarki...instalujesz i masz wszystkie klawiatury świata :papa:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 07.02.2017 15:39

Piękna ta plaża :hearts: ech, trzeba wrócić na Półwysep...

No i moje ulubione zakręty w Cro :hearts:
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14800
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 07.02.2017 15:40

brygidka10 napisał(a):Jeden z dni poświęciliśmy na całodniową wycieczkę: Orebić - Korčula - Badija (o rany zaczynam stresować się pisownią.. :roll: :? )

Brygidka, nie miałam zamiaru Cię stresować... Temat wypłynął, więc tak mi się nasunęło ;) Spokojnie, każdy robi jakieś błędy, ja też :) Pisz i się nie przejmuj, jest OK :D


Katerina napisał(a):Mea culpa, również przyznaję się do błędnego propagowania nazw, po wciąż nie rozkminiłam jak użyć zapisu chorwackich znaków z ramek nad oknem do odpowiedzi :oops: ...Może ktoś by tak coś...no poinstruował mnie..

Hehe, no ładnie, ruszyłam jakąś lawinę językowych wyrzutów sumienia ;)

Katerina, jeśli chodzi o chorwackie literki, po prostu klikasz ten przycisk nad oknem odpowiedzi: č,š,ž,đ... i pisząc chorwackie nazwy, wstawiasz literki bezpośrednio (klikając w niebieskie kwadraciki, które Ci się otworzyły nad oknem odpowiedzi). Bardzo wygodne :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.02.2017 15:48

Maslinka mnie ubiegła :wink: :idea:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.02.2017 16:08

Piękny ten Ston:) Myślałam że uda mi się go odwiedzić w 2016 ale nie wyszło. Może w 2017? Czas pokaże:) Twoje zdjęcia zachęcają:)
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 07.02.2017 16:09

Kod: Zaznacz cały
Katerina, jeśli chodzi o chorwackie literki, po prostu klikasz ten przycisk nad oknem odpowiedzi: č,š,ž,đ... i pisząc chorwackie nazwy, wstawiasz literki bezpośrednio (klikając w niebieskie kwadraciki, które Ci się otworzyły nad oknem odpowiedzi). Bardzo wygodne :)


Kod: Zaznacz cały
Maslinka mnie ubiegła :wink: :idea:



Hvala ljepa gospođa i gospodin :D - działa :idea: :mrgreen:
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 07.02.2017 17:03

W samym miasteczku Orebić nie zabawiliśmy długo. Odbyliśmy tylko krótki spacer wzdłuż nabrzeża, stąd mam niewiele zdjęć. Wrzucę je bez jakiegoś porządku i usystematyzowania, wśród nich kilka ujęć już z łodzi płynącej na Korčulę.
Z parkowaniem nie mieliśmy problemu, zaparkowaliśmy na parkingu między ulicą a nabrzeżem. Blisko jest punkt informacyjny, gdzie można pozyskać potrzebne informacje, mapki itp.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Zaliczyliśmy także osławioną na forum lodziarnię Oaza :D Ponoć sprzedający tam to bracia, niezwykle pogodni, przekomarzający się ze sobą i faktycznie wyczyniający różne "fiku-miku" z lodami :oczko_usmiech: Smak lodów... dobre, ale jadaliśmy w Chorwacji lepsze. Rzecz jasna jest to kwestia smaku. Jednak dla samych braci i ich lodowych akrobacji warto tam lodów posmakować :P (Na marginesie: ze świetnymi akrobacjami i kompozycjami lodowymi spotkaliśmy się już kilka lat wcześniej w Primošten - raj dla dzieci i nie tylko :lol: )

Obrazek
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 07.02.2017 17:53

Kierunek Korčula

Wiele już było pisane o tej Perełce, dlatego tu nie ma co pisać...Tu trzeba oglądać :D My tylko dotknęliśmy tej piękności, poszwendaliśmy się po uliczkach (które bardzo, bardzo lubię) i deptakach. To kolejne miejsce gdzie należałoby wrócić na dłużej.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

cdn. po przerwie... Pozdrawiam czytających a raczej oglądających :D :papa:
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12178
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 07.02.2017 18:20

Cudowna Korczula:) Czekamy na więcej!
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 07.02.2017 18:22

Prosimy o więcej :D
brygidka10
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 27.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brygidka10 » 07.02.2017 22:27

No to jeszcze troszkę fotek: :D

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Pelješac 2016 - FOTOrelacja dla wspomnienia... - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone