Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac 2011 i inne zatrubki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 25.06.2012 11:00

Przez chwilę mnie to 1600 zmroziło, że to dla Waszej trójki. Uff.
Czy w kanobie w Dubie ceny też na tym poziomie czy może nieco "normalniejsze" :)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 25.06.2012 11:05

No nie do końca...
Przy tych "naszych" 400-500 kunach to są 4 dania mięsno-rybne + mule, wino, woda mineralna, czasami dalmatyński prsut.
Kilka lat temu to rekord padł w okolicach 700 kun, ale gościliśmy się dłuuuugo. :wink:
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 25.06.2012 11:27

Dosyć marudzenia.
Trzeba wstać i upolować coś na patelnię. Obieram kierunek na Viganj.
Gdzie te ludziska tak biegną? Pewnie po moją ribu 8O .

Obrazek

No to kita. Już widzę kuterek z ribarami :D .

Obrazek

Obrazek

Wybór padł na komarće, lubinki i skuśe. A tak chciałem śkampu ale mieli tylko za sebe.
"Pewny jesteś, że chcesz ribu?"

Obrazek

Rybki idą do lodówki skruszeć a ja do moru

Obrazek
Obrazek 8O
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 25.06.2012 11:55

Aldonka napisał(a):Przez chwilę mnie to 1600 zmroziło, że to dla Waszej trójki. Uff.
Czy w kanobie w Dubie ceny też na tym poziomie czy może nieco "normalniejsze" :)


Odpowiem wieczorkiem. Właśnie się tam udajemy.
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3768
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 25.06.2012 13:20

Przysiadam podziwiając i zazdroszcząc już wakacji.. ;)
ZoltaN
Odkrywca
Posty: 95
Dołączył(a): 22.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZoltaN » 25.06.2012 14:58

Git majonez relacja :) Szczegolnie w porze obiadowej widok smacznych rybek wywoluje u mnie slinotok :)

W tym roku Centrum Dowodzenia ponownie na Korculi aleeee chcielismy na jeden dzionek zalogowac sie na Peljesac-u... planujemy wypozyczyc skuterki... jak dlugo trzeba jechac z Orebica do np. zjawiskowej plazy Divna? Sa tam moze jakies fajne szutry do przejechania dwusladami ?
Basiulinek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4400
Dołączył(a): 10.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basiulinek » 25.06.2012 18:39

budek - Ty wiesz jak czlowiekowi cisnienie podniesc.... :twisted: ;)

Zazdraszczam....... ale pocieszam sie tym,ze jeszcze miesiac i ...... yupppiii ;)

Jak narazie musza nam wystarczyc Twoje fotki :)
Pisz i wklejaj!

Pozdrowionka i wspanialosci! :P

P.S.
Gdybyscie chcieli dobrze i tanio zjesc - polecam bistro przy glownej drodze w Orebic.Nazwy nie pamietam...... moze Punta?? Ale pewnosci nie mam.
Jadac "od Was"- po lewej stronie,tuz przed nowa piekarnia Antunovic ;)
A na wieczorne tance - oczywiscie Peljeski Dvori. :)
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 25.06.2012 20:12

ZoltaN napisał(a):Git majonez relacja :) Szczegolnie w porze obiadowej widok smacznych rybek wywoluje u mnie slinotok :)

W tym roku Centrum Dowodzenia ponownie na Korculi aleeee chcielismy na jeden dzionek zalogowac sie na Peljesac-u... planujemy wypozyczyc skuterki... jak dlugo trzeba jechac z Orebica do np. zjawiskowej plazy Divna? Sa tam moze jakies fajne szutry do przejechania dwusladami ?


Jak znajdę chwilkę czasu zamieszczę jeszcze gorące, szczegółowe informacje jak dojechać.
Szutry marzenie. Ja Subaryną Forkiem a kolega Outlanderem - miodzio. Chociaż w drifcie to tylko pod górę. W domu zostawiłem tylnonapędowca (Genesis Coupe) pewnie byłaby niezła jazda ale na 100% z urwanym zawieszeniem.
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 25.06.2012 21:36

Basiulinek napisał(a):budek - Ty wiesz jak czlowiekowi cisnienie podniesc.... :twisted: ;)

Zazdraszczam....... ale pocieszam sie tym,ze jeszcze miesiac i ...... yupppiii ;)

Jak narazie musza nam wystarczyc Twoje fotki :)
Pisz i wklejaj!

Pozdrowionka i wspanialosci! :P

P.S.
Gdybyscie chcieli dobrze i tanio zjesc - polecam bistro przy glownej drodze w Orebic.Nazwy nie pamietam...... moze Punta?? Ale pewnosci nie mam.
Jadac "od Was"- po lewej stronie,tuz przed nowa piekarnia Antunovic ;)
A na wieczorne tance - oczywiscie Peljeski Dvori. :)


Basiulinku na tańce to i owszem, ale ciągle wina brak :wink: .
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 26.06.2012 07:56

No nie wiem czy powinienem. U nas od 0,2 promila nie można prowadzić pojazdu, tu od 0,5 a jak ja mam prowadzić jakikolwiek dyskurs mając one hundred percent promili.
No ale jakby co to zawsze można zwalić na Sławka.
Kontynuując ten niezbyt wyszukany wstęp ( o jak mnie pali 8O ), pozwolę soie....., znaczy się sobie zdać relację z wypadu do Duby.
Startujemy z Kućiśte w kierunku Loviśte. Ładnie po drodze jest. Zmysły ostrzymy na znaki. Są :!: Pierwszy przygotowuje do przygotowania się do skrętu za 100m (kierunek konoba Estravaganca w Dubie)

Obrazek

Dajemy w lewo przy tablicy z menu restauracji.

Obrazek

Szuterek

Obrazek

Teraz w dół.

Obrazek

Przy kamyczku na dwa razy.

Obrazek

Po kilku serpentynkach w dole widać Uvalę.

Obrazek

Stop. Cel osiągnięty!

Obrazek

(O już jest rano!! Chyba nie napisałem nic co mi się śniło :roll:. Nie. Uff)

Dla tych co zaatakują uvalę od mora:

Obrazek
Obrazek

Przetwarzamy UV na mahoń, pływamy, przetwarzamy UV, walka z osami i znowu przetwarzamy....
Czas na dostarczenie ciału surowców energetycznych. Skrócone menu

Obrazek

Chief (szwagr Petara) oferuje to co niżej :o. Czemu ten Luftvaffe na mnie tak patrzy?!

Obrazek

Na start coś lekciejszego - salad z hobotnicu.

Obrazek

0,5h później jest i riba

Obrazek
Obrazek

Skąd tu się wzięły pyry!? Jakieś żarty? Trudno zjem przecież nie wyrzucę.

Obrazek

Było dobreee :D . Ale kto to wszystko posprząta?

Obrazek



Jakiś ruch w strefie parkingowej. Przyjechali turysty. O!! Poljaki. Skąd się tu wzięli, tak daleko od domu? Sądząc po minach ( :D :D ) to się chyba im podoba.

Obrazek

Późna pora dnia, czas do domu.
Obrazek

Jutro winobranie w Potomje i kamenice w Draće. Może odwiedzimy Roberta ale po tym co pokazał
to nie wiem :lol: . Czescy Wikingowie - nie mogę :lol: Idę się napić. Pa!
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 26.06.2012 08:42

[Bardzo przyjemnie czyta się kolego Budku waszą relacje. Gratuluję. :D
Ostatnio edytowano 26.06.2012 10:30 przez darek1, łącznie edytowano 1 raz
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 26.06.2012 09:35

Dopiero teraz... ale lepiej późno niz wcale... dosiadam się do czytelni. Świetna relacja - Gratuluję!!!
32 dni dzieli mnie od Peljesca...mniam konoba w Dubie zapamiętana.
Ja mogę polecić konobę Barsa w Loviste. Super własciciel (przyjaciel Roberta Makłowicza, którego mieliśmy przyjemność tam spotkać) i jedzonko pycha i jak wszędzie ...tanio nie jest ale wszystko świeże, przy klientach robione. I ryby i steki, a ta zielona sałatka (na zdjęciu z ziemniakami) to słynna chorwacka BLITVA, bardzo to lubię i zawsze o to proszę jako dodatek.
Już nie mogę się doczekać...
Pozdrawiam cieplutko
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 26.06.2012 10:07

Joan65 napisał(a):Dopiero teraz... ale lepiej późno niz wcale... dosiadam się do czytelni. Świetna relacja - Gratuluję!!!
32 dni dzieli mnie od Peljesca...mniam konoba w Dubie zapamiętana.
Ja mogę polecić konobę Barsa w Loviste. Super własciciel (przyjaciel Roberta Makłowicza....


Czy aby o Gordanie mowa.

Obrazek

Obrazek

Znakiem rozpoznawczym waza na ulje od 400 lat w rodzinie Gordana.

Obrazek

Przypadkiem się składa, że Konoba Panorama należy do rodziców Petara (naszego gospodarza, a właściwie prijatejla), konoba w Dubie do siostry Petara a Barsa do teścia drugiej siostry Petara. Mafia cy co :roll: .

W zeszłym roku spędziliśmy nockę z Gordanem debetując o polityce naszych rządów. Poglądy dziwnie zbiegały się wraz z ilością upitej wiśniówki. Petar mówi o nim "Gordan Skeptik". Jednak w poglądach zgadzam się z Gordanem. Jest przeciwnikiem wszechobecnej komercji i zależy mu bardzo na zachowaniu tradycyjnego stylu życia Chorwatów.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 26.06.2012 12:14

budek napisał(a):
Joan65 napisał(a):Dopiero teraz... ale lepiej późno niz wcale... dosiadam się do czytelni. Świetna relacja - Gratuluję!!!
32 dni dzieli mnie od Peljesca...mniam konoba w Dubie zapamiętana.
Ja mogę polecić konobę Barsa w Loviste. Super własciciel (przyjaciel Roberta Makłowicza....


Czy aby o Gordanie mowa.

Obrazek

Przypadkiem się składa, że Konoba Panorama należy do rodziców Petara (naszego gospodarza, a właściwie prijatejla), konoba w Dubie do siostry Petara a Barsa do teścia drugiej siostry Petara. Mafia cy co :roll: .

quote]

Dokładnie o tym samym...aż cieplej na sercu się zrobiło.
Biesiadowaliśmy z nim kilka godzin. W takiej knajpie z takim żarciem mozna siedzieć i siedzieć...
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 26.06.2012 12:18

Czekam na relację z Drace bo też ...moje miejsce, o Potomje i zatunelowym życiu nie wspomnę...tęsknię ale już niedługo.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Peljesac 2011 i inne zatrubki - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone