Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac 2011 i inne zatrubki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 26.06.2012 15:17

Malutkie sprostowanie Ekstravaganca należy do siostry Petara a Barsa do jej teścia. Z tego wynika, że coś pod kreską się nie zgadza? Liczba sióstr! O jedną za dużo! Gdzie by ją upchać :roll: . Jakieś propozycje :?:.
tadeusz2
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 201
Dołączył(a): 25.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tadeusz2 » 26.06.2012 19:20

Trudno mi dalej siedzieć cichutko przy tak ciekawie pisanej relacji. Jestem przy niej niemal od początku i coraz bardziej się nakręcam na wizytę na Peljesacu. W zasadzie za tydzień chcę wyjechać do Kroasi a nie zdecydowałem się jeszcze gdzie.
Jedyne co mnie powstrzymuje od tamtego rejonu to brak wiedzy o możliwości wynajęcia apartamentu w bezpośredniej bliskości morza tj. o rzut beretem.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.06.2012 19:22

Tam nie ma innych, no chyba , że w Janjina...
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 27.06.2012 10:16

Wyjazd na ostrygi do Draće i po winka do Potomje trochę się nie udał. Może sutra ujutro?
W pamięci u mnie jest zeszłoroczny wypad do Potomje. Cel: degustacja dóbr Bachusa.
Ponieważ teren nieznany a informacje o miejscowych wytwórniach szczątkowe, rozpoczęliśmy zgodnie z zasadą pierwszeństwa z prawej strony.
Tutaj lepiej się nie zapuszczać. Widoki za dziurą grożą migotaniem komór.

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Każdy reaguje na swój sposób :lol:
Obrazek

Kontynuując poszukiwania dotarliśmy w te oto miejsce:

Obrazek


Jakieś Cefałki.

Obrazek

Obrazek

W wolnym tłumaczeniu Sławka:
"Moje winko wypite nad morzem. Nie ściora, nie zrzuci z łóżka, nie zgnoi...."
Po korekcie, w skrócie:
".. nasze winnice uprawiane są w sposób naturalny, bez nawożenia sztucznym azotem. Możliwe, że jedyne w Europie do samoobsługowej degustacji".
No to pędem do źródełka. Jest :D.

Obrazek

Wyschło :cry: .
Tu pojawiła się pan i gestem zaprosił nas do środka.

Obrazek

Szeroki asortyment od młodych winek, przez dojrzałe, travarice i rakije owocowe. Wszystko w zasięgu ręki.
Obrazek
Maslinowo ulje. Atest nadaje syn Indijana.

Obrazek
Tu muszę zaznaczyć, że była to najlepsza oliwa z oliwek jaką mieliśmy okazję próbować w HR.


Po opuszczeniu Indijana udaliśmy się do kolejnej widocznej winowytwórni.

Obrazek

Należy ona do rodziny Matuśko.
Obrazek

Też będę miał takie.....kiedyś

Obrazek
Obrazek

Wina bardzo dobre (może nie aż tak dobre jak u Indijana) szczególnie Dingać.
Po opuszczeniu Matuśków, kontynuowanie wycieczki przestało mieć sens, bo miejsca w bagażniku na dary Bachusa zabrakło a ostrość widzenia zmniejszała się w tempie 1 dioptrii/min.
W śpiewie i okrzykach sprzeciwu naszych pociech (przeciw naszym umiejętnościom wokalnym) udaliśmy się w drogę powrotną.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.06.2012 10:28

Napisz proszę, jak kształtują się ceny na te wyroby.
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 27.06.2012 10:40

FUX napisał(a):Napisz proszę, jak kształtują się ceny na te wyroby.


O jakie produkty głownie kolega zapytuje?
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3769
Dołączył(a): 24.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 27.06.2012 10:42

budek napisał(a):
FUX napisał(a):Napisz proszę, jak kształtują się ceny na te wyroby.


O jakie produkty głownie kolega zapytuje?


Najpewniej o winka :D
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 27.06.2012 10:43

Si.
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 27.06.2012 10:53

Zapisuję się i JA , stały bywalec Kučište - Perna :)
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 27.06.2012 10:55

budek napisał(a):Wyjazd na ostrygi do Draće i po winka do Potomje trochę się nie udał. Może sutra ujutro?


Obrazek
Tu muszę zaznaczyć, że była to najlepsza oliwa z oliwek jaką mieliśmy okazję próbować w HR.



Jak miło w pracy pooglądać te widoki, które jeszcze 5 dni temu cieszyły oko w realu :wink: Dzięki za super relację na żywo.
Drace i mule musicie koniecznie zaliczyć. Obowiązkowo w kultowej budce, gdzie jest kamienny chłopiec przy brzegu.
W Potomje mnie też obsługiwał ten pan na zdjęciu. Indianijan jest już raczej w złej formie. Ale cóż się dziwić, to 1923 rocznik. Ja myślałem, że to jego sąsiad, a nie syn.
Co do win z Matusko, to zakupy tam odradzała nam właścicielka naszego apartmana, twierdząc, że sama chemia. Mam nadzieję, że jej opinia była lekko przesadzona i wam będą smakować.
Ponieważ byłem dłużej w tym rejonie, to może coś podpowiem odnośnie cen. Wygląda to mniej więcej tak:
Plavac 1 litr butelka po Jamnicy - 20 kn, czasem za lepszy zdaniem winiarza mogą zaśpiewać 25 kn.
Podobna cena jest za 1 litr w butelce kapslowanej.
Plavac butelkowany 0,75 l - 30 kn.
Dingac 2011 butelkowany 0,75 l - 80 - 100 kn.
Dingac 2010 butelkowany i postarzany w beczce 0,75 l - 100 kn.
Można też próbować taniej kupić Dingaca w butelce plastikowej na bieżące potrzeby (szybką konsumpcję), ale z moich doświadczeń winiarze raczej niechętnie praktykują taką sprzedaż Dingaca.
Nam w tego rodzaju zakupach u Ivo i synowej Fani pomogła naklejka Cro.pl i wspólne zabawy syna z wnuczką Luciją w trakcie pobytu i oczywiście powołanie się na znajomości z forum 8)
Aha odnośnie win, to według Fani ze względu na upały w 2011 Dingac z tego rocznika jest wyjątkowo słodki, więc warto spróbować.

Pozdrawiam
K
Ostatnio edytowano 27.06.2012 11:00 przez krombocher, łącznie edytowano 2 razy
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 27.06.2012 10:56

Coby nie konfabulować. Za godzinkę wyjazd i aktualne ceny umieszczę na forum.
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 27.06.2012 11:03

[/quote]

Drace i mule musicie koniecznie zaliczyć. Obowiązkowo w kultowej budce, gdzie jest kamienny chłopiec przy brzegu.
W Potomnie mnie też obsługiwał ten pan na zdjęciu. Indianijan jest już w raczej złej formie. Ale cóż się dziwić, to 1923 rocznik. Ja myślałem, że to jego sąsiad, a nie syn.
Co do win z Matusko, to zakupy tam odradzała nam właścicielka naszego apartmana, twierdząc, że sama chemia. Mam nadzieję, że jej opinia była lekko przesadzona i wam będą smakować.
Ponieważ byłem dłużej w tym rejonie, to może coś podpowiem odnośnie cen. Wygląda to mniej więcej tak:
Plavac 1 litr butelka po Jamnicy - 20 kn, czasem za lepszy zdaniem winiarza mogą zaśpiewać 25 kn.
Podobna cena jest za 1 litr w butelce kapslowanej.
Plavac butelkowany 0,75 l - 30 kn.
Dingac 2011 butelkowany 0,75 l - 80 - 100 kn.
Dingac 2010 butelkowany i postarzany w beczce 0,75 l - 100 kn.
Można też próbować taniej kupić Dingaca w butelce plastikowej na bieżące potrzeby (szybką konsumpcję), ale z moich doświadczeń winiarze raczej niechętnie praktykują taką sprzedaż Dingaca.
Nam w tego rodzaju zakupach u Ivo i synowej Fani pomogła naklejka Cro.pl i wspólne zabawy syna z wnuczką Luciją w trakcie pobytu i oczywiście powołanie się na znajomości z forum 8)
Aha odnośnie win, to według Fani ze względu na upały w 2011 Dingac z tego rocznika jest wyjątkowo słodki, więc warto spróbować.

Pozdrawiam
K[/quote]

No to widzę, że ceny od 2009 się nie zmieniły co cieszy bardzo....
Co do Drace to już w drodze na urlop mamy zamiar zaatakować...z rańca tak ok.9-10; myslę że juz na pyszne kamenice będzie się można załapać...
Do Ivo to w koszulkach Cro.pl pójdziemy...
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2012 11:03

krombocher napisał(a):Nam w tego rodzaju zakupach u Ivo i synowej Fani pomogła naklejka Cro.pl i wspólne zabawy syna z wnuczką Luciją w trakcie pobytu i oczywiście powołanie się na znajomości z forum 8)

Jak tam boisko przed domem? Młody Daničić latał za piłką?
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2012 11:04

Joan65 napisał(a):Do Ivo to w koszulkach Cro.pl pójdziemy...

Też mają swoje :)
Pozdrówcie ich od Sławka i niech się szykują na 13go :)
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 27.06.2012 11:06

Bocian napisał(a):
Joan65 napisał(a):Do Ivo to w koszulkach Cro.pl pójdziemy...

Też mają swoje :)
Pozdrówcie ich od Sławka i niech się szykują na 13go :)


Wie,wiem że mają swoje...ale to tak w celach integracyjnych :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Peljesac 2011 i inne zatrubki - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone