Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Peljesac 2011 i inne zatrubki

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 27.06.2012 11:15

Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):Nam w tego rodzaju zakupach u Ivo i synowej Fani pomogła naklejka Cro.pl i wspólne zabawy syna z wnuczką Luciją w trakcie pobytu i oczywiście powołanie się na znajomości z forum 8)

Jak tam boisko przed domem? Młody Daničić latał za piłką?


W tym okresie Ivanek głównie ganiał oczami za piłką ale w telewizorze. Za piłką za to ganiał Bozo, ale chyba mało się starał bo Potomje przegrało z Loviste 1:2. My mieszkaliśmy u Mate, kumpla Bozo. Ivanek oglądał z nami mecz Polska - Grecja. Jak na pytanie ojca Mate razem z synem Mate odpowiedzieli, że kibicują w naszej grupie Czechom i Grecji, to dostali niezły ochrzan. Dyrektywa starszeństwa była taka, że prawdziwy Chorwat powinien kibicować w naszej grupie tylko i wyłącznie Polakom - pravim katolikom :D
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 27.06.2012 11:15

A mam takie pytanko (może wstyd bo 5-ty raz będę w Kuciste) czy w budce z kamienicami przygotowują je na miejscu??? prosto do konsumpcji

Pamiętam ze 4 lata temu kupowałem małże chyba gdzieś w okolicach Mali Ston-u surowe i próbowałem z przepisu "wujka google" przyrządzić je sam, ale nie były tak dobre jak w konobie
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 27.06.2012 11:23

telepol napisał(a):A mam takie pytanko (może wstyd bo 5-ty raz będę w Kuciste) czy w budce z kamienicami przygotowują je na miejscu??? prosto do konsumpcji

Pamiętam ze 4 lata temu kupowałem małże chyba gdzieś w okolicach Mali Ston-u surowe i próbowałem z przepisu "wujka google" przyrządzić je sam, ale nie były tak dobre jak w konobie


Jak najbardziej można na miejscu - kamenice z cytrynką podają.
Polecam też mule w tomatowym sosie no i karafkę winka do tego...smacznego :D
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2012 11:24

Joan65 napisał(a):
Bocian napisał(a):
Joan65 napisał(a):Do Ivo to w koszulkach Cro.pl pójdziemy...

Też mają swoje :)
Pozdrówcie ich od Sławka i niech się szykują na 13go :)


Wie,wiem że mają swoje...ale to tak w celach integracyjnych :lol:

Wiem o co chodzi :) Mówię tylko, że też mają koszulki Cropli, bo dostali od nas :) Bobo, ma nawet naklejkę na samochodzie a będzie miał nową, z imieniem :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2012 11:26

krombocher napisał(a):
Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):Nam w tego rodzaju zakupach u Ivo i synowej Fani pomogła naklejka Cro.pl i wspólne zabawy syna z wnuczką Luciją w trakcie pobytu i oczywiście powołanie się na znajomości z forum 8)

Jak tam boisko przed domem? Młody Daničić latał za piłką?


W tym okresie Ivanek głównie ganiał oczami za piłką ale w telewizorze. Za piłką za to ganiał Bozo, ale chyba mało się starał bo Potomje przegrało z Loviste 1:2. My mieszkaliśmy u Mate, kumpla Bozo. Ivanek oglądał z nami mecz Polska - Grecja. Jak na pytanie ojca Mate razem z synem Mate odpowiedzieli, że kibicują w naszej grupie Czechom i Grecji, to dostali niezły ochrzan. Dyrektywa starszeństwa była taka, że prawdziwy Chorwat powinien kibicować w naszej grupie tylko i wyłącznie Polakom - pravim katolikom :D

Dostałem na mejla info, że mam zabrać korki bo z młodym w gałę mamy grać :)
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 27.06.2012 11:31

Drogi telepolu!!!

Mule to najlepsze są z grila (prosto na ruszt) albo na domowo to po prostu wrzucic na rozgrzaną patelnię. Mozna lekko podlać Plavacem od Indjanina :D
Te co się otworzą to z cytrynką skonsumowac, a te co sie nie otworzą ...wyrzucić.
Czasem też robię w garnku na winie białym, z czosnkiem i pietruszką (dużo naci), oliwą z masliny. Może też być z kolendrą.
W pomidorowym sosie (tomaty oczywiscie domace ze słonca a nie ze szklarni) tez są pyszne.
Pozdrawiam
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 27.06.2012 11:33

Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):
Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):Dostałem na mejla info, że mam zabrać korki bo z młodym w gałę mamy grać :)


W gałę to się teraz "charata" ewentualnie "harata" :lol:
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 27.06.2012 11:35

Joan65 napisał(a):
Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):
Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):Dostałem na mejla info, że mam zabrać korki bo z młodym w gałę mamy grać :)


W gałę to się teraz "charata" ewentualnie "harata" :lol:

Jako, że nie wiedziałem jak to się pisze, napisałem po staremu :lol:
Joan65
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 585
Dołączył(a): 24.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joan65 » 27.06.2012 11:37

Też miałam wątpliwości więc co by się żaden "czepialski" nie doczepił to dwie wersje zapodałam...
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 27.06.2012 11:38

Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):
Bocian napisał(a):
krombocher napisał(a):
Dostałem na mejla info, że mam zabrać korki bo z młodym w gałę mamy grać :)


Trenować młode kadry, żeby dokopać Loviste za rok :wink:
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 27.06.2012 15:06

Joan65 napisał(a):Drogi telepolu!!!

...
Czasem też robię w garnku na winie białym, z czosnkiem i pietruszką (dużo naci), oliwą z masliny.
...
Pozdrawiam


Drogi/a Joan65

na wstępie dziękuję za odpowiedz na moje pytanko

a tym przykładem powyżej właśnie się zajadałem w knajpie, z grilla nie próbowałem może w tym roku mi się uda .

p.s. skończmy może te prywatne wycieczki bo nie dajemy się rozwinąć autorowi tego wątku

Pozdrawiam
budek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 10.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) budek » 27.06.2012 17:47

Nie mogę nie podzielić się swoim samopoczuciem po odwiedzeniu Potomje i Draće. Naprawdę jest mi bardzo dobrze :lol: . Obiecuję, że zdam szybciutko relację. A tymczasem najbliższy scenariusz: szybko more, prysznic i do Panoramu. Zamówiona hobotnica i janjetina czekają na naszą gawiedź. Potem meczyk w strefie kibica konoby Vrgorac. Oj będzie się działo. Polska biało-czerwoni!! Oj tu już chyba pozamiatane :roll: .
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 27.06.2012 19:24

budek napisał(a):Nie mogę nie podzielić się swoim samopoczuciem po odwiedzeniu Potomje i Draće. Naprawdę jest mi bardzo dobrze :lol: . Obiecuję, że zdam szybciutko relację. A tymczasem najbliższy scenariusz: szybko more, prysznic i do Panoramu. Zamówiona hobotnica i janjetina czekają na naszą gawiedź. Potem meczyk w strefie kibica konoby Vrgorac. Oj będzie się działo. Polska biało-czerwoni!! Oj tu już chyba pozamiatane :roll: .


Pozdrow Matko w konobie vrgorac, za miesiac bedziemy u nich nocowac
meliska
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 27.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) meliska » 27.06.2012 21:21

Witam,

w przyszły piątek wybieramy się z mężem do Chorwacji w naszą podróż poślubną :) Polowy tego o czym Ty tutaj piszesz w ogóle nie rozumiem ;) ale po mało łapię bakcyla. Czy mógłbyś podac mi namiar do pensjonatu w którym aktualnie jesteś ?

Pozdrawiam,
Ola
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 27.06.2012 22:15

budek napisał(a):Dla poprawy nastroju wybraliśmy się do Orebića na lodzika do bratków.

w połowie lipca wuruszam Waszym śladem do Perny - Kuciste. Mam te same plany zobaczenia tych cudownych miejsc. Jednak mam jedno pytanko - gdzie dokładnie jest ta słynna Oaza w Orebicu?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Peljesac 2011 i inne zatrubki - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone