Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Mobilny net prepaid - kraje inne niż Cro

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
totylkoja
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 19.04.2015
Mobilny net prepaid - kraje inne niż Cro

Nieprzeczytany postnapisał(a) totylkoja » 11.06.2015 19:11

Znalazłam taki temat, ale dotyczący Chorwacji. Skoro jednak jeździmy po Europie, a nawet po świecie, to może przyda nam się kilka wskazówek na temat mobilnego internetu w tych krajach?

Mnie np. interesuje Austria, ponieważ w tym roku będę tam kilkakrotnie. Na dziś najlepszą opcją wydaje się być B.free z sieci A1, ale może coś przeoczyłam i jest lepsze rozwiązanie?

:arrow: za 10 € wychodzi 3 GB netu na 30 dni

Podpowiecie coś z Waszego doświadczenia?
totylkoja
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) totylkoja » 12.06.2015 16:39

naprawdę nikt nie korzysta z netu prepaid za granicą?
Mała_Mi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 84
Dołączył(a): 25.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mała_Mi » 15.06.2015 12:17

Ja mogę tylko poiwiedzieć jak jest w Niemczech i na Węgrzech, bo i w jednym i w drugim już z netu prepaid korzystałam.

Po pierwsze zakupienie karty to dużo więcej papierkologii niż u nas - każda karta musi być zarejestrowana na danego użytkownika, więc bez dowodu lub paszportu nie ma szans (dotyczy obu krajów).

Obecnie mam niemiecką kartę T-Mobile (XtraCard) i płace 0,99 EUR za net za jeden dzień. Sama karta to obecnie koszt 9,95 EUR (w tym 15 EUR do wykorzystania). Plus jest taki, że można kontrolować kiedy potrzebny jest net - ja, jak mam pod ręką wifi, to go nie włączam. Za to w trasie, jak są potrzebne np. google mapy, jest to idealny sposób na obniżanie kosztów - nie potrzebuje w danym dniu internetu to nie płace. Minus jest taki, że jak ktoś chce korzystać przez kilka dni, to koszta rosną, no i limit jest bardzo mały, bo około 25 MB, potem spada prędkość. Alternatywą jest tzw. Triple flat która kosztuje 9,95 EUR miesięcznie (w przypadku prepaid) i daje nam 250 MB na miesiąc plus tańsze rozmowy na niemieckie telefony stacjonarne i komórkowe (jeśli ktoś potrzebuje).

Na Węgrzech korzystałam z prepaidu Vodafone'a z 1 GB na miesiąc (Max L), ale zależało mi oprócz na necie też na wolnych minutach. Z tego co wyczytałam, można dostać 3 GB na miesiąc za 3990 HUF. Starter kosztuje 2990 HUF i zawiera 1 GB miesięcznie.

A co do Austrii to może ta stronka pomoże:

http://prepaid-data-sim-card.wikia.com/wiki/Austria
totylkoja
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) totylkoja » 16.06.2015 01:25

Mała Mi - bardzo Ci dziękuję :)

stronka, którą podałaś chyba potwierdza mój wybór, więc przy nim zostanę ;)

co do Węgier i Niemiec - wielkie dzięki za wskazówki! to też kierunki, w których czasem bywam, więc każde info na wagę złota! :)

gdyby ktoś miał jeszcze dane dotyczące Włoch, Francji, Hiszpanii, Holandii czy Skandynawii - przyda się, myślę nie tylko mi :D

zresztą... fajnie by było, gdyby i inne kraje można dopisać do listy - zawsze to łatwiej planując ewentualne podróże :)
AdamKce
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 27.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamKce » 16.06.2015 11:45

Ja wyjeżdżam do Cro i szukam internetu który by obslugiwał CZECHY, AUSTRIE i SŁOWENIE no i Cro jeśli już. Ma ktoś jakiś pomysł ? Coś na ten temat wie ?
Miril
Croentuzjasta
Posty: 274
Dołączył(a): 23.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Miril » 01.07.2015 08:58

Ja obecnie korzystam z neta we Włoszech. Byłem w salonie vodafon i dostałem 5gb za 10e. Ważne miesiąc i dodatkowo druga karta z 400 min na rozmowy miejscowe.
totylkoja
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 19.04.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) totylkoja » 01.07.2015 13:21

dzięki za podpowiedź z Włoch, Miril :)
scarab
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 29.05.2014
Internet mobilny w Czarnogórze

Nieprzeczytany postnapisał(a) scarab » 25.07.2015 23:13

Witam,
Wybieramy się na wczasy do Czarnogóry, niestety tym razem w naszej "bazie" nie ma internetu. Z usług jakiego lokalnego operatora mobilnego najbardziej opłaca się skorzystać oraz ile to kosztuje?
polakwcro
Globtroter
Posty: 33
Dołączył(a): 06.08.2016
Internet na cała trase

Nieprzeczytany postnapisał(a) polakwcro » 22.08.2016 15:43

Witam jako, ze za 5 dni rozpocznie się moja druga już podróz do chorwacji. Chciałbym się spytać jak to jest z internetem na trasie. Czy trzeba w każdym kraju kupować osobno czy można kupić jeden starter i pakiet na całą europe?
CTRX
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 22.07.2018
Re: Mobilny internet prepaid

Nieprzeczytany postnapisał(a) CTRX » 28.01.2021 23:16

Cześć, czy ktoś używał karty sim SURFROAM? Tym razem planuję odwiedzić Albanię i potrzebuję dodatkowy transfer danych poza Unią.

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Mobilny net prepaid - kraje inne niż Cro
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone